#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/05/2011 15:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ρέππας εναντίον «τζιτζιφιόγκου του υπουργείου Οικονομίας»



Τον εκνευρισμό του Δημήτρη Ρέππα, προκάλεσαν τα δημοσιεύματα, σύμφωνα με τα οποία η τρόικα έδειξε «κίτρινη κάρτα» στο υπουργείο Υποδομών. Σύμφωνα με δηλώσεις του, που επικαλείται το πρακτορείο ΑΠΕ-ΜΠΕ, απέδωσε τα δημοσιεύματα σε διαρροές «τζιτζιφιόγκου» του υπουργείου Οικονομικών.

Ασφαλείς πληροφορίες αναφέρουν πως στη χθεσινή συνάντηση του κλιμακίου της τρόικας με τον το γ.γ. Υποδομών, ΧάρηΤσιόκα, μετείχε εκ μέρους του υπουργείου Οικονομικών ο ειδικός γραμματέας ΔΕΚΟ, Γιώργος Κυριακός.

Μιλώντας σήμερα σε δημοσιογράφους, ο Δημ. Ρέππας υποστήριξε πως η τρόικα θεωρεί ότι το υπουργείο Υποδομών ανταποκρίνεται στις υποχρεώσεις του.

http://www.enet.gr/

Ο Εκπρόσωπος της Ν.Δ. Γιάννης Μιχελάκης, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Το σίριαλ στο κυβερνητικό σκορποχώρι γράφει νέα ιλαροτραγικά επεισόδια:

Αυτή τη φορά ο καβγάς ανάμεσα στα υπουργεία ξέσπασε για το ποιος παίρνει κίτρινη κάρτα από την Τρόικα. Ανώτατο πολιτικό στέλεχος του υπουργείου Οικονομικών κάρφωσε τον κ. Ρέππα, ο οποίος -προσερχόμενος στη Βουλή- αντέδρασε έντονα χαρακτηρίζοντάς τον “τσιτσιφιόγκο”.

Πάντως, καλό είναι στην κυβέρνηση να γνωρίζουν ότι σημασία έχει πως κίτρινη κάρτα έχουν πάρει, ήδη, από τον Ελληνικό λαό. Ενώ η κόκκινη δεν θα αργήσει να έρθει».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/05/2011 16:08:26

    Αλλο Φιογκος Αλλο Τζιτζιφιογκος!

    Συστημικη Δομικη Κριση.. χαχαχαχαχα σας εβρισα τωρα!!!! παρτε να χετε

    ΠΠ

  2. Δήμος avatar
    Δήμος 05/05/2011 16:10:00

    Χα, μετά τους πείραξαν οι ντιντήδες της ΝΔ! :)

  3. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 05/05/2011 16:12:09

    Άξιος ο μισθός του Mr. Διοδία.
    Άδικη η επίθεση εναντίον του, αφού τα εργολαβάκια τον εκτιμούν. Μέχρι και την αστυνομία χρησιμοποιούν για χατήρι τους. Γιατί δε διαμήνυσαν στην τρόϊκα ότι ο τύπος είναι ΟΚ;
    Δείτε τον Βαξεβάνη και τον ανεκδιήγητο αστυνομικό που τσαμπουκαλεύτηκε κι από πάνω για να πληρωθούν τα διόδια ενώ δε μπορούσε να αρθρώσει λέξη για το παράνομο κλείδωμα της μπάρας.
    h__p://www.koutipandoras.gr/?p=6230
    h__p://www.youtube.com/watch?v=RtOioX45UmU&feature=player_embedded

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ ΝΙΚΟΛΑΣ 05/05/2011 16:13:57

      Διόδια ήθελα να πώ. Αλλά και Διοδία δεν ακούγεται άσχημο.
      Ρέππα, Δρούτσα, για να πάω Καστελλόριζο πληρώνω διόδια;

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/05/2011 16:12:34

    Εγω γιατι βλεπω τον Ρεππα ως βαλβιδα??????

    ΠΠ

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/05/2011 16:21:54

      Αν είναι βαλβίδα αορτής, υπάρχει μεγάλο πρόβλημα στην καρδιά της κυβερνήσεως

  5. manos avatar
    manos 05/05/2011 16:15:48

    Αυτό δεν είναι κυβέρνηση.
    ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ ΜΕΝΤΡΑΝΟ ...

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/05/2011 16:23:41

    υπαρχουν πολλων ειδων βαλβιδες !!! μεσα και αυτη της αορτης !

    ΠΠ

  7. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 05/05/2011 16:26:02

    Τα γιαπάκια που εγκαταβιούν στα διάφορα υπουργεία, είναι γνωστό ότι δρουν ωα πληροφοριοδότες και ταυτόχρονα "ιμάντες" πολιτικής των τροϊκανών κατακτητών.

  8. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 05/05/2011 16:49:35

    Είναι επίσης αναγκαίο, οι υπηρεσιακοί παράγοντες των υπουργείων να συνειδητοποιήσουν ότι κανένας δημόσιος υπάλληλος δεν πρέπει να συνεργάζεται με τους συνεργάτες-συνεργούς των κατακτητών. Απεναντίας, οφείλουν να τους υπονομεύουν. Ο κατακτητής δεν διώχνεται με ευχολόγια, αλλα με πράξη.

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ Αυριανιστής 05/05/2011 17:16:27

      Δυστυχώς, όταν πρόκειται για το στραβό, οι συνεργάτες/δοσίλογοι είναι πολύ ευρηματικοί.

      Πάρε και παράδειγμα τη σχέση Γ.Λογιστηρίου Κράτους και Hays (αν την γράφω καλά). Τελικά κατέντησαν τους υπαλλήλους του νεροκουβαλητάδες για να υλοποιηθούν οι γραμμές που αποφασίζει η εν λόγω εταιρία...την οποία επέλεξε βέβαια η κυβέρνηση. Το ΓΛΚ μόνο τις σφραγίδες βάζει. Τί να πεις.

  9. δημης avatar
    δημης 06/05/2011 01:36:34

    ΚΟΙΤΑ ΒΡΕ ΔΗΜΗΤΡΗ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΜΠΟΡΕΙ (ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΩΝΥΜΟΥΣ) ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ...... (ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ...)

  10. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 06/05/2011 07:49:59

    Λέτε με το "τζιτζιφιόγγος" να αναφέρεται στον Παπακωνσταντίνου?
    Γιατί δεν του κάνει ένας δημοσιογράφος...διευκρινιστική ερώτηση?
    Δεν είν' κακό, δεν είν΄κακό.