#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/03/2013 12:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πως υποδέχθηκαν τα social media το "ΣΥΡΙΖΕΛ";



Πώς υποδέχθηκαν άραγε οι χρήστες του twitter την πρώτη επίσημη της συμμαχίας του Α. Τσίπρα με τον Π. Καμμένο; Μα φυσικά με χιούμορ και ευφάνταστα μηνύματα. Το σίγουρο είναι ότι πλέον μπαίνουμε στον αστερισμό του νέου… κόμματος που γεννήθηκε. Πρόκειται για το ΣΥΡΙΖΕΛ. Διαβάστε τα ωραία τουιταρίσματα:

Έκτακτη Είδηση: Αύριο κοινή σύσκεψη Π. Λαφαζάνη και Δ. Στρατούλη, με Π. Χαϊκάλη και Ρ. Μακρή για συντονισμό της Κοινής Δράσης ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ...
Μετά το ΟΧΙ του Μεταξά ρίξαμε μπερντάχι στον Μπερλουσκόνι, πεινάσαμε με την Γερμανική κατοχή, έκαναν Αντίσταση ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ, νικήσαμε τέλος
ΣΥΡΙΖΕΞΕΛ, ΑΝΕΞΥΛΙΖΑ, ΣΥΡΙΖΑΝΕΞΕΛ, ΣΥΡΙΖΕΛ, όπως και να το πεις, για ψεκαστικό κάνει
Με τη συνεργασία #tsipras και #kammenos η σκληρότητα των μηνυμάτων στο account του Obama δεν θα χει προηγούμενο. Ούτε τ' αγγλικά που θα γράφουν
Στην αριστερά ( και καλά ) η γελοιότητα ήταν πάντα ένα θέμα. Τώρα με τη σύμπραξη Καμμένου ΣΥΡΙΖΑ έγινε το κυρίαρχο
O #syriza απέκτησε και την δική του Καμμένη. Και είναι πρώην ΠΑΣΟΚ. How cool is that!
Και επίσης θέλω να καταγγείλω όλους αυτούς που λένε ότι σήμερα Τσίπρας και Καμμένος θα συζητήσουν τα νέα ανέκδοτα για Ξανθιές Σουηδέζες...
Κατάλαβε ο Τσίπρας τι θα πάθει αν κυβερνήσει και σου λεει κάτσε να φωνάξω τον Καμένο για να φύγουν οι ΠΑΣΟΚοι που με ψήφισαν και να μη κυβερνησω
Τσίπρας και Καμμένος, η Ελλάδα της οπισθοδρόμησης ως εναλλακτική στην συντηρητική κ άχρηστη δεξιά του Σαμαρά
Ευτυχώς που τα βρήκαν οι #kammenos & #tsipras για να μπορέσει να γ@#@*σει ο Τατσόπουλος και τη μισή Στοκχόλμη!

Οι ΗΠΑ έφτασαν τον άνθρωπο εως το φεγγάρι. Εμείς σήμερα εκτοξεύουμε τον καιροσκοπισμό έξω απ΄τον γαλαξία... Εύγε!!!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Νιόβη avatar
    Νιόβη 24/03/2013 13:38:06

    Μετά τη Νέα ΠασΔημΑρ έρχεται και ο ΣΥΡΙΖΕΛ. Το μόνο που απομένει είναι και ένα ΚουΚουΧρΑ και νά τος ο νέος πολιτικός χάρτης της μετα-μεταπολίτευσης.

    • MCA avatar
      MCA @ Νιόβη 24/03/2013 15:09:11

      Το τελευταίο δεν παίζει με τίποτα, η γη να γυρίσει ανάποδα. Επίσης δεν συνδυάζονται με τα υπόλοιπα, γιατί έχουν αντιδημοκρατικούς κόκκους. Τα άλλα μπορεί να βγουν και σε άλλους συνδυασμούς και ποικίλες γεύσεις!

      • Νιόβη avatar
        Νιόβη @ MCA 24/03/2013 15:28:06

        «Το τελευταίο δεν παίζει με τίποτα, η γη να γυρίσει ανάποδα».

        Ειλικρινά, ούτε εγώ το πιστεύω. Αλλά και μόνο ότι το γράφω, έστω και για να υπερβάλω, είναι απόδειξη στον εαυτό μου ότι πια περιμένω τα πάντα στη χώρα της φαιδράς πορτοκαλέας και δεν υπάρχει τίποτα που να μπορεί να συμβεί που να μου προκαλέσει την έκπληξη για παραπάνω από μερικά λεπτά. Τίποτα, όμως!

  2. Παρατηρητής avatar
    Παρατηρητής 24/03/2013 16:37:17

    Το Κου-Κου-Χρα μπορεί να μην παίζει με τίποτα. Η πολυδιάσπαση, όμως, του «Καμένου μορφώματος» είναι πλέον ζήτημα χρόνου. Ποιος πατριώτης ψηφοφόρος των ΑΝ.ΕΛ. θα ανεχτεί να τσιλιμπουρδίζει ο αρχηγός του με το ΣΥΡΙΖΑ και να βλέπει τον κοινοβουλευτικό εκπρόσωπο του κόμματός του (με τις γνωστές συριζαϊκές καταβολές) να λειτουργεί ως γεφυροποιός μεταξύ Ακροδεξιών και αναρχοκομμουνιστών; Ένα μέρος του μορφώματος θα πάει στο ΣΥΡΙΖΑ, ένα άλλο θα βρεθεί στο ΧΑ και ένα τρίτο θα οδεύσει προς τα πάτρια εδάφη της ΝΔ. Και ο Πάνος, εκτός Κοινοβουλίου, θα ψάχνεται. Ας πρόσεχε…

  3. ΝΕΚΚ avatar
    ΝΕΚΚ 24/03/2013 16:38:47

    Εγω παλι πιστευω οτι θα δω τον Σαρτζετακη βασιλια στα Ανακτορα...

  4. Συριζαλβανία του Χότζα avatar
    Συριζαλβανία του Χότζα 24/03/2013 16:50:16

    Μα τα 1000 νεφελίμ, αυτή η συνεργασία θα αλλάξει τον πλανήτη...Που να συγκυβερνήσουν και με την ομάδα Ε, θα γίνει το έλα να δεις!!!

  5. Π. Ευθυμιάδης avatar
    Π. Ευθυμιάδης 24/03/2013 17:07:55

    Αν ο Καμμένος συνεχίσει έτσι θα τον περάσει τον Βενιζέλο ....στα κιλά.

  6. ΚΜ avatar
    ΚΜ 24/03/2013 17:29:20

    Θαυμάστη πατριώτη! Συνοδοιπόρος της Άφρας και του ποιητού με το λευκό μπαστούνι και του Διαμαντόπουλου...

  7. scender avatar
    scender 24/03/2013 18:32:31

    Oύτε και εγώ πιστεύω πως θ ααλλάξει τίποτα με τη σύμπραξη ΑΝΕΛ - ΣΥΡΙΖΑ >Το μεγάλο πρόβλημα του ΣΥΡΙΖΑ που διεκδικεί εξουσία όπως τουλάχιστον δείχουν οι σφυγμομετρήσεις είναι ότι δεν έχει σαφή εναλλακτική λύση παρα μόνο το ΟΧΙ στο μνημόνιο<

    • Συριζαλβανία του Χότζα avatar
      Συριζαλβανία του Χότζα @ scender 24/03/2013 19:56:55

      Γιατί η μοναδική αληθινή εναλλακτική είναι η δραχμή αλλά ο Τσίπρας δε το λέει στο λαό γιατί φοβάται το πολιτικό κόστος της αλλαγής στάσης

  8. Ελένη Κπάκη avatar
    Ελένη Κπάκη 25/03/2013 03:36:51

    Ο τίτλος του νέου κόμματος πρέπει να είναι ΞΥΡΙΖΕΛ δηλαδή ζελ ξυρίσματος για τα μούσια που μας πουλάνε.....

  9. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 25/03/2013 06:50:18

    Πώς πάχυνε ρε έτσι αυτός;

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Μεγάλες στιγμές 25/03/2013 21:01:06

      Σα βουνο έγινε.

  10. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 25/03/2013 14:54:35

    Ψεκασταί και ψεκασμένοι: Οο δακοκτόνοι
    (στίχοι: Σταύρος Καραμανιώλας)

    Τι τάχα να τους έκανε σ’ αυτή τη κοινωνία
    και κυνηγούν αλύπητα το δάκο με μανία
    Μεταφορείς και ψεκασταί,
    αρχιεργάτες, γεωπόνοι
    όλοι εμείς οι δακοκτόνοι,
    είμαστε δολοφόνοι