06/05/2010 15:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σήμερα είναι τα γενέθλια της Ντόρας...

Σήμερα είναι τα γενέθλια της Ντόρας... και όλοι ξέρουν ήδη ποιό θα είναι το "δώρο" Σαμαρά...!

Από εκείνη εξαρτάται!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 06/05/2010 15:42:29

    Θεία Πρόνοια να το πω?

    • MΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
      MΑΝΩΛΗΣ Μ @ Orestios 06/05/2010 18:33:54

      Η Μπακογιάννη ψήφισε τελικά ΝΑΙ. Παέι για παραίτηση το κορίτσι

  2. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 06/05/2010 15:45:15

    Φάκτορα σήμερα αφιερώνεις με τις συνεχείς αναρτήσεις. Δώσε μας αύριο, αν σου είναι εύκολο, κανένα στατιστικό από τη σημερινή κίνηση του antinews. Θα πρέπει να σπάσει κάθε ρεκόρ.

  3. tzager avatar
    tzager 06/05/2010 15:52:52

    Τι δωράκι, τι δωράκι

    κάνει ο Αντώνης

    στο Ντοράκι..;

    Τη διάσπαση της κεντρο-δεξιάς στα πρότυπα της αριστεράς.

    Happy Birthday Ντόρα!

    Νέα Δημοκρατία και εις έτη πολλά...

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ tzager 06/05/2010 16:02:21

      Ποια διάσπαση; Διάσπαση είναι όταν φεύγει κάτι ευμεγέθες. Εδώ φεύγει κάτι ποσοτικά ασήμαντο, ποιοτικά δε, άσε, ας μην το συζητήσουμε.

      • tzager avatar
        tzager @ Επώνυμος 06/05/2010 17:01:14

        Καλά φάε λίγο γλαρόσουπα να γίνεις ευμεγέθης σαν τον αρχηγό σου...

    • μας δουλεύουν avatar
      μας δουλεύουν @ tzager 06/05/2010 16:05:59

      Εάν ο Πρόεδρος της Ν.Δ. διώξει τη Ντόρα Μπακογιάννη θα ξαναπάρει όλο το κέντρο που πέρυσι πήγε σούμπιτο στο πασόκ.
      Μακάρι, χίλιες φορές μακάρι.

      • tzager avatar
        tzager @ μας δουλεύουν 06/05/2010 17:03:38

        Θα ξαναπάρει σίγουρα το κεντρώο ####...

  4. alfa2012 avatar
    alfa2012 06/05/2010 16:03:22

    τα λουλουδια στην "κυρια" απο μενα...

  5. Green St avatar
    Green St 06/05/2010 16:08:31

    Αν η Ντόρα δεν καταλαβαίνει ότι αυτήν τη στιγμή διαπράττει πολιτική αυτοκτονία καλά να παθει. Οσο και να την στηρίξουν τα διαπλεκόμενα ΜΜΕ, ο λαός δεν θα ξεχάσει ότι είπε ΝΑΙ στην πιο βιαίη αρπαγή του εισοδήματός του.
    Η ΝΔ θα πρέπει να έχει την στήριξη του λαού και ότι αν έχει αυτήν την στήριξη δεν χρειάζεται τίποτε άλλο. Αυτό δεν κατάλαβε ο Καραμανλής.

    • tzager avatar
      tzager @ Green St 06/05/2010 17:07:34

      Ο ΚΚ είχε την αμέριστη στήριξη του λαού αλλά τον έγραψε στ'####### του!

      Και όσο κάνει ο Σαμαράς ο,τι δε καταλαβαίνει τόσο ο λαός θα του γυρνάει τη πλάτη, είτε ψηφίσει σήμερα είτε όχι.

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ tzager 06/05/2010 18:38:34

        Αρχίζεις να παρεκτρέπεσαι...

      • Κοντη Λιζα avatar
        Κοντη Λιζα @ tzager 06/05/2010 23:22:54

        Σταματήστε μικροαστοί Πασόκοι να υποκαθιστάτε τον λαό με την βρωμερή πάρτη σας. Ο λαός ούτε ξόρκι είναι αλλά ούτε και ιδιοκτησία σας.

      • ΙΩΝΑΣ avatar
        ΙΩΝΑΣ @ tzager 07/05/2010 12:07:12

        Tzager,τη λοβοτομή σου την κάνανε με το που γεννήθηκες, ή πολύ αργότερα?

    • MΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
      MΑΝΩΛΗΣ Μ @ Green St 06/05/2010 18:03:09

      Η Ντόρα μάλλον δεν θα παέι στη βουλή προφασιζόμενη ασθένεια ή θα ψηφίσει "παρούσα", δε νομίζω ότι έχει τα κότσια να πορευθεί ανεξάρτητα κάνοντας δικό της κόμμα.

  6. κοψοχέρης avatar
    κοψοχέρης 06/05/2010 16:24:22

    Χρόνια πολλά και καλή τύχη στη μεγαλοκοπέλλα.
    Θα τη χρειαστεί.

  7. O Ιθαγενής avatar
    O Ιθαγενής 06/05/2010 16:36:06

    Δεν μπορώ να καταλάβω ορισμένους.
    Ο κάθε άνθρωπος μπορεί να έχει την προσωπική του γνώμη.
    Όταν ανήκεις όμως σε μια οργανωμένη ομάδα έχεις δύο επιλογές: ή υποτάσεις το εγώ στο σύνολο ή φεύγεις.
    Αν τώρα η απόφαση είναι λάθος τότε πληρώνεις το τίμημα ή ως εγώ ή ως σύνολο.
    Τα υπόλοιπα είναι αμπελοφιλοσοφίες.

    ΥΓ

    Ορισμένοι επιχειρούν ότι με το ΟΧΙ είναι η ΝΔ ουρά του ΠΑΜΕ, λες και με το ΝΑΙ δεν γίνεσαι ουρά του ΓΑΠ...

    • tzager avatar
      tzager @ O Ιθαγενής 06/05/2010 17:19:06

      Ναι αλλά με το ΓΑΠ έχετε κυβερνήσει τα τελευταία 35 χρόνια το τόπο (εννοώ το κόμμα του ΓΑΠ και το κόμμα του Σαμαρά). Δεν είσαι νεοσύστατο κόμμα ή παλιό κόμμα που δεν έχει κυβερνήσει ποτέ για να είσαι ηθικά απελευθερωμένος.

      Γι'αυτό και μόνο το λόγο πρέπει από ευθιξία και εξιλεωτική διάθεση και αυτομαστιγούμενος να ψηφίσεις το σχέδιο έκτακτης ανάγκης και να παλέψεις για τη συντομότερη ισχύ του.

      Αλλά που τέτοιο αίσθημα ευθύνης...

  8. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 06/05/2010 16:36:47

    "Ήμουν κι εγώ με το ΔΝΤ".

    • O Ιθαγενής avatar
      O Ιθαγενής @ καθρέφτης 06/05/2010 16:46:33

      Μα το πρόβλημα δεν είναι το ΔΝΤ ή ΕΕ ή ή οικονομική κρίση.
      Αυτό μπορούμε να το συζητήσουμε και να διαφωνήσουμε ή να συμφωνήσουμε.
      Το πρόβλημα είναι η μεθόδευση για να φτάσουμε εδώ.
      Μετά τις δηλώσεις Προβόπουλου και μετά την αδράνεια 7 μηνών, η σκοπιμότητα είναι ολοφάνερη.
      Να οδηγηθεί μια χώρα υπό κηδεμονία με αποσύνθεση κοινωνικής συνοχής.
      Να συζητήσω για πχ το επίδομα ανεργίας ή την αποζημίωση απόλυσης ή τα δώρα συνταξιούχων; θα διαφωνούσα και θα πρότεινα αλλά ΝΑΙ να συζητούσα.
      Να συζητήσω όμως τι; την "υπό κηδεμονία;" ΟΧΙ
      Πόσο δύσκολο είναι να το καταλάβουν κάποιοι;

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ καθρέφτης 06/05/2010 19:42:03

      χαχαχα...χαίρομαι που το γλεντάς, και με το δίκιο σου!

  9. BlueSky avatar
    BlueSky 06/05/2010 16:43:30

    Μόλις διαγραφεί η ντόρτα, θα της τηλεφωνήσει ο Τσανγκλαγιανγκίλ από τον 7ο όροφο, για να πιούν κανά ουισκάκι;;;;; Η ιστορία επαναλαμβάνεται, αλλά τώρα άλλος είναι ο Τσανγκλαγιανγκίλ............

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ BlueSky 06/05/2010 17:14:53

      Κάτι μου λείπει εμένα εδώ από ιστορικές γνώσεις. Για εξήγησέ μας και όσους δεν ξέρουμε.

  10. ataktos avatar
    ataktos 06/05/2010 16:48:59

    Εύχομαι να πετάξει τα στίγματα της ..και να τα εκατοστίσει …με κανέναν ποιο νέο άνδρα …είναι γλυκούλα ....

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ ataktos 07/05/2010 12:08:46

      Αν πιεις καναδυό νταλίκες ρετσίνες,κούκλα γίνεται...

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ ataktos 07/05/2010 12:09:49

      Δεν υπάρχουν άσχημες γυναίκες. Άντρες που δεν πίνουνε υπάρχουν...

  11. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 06/05/2010 17:24:51

    Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί ακριβώς στα σκληροπυρηνικά κόμματα αναπτύσσονται τέτοιες συναισθηματικές αντιπαλότητες. Ως παλαιός αριστερός πάντοτε απορούσα π.χ. γιατί οι μπολσεβίκοι αντιπαθούσαν τόσο τον αποστάτη Κάουτσκυ.
    Και γιατί ο σύντροφος Τσολάκης έφαγε το αφτί του συντρόφου Πάνου Δημητρίου!
    Φραξιονιστικά Μυστήρια - τα Ελευσίνεια ήταν πολύ διαφανή.

    • ataktos avatar
      ataktos @ Sic transit gloria mundi 06/05/2010 17:29:45

      Στο χωριό μου λένε ότι η τρέλα δεν πάει στα βουνά ....η Τασκένδη ήταν στην πεδιάδα

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ ataktos 06/05/2010 17:32:30

        Ώχ, και η Αθήνα σε λεκανοπέδιο είναι! Επηρεάζει και η αιθαλομίχλη!

      • Γιάννης Σ. avatar
        Γιάννης Σ. @ ataktos 06/05/2010 17:46:20

        H EMY λέει πως οι συνθήκες ευνοούν τη μεταφορά αφρικανικής σκόνης. Λες να μη βρίσκει αεροπλάνο να φύγει η Τριανταφυλλίδου;

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ ataktos 06/05/2010 17:56:26

        Μη λές τέτοια ονόματα!

    • MΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
      MΑΝΩΛΗΣ Μ @ Sic transit gloria mundi 06/05/2010 18:06:12

      Φταίει το παραταξιακό συλλογικό ασυνείδητο που δεν μπορεί να δεχτεί ξένο σώμα στους κόλπους της.

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ MΑΝΩΛΗΣ Μ 06/05/2010 18:14:12

        Τα ίδια λέγανε και οι Μπολσεβίκοι: Έξω οι ρεβιζιονιστές και τροτσκιστές πράκτορες του εχθρού!

  12. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 06/05/2010 17:39:12

    Δεν υπάρχει συλλογική ευθύνη μόνο ολοκληρωτικά καθεστώτα καταλογίζουν συλλογική ευθύνη.
    Ακόμα και έτσι όμως δεν υπάρχει καταλογισμός ευθυνών, αλλά αναζήτηση άλλοθι με καταστροφολογία και πανικούς.
    Πέρα όμως και πάνω από όλα ζητάτε την παραχώρηση της κηδεμονίας της χώρας.Ζητάτε συναίνεση σε ένα ΝΑΙ που συνάψατε μόνοι.
    Έγινε καμία συνάντηση και συμβούλιο πολιτικών αρχηγών ΠΡΙΝ το μνημόνιο; ΟΧΙ αλλά θέλετε ορισμένοι το ΝΑΙ της σκοπιμότητας είτε για να είστε αρχηγοί σε δικό σας μαγαζί είτε για άλλοθι στις ευθύνες.

    Δεν μπορείς να μου μιλάς για αίσθημα ευθύνης όταν μου πασάρεις τον λογαριασμό.Δεν μπορείς να ζητάς ΝΑΙ εκ των υστέρων για συμμετοχή στο φόβο των ευθυνών σου.
    Να αναλάβω λοιπόν την ευθύνη μου ως πολίτης.
    Να επωμισθώ τα βάρη, αλλά για τη χώρα μου και όχι για κάθε μνημόνιο κηδεμονίας.
    Γιατί αυτή η χώρα έχει ιδρώσει και έχει ματώσει και εγώ μπορεί να έχω μερίδιο ευθυνών αλλά θέλω να κοιτώ τον πατέρα μου και τα παιδιά μου και να μην τους καταστήσω δουλοπάροικους κηδεμόνων.

    ...και όποιος από οποιοδήποτε κόμμα ψηφίσει ΝΑΙ θα πρέπει και αυτός να αυτομαστιγωθεί και να αναλάβει το χρέος: ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ αποποιούμενος βουλευτικές συντάξεις...να ζήσει σαν το λαό με τα μέτρα στα οποία είπε ΝΑΙ για το ΛΑΟ...και μην βιαστείς να πεις δεν γίνεται έγινε το 1909 κανένας πολιτικός δεν πέρασε στη νέα εποχή, ορίστε λοιπόν το ΝΑΙ κυρία Ντόρα ΚΎΡΙΕ ΚΑΡΑΤΖΑΦΈΡΗ ΚΑΙ ΚΎΡΙΕ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΈ...

  13. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 06/05/2010 18:02:02

    Ειστε αγενεστατοι, σας το ξαναλεω, δεν φερονται ετσι σε μια κυρια. Ηδη την εχετε στενοχωρησει τοσο πολυ που εχασε και την μονιμη γκριματσια, που τη θεωρουσε χαμογελο...

  14. CHRIS avatar
    CHRIS 06/05/2010 22:47:15

    ....ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΥΨΟΜΕΝ ΑΛΛΩΣΤΕ...ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΑΥΤΗ Η ΚΙΝΗΣΗ ΤΗΣ ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΚΟΜΜΑΤΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΟΤΕ ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΝΟΜΟΣ ΠΕΡΙ ΕΥΘΥΝΗΣ ΥΠΟΥΡΓΩΝ.
    ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΧΤΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.
    ΕΛΠΙΖΩ ΑΙΣΙΟΔΟΞΩ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΕ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ.
    ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΣΕ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΠΟΥ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΟΥ ΕΠΕΒΑΛΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ ΝΑ ΖΩ ΣΤΑ 670 ΕΥΡΩ ΜΟΝΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΗΡΕΤΩ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥΣ.ΑΡΝΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΙΓΓΕΙΛΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΕΥΩ.ΜΟΝΟΣ.ΧΩΡΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΚΕ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΖΕΙΣ.ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΗΣΕ ΓΙΑΤΙ ΔΑΝΕΙΣΤΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΤΟ 2009 ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΣΥΨΕ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ.
    ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΩ ΑΠΛΑ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥΣ ΣΑΝ ΑΡΙΘΜΟΣ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΖΩΗ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΖΩΗ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΜΟΥ.ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΧΙ ΑΡΙΘΜΟΣ.
    ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΟΝΕΙΡΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗΣ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΑΠΛΩΜΕΝΟ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.ΘΕΛΩ....
    ΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΡΗΤΕ.
    ΑΦΗΣΤΕ ΝΑ ΖΗΣΩ..... ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑΝΤΗΔΕΣ
    ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΩ ΖΩΗ ΜΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΕΤΕ

  15. Ανδρεας45 avatar
    Ανδρεας45 07/05/2010 08:09:36

    Ολοι οι νεοδημοκρατες πρειπει να πηδουν απο χαρα που γιατρευτηκαν απο το αποστημα.