11/03/2009 00:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πως την πάτησε η ΝΔ με το φλερτ Καρατζαφέρη

Δεν με ακούτε όταν σας λέω ότι στην πολιτική ισχύει σχεδόν πάντα το αντίστροφο. Και, μεταξύ μας, ούτε εγώ με ... ακούω πολλές φορές.

Προσέξτε τώρα να δείτε τι μπορεί να συμβαίνει με το περίφημο φλερτ του Καρατζαφέρη με την ΝΔούλα. Είδατε που οι γαλάζιοι άρχισαν να διαψεύδουν σήμερα όσα οι ίδιοι έλεγαν χθες και να επαναλαμβάνουν ότι δεν γουστάρουν τα άκρα; Γιατί το κάνουν αυτό;

Επειδή φοβούνται ότι ο πονηρός ο Καρατζαφέρης κατάφερε να τους σπρώξει προς τα δεξιά, να τους φέρει δηλαδή πιο κοντά του, πράγμα από το οποίο περιμένει να κερδίσει μόνο αυτός.

Ταυτόχρονα, όμως, έκανε και κάτι χειρότερο. Απομάκρυνε τη χαζή τη ΝΔούλα από το κέντρο και τον περίφημο μεσαίο χώρο. Τον οποίο σπεύδει τώρα να καταλάβει ο ΓΑΠ με τον Σημίτη.

Καταλάβατε τώρα το παιχνίδι που παίζεται;

Γι αυτό σας λέω ότι έχει χαθεί το παιχνίδι για τη ΝΔ. Από πατάτα σε πατάτα πάνε.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 11/03/2009 00:55:09

    ...συγνώμη, αλλά όχι και άκρα το ΛΑΟΣ, κάτι γραφικοί ....απόγονοι των ΕΛ είναι που από τηλεοπτικά μπουμπούκια την είδαν Εθνικοί σωτήρες.
    Η Ιστορία έχει διδάξει ότι σε περιόδους κρίσης οι μάζες τείνουν στα άκρα, απλά στη χώρα αυτή είναι ή οι θαυμαστές του Στάλιν ή οι ατάκες του ...αρχοντοχωριάτη.
    Οσο αφορά τη ΝΔ,
    -χάνει ένα 5% προς τα δεξιά (λόγω οικονομικής κρίσης, εκκλησιαστικών Βατοπεδίων, αισθήματος ανασφάλειας, κοινωνικής αναταραχής κλπ), που πάνε εκεί γιατί δεν υπάρχει τίποτα άλλο σοβαρό
    -χάνει ένα 5% προς το ΠΑΣΟΚ, το λεγόμενο μεσαίο χώρο, που δίνει και κρίνει την εκλογική νίκη
    -το υπόλοιπο περιμένει τη διαδοχή και τη ρεβάνς
    Οσο αφορά το ΠΑΣΟΚ
    -ξαναφωνάζει το χθες, αποκαλείται στο Ελλάντα συσπείρωση ...χαχαχα
    -ράβει κουστούμια από δ/ντων έως προέδρους οργανισμών και υπουργών
    -ακολουθεί τη σίγουρη οδό της Ελληνικής Αντιπολίτευσης: τη θεωρία του ώριμου φρούτου.

    Αν εξαιρέσουμε τις νίκες του ΚΚ του Α το 1974
    και του Αντρέα το 1981, οι άλλες εκλογικές νίκες ηταν σαν του ...ΠΑΟ - Πανσεραικού, η ραστώνη της υπεροψίας έφερε την απραξία και τη διάλυση, με επακόλουθο την ήττα.

    Καληνύχτα ....

  2. Μ avatar
    Μ 11/03/2009 01:30:17

    Η Πανάθα δεν έχασε από την "Μπαρτσελόνα" των Σερρών από υπεροψία και απραξία. Από ανικανότητα και ξεπούλημα έδωσε ένα ακόμη κατσαρόλι.

    Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι μέχρι την ουρά. Θέμα διοίκησης και θέμα παιχτών (το mega μου μέσα, έξω, δεξιά και αριστερά...).

    Βάλε και μπόλικο στοίχημα (παράνομο ή νόμιμο, αυτά είναι λεπτομέρειες που απορρίπτονται με συνοπτικές διαδικασίες) και έχεις κομπλέ το παζλ.

    Παύλο θεέ, πάρε την ΠΑΕ και 2-3 ΠΑΙΧΤΕΣ που να ξέρουν να παίζουν μπάλα.
    Εσύ τουλάχιστον ελπίζω ότι δεν θα επιδοτείς με τον έναν ή τον άλλο τρόπο "προοδευτικές" παρατάξεις του τόπου...


    Η ΝΔ δεν την πάτησε λόγω Καρατζαφέρη.
    Την πάτησε λόγω μαλακίας που δέρνει τον εγκέφαλο των ίδιων της των στελεχών. Είναι και αυτό το μαμημένο το "σύνδρομο του αρχηγού".
    Την πάτησε και λόγω ανικανότητας του αρχηγού της και νυν ΠΘ της χώρας.
    Όταν λαμβάνεις την εξουσία καθαρίζεις τα κομματόσκυλα της 20ετίας, από τις θέσεις κλειδιά του Δημοσίου ΧΘΕΣ και αδιαφορείς για τους εγκάθετους οι οποίοι ούτως ή άλλως τον πόλεμο θα στον έκαναν.

    Ούτως ή άλλως τα ΜΜΕ ήταν, είναι και θα είναι εναντίον σου. Πόσο μάλλον τώρα. Η χαρά τους να κόβουν και να ράβουν τι κάνει ο κάθε καραγκιόζης Καρατζαφέρης ο οποίος παίζει με όλους και για όλους.

    Για να μπορούν στο μεταξύ το Μαράκι, πρώην Κουλούρη-Δανίκα νυν Δαμανάκη, και ο κάθε Γείτονας, Πάγκαλος, Βερελής, Λαλιώτης, Κοτζιάς και Πανταγιάς (Ε Λ Ε Ο Σ) ξεδιάντροπα να αφήνουν τα σάλια τους έκθετα πάνω μας και πάλι για την εξουσία και τα πανηλίθια ηλεκτρονικά ή/και έντυπα ΜΜΕ, να κάνουν αναλύσεις της δεκάρας, αναγάγωντας την συνάντηση Τζέφρυ-Ανθέλληνα σε θέμα ύψιστης εθνικής ασφάλειας και πολιτικής σημασίας.


    ανθρωπάκια των ΜΜΕ και της πολιτικής...

    Μόνο αηδία ξέρετε και μπορείτε να μας φέρνετε...

  3. Μ avatar
    Μ 11/03/2009 01:37:03

    ...το Μαράκι πρώην Κιμούλη, ήθελα να πω... αν τα πήγαινα καλά με τους "κουλτουριάρηδες" ηθοποιούς.

  4. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 11/03/2009 09:03:44

    Πάντως από όλες τις πολιτικές γάτες της Ν.Δ. η πρώτη που έφτασε σε λιγώτερο από 24 ώρες στην προγραμματική σύγκλιση ήταν ο Άρης.
    Δες γυρίσματα που κάνει η ζωή, πού είσαι Ηρώδη να δείς που φτάσαμε.

  5. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 11/03/2009 10:10:31

    Και μονο οτι μπερδευεις σε σοβαρα θεματα το κωλοσφαιρο,δειχνει το που βρισκεται το μυαλο σου.
    Μα στα...ποδια σου φυσικα.
    Οσον αφορα στους χαρακτηρισμους για το Σημιτη,πρεπει να εχεις οπωσδηποτε,διπλωμα του... Δημοτικου,για να εκφραζεσαι ετσι.
    Παντως,με μεγαλο βαθμο,σιγουρα.

  6. BORDELLO avatar
    BORDELLO 11/03/2009 10:23:12

    Αγαπητέ Factorx,

    μου κάνει εντύπωση που δεν μπορείς να καταλάβεις ότι πλέον στην Ελλάδα δεν υπάρχει ούτε δεξιός, ούτε αριστερός, ούτε κεντρώος χώρος. Το μόνο που ενδιαφέρει τον μέσο Έλληνα είναι το πως θα "βολευτεί", άλλοι βολεύονται κάτω από την ομπρέλλα της ΝΔ, άλλοι κάτω από την ομπρέλλα του ΠΑΣΟΚ και πάει λέγοντας.

    Το εκλογικό αποτέλεσμα πλέον κρίνεται από την ψήφο ενός 10%-15% που αποτελείται: κατά πρώτον από πιτσιρικάδες, που ψηφίζουν πρώτη, άντε δεύτερη φορά και που είναι άπειροι και δεν ξέρουν πρόσωπα και πράγματα. Και κατά δεύτερον από αυτούς που ονομάζουμε "βλάκες" και που είναι άτομα κατα το πλείστον αμόρφωτα, χαμηλού δείκτη νοημοσύνης και που άγονται και φέρονται από τα πυροτεχνήματα, τα χαμόγελα και τα παραμύθια που θα τους σκάσει ο κάθε πολιτικάντης.

  7. αλογοσκουφιτσα avatar
    αλογοσκουφιτσα 11/03/2009 10:31:02

    Σημερα εμαθα απο τον κ. Νικολαου της Εθνικης ασφαλιστικης οτι στην Ελλαδα μια ασφαλιστικη εταιρια πουλαει ΑΕΡΑ και ΠΙΣΤΗ.
    Αυτο κι αν ειναι αερας και ασχετοσυνη με το αντικειμενο, το οποιο απασχολει εκ. εργαζομενων ανα την υψηλιο και δρα αποτελεσματικα και επικοδομητικα στην ευημερια και ταξη του κοινωνικου μας συνολου.
    Ποιες ανωτατες σχολες Ασφαλιστικης αποφοιτησαν αυτοι οι ασχετοι;

  8. Μάρκος avatar
    Μάρκος 11/03/2009 10:45:04

    Έλεος πια με τα δήθεν άκρα. Σας ενοχλεί μόνιμα τυχόν συνεργασία με τα "άκρα" του ΛΑΟΣ, ενώ όταν κάποιος λέει για συνεργασία με τα "άκρα" του ΣΥΡΙΖΑ, δεν ενοχλεί κανέναν;

  9. BORDELLO avatar
    BORDELLO 11/03/2009 10:49:39

    @Αλογοσκουφιτσα
    αφού οι ασφαλιστικές δεν πουλάνε αέρα και πίστη, πες μας εσύ, τι πουλάνε;

  10. αλογοσκουφιτσα avatar
    αλογοσκουφιτσα 11/03/2009 12:38:24

    Πωλουν ασφαλεια στη ζωη ως και μετα το θανατο στους κληρονομους απο μεικτα συμβολαια
    (gemischte Policen von Kapital und Risiko), εγγυηση, ακινητα, μετοχες, ρευστο, στεγαστικα δανεια και το σπουδαιοτερο ασφαλεια στην υγεια για μια αξιοπρεπη διαβισωση και πολλα αλλα.
    ψαξε στο γκουγκλ
    Winterthurer, Axa, Swiss Re, Generali usw.....
    Ειναι η τραπεζα στο τετραγωνο.

  11. BORDELLO avatar
    BORDELLO 11/03/2009 12:48:20

    @Αλογοσκουφιτσα

    Το διατυπώνω αλλιώς:
    Πωλούν, αφού πρωτα ελαχιστοποιήσουν το ρίσκο τους, αυτά που θα έπρεπε να παρέχει δωρεάν το κράτος. Κράτος που τους καλύπτει και από πάνω στην περίπτωση που λόγω ασχετοσύνης ή απληστίας πέσουν έξω στους υπολογισμούς της ελαχιστοποίησης του ρίσκου που ανέφερα.

    Κοινώς συνεπάγεται:
    "οτι στην Ελλαδα μια ασφαλιστικη εταιρια πουλαει ΑΕΡΑ και ΠΙΣΤΗ"
    που σωστά ανέφερε (του ξέφυγε;) ο κ.Νικολάου.

  12. Factorx avatar
    Factorx 11/03/2009 13:02:01

    @BORDELLO. Πολύ αισιόδοξος είσαι με το 10-15%

  13. M avatar
    M 11/03/2009 13:10:14

    @6 Προβοκατωρ.

    Two words for you my luv.

    Παπά ντωνίου.-

  14. Γιώργος Η. avatar
    Γιώργος Η. 11/03/2009 17:53:20

    @2 Είσαι η φωνή μας αγόρι μου! προχώρα!

    ο Σπηλιοτόπουλος είναι γάτα, είναι αίλουρος είναι μεγάλος πολιτικός και σωστός διαμορφωτής.

    Το ΛΑΟΣ δεν είναι ακροδεξιά, τη προπαγάνδα αφήστε τη για τα μεγάλα ΜΜΕ.

    @7
    παράθεση
    "Αγαπητέ Factorx,

    μου κάνει εντύπωση που δεν μπορείς να καταλάβεις ότι πλέον στην Ελλάδα δεν υπάρχει ούτε δεξιός, ούτε αριστερός, ούτε κεντρώος χώρος. Το μόνο που ενδιαφέρει τον μέσο Έλληνα είναι το πως θα “βολευτεί”, άλλοι βολεύονται κάτω από την ομπρέλλα της ΝΔ, άλλοι κάτω από την ομπρέλλα του ΠΑΣΟΚ και πάει λέγοντας."
    Τα λόγια αυτά έπρεπε να ξαναγραφτούν! ΜΠΡΑΒΟ

    ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕ ΜΑΣ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΕΚΤΟΞΕΥΤΟΎΜΕ ΣΤΑ ΥΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΎΡΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΜΑΖΙ ΜΑΣ, ΕΊΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ, ΥΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΝΟΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ (ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΏΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ @@), ΠΟΣΟ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ!

    Συμφωνούμε σε όλα, ξέρουμε τί είναι αυτό που μας χαλάει! ΕΝΩΘΕΙΤΕ