#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/07/2008 23:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ρουσόπουλος: «απέτυχε να συγκαλύψει το σκάνδαλο ο Παπανδρέου» (;;;)

Η κατάσταση πανικού στην οποία βρίσκεται το Μαξίμου, υποδεικνύεται και από την απάντηση που έδωσε απόψε ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Θ. Ρουσόπουλος στην δριμεία επίθεση που είχε εξαπολύσει προηγουμένως ο Γιώργος Παπανδρέου (βλέπε εδώ). «Όλοι πια αντιλαμβάνονται γιατί ο κύριος Παπανδρέου χάνει ολοένα και περισσότερο την ψυχραιμία του. Αφού απέτυχε να συγκαλύψει το σκάνδαλο (όλοι θυμούνται ότι έστειλε συνεργάτες του να διαπραγματευτούν με τον κ. Θ. Τσουκάτο πριν αυτός μιλήσει δημοσίως) τώρα επιλέγει τις ύβρεις» ανέφερε μεταξύ άλλων ο κ. Ρουσόπουλος.

Τι μας λέει δηλαδή; Ότι ο κ. Παπανδρέου δεν τα κατάφερε στην συγκάλυψη, ενώ το Μαξίμου τα …κατάφερε; Θα τρελαθούμε τελείως; Τι άλλο βρήκε να πει ο κυβερνητικός εκπρόσωπος; «Η επαναλαμβανόμενη και άρα συνειδητή πολιτική του διχασμού την οποία ακολουθεί βλάπτει τον τόπο». Ποιον διχασμό να εννοεί άραγε; Επειδή στο θέμα της διαφάνειας και της κάθαρσης ο ελληνικός λαός είναι ενωμένος, αν δεν κάνω λάθος. Ποιους εννοεί λοιπόν ότι «διχάζονται»; Ένα είναι το γεγονός πάντως. Ο Καραμανλής έχασε την δεύτερη μεγάλη ευκαιρία που είχε από την επαύριον των εκλογών του 2004 για να κάνει την κάθαρση που υποσχέθηκε για να εκλεγεί Πρωθυπουργός. Και από εδώ και πέρα θα βαδίζει σε κινούμενη άμμο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Vrennus avatar
    Vrennus 03/07/2008 00:00:27

    Αντιθέτως μάλιστα, ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ έχει καταφέρει να μην ασχολείται κανένας με τις σχέσεις του εδώ αντιπροσώπου της SAIC (για τις προμήθειες του C4I δεν γίνεται ο ντόρος;) με την οικογένεια Παπανδρέου.

  2. χρηματιστης avatar
    χρηματιστης 03/07/2008 00:11:14

    factor,το εχω ξαναγραψει αλλα θα γινω κουραστικος.Η απιστια εγινε απο πλημελημα κακουργημα,ο Πετρος Λαμπρου εχει καταδικαστικες αποφασεις και επεται η συνεχεια,η Μπουρμπουλια επισης,ο Κεχαγιογλου περιμενει τη σειρα του,οι κουμπαροι ειναι υποδικοι,ο δεσποτης ειναι μεσα,η Ακροπολις χρηματιστηριακη εκλεισε,ο Μαντουβαλος θα δικαστει οπως ειχε ζητησει αλλωστε,ενας προεδρος ταμειου ειναι προφυλακισμενος,ο πανουσης βγηκε σημερα με μεγαλη εγγυηση περιμενει τη σειρα του,ο θεμος δεν αισθανεται καλα..δεν ειχα δει ποτε αλλοτε κινητικοτητα τετοια,το παραδικαστικο συνεχιζεται και θεωρω οτι μονο στις υποκλοπες υπηρξε προβλημα μαλλον ανυπερβλητο.Φυσικα εχουν πολυ δρομο ακομα η κυβερνηση αλλα μην μιλαμε για δικαιοσυνη ζουσαμε εδω και τα προηγουμενα χρονια,εγω δε απο τη δουλεια μου εχω ιστοριες να σου πω...

  3. Σπύρος avatar
    Σπύρος 03/07/2008 00:25:31

    Καλά ο Γιωργάκης δεν ήταν ΥΠ.ΕΞ επί Τσουκατοσημιταίων??
    Παρθενοραφή έκανε ο ΄ποδηλάτης΄και παριστάνει τήν Οσία??

  4. Factorx avatar
    Factorx 03/07/2008 00:27:55

    @Χρηματιστης: Οι αποψεις το καθενός είναι σεβαστές, αλλά θα σου θυμήσω μόνο εκείνη την μεγάλη υπόθεση της Στάζι και του ΟΤΕ που έκανε τον ΚΚ πρωθυπουργό. Τι έγινε; Πως έτσι και ξαναβγαίνει πάλι μια υπόθεση διαφθοράς που αφορά πάλι τον ΟΤΕ;

  5. χρηματιστης avatar
    χρηματιστης 03/07/2008 00:43:06

    ουτε και γω ειναι η αληθεια

  6. απιστος avatar
    απιστος 03/07/2008 01:23:30

    βρε σεις, μου φαίνεται πως μετά τις 12 επέπεσαν "όμοιας τοποθέτησης" αρθρογράφοι;
    υπερ της νουδου?

    όπα εκστρατεία!!!!!!!!!!

    μπράβο!

  7. factor y avatar
    factor y 03/07/2008 01:44:48

    @χρηματιστής:
    Αν και χρηματιστής φοβάμαι ότι δεν παρακολουθείς τη σύνδεση της υπόθεσης του χρηματιστηρίου με την υπόθεση των ομολόγων και τελικά με την υπόθεση SIEMENS.
    Εσύ λόγω δουλειάς θα έπρεπε να τα ξέρεις αυτά. Όπως επίσης το πόσο (και) γαλάζιες είναι αυτές οι υποθέσεις...

  8. Factorx avatar
    Factorx 03/07/2008 01:49:26

    ΄Τι δεν καταλάβατε; Η διαφθορά στον ΟΤΕ απο την Ζήμενς και την Ινητρακόμ δεν ήταν προ του 2004 το κυριο προεκλογικο επιχειρημα του Καραμανλή εναντίον της διαπλοκής και της διαφθοράς; Τι έγινε; Την έστειλε στο αρχείο ο κ. Οικονόμου, ο ανακριτής της υπόθεσης Ζαχόπουλου κλ κλπ. Και τώρα διατάσσεται πάλι ποινική διωξη πάλι για τον ΟΤΕ, αλλά μόνο κατα Ζήμενς και χωρίς την Ιντρακόμ. Ακόμα να καταλάβετε;

  9. Σπύρος avatar
    Σπύρος 03/07/2008 02:06:40

    Bρέ τού οπαδίσκους...
    Οποιος δεν ειναι με το ΜΠΑΣΟΚ είναι Ν.Δ.έ??
    Ρε πώς βολεύουν οι απλουστευσεις??

  10. thanos avatar
    thanos 03/07/2008 05:15:10

    Anonymous

    July 2nd, 2008 at 11:58 pm

    Το μονο κακο που εχει αυτο το παιδι ειναι οτι του αρεσει το ποδοσφαιρο, να το βλεπει με καλη παρεα....

  11. thanos avatar
    thanos 03/07/2008 05:24:25

    Χρηματιστης δεν ειδα να αναφερεις τους υποδικους, Λυκουρεζο και Κυριακου....Τι λες αυτοι θα πανε μεσα?
    Πες μας και καμια ιστορια απο αυτες που χερεις, οχι μονο στον Factorx.

  12. thanos avatar
    thanos 03/07/2008 05:33:46

    Σπύρος Μαλλον εχεις δικαιο...του την εκανε η χειρουργος Νατασα,υπο την επιβλεψη Ζαχοπουλου.Αληθεια που ειναι αυτη η ψυχαρα? δεν πιστευω να κανουν καμια κατσιγανια και τον μπουζουριασουν...θα γινει της Τζεκου το καγελο.

  13. Σπύρος avatar
    Σπύρος 03/07/2008 22:07:06

    O Ζαχό κάνει φυσικοθεραπείες και βιντεοθεραπεία..
    Οι γιατροί τού είπαν πώς θα τον βοηθήσει η ΄ομοιπαθητική΄,οπότε βλέπει 40 ντιβιντιά τήν μέρα.!!!!!!!!!!