#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/06/2011 11:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πως ο Σαμαράς απαξίωσε τον Βενιζέλο





Μεγάλη βαρύτητα έδωσαν τα ΜΜΕ στην "απάντηση" του Βενιζέλου στην χθεσινή ομιλία του Σαμαρά στην Βουλή - βρήκαν ΠΑΣΟΚο πολιτικό που να μπορεί να αρθρώνει κάποιον λόγο τέλος πάντων και θα μας ...τρελάνουν.

Αφού λοιπόν κατηγόρησε τον Σαμαρά ότι "σκέφτεται με βάσει το κομματικό του συμφέρον" και χαρακτήρισε την ομιλία του ...«συμβατικό τετριμμένο πολιτικό λόγο» (έλεος κ. Αντιπρόεδρε) κατέφυγε, όπως και ο ΓΑΠ στην καραμέλα της "συναίνεσης". Και πρότεινε στον Σαμαρά συνεργασία σ τη διοίκηση του Ταμείου Δημόσιας Περιουσίας και κοινή διαπραγμάτευση με την τρόικα ενός νέου φορολογικού συστήματος (τώρα τους αφήνει η τρόικα να διαπραγματευτούν;)

Τα κανάλια και τα πράσινα ΜΜΕ υπερθεμάτισαν στα λεκτικά πυροτεχνήματα του Βενιζέλου προσπαθώντας να δημιουργήσουν στον κόσμο την εντύπωση ότι επιτεύχθηκε συναίνεση στα θέματα αυτά.

Η αλήθεια είναι, ως συνήθως, εντελώς διαφορετική. Μόλις ο Σαμαράς τελείωσε την ομιλία του κατέβηκε από το βήμα και βγήκε από την αίθουσα, απαξιώνοντας έτσι με την στάση του τον μεγάλο ομιλητή. "Σιγά μην κάτσει ο Σαμαράς να παίξει τα παιχνιδάκια του Βενιζέλου" έλεγε χθες το βράδυ στην Βουλή συνεργάτης του προέδρου της ΝΔ.


 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/06/2011 11:58:01

    Ο Μπεννυ, ζητησε ΣΥΝΕΝΟΧΟ στην ΕΛΛΑΔΑ Α.Ε. ??? χαχαχααααα

    Να εισαι Προδοτης της Πατριδας, να εισαι και ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΣ ειναι τεραστιο ταλεντο. Πρασινο και Σοσιαλιστικο Ταλεντο.

    Να δω τους ΠΑΣΟΚΟΥΣ να χειροκροτουν την ψηφιση του ετρωματος "Εφαρμοστικος Νομος" ΕΛΛΑΔΑ Α.Ε., αποψε, και να κλεισω σαν τηλεθεατης !!

    Οποιος ψηφοφορος ΠΑΑΣΟΚ νιωσει περηφανος που οι εντεταλμενοι ταγοι του χειροκροτησουν την μετατροπη μιας Χωρας ( της διθκης τους ! ) σε Ανωνυμη Εταιρια, θα πρεπει να σπασουν ολους τους καθρευτες στο σπιτι τους και
    γενικα να αποφευγουν να ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑΜΑΤΑ.... σε οποιονδηποτε καθρευτη.
    Δε θα μας φτανουν οι Ψυχιατροι..... παιδια δε βγαινουμε !

    Οι δε ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΤΕΣ της ΚΟΤΕΤΣΙ Α.Ε. ( κοτετσι διοτι διοικηουν 1 κοκκορας και πολλες κοτες ), ενας προς εναν, θα παρω τη λιστα των ονοματων και θα την αναρτησω στην Πλατεια με επεξηγηση του τι ακριβως ψηφισαν και χειροκροτησαν !

    ΠΠ

    • ΑΒ avatar
      ΑΒ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/06/2011 12:12:05

      Που τον είδες έστω και αυτόν τον ένα κόκκορα, μόνο κότες υπάρχουν στο κοτέτσι και τι κότες, κότες νάνοι.

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΑΒ 29/06/2011 12:15:28

        Ειναι ερμαφροδοτος κοκκορας... ετσι και γουβετσι.-
        Το λειρι παντως ειναι ΠΡΑΣΙΝΟ !

        ΠΠ

  2. http://chomatery.blogspot.com avatar
    http://chomatery.blogspot.com 29/06/2011 11:59:10

    οι ηγέτες γνωρίζουν πότε οφείλουν να μιλούν, να απαντούν ή να αγνοούν όταν οποιαδήποτε απάντηση σε ώτα μη ακουόντων ή θα αποσιωπηθεί ή θα διαστρεβλωθεί....

  3. Nikos avatar
    Nikos 29/06/2011 12:37:20

    Συναίνεση=Συνευθύνη=Συγκυβέρνηση(χωρίς το σημερινό πρωθυπουργό και τα αποτυχόντα - ένοχα εκατέρωθεν στελέχη). Αυτό ίσως το καταλαβαίνουν και το θέλουν στην αξιωμ. αντιπολίτευση. Νομίζω, όμως ότι οι κυβερνητικοί που εξουσιάζουν κατ' ουσία τη χώρα μας από το 1981, δεν το θέλουν. Θέλουν απλά συναίνεση στο ατελείωτο πράσινο κοματικό κράτος. Αυτή την αλήθεια πρέπει να γνωρίζουν και οι εταίροι μας στην Ευρώπη, που πιέζουν, επιπόλαια, για συναίνεση. Αφού τους δόθηκε το δικαίωμα να παρεμβαίνουν τόσο χοντροκομένα στα εσωτερικά της χώρας μας, γιατί δεν ζητούν συγκυβέρνηση και μιλούν αόριστα για συναίνεση?

  4. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 29/06/2011 12:49:34

    Σαμιωτικος κοκκορας με λαζανια ΠΠ δοκιμασε τον κι ας ειναι ερμαφροδυτος αν πας.

  5. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΛΙΑΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΝΙΚΟΛΟΥΛΙΑΣ 29/06/2011 13:02:31

    Μπορούμε να βρούμε το βίντεο από την νικητήρια ομιλία στις 16 Σεπτεμβρίου 2007 ,του Κ.Καραμανλή στο Ζάππειο,αλλά με τον Βενιζέλο εφορμώντας πάνω στα μικρόφωνα ,για να προλάβει να μιλήσει στους δημοσιογράφους ,πρωτού τα μαζέψουν και που έλεγε εκείνο το :"σας μιλάει ο αυριανός ηγέτης της παράταξης" και να το ανεβάσουμε όλοι να ξαναθυμηθούμε την μανία του γιά την "καρέκλα?!"

  6. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 29/06/2011 14:01:36

    Μπορεί και μακάρι να απαξίωσε πολιτικά τον Βενιζέλο. Προσοχή, όμως, μην, με την προσυπογραφή της εκποίησης και το τραχανολόγημα γιά τα πρόσωπα του διαβόητου ταμείου, που θα είναι αφ΄ ενός "κοινής αποδοχής" αφ΄ ετέρου πιστά στην υπηρεσία του Πασοκ, απαξιώσει πολιτικά το κόμμα, τη δική του θέση και ό, τι έχει κατορθώσει μέχρι σήμερα. Ως γνωστόν, καλύτερα να σου βγεί το μάτι παρά το όνομα......

  7. Αννίτα avatar
    Αννίτα 30/06/2011 11:52:06

    Τι έκανε λέει; κατηγορεί τον Σαμαρά οτι κοιτάζει το κομματικό του συμφέρον;Αν το δούμε το θέμα κοντόφθαλμα ναι το κοιτάζει, γιατί αυτός κ ο Γαπ ο φίλος του τα ίδια δεν κάνουν; Εκτός αυτού ο Σαμαράς δεν σκέφτεται , ούτε πράττει έτσι, δεν εκπέμπουν ευτυχώς όλοι στο ίδιο μήκος κύματος με Βενιζέλο κ Γαπ.