#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/08/2010 23:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Π. Γερουλάνος: Εγνοιες για την τηλεόραση, έγνοιες για το βασιλιά…



Πέπλο μυστηρίου καλύπτει τις προθέσεις του υπουργού Πολιτισμού και αρμόδιου για την ΕΡΤ, Παύλου Γερουλάνου, σχετικά με τη διοίκηση της ΕΡΤ3.

Το τρίτο κανάλι της κρατικής (ραδιο)τηλεόρασης εξακολουθεί έως και σήμερα να διοικείται από τους επικεφαλής που είχε επιλέξει το 2004 η κυβέρνηση Καραμανλή!!!

Σήμερα ο Γερουλάνος αποφάσισε αίφνης να ασχοληθεί με τους υποψηφίους της επιλογής του, αποφεύγοντας, όμως, να αποκαλύψει ακόμη και στους στενούς του συνεργάτες πού έχει καταλήξει.
Σύμφωνα με πληροφορίες του antinews, επικρατέστεροι εμφανίζονται ο δημοσιογράφος-συγγραφέας Γ. Σκαμπαρδώνης για πρόεδρος (για αυτό άραγε με τόση ζέση φρόντισαν οι φίλοι του να τιμηθεί με το εφετινό βραβείο Μπότση;), ενώ για τη θέση του γενικού διευθυντή οι δημοσιογράφοι Π. Νεστορίδης (αντιπρόεδρος του ΕΔΟΕΑΠ) και Μ. Αλεξανδρίδης (νυν διευθυντής στην εφημερίδα «Θεσσαλονίκη» και πρώην διευθυντής στην ΕΡΤ3)…

Ποιος θα είναι ο εκλεκτός του Γερουλάνου, κανείς δεν ξέρει ακόμη, παρότι κάποιοι εκ των υποψηφίων διατυμπανίζουν ότι είναι σίγουροι. Ο υπουργός εξάλλου έχει αυτήν την εποχή πολλά στο κεφάλι του, καθώς από τη μία θέλει να παραστεί στο γάμο του οικογενειακού φίλου του πρίγκιπα Νικόλαου και από την άλλη φοβάται μήπως με αυτόν τον τρόπο… τραυματίσει το «σοσιαλιστικό» προφίλ του υπουργού της κυβέρνησης του ΠΑΣΟΚ (και του ΔΝΤ)…

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Tassos avatar
    Tassos 19/08/2010 00:06:16

    Ο Μ. Αλεξανδρίδης είναι ενα κομματόσκυλο πρασινοφρουρός από τις πιο μαύρες μέρες του παλιού ΠΑΣΟΚ...

  2. BlueSky avatar
    BlueSky 19/08/2010 00:09:37

    Είναι δυνατόν να μην παρευρεθεί στο γάμο του ex-πρίγκηψ, ο υιός του Μέγα Αυλάρχη του ex-βασιλέα; Ποιός ασχολείται με το παιντί;

  3. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 19/08/2010 00:11:38

    Το "σοσιαλιστικό προφίλ" του ΠΑΣΟΚ... ούτε ως ανέκδοτο δεν ακούγεται.
    Σοσιαλιστής υπουργός, γιός αν δεν κάνω λάθος του άλλοτε Αυλάρχη ή Σταβλάρχη (δεν είμαι σίγουρος), και κολλητάρι των χαραμοφάηδων γαλαζοαίματων!
    Τι έγινε ρε παιδιά; Που είναι τα μούσια και τα ζιβάγκο; Η πλέρια δημοκρατία; Ο Ζιάκας; Ο Κατσιφάρας; Που είναι το ΠΑΣΟΚ;

  4. Ολντ Τραφορντ avatar
    Ολντ Τραφορντ 19/08/2010 06:44:59

    Να μην ξεχασει να χρησιμοποιήσει την ΕΤ-3 ως Οργουελικό εργαλείο πλύσης εγκεφάλου. Απο το πρωί ως το βράδυ θα πρέπει να βλέπουμε αφιερώματα για την ανεργία της Αφρικής. Ρεπορτάζ για τις κοινωνικές διακρίσεις εναντίων των Μουσουλμάνων στην Ευρώπη. Τις ιστορίες των χρωματιστών επαναστάσεων και παλαιά ντοκυμανταίρ για το Στάλιν. Να μην ξεχάσουν δε ότι υπάρχει απο Τροτσκιστές να το προσλάβουν.
    Ο αγώνας (για τη Παγκόσμια μάσα) τώρα δικαιώνεται.

    • Ολντ Τραφορντ avatar
      Ολντ Τραφορντ @ Ολντ Τραφορντ 19/08/2010 07:08:53

      Ο νέος Γεν. Διευθυντής απο πληροφορίες άλλων blog διέγραψε την εξής πορεία ΚΚΕ, Ριζοσπάστης -> ΣΥΡΙΖΑ -> ΠΑΣΟΚ, Βουλ ΠΑΣΟΚ 2007 (δεν εξελέγη)
      Απο το 1998 εργαζόμενος συγκροτήματος Μπόμπολα, Λαμπράκη.

      Οι άνθρωποι του κομματικού σωλήνα.

      • ataktos avatar
        ataktos @ Ολντ Τραφορντ 19/08/2010 08:39:14

        και τώρα ..ποιο... ψηλά... ποιο ψηλά χιχχι

      • ataktos avatar
        ataktos @ Ολντ Τραφορντ 19/08/2010 08:41:37

        και ο "φίλος μου" Β.Ζ. δίπλα .. χέρι χέρι... έτσι απλά ... να σκάσει χιχχι

  5. KLE avatar
    KLE 19/08/2010 10:28:08

    Οι πολιτικοί θα πρέπει να γνωρίζουν πως αν πάρουν από τις οικογένειές μας το ψωμί που τρώμε, θα τους αποτελειώσουμε. Και μην μας πείτε μετά αναρχικούς. Είμαστε οικογενειάρχες σε απόγνωση. Είμαστε ένα καζάνι που βράζει. Και κάποτε το καζάνι θα εκραγεί.»

    ΔΗΛΩΣΗ ΕΝΟΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ ΠΑΤΕΡΑ,ΑΣ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΟΥΜΕ ΣΕ ΤΗ ΣΗΜΕΙΟ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ,ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ.

    ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΕΛΛΗΝΕΣ.

  6. cardinalios avatar
    cardinalios 19/08/2010 13:37:07

    Δεν ειμαι σιγουρος αν ο υπουργος ειναι γιος του καθηγητη της Ιατρικης Στεφανου Γερουλανου που διετελεσε διευθυντης στη ΜΕΘ του Ωνασειου και εχει συγγραψει ενδιαφεροντα συγγραματα ιδιως γυρω απο την Ιστορια της Ιατρικης.Παντως ουτως η αλλως ειναι γονος της οικογενειας των Γερουλανων.Ο προπαππους του Μαρινος Γερουλανος ηταν ο Χειρουργος των Βασιλιαδων.Γιατι να μην παει στο γαμο.Ειναι καιρος να παψομε να κρινομε απο τα φαινομενα και να εμβαθυνομε στην ουσια των πραγματων.Θα του απαγορευσει ο καθε ψευτοσοσιαληστης του κωλου να συνεχισει οικογενειακη φιλια αιωνων΄Αυτο που μπορει να του προσαψει καποιος ειναι οτι δεν εχει εργαστει σχεδον ποτε. Ομως οταν εχεις μασουρια τον παρα στην Ελβετια στα τετοια σου να δουλεψεις στα τετοια σου και να μη δουλεψεις.

  7. Στέργιος avatar
    Στέργιος 19/08/2010 13:57:47

    Ξέρετε αν στον γάμο τού τέως πρίγκηπος Νικολάου θα παρευρίσκεται και ο πρώην πρωθυπουργός κ. Σημίτης, ο οποίος τυγχάνει και βαφτισιμιός τής πριγκιπίσσης Ελισάβετ, εγγονής τού βασιλέως Γεωργίου Α', κόρης ενός άλλου πρίγκηπος Νικολάου και ανιψιάς τού βασιλέως Κωνσταντίνου Β';

    Δεν τον αντέχω τόσον σοσιαλισμό!
    "Θα σε ξανάβρω στους μπαχτσέδες/ του Τατοΐου να περνάς"

  8. Ελληνας avatar
    Ελληνας 19/08/2010 21:16:16

    Τα μεταλλαγμένα γιατί τα απογορεύουν ακόμη?
    Από τον σοσιαλισμό του Ανδρέα φτάσαμε στον σοσιαλισμό του Γιωργάκη.
    Άραγε ο ψηφοφόρος του ΠΑΣΟΚ γνωρίζει την ευγενική καταγωγή του πρίγκηπα Γερουλάνου? Στον γάμο του πρίγκηπα θα δείξουν πλάνα με τον Γερουλάνο ή θα φωνάξουν τον Μπιρσίμ (ο σκηνοθέτης των συγκεντρώσεων του Ανδρέα) να κάνει κολάζ? Μήπως τελικά ζούμε στην αρχαία Αίγυπτο όταν ο λαός ήταν έρμαιο των Φαραώ(κυβέρνηση & ΔΝΤ) και το ιερατείο κρατούσε τα μυστικά της βαθύτερης γνώσης? Στην περίπτωση της Ελλάδας η έννοια της γνώσης έχει μεταλλαχθεί σε γιούρος από επιδοτήσεις και off shore επιχειρήσεις