20/11/2009 11:04
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ρωγμή στην συμμαχία Άρη Ντόρας

Εντύπωση προκάλεσε η αναφορά του κ. Άρη Σπηλιωτόπουλου σε συνέντευξή του στον ραδιοσταθμό Flash: «στην πιο συντηρητική χώρα της Ευρώπης, την Μεγάλη Βρετανία ο επικεφαλής του συντηρητικού κόμματος μόλις 37 ετών και προηγείται με 15 μονάδες και θα γίνει πρωθυπουργός και εμείς ψάχνουμε σε άλλες γενιές αντιλήψεων και ιδεών να βρούμε ποιοι μας εκφράζουν». Ο κ. Σπηλιωτόπουλος είναι 43 ετών αλλά η κ. Μπακογιάννη την οποία στηρίζει όπως και ο κ. Σαμαράς είναι περίπου συνομήλικοι και μάλλον ανήκουν αμφότεροι σε άλλη γενιά αντιλήψεων και ιδεών.

 Η δήλωση αυτή έρχεται σε συνέχεια άλλων αναφορών που έχει κάνει ο κ. Σπηλιωτόπουλος ότι «πήγε με την κ. Μπακογιάννη σε μία περίοδο που ο κ. Σαμαράς προηγείτο καθαρά».

 Στην ουσία ο κ. Σπηλιωτόπουλος λέει ότι εκείνος θα φέρει τη νίκη και δημιουργεί ερωτηματικά για το είδος της στήριξης που προσφέρει στην κ. Μπακογιάννη. Ο κ. Σπηλιωτόπουλος δείχνει να δουλεύει για τον εαυτό του βλέποντας μακριά στην μεθεπόμενη εκλογή αρχηγού.

 http://www.protothema.gr/content.php?id=51941&category_id=202

ΣΧΟΛΙΑ

  1. g.r avatar
    g.r 20/11/2009 11:32:46

    Δύσκολο μου φαίνεται να ξεμπλέξει με το Μητσοτακέικο !!!

  2. Υ. avatar
    Υ. 20/11/2009 11:40:24

    Η συναλλαγή είναι μέσα στο DNA του Μητσοτακέϊκου.
    Η φιλοδοξία άνευ ηθικών αναστολών στο DNA του Αρούλη.

  3. Ιωάννης ο Μεσσήνιος avatar
    Ιωάννης ο Μεσσήνιος 20/11/2009 11:59:47

    Αρη μου,ας πρόσεχες παλληκάρι μου,γιατι αν είχες την ενυύπωση οτι μετα τη Ντόρα θα 'σαι συ διάδοχος.... είσαι μακριά γελασμένος. Μροστά σου αγόρι μου στη λίστα αναμονής, για μετά τη Ντόρα, έχει στηθεί όλο το Μητσοτα -κεικο, αδέλφια, παιδιά, εγγόνια και μετά θα στεφτούμε και για σένα... Μήπως, καμμιά θεσούλα κοινοτάρχη θα σε ικανοποιούσε στην αιώνια αναμονή που σε περιμένει ;;;; ΕΠΑΙΞΕΣ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ... ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ

    • ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
      ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ @ Ιωάννης ο Μεσσήνιος 21/11/2009 21:40:41

      Θα έρθω να συμφωνήσω! Ακολουθούν Κυριάκος Κώστας Μπακογιάννης και Αλεξία! Μετά το κενό της οικογένειας Καραμανλή θα γεμίσουμε Μητσοτακόπουλα! Δεν πειράζει Άρη μου! κουράγιο!!!!!

  4. Blimblomblim avatar
    Blimblomblim 20/11/2009 12:14:44

    Είδε ότι ανεβαίνει λιγουλάκι στις δημοσκοπήσεις κι εκεί που την είχε σίγουρη την ήττα, σου λέει, τι γίνεται, δεν θα ηττηθεί τελικά; Έτσι είναι Αρη, οι επενδύσεις σε χρηματιστηριακά παράγωγα δεν είναι χωρίς ρίσκο. Κάνε ό,τι μπορείς τώρα για να πέσει η τιμή, να σου κάτσει το παράγωγο.

    Συμφωνείς Αρχαιοπτέρυγα;

  5. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 20/11/2009 12:18:20

    Απο τους βουλευτες της Β Αθηνων οι 10 απο τους 11 στηριζουν τη Μητσοτακαινα. Μονο ο Π.Παναγιωτοπουλος ειναι με Σαμαρα. Χρειαζεται προσοχη στο Λεκανοπεδιο Αττικής γιατι η ΟΣΙΑ ΚΟΡΗ εχει πολυ δυνατο μηχανισμο, δημαρχους, κομματαρχες κλπ. Α κ Β ΑΘΗΝΩΝ χρειαζεται ενισχυση ο Αντώνης. ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΣΕ ΕΠΑΓΡΥΠΝΙΣΗ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΗ

    • anonyma avatar
      anonyma @ ΓΙΑΝΝΗΣ 20/11/2009 12:55:17

      τα λεμε απο την πρωτη μερα αυτα
      ιδιως η Α Αθηνων ειναι πολυ δυσκολη
      γιατι συγκεντρωνει παγωμενους
      κοσμοπολιτες...

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ ΓΙΑΝΝΗΣ 20/11/2009 18:01:43

      Σωστές οι επισημάνσεις ελπίζω να μην είναι τόσο ελεγχόμενοι οι ψηφοφόροι όσο θέλουν να νομίζουν κάποιοι που τους θεωρούν πρόβατα του Μητσοτάκουλα.

  6. XAPLAS avatar
    XAPLAS 20/11/2009 16:21:18

    Ο Αρης ειναι πονηρος κι αυτα που λεει μην τα τρως......................... Κι απο τις 29 του μηνος κυκλοφοραει γι αρχηγοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος.... Η για να το πουμε πιο απλα, (γιατι να το κρυψωμεν αλλωστε) θα ειναι ο "Μητσοτακης" μεσα στην Οικογενεια.

  7. Varvara avatar
    Varvara 20/11/2009 17:41:07

    ο Αρης έκρινε με όρους πολιτικής ποιός είναι ο καλύτερος και αυτόν στηρίζει...δεν είμαστε τυφλοί όλοι, ξέρουμε τι πρεσβεύει ο κ. Σαμαράς και πόσο ξεπερασμένος είναι...αν τον ακολουθήσουμε θα κάνουμε να ξαναδούμε κυβέρνηση μια 20ετία...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Varvara 20/11/2009 17:42:48

      Αν κρίνουμε από τα σακάκια που επιλέγει ο ΄Αρης, βγάζουμε συμπέρασμα και για τις πολιτικές του επιλογές. Πασέ!

  8. sot avatar
    sot 05/12/2009 19:17:02

    na pou fanike telika oti den itan tixaia i dilosi tou. tora mia xara ta paei me ton samara...