#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/01/2014 14:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΣΥΡΙΖΑ: κροκοδείλια δάκρυα για το Φαρμακονήσι με μπλουζάκια με κροκοδείλους!!!



Τι έγινε στο Φαρμακονήσι το έχουμε αναλύσει εκτενώς εδώ ενώ πολλοί θα μπορούσαν να ασκήσουν κριτική για τους χειρισμούς του Λιμενικού ή τις δηλώσεις του υπουργού Μ. Βαρβιτσιώτη.

Η κριτική είναι θεμιτή, ειδικά όταν έχουμε να κάνουμε τόσο τραγικά γεγονότα όπως το θάνατο 12 ψυχών. Άλλο όμως αυτό κι άλλο οι καταδρομικές επιθέσεις που επιχειρούν οι νέοι… ΠΑΜΕτζήδες, οι νεολαίοι του ΣΥΡΙΖΑ.

Γλιτώσαμε από τον ακτιβισμό του ΠΑΜΕ και πλέον θα έχουμε καθημερινά κι ένα επεισόδιο από τους Συριζαίους. Αυτή τη φορά σειρά πήρε το γραφείο του κ. Βαρβιτσιώτη. Συγκεντρώθηκαν εκεί νεολαίοι του ΣΥΡΙΖΑ έγραψαν συνθήματα στους τοίχους και εισέβαλαν με άγριες διαθέσεις στο πολιτικό γραφείο αν και ήξεραν ότι ο υπουργός δεν είναι εκεί παρά μόνο δύο συνεργάτες του. Ήθελαν λέει να επιδώσουν ψήφισμα, μόνο που το έκαναν σπρώχνοντας και βρίζοντας. Άλλωστε δεν χρειάζονται 30 άτομα για να δώσεις ένα ψήφισμα. Άλλος είναι ο σκοπός σου, δηλαδή η κατάληψη των γραφείων. Οι νεαροί επιχείρησαν να καταλάβουν το γραφείο του υπουργού, πέταξαν αφίσες και έγραψαν συνθήματα στους τοίχους  διαμαρτυρόμενοι για τον θάνατο παράνομων μεταναστών ανοιχτά του Φαρμακονησίου.



Σύμφωνα με συνεργάτες του υπουργού οι νεαροί έφτασαν στο σημείο λίγο πριν τις 11:00. Το γραφείο του κ. Βαρβιτσιώτη μετά την επίθεση του Οκτωβρίου έχει μεταφερθεί από το ισόγειο στον 7ο όροφο του κτηρίου. Οι νεαροί ανέβηκαν φωνάζοντας και γράφοντας συνθήματα στους τοίχους. Επιχείρησαν με τη βία να μπουν στο γραφείο και να επιδώσουν ψήφισμα διαμαρτυρίας, όμως εμποδίστηκαν από τους συνεργάτες του υπουργού.

Στη συνέχεια, πάντα σύμφωνα με τις περιγραφές των συνεργατών του κ. Βαρβιτσιώτη οι νεαροί κατέβηκαν στην είσοδο όπου είχε φτάσει, ειδοποιημένη από τους συνεργάτες του υπουργού δύναμη της αστυνομίας. Στο χώρο επικράτησε ένταση μετά την έλευση ανδρών των ΜΑΤ, και υπήρξαν πολλές προσαγωγές. Φυσικά δεν έλειψαν και οι «επαναστάτες» βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ που έσπευσαν να καταγγείλουν την αστυνομική αυθαιρεσία. Πρώτος και καλύτερος ο εκατομμυριούχος Δ. Τσουκαλάς ο οποίος με μπλουζάκια με κροκόδειλους έριχνε κροκοδείλια δάκρυα για τους νέους που έφαγαν ξύλο. Η υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο και η προσπάθεια να δημιουργηθεί πολιτική ένταση από την πλευρά του ΣΥΡΙΖΑ, περισσότερο εμφανής από ποτέ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Jimakos avatar
    Jimakos 30/01/2014 14:32:56

    Προσαγωγές: πολλές - Συλλήψεις: καμία. Ραντεβού στα επόμενα επεισόδια.

  2. GJ avatar
    GJ 30/01/2014 14:46:53

    Τσουκαλά δεν έχουμε άλλο εκατομμύριο να σου δώσουμε, μην φωνάζεις...
    Αριστερέ με τις δεξιές τσέπες...

  3. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 30/01/2014 14:55:21

    Χτυπήστε αλύπητα το ΣΥΡΙΖΑ/Βίλλα Αμαλία για την ανοχή του στη λαθρομετανάστευση.
    Πρέπει να καταλάβει ο Ελληνικός Λαός πως αν έρθει στην εξουσία ο ΣΥΡΙΖΑ θα βάλει στα σύνορα ...φερμουάρ για να ανοιγοκλείνουν εύκολα.

    • Διηνεκης avatar
      Διηνεκης @ ΣΟΝ ΠΕΝ 30/01/2014 17:08:26

      ΣΥΡΙΖΑ /βίλα Αμαλια/JP Morgan

      • βικυ avatar
        βικυ @ Διηνεκης 31/01/2014 21:45:50

        Συριζα/Βιλλα αμαλια /JP Morgan/Black Rock

  4. Operating Times avatar
    Operating Times 30/01/2014 14:57:31

    Πατήστε τους επιτέλους τους αλήτες,τι περιμένετε;;; έτσι η ΝΔ θα πάρει άμεσα δεκάδες χιλιάδες ψήφους....μα τόσο δύσκολο είναι να καταλάβετε ότι ο κόσμος δεν είναι ναζιστής (!) αλλά θέλει επιβολή του νόμου;; Προσαγωγές και ανοησίες...σπάστε τους το κεφάλι ή συλλάβετέ τους !!!!!! Ξυπνήστε ΝΔ

  5. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 30/01/2014 15:53:37

    Για το Θεό σας ...Θεομπαίχτες.
    Είναι δυνατόν θα θέλετε να καταδικάσετε την Πατρίδα σας ότι έπνιξε Ανθρώπους, χωρίς αποδείξεις, χωρίς πόρισμα;
    Να στρέψετε απέναντί της τη Διεθνή χλεύη, σε μια περίοδο που χρειάζεται την Παγκόσμια συμπαράσταση;
    Ακόμη κι αν υπάρχουν ένοχοι, έτσι λύνονται αυτά τα ζητήματα;
    Τρελοί είναι άραγε; ή μήπως ναζιστές ; η ηγεσία του Λιμενικού Σώματος, οι αξιωματικοί και υπαξιωματικοί που παρέστησαν; Είναι δυνατόν εργαζόμενοι που θαλασσοπνίγονται για να φυλάνε τα σύνορα, να έπνιξαν τους μεν και να έσωσαν τους δε; Γιατί δεν περιμένετε έστω να διερευνηθεί η υπόθεση;
    Δε ντρεπόσαστε; που θέλετε να κυβερνήσετε και τη χώρα Άθλιοι.

  6. Operating Times avatar
    Operating Times 30/01/2014 16:21:19

    ΑΥΤΟΙ ειναι που σπάνε τα αυτοκίνητα και βαζουν γκαζακια,ΑΥΤΟΙ ειναι που εχουν βαψει ολη την Αθηνα με antifa μίσος,ΑΥΤΟΙ ειναι που δέρνουν κάθε αντιφρονουντα,ΑΥΤΟΙ ειναι που έβαλαν στη Νομική Αθηνων τους λαθροβρωμιαρηδες,ΑΥΤΟΙ ειναι που θελουν άσυλο στα πανεπιστημια για να καπνιζουν χορτο και να κατασκευαζουν μολοτωφ,ΑΥΤΟΙ ειναι που υποστηριζουν το παρεμποριο στην πατησιων ,ΑΥΤΟΙ ειναι που γραφουν στους τοιχους λευτερια στον καθε τρομοκρατη και αλληλεγγυη στους πυρηνες της φωτιας,ΑΥΤΟΙ ειναι που σπανε μαγαζια και την περιουσια του καθε φουκαρα και κανουν πλιατσικο,ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΘΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ,ειναι φασιστες της αριστερας....!!!

  7. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 30/01/2014 16:52:20

    Κροκόδειλοι και παπαγάλοι στα μπλουζάκια των βουλευτών μας. Το ρίξανε στην tropical πανίδα.
    "Ά, ρε αρκούντα που τους χρειάζεται", λέει ο φίλος Χλέμπουρας, από τον καταυλισμό των Ρομά.
    Λευκή, πολική, απευθείας από την Γροιλανδία. Με το πολύ "βαρύ χέρι".

  8. Megaliora avatar
    Megaliora 30/01/2014 18:20:47

    Εγώ αυτό που ξέρω οτι αν η συντεταγμένη πολιτεία ΘΕΛΕΙ να μην υπάρχουν παράνομοι πωλητές στα Πανεπιστήμια και στους δρόμους, συλλαμβάνει, δικάζει και τιμωρεί με βαρύτατα πρόστιμα ή και με φυλάκιση ακόμα, τους γνωστούς Εισαγωγείς των παράνομων εμπορευμάτων που χρησιμοποιούν τους λαθροεισβολείς ως φτηνούς διακινητές και φοροδιαφεύγουν συστηματικά, χωρίς να υφίστανται καμία νομική επίπτωση. Τα υπόλοιπα, είναι μονάχα υποκριτικές σαχλίτσες και ανόητα ναζάκια για το θεαθήναι..

  9. Megaliora avatar
    Megaliora 30/01/2014 19:49:27

    Δαγκάνουν τελικά ΚΑΙ αυτοί οι ...κροκοδείλοι που μοστράρουνε στα πέτα των πολύ αριστερών; Γιατί τόσα χρόνια στα πέτα των άλλων, μας ρήμαξαν!! :-)

  10. Ρεαλιστης avatar
    Ρεαλιστης 30/01/2014 22:47:57

    Factorx , εγω θα παρακαλουσα να ψαξετε το 1 εκ εφαπαξ του Κου Τσουκαλα απο τι ακριβως υπηρεσιες προερχεται. Γνωριζω οτι μπορει να φαινεται νομιμο λογω ασφαλιστικης εταιριας κλπ αλλα,.... θετω μερικα ερωτηματα
    1. Πως ειναι δυνατον οταν ενας υπαλληλισκος μιας σχετικα μικρης τραπεζας στην Ελλαδα να εχει τετοιο συμβολαιο?
    2. Πως ειναι δυνατον directors πολυεθνικων και υπερκερδοφορων να εχουν σαν αντιστοιχες αμοιβες 250-500 χιλ και παντως να μη ειναι πανω απο εκατομμυριο οταν οι ετησιες αποδοχες τους ειναι πολλαπαλσιες απο αυτες του καθε Τσουκαλα?
    Δεν μυριζει κατι ασχημα?

  11. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 30/01/2014 23:00:03

    Ο Σύριζα κάνει τη δουλειά του,αλλωστε ο κάθε πολιτικός αλιεύει αναλόγως το κοινό στο οποίο απευθύνεται.
    Είναι όμως να αναρωτιέσαι πώς και γιατί ενα ολόκληρο δημοσιογραφικό πάνελ ασχολείται μισή ώρα με τον ορισμό της εισβολής.Τί σημαίνει,ποια έννοια έχει,αν εγινε εισβολή ή απλώς διαμαρτυρία.Μόνο στην Ελλάδα συμβαίνουν αυτά και μόνο στο greek TV

  12. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 31/01/2014 09:51:39

    Τί δεν κατάλαβες ;
    Ότι του πλήρωναν οι εργοδότες το πανάκριβο ασφαλιστικό, εξαγοράζοντας τη συνδικαλιστική του συμπεριφορά; χωρίς να φαίνεται η δοσοληψία στις μηνιαίες αποδοχές του και το μυριστεί το πόπολο;

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ ΣΟΝ ΠΕΝ 01/02/2014 09:24:10

      Αυτό δεν το είχα σκεφτεί! Απαπαπαπα, κάνουν τέτοια πράγματα οι πασόκοι που έγιναν συριζάδες;

  13. Tonia G. avatar
    Tonia G. 31/01/2014 10:31:58

    Πολλοί απέρριψαν ή ακόμη και χλεύασαν τον Λαζαρίδη και τη θεωρία των 2 άκρων. Η ουσία όμως είναι ότι σε μεγάλο τμήμα του Σύριζα και μάλιστα στον ιστορικό του πυρήνα οι έννοιες Τάξη - Δημόσια Ασφάλεια - Νόμος είναι υπό διωγμό, υπό κατάργηση...
    Εδώ εχθές έχουμε ΑΛΗΘΙΝΗ περίπτωση Τάγματος Εφόδου. Και το λέω τονίζοντας ότι δεν συμπαθώ το Βαρβιτσιώτη και ότι αυτός πρεσβεύει.

    Αν ποτέ κυβερνήσει ο Σύριζα με τους παραδοσιακούς Συριζαίους, τότε εντός ενός μήνα θα έχουμε λαϊκή εξέγερση.
    Γι αυτό ακριβώς ο Συριζα ποτέ δεν πρόκειται να κυβερνησει πάνω απο ένα 6μηνο εκτός κι αν μεταβληθεί επισήμως σε ΝεοΠΑΣΟΚ. Δηλαδή ο Σύριζα ποτέ δεν θα κυβερνήσει με τους παραδοσιακούς Συριζαίους, αλλά μόνο με τους κλασσικούς παπατζοΠασόκους (αριστερή ρητορική-φασιζουσα τακτική-μαφιόζικη πρακτική).
    Σε κάθε περίπτωση όμως το αποτέλεσμα θα είναι καταστροφικό. Γι΄αυτό και η θεωρία των 2 άκρων είναι πέρα για πέρα αληθινή και ισχύουσα. Το δυστύχημα για τους Ελληνες είναι όμως ότι ο μεταξύ των άκρων πολιτικός χώρος μοιάζει να είναι "καμμένος" και παντελώς αναξιόπιστος.