06/10/2010 22:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Π. Οικονόμου: διαφωνώ με μνημόνιο και εξεταστική

Ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ Π. Οικονόμου μιλώντας στο δελτίο ειδήσεων του Mega είπε μεταξύ άλλων τα εξής:

Θα καταψηφίσω αν θα ξαναέρθει πρόταση για εξεταστική.

Όλοι ξέρουμε πώς φθάσαμε στο μνημόνιο.

Κάνει πολύ κακό στην πραγματική οικονομία.

Με βλέπετε τρομαγμένο για να διαγραφώ; Θεωρώ ανύπαρκτο το ενδεχόμενο να διαγραφώ.

Διαφωνώ με το μνημόνιο, φόρους.

Η επικαιροποίηση του μνημονίου θα γίνει για να ωφεληθούν και οι δύο πλευρές.

Πρέπει να επαναδιαπραγματευθούμε το μνημόνιο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 06/10/2010 23:03:53

    Το ψήφισε τον Μάιο. Δεν ήξερε? Γιατί σκούζει περιφερόμενος?
    Μετά από τόσους μήνες είδε το φώς το αληθινό?

    Μα ακόμη νομίζουν εκεί στο ΠΑΣΟΚ πως απευθύνονται σε κορόιδα?

    • δημης avatar
      δημης @ Orestios 07/10/2010 00:31:15

      Φαίνεται πως του έκατσε σαν το στιφάδο... "πρώτα τρώς και μετα καταλαβαίνεις "(όπως έλεγε ο Βογιατζής)

  2. ΔΙΚΑΙΟΣ13 avatar
    ΔΙΚΑΙΟΣ13 07/10/2010 00:31:48

    Ασε ρε πονηρούλη τα σάπια έχεις βάλει φαρδιά πλατιά την υπογραφή σου ..
    αϊ χάσου μαυρογυαλούρε...

  3. antonis avatar
    antonis 07/10/2010 00:42:37

    Οταν καποιος διαφωνει, απλα δεν ψηφιζει υπερ του νομου, της διαταξης, του μνημονιου. Αυτο κανουν οι αντρες (στην ψυχη εννοω).
    Τα υπολοιπα ειναι "να 'χαμε να λεγαμε".

  4. Μουά avatar
    Μουά 07/10/2010 00:54:38

    Ίσως να τον πέθαινε ακόμη τον Παντελή εκείνο το ωραίο σαρκαστικό άρθρο του Vapsomallia ("Όταν τολμά ο Παντελής…" http://www.antinews.gr/?p=45857) και να αποφάσισε ξαφνικά να δείξει πυγμή...

  5. καινός avatar
    καινός 07/10/2010 00:55:12

    ρε άει πάγενε, χαμενε... τολμάς και αρθρώνεις λόγο!!!

  6. thirty avatar
    thirty 07/10/2010 02:24:28

    Πάντως διαχρονικά η "αριστερή πτέρυγα" του ΠΑΣΟΚ ήταν πάντα κοτούλα. Και επί Σημίτη όλο λόγια και από τηγανίτα τίποτα. Έχουμε πάψει κύριοι να σας πιστεύουμε! Ή κάντε κόμμα και ρίξτε το ΓΑΠ ή βουλώστε το!

  7. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 07/10/2010 07:38:33

    O Δρούτσας στην Νέα Υόρκη, καλσόν ψώνισε.
    Τα σκίζουν κάθε λίγο και λιγάκι και χρειάζονται αντικατάσταση....

  8. klausevitz avatar
    klausevitz 07/10/2010 08:54:20

    Βρίσκω πολύ έξυπνη την παρέμβαση του κ. Οικονόμου!
    "Επικαιροποίηση" ζήτησε , όχι ανατροπή του μνημονίου!
    'Ετσι κι'αλλοιώς η τρόικα διαρκώς θα .."επικαιροποιεί"!
    Καθένας κρίνεται με βάση τον "ζωτικό χώρο" που του διατίθεται!
    Η οπτική του δεν έχει καμμία σχέση με τη δικιά σας,άλλοι
    στόχοι άαλες ανάγκες!

  9. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 07/10/2010 09:15:22

    Αυτοι τα θελουν μονα ζυγα δικα τους.Στο τελος θα απαιτησουν και βραβειο που ψηφισαν το μνημονιο και μετα το μετανοιωσαν.Αν μετανοιωσατε κ Οικονομου να παραιτηθητε απο βουλευτης.Τοτε μονο θα αποκαταστησετε την αξιοπρεπεια σας.

  10. metalhead avatar
    metalhead 07/10/2010 18:21:58

    που βρέθηκε αυτό το νεοδημοκρατικό εξαπτέρυγο?