29/11/2009 12:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σήμερα γράφουμε ιστορία

Τα σχέδια της Οικογένειας Μητσοτάκη δεν θα περάσουν

ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 29/11/2009 12:47:57

    θα συνηστουσα ψυχραιμια στον ΨΩΜΙΑΔΗ ...τελικα θα μας πει ονοματα η ριχνει πυροτεχνηματα?

    Πανικα συνελθε...

  2. kanis avatar
    kanis 29/11/2009 12:49:28

    Πανίκα

    Σήμερα θα μας δείξεις, αν είσαι αληθινός Πόντιος ή πάφραλης!!!

  3. loretta avatar
    loretta 29/11/2009 12:52:49

    Κανις

    οι θεσσαλονικεις εχουν εκνευριστει μαζι του οσο δεν φανταζεσαι.

    καταλαβαινουν την αγωνια του αλλα τον βρισκουν απαραδεκτο να λεει λογια στον αερα.

  4. kanis avatar
    kanis 29/11/2009 12:55:01

    Loretta

    Ας του θυμίσει κάποιος πως σήμερα δεν είναι απόκριες!

  5. Έλεος avatar
    Έλεος 29/11/2009 12:57:59

    Δεν είναι μόνο σχέδια της Οικογένειας. Η Οικογένεια είναι ο βασικός κρίκος. Δίπλα υπάρχουν κι άλλοι πολλοί, μεγαλύτεροι οι μικρότεροι. Είναι πολύ μεγάλος ο αριθμός των συμφερόνταν που απειλούνται να μείνουν με τη μπουκιά στο στόμα, ή, για την ακρίβεια, χωρίς μπουκιά.
    Ο Σαμαράς εκπροσωπεί την απειλή: να δώσει στην βάση της ΝΔ την ευκαιρία και την δυνατότητα να σαρώσει όλο αυτό το θλιβερό θίασο των στελεχών - εκπροσώπων των χορηγών τους, σαν τσουνάμι.
    Πιστεύω ότι η η μέρα εξελίσσεται καλύτερα από ότι θα μπορούσαμε να ευχηθούμε. Το κύκνειο άσμα μιας τόσο φριχτής δυναστείας, ήταν βέβαιο ότι θα ήταν πολύ άσχημο. Η βάση του κόμματος θα κρατήσει καλά στο μυαλό της, από αύριο, ποιοι θέλησαν να της δώσουν λόγο και ποιοι θέλησαν να τις στερήσουν τόσο αντιδημοκρατικά μια ημέρα που έπρεπε να είναι μέρα γιορτής.
    Δεν ανήκω στη ΝΔ, όμως σήμερα ήμουν πραγματικά χαρούμενος. Όπως ήμουν χαρούμενος και στις εκλογές του ΠΑΣΟΚ, ακόμη και στις πρώτες, που μοναδικός υποψήφιος ήταν ο Γιώργος. Όποιος δεν αντιλαμβάνεται το πως και το γιατί η άμεση δημοκρατία είναι χαρά και ανάταση, έχει χάσει επεισόδια. Μακάρι ο λαός να έχει κι άλλες φορές την ευκαιρία να αποφασίσει. Και για τα εσωτερικά των κομμάτων και για τα καθαυτά διλλήματα της χώρας. Χίλιες φορές πιο σοφός ο λαός από τους θλιβερούς εκπροσώπους του.
    Η μέρα θα πάει ανέλπιστα καλά. Ο κόσμος θα κάνει πολύ σύντομα την κάθαρση, αφήνοντας τον πρόεδρο Σαμαρά να ασχοληθεί με υποθέσεις πιο δημιουργικές από το ξεκόπρισμα μιας 30ετίας παρακμής.

  6. Aρης avatar
    Aρης 29/11/2009 13:08:03

    Παιδιά εγώ δεν είμαι ν.δ ΚΚΕ είμαι αλλά αν σήμερα κατορθώσετε να διώξετε τη Ντόρα σας φιλώ στο κούτελο. Τα έφερε έτσι ο καιρός που έπεσε στους ώμους σας μια απόφαση που έχει ιστορικές διαστάσεις.

    αρης

    • anthropos avatar
      anthropos @ Aρης 29/11/2009 13:51:30

      Σωστά, πολύ σωστά το έχεις «πιάσει» Άρη…

  7. Νικηφορος Φωκας avatar