#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/05/2009 17:04
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πως προέκυψε ημίν Γιώργος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. xroni tzentleman avatar
    xroni tzentleman 26/05/2009 17:16:27

    εγω παλι θυμαμαι οταν ο γιωργος ηταν υπουργος εξωτερικων και ειχε γινει η μεγαλη αποφαση για το τεραστιο πακετο εξοπλισμων επι σημιτη στο κυσεα που συνεκληθει για να λαβει την τελικη αποφαση,ο γιωργος δεν προσηλθε.γιατι αραγε?ηξερε κατι?και αυτο δεν επρεπε να σπιλωσει την συνεχεια του αφου ηξερε οτι προοριζεται για πρωθυπουργος?θυμιζω οτι απο αυτο το πακετο εξοπλισμων δεκαδων δις δολαριων προεκυψαν ολα τα σκανδαλα της τελευταιας δεκαετιας.επισης οτι το κυσεα χρησιμοποιειται για να διαχεει ποινικες και πολιτικες ευθυνες συμβασεων ως σιλωαμ νομικο.και τελος οι δυο αρχηγοι των κομματων γιατι κρατησαν στα συρταρια της βουλης επι εναμισο χρονο το εισαγγελικο αιτημα παραπομπης στα ποινικα δικαστηρια των εμπλεκομενων στο πορισμα για σουζανα πυροβολα?ενω κοπτονταν στους ακροατες τους για την διαφανεια?

  2. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 26/05/2009 17:25:47

    Με αφορμή το θάνατο του Παπαγιαννάκη και παραφράζοντας τη γνωστή παροιμία...
    Σαρανταπέντε Γιώργηδες ενός Μιχάλη γνώση.

  3. theo1611 avatar
    theo1611 26/05/2009 17:29:50

    Ο Γ. Α. Παπανδρέου είναι ένας νέος ήπιου χαρακτήρα και με φυσική απλότητα.

    Αν συμφωνείτε, ούτε η Ελευθεροτυπία ούτε το Αντί έχουν ακόμη διαψευστεί!!! (δεν είναι πιά νέος βέβαια!!!)

    ΥΓ: Ατυχές κατά τη γνώμη μου post, που δεν ανταποκρίνεται στο επίπεδο που μας έχει συνηθίσει το antinews.

  4. Factorx avatar
    Factorx 26/05/2009 18:02:09

    @theo1611: μην διαστρεβλωνεις αυτά που γράφω: "Προφανώς και εκείνη η «Ελευθεροτυπία» και το άρθρο εκείνο του «Αντί» διαψεύστηκαν μέχρι στιγμής από τις εξελίξεις".

  5. Karmacedon avatar
    Karmacedon 26/05/2009 19:30:51

    @ Factorx . Exω γνωρισει απο κοντα τον Γ.Α.Π. πριν 3 χρονια στο Πλαισο Κηφισιας . Ειναι ενας πολυ καλος κυριος , ευγενης και μιλα απταιστα αγγλικα . Δεν ψηφιζω ΠΑΣΟΚ αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου .

  6. ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ avatar
    ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ 26/05/2009 20:09:34

    Αυτός ο άνθρωπος όσες φορές και να εκλεγεί πρόεδρος της Σοσιαλιστικής Διεθνούς, όσοι Οτσαλάν και να συλληφθούν, όσες φορές και να ποζάρει με την Μαντλίν, ότι και να κάνει, όσο και να τον σπρώξουν, όσες "μαργαρίτες" και να μαδήσει, πάντα θα πέφτει από το ποδήλατο.

  7. Νἰκος avatar
    Νἰκος 26/05/2009 21:07:52

    Ειναι χαρακτηριστικο οτι ο karmacedon ειπε για τον ΓΑΠ οτι "ενας πολυ καλος κυριος , ευγενης και μιλα απταιστα αγγλικα..".
    Αυτο που δεν ειπε, και το πλεον σημαντικο, οτι δεν μιλα ελληνικα ή τελος παντων σκεφτεται αγλικα και τα ντυνει με ελληνικες λεξεις, ειναι σημαδιακο. Το οτι ηταν υπουργος παιδειας !!! ειναι απο τα ελληνικα...κουφα.
    Κοιταχτε, ο ΓΑΠ βλέπει την Ελλαδα ως χωρο και οχι ως χωρα, κρατος. Ουαι μας αν γινει και προθυπουργος. ΟΙ ζεμπεκιες και οι παραχωρησεις γαιας και υδατος "για να κοιμαται αυτος και το συναφι του ησυχα τα βραδυα" ειναι ανατριχιαστικα. Οχι μονο τους τονους αλλα και τη γλωσσαθα σας αλλαξουν, ειδικα η Μπιλντερμπεργισα κυρια Νταιμαντοπουλου. Καταντια με τους γραικυλους μια ζωη.

    Κι'αυτος ο Βενιζελος ρε παιδι μου, τοση νοημοσυνη, υποτιθεται, και βγαινει στο Ζαππειο ως αλλος Αφρικανος φυλαρχος, εκτος κομματικων θεσμοθετιμενων διαδικασιων για να μας πει οτι ειναι υποψηφιος προεδρος. "Που πας ρε Καραμητρο;" Ειναι δυνατον τετοιοι "καφροι" να ειναι σε πολιτικα ποστα που διαχειριζονται τις τυχες της Ελλαδας; Ειναι δυνατον;

  8. Αλεξάνδρα avatar
    Αλεξάνδρα 26/05/2009 23:37:19

    Υφυπουργός Πολιτισμού μετά ο '85; Εγώ στην Γενική Γραμματεία Νέας Γενιάς τον θυμάμαι τότε.

  9. thanos avatar
    thanos 27/05/2009 02:26:14

    2-εναςάσχετος Says:
    May 26th, 2009 at 5:25 pm

    Ο καθενας στον καιρο του, κι ο κολιος τον αυγουστο.

  10. Σταθης avatar
    Σταθης 27/05/2009 08:34:54

    λασπολογείτε... τον κανει δυνατότερο

  11. Μάρκος avatar
    Μάρκος 27/05/2009 12:07:40

    @karmacedon, και η γνωριμία σου αυτή τον κάνει και κατάλληλο να μας κυβερνήσει; Για να τον κάνεις γαμπρό ίσως, αλλά δεν έχει τέτοια γούστα...;-)

    @Στάθη, ποιά λάσπη; Γράφει κανείς εδώ κάτι που να μην είναι αλήθεια; Άλλο να μην συμφωνείς με αυτά που διαβάζεις, κι άλλο να χαρακτηρίζεις κάθε αντίθετη άποψη ως λάσπη.

  12. matakis avatar
    matakis 27/05/2009 12:53:28

    Αν δεν κάνω λάθος, η Κανέλη στο ΝΕΜΕΣΙΣ είχε γράψει ένα πολύ ενδιαφέρον και προφητικό άρθρο για την αναρίχηση του ΓΑΠ στην πολιτική σκηνή...
    Καλό θα ήτανε να παρατεθεί...

  13. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 27/05/2009 20:21:35

    Έχουμε κληρονομική δημοκρατία. Τίποτα άλλο. Αν τώρα τύχει εις εκ των κληρονόμων να είναι και κατάλληλος πάμε καλά. Αν όχι, τι είχαμε τι χάσαμε. Ρουλέτα είναι και όπου κάτσει η μπίλλια.