07/11/2010 18:17
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πόση θα είναι η αποχή;

Στο εκλογικό τμήμα του κέντρου Αθηνών που ψήφισα πριν από λίγο η συμμετοχή ήταν  185 στους 500 εγγεγραμμένους


Την ίδια ώρα στο ίδιο εκλογικό τμήμα στις βουλευτικές του 2009 η συμμετοχή ήταν 330

ΣΧΟΛΙΑ

  1. wolf avatar
    wolf 07/11/2010 18:25:30

    παρατηρω οτι η αποχη ειναι σε ...μικρα ποσοστά!!!

  2. Kostas D avatar
    Kostas D 07/11/2010 19:38:22

    Κι εγώ .... ίσως σε κάποια εκλογικά κεντρα να είναι..
    Τα πράσινα ΜΜΕ θα λένε απόψε οτι θέλουν..
    Εδώ το μεσημέρι προς απόγευμα γινόταν ο χαμός.. μετά επεσε η κίνηση..

  3. η Dimi avatar
    η Dimi 07/11/2010 19:52:12

    CNN: «Greek local elections may determine fate of ruling party»
    http://bit.ly/cvNTIQ

  4. Kostas D avatar
    Kostas D 07/11/2010 20:03:48

    Θα ξέρουμε πολύ καλύτερα σε 5 ώρες.. κατα τις 1 μετά τα μεσάνυχτα..
    Αμήν να γλυτώσει η χώρα από την πράσινη λαίλαπα..!!
    Οσοι απήχαν κακο του κεφαλιού τους , μετά δε θα έχουν δικαιωμα να γκρινιάξουν οταν θα μείνουν άνεργοι αυτοί, οι γονεις , ή οι συγγενείς τους και ότι άλλο.. όπως επίσης κι όσοι ψήφισαν αριστερά κομματα... μα σε άλλη χώρα ζούνε..?? Δεν θέλουν να ενισχύσουν τη ΜΑΧΗΤΡΙΑ Νέα Δημοκρατία έναντι
    του πασοκ, μνημονίου κτλ...?? Κοινή λογική..
    Σε αυτές τις εκλογές ΠΡΟΕΧΕΙ να πετάξουμε τον "εχθρο" (τροικα ,πασοκ)
    έξω από την Ελλάδα. Μετά θα έχουμε πλέον την πολυτέλεια να σκεφτούμε
    εντός του κόμματός του ο καθένας ποιος κάνει και ποιος δεν κάνει..
    ΟΛΑ θέμα ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΩΝ!!!!!

  5. Δαίδων avatar
    Δαίδων 07/11/2010 21:25:08

    Ακούστε: Απο το υπουργείο εσωτερικών πριν 2 λεπτα. Η αποχή είναι τεράστια,και στο νησί Γαύδο δεν ψήφισε κανείς!!

  6. η Dimi avatar
    η Dimi 07/11/2010 22:20:25

    Δαίδων, πολύ σωστά έπραξαν και δεν ψήφισαν οι κάτοικοι της λατρεμένης Γαύδου!

    Εφόσον τα μόγγολα απέναντι, έχουν ανέλπιστο σύμμαχό τους, τον εδώ ισλαμολάτρη οσφυοκάμπτη, ο οποίος λανθασμένα θεωρεί την μισητή γι’αυτόν Ελλάδα, de facto τσιφλίκι του. Την οποία μπορεί να εκχωρεί, μοιράζει, υποθηκεύει, απεμπολεί, να πωλεί κατά το δοκούν σε τιμές ευκαιρίας!

    Κλιμακώνοντας έτσι επικίνδυνα τη τουρκική προκλητικότητα κι ενθαρρύνοντας τη ποντικομαμή Νταβούτογλου ναορέγεται ΚΑΙ τη Γαύδο, της οποίας αμφισβητεί την Ελληνικότητα!!!

    "Φωτιά και τσεκούρι στους προσκυνημένους"~Είχε πει ο Θ. Κολοκοτρώνης

  7. Δαίδων avatar
    Δαίδων 07/11/2010 22:59:21

    οι αλήτες ερμηνεύουν την αποχή όπως θέλουν, δεν παίρνουν χαμπάρι αυτοί, πιστεύω οτι από δώ και πέρα θα ζήσουμε πολύ άσχημες καταστάσεις, κουράγιο αδέλφια, θα μας χρειαστεί.