#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/09/2013 14:31
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ριζική ανασυγκρότηση του κομματικού μηχανισμού της ΝΔ


Με ανανεωτικές και μεταρρυθμιστικές διαθέσεις μπήκε το Φθινόπωρο για τη Νέα Δημοκρατια. Με απόφαση του Προέδρου της Νέας Δημοκρατίας Αντώνη Σαμαρά ανασυγκροτούνται οι Γραμματείες του κόμματος. Με την ίδια απόφαση του Προέδρου της Νέας Δημοκρατίας, στο νέο οργανόγραμμα του κόμματος, ορίζονται ως επικεφαλής των νέων Γραμματειών οι παρακάτω:


Μπάσδρα Ευθυμία : Γραμματέας Γυναικείων Θεμάτων.

Γεώργιος Σταμάτης: Γραμματέας Κοινωνικών Δικτύων και Ειδικών Πληθυσμιακών Ομάδων.

Θεόδωρος Ματάλας: Γραμματέας Εργασιακών, Επιστημονικών και Παραγωγικών Φορέων.

Γεώργιος Ανέστης: Γραμματέας Αγροτικών Φορέων.

Ελίζα Βόζεμπεργκ: Γραμματέας Στρατηγικού Σχεδιασμού και Επικοινωνίας.

Γεώργιος Λουλουδάκης: Γραμματέας Οργανωτικού.

Ιωάννης Σμυρλής: Γραμματέας Διεθνών Σχέσεων και Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Δημήτρης Καλογερόπουλος: Γραμματέας Τοπικής Αυτοδιοίκησης.

Πρόκειται για μια ριζοσπαστική κίνηση ανασυγκρότησης του κόμματος καθώς οι γραμματείες του κόμματος μειώνονται από είκοσι τρεις (23) σε οκτώ (8). Έτσι ο κομματικός μηχανισμός γίνεται πιο ευέλικτος και πιο αποτελεσματικός.

Ταυτόχρονα καταργούνται τα φέουδα που είχαν δημιουργηθεί τόσα χρόνια γύρω από τις παλιές γραμματείες,ενώ αξιοποιούνται καταξιωμένα στελέχη με σημαντική επαγγελματική αναφορά και κοινωνική προσφορά.

Δημιουργείται έτσι ένας σύγχρονος πολιτικός οργανισμός με ισχυρό και ευέλικτο σχήμα , ανοιχτό στην κοινωνία και με διαύλους επικοινωνίας με τα κοινωνικά δίκτυα. Σύντομα θα ανακοινωθεί και το νέο μοντέλο περιφερειακής οργάνωσης του κόμματος με στόχο τη σύνθεση δυνάμεων και αντιλήψεων.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Χμμμμ avatar
    Χμμμμ 04/09/2013 14:45:24

    Να το δω και να μην το πιστέψω! Ιδίως αυτό το μοντέλο περιφερειακής οργάνωσης!
    Εκεί να δείτε φέουδα και φεουδάρχες! ενίοτε και αγάδες!!

    • Χμμμμ avatar
      Χμμμμ @ Χμμμμ 04/09/2013 14:53:35

      Η τρέλα σε όλο της το μεγαλείο.
      Δευτέρα τηλεφώνημα από την τοπική ΝΟΔΕ
      -θα πάτε να παρακολουθήσετε την ομιλία του Σαμαρά στην ΔΕΘ;
      -Φυσικά! και το ρωτάτε;
      -Ωραία περάστε αύριο να πάρετε την πρόσκληση.
      Επόμενη κίνηση το κλείσιμο του ξενοδοχείου στην Θεσσαλονίκη με την σχετική προκαταβολή.
      Σήμερα το πρωι στα γραφεία της ΝΟΔΕ
      -Καλημέρα ήρθα να πάρω την πρόσκληση.
      -Δεν υπάρχουν προσκλήσεις, δεν μας έστειλαν τα κεντρικά οπότε ακυρώνεται το ταξίδι σας!!!
      ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!

      • fitsoulas avatar
        fitsoulas @ Χμμμμ 04/09/2013 15:10:22

        Σιγά το πράμα, θα τη δεις στη ΔΤ

        • Ναύτης avatar
          Ναύτης @ fitsoulas 04/09/2013 16:13:33

          ....Και δωρεάν μέρες που είναι.... (Δε φαντάζομαι να ήταν πληρωμένη η μετάβαση! Ήταν;)

          • Χμμμμ avatar
            Χμμμμ @ Ναύτης 04/09/2013 16:51:56

            Δωρεάν; χαχαχαχα
            τι είναι αυτό;
            Ευτυχώς πέρασαν οι εποχές που το κόμμα χρηματοδοτούσε ταξιδάκια αναψυχής!
            Τώρα πάει μόνο όποιος έχει να διαθέσει μερικά ευρώ απο το υστέρημα του, αλλά κι αυτόν δεν τον αφήνουν να πάει.

          • Ελευθεριάδου Βούλα avatar
            Ελευθεριάδου Βούλα @ Χμμμμ 04/09/2013 17:21:20

            μπορεί να είχαν τίποτε προηγούμενα μαζί σου οι αγάδες

          • Ναύτης avatar
            Ναύτης @ Χμμμμ 04/09/2013 17:30:22

            Βρε ....κουτό, απλά προστατεύουν την οικογένειά σου, ωθώντας σε να αποταμιεύσεις τα χρήματα που ήσουν έτοιμος να σπαταλήσεις στο ταξιδάκι στη συμπρωτεύουσα! Θα τα χρειαστείς γιατί ο χειμώνας θα είναι πολύ βαρύς. Άσωτε!!

          • Ελευθεριάδου Βούλα avatar
            Ελευθεριάδου Βούλα @ Ναύτης 04/09/2013 21:44:30

            να το πω στη γυναίκα του να δει αυτός..

  2. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 04/09/2013 16:40:47

    Εαν κρίνω απότην τοποθέτηση του Δημήτρη Καλογερόπουλου,πρέπει η συγκρότηση αυτή να είναι πρός την σωστή πορεία.Ηταν λίγες ημέρες Νομάρχης στη Πρέβεζα και φάνηκε το έργο του και η οργάνωσή του.Εύγε!!!!!

  3. SOYRMENA avatar
    SOYRMENA 04/09/2013 17:17:16

    βιογραφικα τους θα δωσει στη δημοσιότητα η νδ?

  4. δημης avatar
    δημης 05/09/2013 01:38:37

    Δηλ όπωσ λέμε ριζική αποτρίχωση;; (ευχόμαστε )..
    Ή ..ριζική βαφή ;;;
    ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ...
    Αλλά από πρόσωπά που είδα μάλλον θα πιάσουν οι ευχές μας.

  5. Agrofylakas avatar
    Agrofylakas 05/09/2013 01:56:17

    Για να πάμε από 23 Γραμματείες σε 8, σημαίνει υπήρχε μεγάλο πρόβλημα. Γιατί πείρε τόσα χρόνια στον Πρόεδρο να δει το πρόβλημα? Δεν ξέρω αν θα πρέπει να χαρώ η να κλαίω. Ελπίζω να πάρουν δρόμο και οι παρατρεχάμενοι των 23 πρώην Γραμματειών. Σε μια από αυτές τις πρώην Γραμματείες, ο κ. Γραμματέας μας πληροφορεί ακόμη ότι ο κ. Σαμαράς ανάλαβε την Πρωθυπουργία της χώρας.
    http://www.nd.gr/web/secretary-apodimou-ellinismou