#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/03/2010 15:04
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σαμαράς: «Δεν πάει άλλο»

 

Να αφήσει τις δικαιολογίες και να αναλάβει τις ευθύνες της κάλεσε την κυβέρνηση ο πρόεδρος της ΝΔ Αντώνης Σαμαράς, με αφορμή τη φονική έκρηξη της Κυριακής στα Πατήσια, σημειώνοντας χαρακτηριστικά: «Δεν πάει άλλο, έχουμε φτάσει στο απροχώρητο».

Ο κ. Σαμαράς που επισκέφθηκε την περιοχή αλλά και το Αστυνομικό Τμήμα Πατησίων, δήλωσε ότι άκουσε από τους κατοίκους απίστευτα παράπονα και όπως τόνισε: «Αυτά που διηγούνται είναι σενάρια για αστυνομικές ταινίες». «Αθώοι άνθρωποι αντιμετωπίζουν το δράμα της βίας», συμπλήρωσε.

Ο πρόεδρος της ΝΔ υπογράμμισε τέλος ότι σήμερα «η κυβέρνηση πρέπει να αντιμετωπίσει την λειψανδρία που υπάρχει στην αστυνομία σε κάθε περιοχή, για την αντιμετώπιση του φαινομένου της βίας».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 30/03/2010 15:14:17

    Ο κ.ΣΑΜΑΡΑΣ και οι περι αυτον στην ΝΔ καλο θα ηταν να μελετήσουν την πολιτικη του ΜΠΕΡΛΟΥΣΚΟΝΙ ο οποιος χτες συις περιφερειακες εκλογες ΚΟΝΙΟΡΤΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΑ στην Ιταλια.
    Ο ιταλλος πρωθυπουργος στάθηκε παντα αρωγος ΟΧΙ ΜΕ ΛΟΓΙΑ στα προβληματα του ΛΑΟΥ και σαν αντιπολιτευση και ως πρωθυπουργος, δεν χρησιμοποιησε διγλωσσια και δεν υπεχωρησε ΟΥΤΕ ΣΤΙΣ ΔΙΑΤΑΓΕΣ ΤΗΣ ΕΕ ουτε στα γαυγισματα των ΛΕΛΕΔΩΝ ΚΑΙ ΛΑΠΑΔΩΝ.
    Ειχε το θάρρος να κατεβάσει το στρατό στους δρόμους για την αποκατάσταση της ασφαλειας των πολιτων,ειχε το θάρρος να αντισταθει στους κομμουνιστες και να δηλωσει ΕΥΘΑΡΣΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΗΣ.
    Ο ΙΤΑΛΟΣ ΨΗΦΟΦΟΡΟΣ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΜΠΕΡΛΟΥΣΚΟΝΙ ΚΑΙ ΛΕΓΚΑΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΑΝ ΑΝΤΡΙΚΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΟΧΙ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ....ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΑ.
    ΑΥΤΑ.

    • Vardarska avatar
      Vardarska @ ΝΤΙΝΟΣ 30/03/2010 23:54:32

      Ο Μπερλουσκονι έχει κάκαλα. Από τους δικούς μας ποιος τα έχει?

  2. anchorman avatar
    anchorman 30/03/2010 15:15:55

    κορυφαίο !
    http://taxalia.blogspot.com/2010/03/blog-post_8345.html

  3. Μάρκο Τ avatar
    Μάρκο Τ 30/03/2010 15:18:21

    Η Αθήνα χρειάζεται δήμαρχο με πολιτική Τζουλιάνι. Οχι αγαπησιάρηδες δημάρχους της λινάτσας, στυλ Νικήτα Κακλαμάνη, ούτε χλεχλέδες εκ Πατρών. Να κοιτάξει πολύ καλά ο Σαμαράς ποιον υποψήφιο δήμαρχο θα υποστηρίξει στις επόμενες δημοτικές εκλογές.
    Προσωπικά δεν θα έλεγα όχι σε υποψηφιότητα Μάκη Βορίδη.

  4. Τάνταλος avatar
    Τάνταλος 30/03/2010 15:20:59

    Αν δεν απαλλαγεί η ΝΔ από αυτή τη μίζερη και ενοχική στάση απέναντι στην Αριστερά των ΜΚΟ και των ανθρωπίνων δικαιωμάτων,ούτε σε πενήντα χρόνια δε θα δει την εξουσία.Μόνο με λόγια δεν πολεμάς τον αντίπαλο.Γιατί δε πηγαίνει στον Άγιο Παντελεήμονα ο Σαμαράς να συζητήσει με τους κατοίκους και να ζητήσει να διατυπώσουν προτάσεις για την εγκληματικότητα;Πράξεις όχι λόγια!!!

  5. Γιαννης avatar
    Γιαννης 30/03/2010 15:38:00

    Μουγγα τα ΜΜΕ φυσικα......

    • anonyme avatar
      anonyme @ Γιαννης 30/03/2010 21:47:32

      Θυμάστε πριν τις εκλογές στην Ιταλία τι έλεγαν οι νταβατζήδες; Καθημερινά ρεπορτάζ για την πανωλεθρία της δεξιάς που έρχεται..
      Τώρα ούτε τηλεγραφικά δεν αναφέρουν κάτι!Οι τύποι είναι για φτύσιμο!

  6. itsme avatar
    itsme 30/03/2010 15:53:39

    καλά, μη κάνεις έτσι, οι λαοί πάντα είναι έτοιμοι να γλυστρίσουν προς την μισαλλοδοξία και τον φασισμό, αρκεί να βρεθεί ένας χιτλεράκος να τους εμπνεύσει.
    ελπίζω η απελπισία σας για τη συντρίβή του κόμματος σας να μη σας οδηγήσει να ονειρεύεστε εκτροπές...
    υπομονή, σε 10 χρόνια το πασοκ θα έχει κουράσει..

    • nancy avatar
      nancy @ itsme 31/03/2010 16:30:42

      Δημήτρη,
      Και να κυκλοφορήσουν, μόνον έλληνες δέν θα συναντήσουν.

  7. itsme avatar
    itsme 30/03/2010 15:55:49

    νομίζω ότι και ο πατέρας Πλεύρης θα ήτανε μια καλή επιλογή. θα εξέφραζε με άνεση τον μασκαρεμένο εθνικοφασισμό που ονειρεύεστε, με τον τρόπο της παλιάς ΕΡΕ, που τόσο δείχνει να συγκινεί τον Σαμαρά..
    αλήθεια, εμείς οι αριστεροί κάνει να κυκλοφορούμε στην Αθήνα, η θέλεις ο δήμαρχος που προτείνεις να μας επιβάλει κατ' οίκον περιορισμό;

  8. itsme avatar
    itsme 30/03/2010 15:57:50

    μήπως γιατί ξέρει ότι στον Άγιο Παντελεήμονα οι πραγματικοί αγανακτισμένοι κάτοικοι είναι κλειδωμένοι στα σπίτια τους, ενώ αυτοί που θα συναντήσει στον δρόμο είναι περιφερόμενοι επαγγελματιές αγανακτησμένοι κάτοικοι της Χρυσής Αυγής;
    έχω την αίσθηση πάντως ότι ο Σαμαράς είναι πολύ πιο έξυπνος από τους οπαδούς του και αντιλαμβάνεται πως να μην εκτραπεί σε συμπεριφορές και προτάσεις που καμία σχέση δεν έχουν με τη σημερινή Ελλάδα.

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ itsme 30/03/2010 23:37:28

      Μπα εσείς οι διακτινιζόμενοι κάτοικοι με τις πολιτοφυλακές σας, των έμμισθων αναρχοτραμπούκων από τις γειτονικές χώρες κάνατε έλεγχο ταυτοτήτων και κοινωνικών φρονημάτων και είδατε ότι είναι χρυσά αυγά; Ή ρίχνετε άδεια να πιάσετε γεμάτα. Κάντε όσο μπορείτε ακόμη...

  9. κοσμοπολίτης avatar
    κοσμοπολίτης 30/03/2010 16:10:50

    Ρε συ "itsme" καταρχήν καλησπέρα και καλή βάρδια. Τι σε κάνει να λες ότι οι κάτοικοι του Αγίου Παντελεήμονα είναι Χ.Α. Τους ξέρεις? Έχεις πάει στην περιοχή? Ξέρεις που πέφτει?

  10. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 30/03/2010 17:02:20

    ITSME πανε στο indymedia ΕΔΩ ΜΑΣ ΓΕΜΙΣΕΣ ΑΛΟΓΟΜΥΓΕΣ ,ΣΒΗΣΤΟΝ ΓΙΟ ΑΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΣ ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΕΣ ΤΗΣ ....ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

  11. anetos avatar
    anetos 30/03/2010 17:03:28

    μάλλον το κόμμα σου(ΠΑΣΟΚ) κάνει παρέα εσχάτως με εθνικοσοσιαλιστές ...που ανήκει ο Βοριδης και ο υιός πλευρης ...

  12. anetos avatar
    anetos 30/03/2010 17:04:56

    τους ξερει λεει!!!! ...πολυ καλα χρυσαυγιτης ειναι

  13. ΙΔ avatar
    ΙΔ 30/03/2010 17:12:08

    Εμείs γνωρίζουμε πότε θά στενοχωρηθούν μερικοί αριστερούληδεs .Όταν ή Τρέμη στό δελτίο τών 8 θά φοράει μπούρκα καί ό Πρετεντέρηs σαρίκι.Έ τότε θά καταλάβουν ότι τέλοs καί οί ΜΚΟ καί ο Σύριζα και τό ΚΚΕ ΑΕ. Μέ τιμή καί δόξα θά έχει επιβληθή ή Σαρία.

  14. Γιώργος avatar
    Γιώργος 30/03/2010 17:38:58

    Σιγά δημοκράτη, σιγά, χέρι χέρι με τον Καρατζαφέρη είστε εκεί στο ΠΑΣΟΚΙΣΤΑΝ.
    Έχετε και τον ευμεγέθη εγγονό του δικτάτορα για Αντιπρόεδρο που κάνουν άψογο ντουέτο.

  15. Ελεος avatar
    Ελεος 30/03/2010 17:42:57

    Θα συμφωνούσα με κοινή υποψηφιοτητα Βορίδη, από ΝΔ και ΛΑΟΣ

  16. Μάρκο Τ avatar
    Μάρκο Τ 30/03/2010 17:45:31

    itsme, ένας καλός δεξιός δήμαρχος και ένας καλός δεξιός Υπουργός Δημόσιας Τάξης θα σας έκανε εσάς τους ροζ αριστερούληδες να μην μπορείτε να παίξετε τα παιχνιδάκια σας στον δρόμο. Θα σας έμενε μόνο το indymedia και κανένα καφέ στα Εξάρχεια να λέτε τον πόνο σας.
    Τώρα πήγαινε μπροστά στην Εθνική Βιβλιοθήκη να ψωνίσεις καμιά τσάντα για τη μαμά από τους Μπαγκλαντέζους, μπορεί να σου κάνουν σκόντο άμα πεις ότι είσαι του "χώρου". Μόνο μην το πεις στη μαμά από που είναι η τσάντα, θα σοκαριστεί, εσείς οι αριστερούληδες είστε πολύ μεγαλοαστοί στα γούστα.

  17. nancy avatar
    nancy 30/03/2010 17:57:21

    Προφανώς δεν μένεις στα Πατήσια, ούτε κάν στην Αθήνα. Κακό πράγμα φίλε να είσαι σκληρός οπαδός..

  18. μας δουλεύουν avatar
    μας δουλεύουν 30/03/2010 18:04:23

    Breaking news.
    Μεγάλη σύγκρουση κυβέρνησης-αντιπολίτευσης στο κοινοβούλιο του Αφγανιστάν.
    Ο αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης Μάρ-Μπούο-Σαλίμ κατηγόρησε τον Υπουργό Δημόσιας Τάξης πως μετέτρεψε την Καμπούλ σε Αθήνα!
    Η προσβολή κατά της χώρας οδήγησε 40 βουλευτές της κυβέρνησης σε παραίτηση, ενώ πανικόβλητος ο πρωθυπουργός Σαλάμ-Αλέκουμ κήρυξε πρόωρες εκλογές για την Κυριακή 11 Απριλίου.

  19. μας δουλεύουν avatar
    μας δουλεύουν 30/03/2010 18:06:27

    Ξεχνάς μια μικρή λεπτομέρεια.
    Ο Μπερλουσκόνι έχει κανάλια, ο Αντώνης Σαμαράς δεν έχει τίποτε εκτός από την πίστη του νεοδημοκρατικού λαού.

  20. Orestios avatar
    Orestios 30/03/2010 19:12:45

    Και λίγα τους είπε.

  21. paratiritis2000 avatar
    paratiritis2000 30/03/2010 19:39:00

    Απελευθέρωση των αδειών οπλοφορίας για τους πολίτες.
    Όταν οι άδειες ανεβαίνουν οι θάνατοι πέφτουν.
    Διώχνει τους αναρχικούς και τα κουνούπια, κι οι τρομοκράτες παθαίνουν τσιρλιό.

  22. paratiritis2000 avatar
    paratiritis2000 30/03/2010 19:42:44

    Ρε συ, βλέπει ο απλός πολίτης την χαζοένοχη στάση της ΝΔ τόσα χρόνια και νομίζει οτι ι αριστερίστικες υστερίες είναι και σωστές. Αναρωτιούνται.."μήπως έχουν δίκιο..." κι ολα αυτά επειδή τους σιγοντάρει η ΝΔ ολα αυτά τα χρόνια. Αν δεν ήταν έτσι ο απλός πολίτης θα τους έλεγε ενα απλό "ασταδιάλαρε" με κάθε μπούρδα που θα μας ξεφουρνίζανε και εκεί θα τέλειωνε ολη η υπόθεση.
    Αντε με το καλό.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ paratiritis2000 30/03/2010 21:56:15

      Ας οψεται ο Καραμανλης που "σεβοταν τους αγωνες της αριστερας".
      Η ευκαιρια ηταν το Δεκεμβριο του 2008.Αυτα που συνεβησαν ηταν καθαρη αποπειρα βιαιης ανατροπης εκλεγμενης κυβερνησης.
      Προσεξτε : εξεγερση της αριστερας οταν ολη η Ευρωπη εχει δεξιες κυβερνησεις.Ηταν ευκαιρια να τους λιανισει και με το νομο.Τωρα περασε.

  23. Ελεος avatar
    Ελεος 30/03/2010 19:57:12

    σ' ωραίος βρε, σ' ωραίος!!! χαχαχα.....

  24. anonymous avatar
    anonymous 30/03/2010 20:57:23

    Γιώργος,
    του δοσίλογου δικτάτορα θες να πεις. Τα τάγματα ασφαλείας αυτός τα πρότεινε στους Γερμανούς και συνεργαζόταν με αυτούς αλλά έβαζε άλλους μπροστά.

  25. Dimi avatar
    Dimi 30/03/2010 21:53:33

    Ηταν επιεικώς ΑΤΥΧΗΣ η επίσκεψη «όψιμης συμπόνιας» της Θοδώρας στο νοσοκομείο «Παίδων», την ώρα επίσκεψης του Προέδρου κ. Αντώνη Σαμαρά στο Αστυνομικό Τμήμα Πατησίων και της συνάντησής του με εξοργισμένους κατοίκους που έχουν γίνει οι ίδιοι μετανάστες στη περιοχή τους.

    Γιά όσους τυχόν δεν γνωρίζουν, μεταξύ των πολλών εξωφρενικών και απίστευτων περιστατικών στη περιοχή, εάν Ελληνας Πολίτης τολμήσει να επιπλήξει λαθρομετανάστη, αυτός πέφτει κάτω στο δρόμο και χτυπιέται και ουρλιάζει: «Χρυσοχοϊδης Χρυσοχοϊδης Βοήθεια!!!!!» ΔΕΝ είναι ν’απορεί κανείς λοιπόν, γιατί οι Αστυνομικοί παραιτούνται κατά κύμματα επί ημερών Χρυσοχοϊδη. Αυτή η παράνοϊα ΔΕΝ αντέχεται. Αυτή η πλήρης απουσία Προστασίας του Ελληνα Πολίτη, διαλύει τον κοινωνικό ιστό. Αν ο Χρυσοχοϊδης δεν συνέλθει από το κώμα το βαθύ της αναλγησίας και απαξίας τώρα, οι καραβιές των λατρεμένων του λαθρομεταναστών ΔΕΝ πρόκειται να τον σώσουν. Υπάρχει μιά περίεργη λάμψη (shine) στα μάτια του αυτό το καιρό και καλά θα κάνει να μάς αδειάζει τη γωνιά, άμεσα αν όχι συντομότερα.

    Η Θοδώρα, εξακολουθεί να ζει με τη φαντασίωση ότι αυτή και οι παλαιάς κοπής βαρωνίες θ' αμφισβητήσουν και θα επιβάλλουν τη θέλησή τους στη βάση της νέας Νέας Δημοκρατίας. Η Θοδώρα είναι τόσο εγωκεντρική και φίλαρχη, που ΔΕΝ αντιλαμβάνεται την τοξικότητα που εκπέμπει. Σήμερα, μάς άφησε παντελώς αδιάφορους με το όψιμο ενδιαφέρον της - και με τα μάτια κολλημένα στην κάμερα - γιά το τραυματισμένο κοριτσάκι από το Αφγανιστάν. Κάποιος να της υπενθυμίσει ότι ΔΕΝ απευθύνεται σε ιθαγενείς.

    By the way, τα Celebrity σκουλαρίκια μπορεί να είναι τέλεια για τις “Gala Dinner” εμφανίσεις της, ήταν όμως παράφωνα και θορυβώδη γιά την «επίσκεψη συμπόνιας» στο νοσοκομείο «Παίδων». Ντροπή!

    «Γιατί η υπεροψία, σαν ανθίσει, θα καρπίσει της καταστροφής τον στάχυ» ~Αισχύλος

  26. Tassos avatar
    Tassos 30/03/2010 23:08:38

    Ρε μάστορα συνειδητοποιείς ότι απευθύνεσαι στην παράταξη που τα 2 (δύο ολογράφως) Νόμπελ λογοτεχνίας που έχει η χώρα ήταν ΣΤΡΑΤΕΥΜΕΝΑ μέλη της? Αντε για να αρχίσεις να την σακκουλεύεσαι.

  27. trochalos avatar
    trochalos 31/03/2010 00:39:13

    Ο Καβαλιέρε κυβερνά έναν λαό έξυπνο όχι εναν ηλίθιο σαν τον δικό μας που πίστεψε έναν άχρηστο.

  28. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 31/03/2010 02:34:25

    Ίσως να μην το έμαθες στο μάθημα ιστορίας αλλά ο ναζισμός υπήρξε φαινόμενο αποκλειστικά της Γερμανίας. Όσο για τη συντριβή της ΝΔ δεν ξυπνάς να δεις τη συντριβή της ιδεολογίας σου παγκόσμια; Το ότι δεν είσαι καθόλου προκατηλειμμένος αλλά μονάχα ένας γνήσιος πολέμιος της 'μισαλλοδοξίας' το δείχνεις παρακάτω όταν χαρακτηρίζεις όσους Έλληνες κυκλοφορούν στον Άγιο Παντελεήμονα χρυσαυγίτες. Εύγε.

  29. socrates avatar
    socrates 31/03/2010 19:27:35

    Για να είσαι Υπουργός Προστασίας του Πολίτη πρέπει να υπάρχει Προστασία και πρέπει να υπάρχει και Πολίτης.
    Προφανώς καμμιά Προστασία δεν υπάρχει, είμαστε στο έλεος των αλλοδαπών εγκληματιών.
    Ο Χρυσοχοίδης, τί περιμένει για να παραιτηθεί;
    ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΕΣ;
    Φύγε αποτυχημένε!