21/11/2009 21:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πως θα αντιμετωπιστεί … ολιστικά (!) η μετανάστευση (ωιμέ)

Ένα από τα νέα και φρέσκα πρόσωπα που μπήκαν σε κρατικές-κυβερνητικές θέσεις είναι και η ηθοποιός κα Αφροδίτη Al Salech σε θέση ειδικού συμβούλου δίπλα στον υφυπουργό Προστασίας του Πολίτη Σπύρο Βούγια (για θέματα μετανάστευσης). Κατά σύμπτωση μια φωτογράφηση της τον Οκτώβριο του 2001 στο Penthouse σε στυλ "Λάρας Κροφτ"(στην ταινία τον ομώνυμο ρόλο ενσάρκωσε η Αντζελίνα Τζολί με μεγάλη εμπορική επιτυχία) στο http://www.i-reportergr/ αυτές τις πολύ ωραίες και επιτυχημένες (προφητικές...θα λέγαμε) φωτογραφίες.
 
Όπως εξάλλου δηλώνει η ίδια στο μπλογκ της (http://afroditealsalech.blogspot.com/)

αποδέχθηκε την πρόταση του Υφυπουργού Προστασίας του Πολίτη κ. Βούγια ως ειδική σύμβουλος σε ζητήματα μετανάστευσης. Δουλεύω ήδη ένα μήνα. Στόχος μου/μας είναι να εφαρμοστούν κοινωνικές πολιτικές ώστε να αντιμετωπιστεί ολιστικά, ουσιαστικά και ανθρώπινα το ζήτημα των μη νόμιμα εισερχόμενων μεταναστών- των ανθρώπινων ροών.

 Μάλιστα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. «Κασανδρα» avatar
    «Κασανδρα» 21/11/2009 21:56:47

    Τώρα που βλέπω και τις φώτο είναι ο κατάλληλος άνθρωπος στην κατάλληλη θέση στο Υπουργείο προστασίας του πολίτη ως made in greece Lara Croft!!!

    ΠΑ-ΣΟΚ και τα μυαλά στα κάγκελα.

    Με Ατζελα την Αφροδίτη το Βούρο και τα άλλα παιδιά...

    • «Κασανδρα» avatar
      «Κασανδρα» @ «Κασανδρα» 21/11/2009 22:04:29

      Ντροπή

      • «Κασσάνδρα» avatar
        «Κασσάνδρα» @ «Κασανδρα» 22/11/2009 09:51:12

        Γιατί ντροπή αγαπητέ; δεν ντρέπονται αυτή που τα έκαναν θα ντραπώ εγώ που τα σχολιάζω;

      • «Κασσάνδρα» avatar
        «Κασσάνδρα» @ «Κασανδρα» 22/11/2009 09:58:05

        Παρακαλούνται οι συντροφισσες να επισυνάπτουν στα βιογραφικά τους και σχετικές καλλιτεχνικές φώτος (σ.σ. σαν της συντρόφισσας Αφροδίτης και Άντζελας) θα εκτιμηθούν ιδιαίτερος.

        Με εκτίμηση η hot πράσινη διακυβέρνηση.

        • «Κασσάνδρα» avatar
          «Κασσάνδρα» @ «Κασσάνδρα» 22/11/2009 10:00:49

          Σχετικές πληροφορίες στο τηλεφωνικό κέντρο του ΠΑΣΟΚ στα νέα γραφεία μας στην Ιπποκράτους και στην ιστοσελίδα μας στο ιντερνετ.

          email: hot_pa-sok@pasok.gr

  2. arcaheopteryx avatar
    arcaheopteryx 21/11/2009 22:04:59

    και εγώ για Δημόσια Τάξη την κόβω...

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ arcaheopteryx 21/11/2009 22:27:18

      Δημοσια - Σκετο.

      ΠΠ

  3. «Κασανδρα» avatar
    «Κασανδρα» 21/11/2009 22:15:53

    Τουλάχιστον θα λέγεται η γυμνή αλήθεια στο υπουργείο προστασίας του πολίτη!

    Φωτιά στα εξάσφαιρα.

  4. Υ. avatar
    Υ. 21/11/2009 22:22:03

    Εγκρίνω ανεπιφύλακτα τις νέες στολές για τις αστυνομικίνες μας.

    • «Κασανδρα» avatar
      «Κασανδρα» @ Υ. 21/11/2009 22:32:03

      Συμβαδίζουν και με το πνεύμα της εποχής, οικονομικές και πρακτικές, για περισσότερη οικονομία μπορεί να προτιμηθεί στρίνκ από το τάγκα!

  5. Karmacedon avatar
    Karmacedon 21/11/2009 22:43:03

    Work hard Ms Al Salech !!! As hard as it gets !!!

  6. αρχισαμε avatar
    αρχισαμε 21/11/2009 22:44:38

    Απο κορμι ...Πασοκαρα

  7. αρχισαμε avatar
    αρχισαμε 21/11/2009 22:55:16

    Η νεα ηγετικη ομαδα, αν καπνιζε κανα τσιγαρο, επινε λιγο ουισκακι -εστω με ...χυμο- και εδιωχνε τον Αμερικανοπαρασημοφορημενο Χρυσοχοϊδη, θα εκλεινε καθε περιθωριο κριτικης.
    Χλωμο το βλεπω ομως "οι αποστειρωμενοι" να γινουν ...Πασοκοι...
    Τουλαχιστον στο ...εικαστικο θεμα τους βρισκω πιο ...προχω.
    Μπορει να χαθηκε ο ...ρομαντισμος της Μιμης,
    αναδυκνειονται ομως νεωτερα ...λειτουργικα συστηματα
    που ειναι ελαφρυτερα για τον ...σκληρο
    και πιο φιλικα προς τον χρηστη...

  8. Orestios avatar
    Orestios 21/11/2009 23:17:13

    Όπως είχε πει η συγχωρεμένη Μαλβίνα: "Όσο πιο ανωτάτου, τόσο πιο ξεκολοτάτου".
    Αυτό το ολιστικά τί σημαίνει? Φένγκ σούι? Ρέικι? Μάτριξ? Τί άλλο θα ακούσουμε θεέ μου.
    Το πόνημα της φωτογράφισης είναι το μεταπτυχιακό της? Ασφαλώς γιατί μας κυβερνούν οι άριστοι. χαχαχαχα

    • Υ. avatar
      Υ. @ Orestios 21/11/2009 23:21:28

      PhD.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Υ. 21/11/2009 23:31:54

        Σωστά. Με τέτοιο PhD, πως να μην ανοίξει κάθε πόρτα?
        Με το σπαθί της ΚΑΙ αυτή. Τελικά σε αυτή τη χώρα οι ικανοί πηγαίνουν μπροστά! Δίκιο έχει το GAP.

      • Nick avatar
        Nick @ Υ. 22/11/2009 01:55:24

        PizzahomeDelivery? :D

    • Ichtyosaurus avatar
      Ichtyosaurus @ Orestios 22/11/2009 08:10:30

      Σημαίνει όλα αυτά συν μασάζ στις πατούσες…. Ολιστική, πως λέμε το Όλον Πασόκ;

  9. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 21/11/2009 23:31:03

    Το ελαφρύ ντύσιμό (!) της είναι συμβολικό.
    1)Συμβολίζει τη γύμνια της χώρας μας στη περίθαλψη των μεταναστών. 2)Το σιθρού κορμάκι της απ`το οποίο περνάει ένα ελαφρύ αεράκι ορθώνοντας τη ρόγα, στοχεύει στο να δείξει πως η μεταναστευτική πολιτκή μας μπάζει απο παντού.
    3)Η μη ύπαρξη σουτιέν που να στηρίζει τα στήθια... συμβολίζει την μη ύπαρξη πολιτικής θέλησης που να στηρίζει το κορμό της κοινωνίας μας.
    4)Τα πιστόλια και τα λοιπά συμπαρομαρτούντα, δείχνουν και τη θέληση του υπουργείου να μη ξεχάσει την αστυνομική του και κτασταλτική του αποστολή.
    5) Το ύφος της συμβούλου είναι λάγνο, αλλά συνάμα αυστηρό. Πρόστυχο αλλά συγχρόνως επαγγελματικό. Είναι το ύφος με το οποίο θα χαρακτηριστεί η νέα αστυνομία.
    Μόνο μη τη πετύχει κανένας νταβρατισμένος Σομαλός σε καμιά σκοτεινή γωνιά... και έχουμε άλλα!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Strange Attractor 21/11/2009 23:36:05

      Σοσιαλιστικός ρεαλισμός, η μορφή τέχνης που αρέκεται στο ξεβράκωμα. Θέλετε θέση δίπλα σε υπουργό? Ορίστε τί μπορείτε να κάνετε. Ξεβρακωθείτε και την τσιμπίσατε. Όχι σαν την άλλη με τον χοντρό.

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ Strange Attractor 22/11/2009 00:28:36

      Οι Σομαλοί συνήθως κυκλοφορούν κατά ομάδες. Οπότε, θα έχουμε παρτάκι...

      • Ψώνιο avatar
        Ψώνιο @ Μάρκο Τ 23/11/2009 10:31:45

        Μπράβο στην αφροδίτη. Επιτέλους τέλος στους ανεπάγγελτους διαχειριστές της πολιτικής μας. Αυτή είναι καθαρά εργαζόμενη γουόρκιγκ γκέρλ αλά αμερικάνικα. Θα έχει και μπόλικους Τζόνς ως πελάτες στη επιχείρηση της.

  10. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 21/11/2009 23:35:10

    Προβλέπω σε λίγο να επιλέγονται οι σύμβουλοι και οι γεν γραμματείς από τάλεντ σόου στη τηλεόραση. Η χαρά της κάθε μοντέλας και του κάθε τρύπιου δηλαδή. (Θα μου πει κανείς: Μήπως οι ήδη επιλεγέντες είναι καλύτεροι;)
    Τι θεολόγος στο Μεταφορών, τι ηθοποιός!!! (καλά τώρα) στο Δημ. Τάξης;

  11. Υ. avatar
    Υ. 21/11/2009 23:40:58

    Δίνω όσα-όσα, να δω φωτό Αφροδίτης με Ραχοβίτσα!!

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ Υ. 21/11/2009 23:48:28

      Θα τη δεις στη νέα ταινία "Εμείς οι Βλάχοι όπως λάχει Νο 2" (το sequel της παλιάς).

  12. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 21/11/2009 23:42:47

    Και όχι τίποτα αλλά ακόμη μένουν αρκετές ημέρες μέχρι να συμπληρωθούν οι πρώτες 100. Άρα υπάρχει ακόμη χρόνος να δούμε και τη Γιούλη Μπάρκα σε καμιά θέση Γενικής Γραμματέως, ή την Τζούλη Αλεξανδράτου σύμβουλο πολιτισμού, ή ακόμη και τη πληθωρική (εγκεφαλικά) Πέπη Τσεσμελή στο Υπ. Δικαιοσύνης, καθώς είχε πλούσια δικαστική εμπειρία από το Ερωτοδικείο (αλλά και ως κατηγορουμένη δι υπόθεσιν της ροζ απόχρωσης).

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ Strange Attractor 21/11/2009 23:47:17

      Άλλο Πέπη και άλλο πρέπει, σας παρακαλώ, γιατί τα συγχέουμε τα πράγματα; Είστε ρατσιστές μήπως και δεν το ξέρετε;
      Πάντως, σας πρόλαβα, είχα κάνει ανάρτηση πριν από σας για την αποκατασταθείσα επαγγελματικά κυρία Αλ Σάλεχ.
      http://a-ergodes.blogspot.com/2009/11/blog-post_20.html

  13. Gagarin avatar
    Gagarin 21/11/2009 23:45:53

    O Βουγιας εισηγαγε στη πολιτική και την άλλη την μπίμπο την ΚαΊλή, η οποία σε σχέση με τα νέα φρούτα μοιάζει σαν θεούσα. Ουτε μια ερωτική φωτογράφηση ρε Ευα; Για το ΠΑΣΟΚ ρε γαμώτο.

    • αρχισαμε avatar
      αρχισαμε @ Gagarin 21/11/2009 23:51:21

      Ο σ. Σπυρρος αποδειχτηκε εξαιρετικος ... σκαουτερ.

  14. Μάρκο Τ avatar
    Μάρκο Τ 22/11/2009 00:19:32

    Είστε κομπλεξικοί. Θα θέλατε τη Σαπφώ Νοταρά Ειδική Σύμβουλο;

    Κυκλοφορεί μία φήμη πάντως πως, μετά τον διορισμό της κυρίας Αλ Σάλεχ, έστειλε βιογραφικό για Ειδική Σύμβουλος του κ. Βούγια η εξ Αμερικής κυρία Ευγενία Ιακώβου, γνωστότερη ως Jenna Jameson.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Μάρκο Τ 22/11/2009 00:27:08

      Αυτή είναι πρύτανης! Με πολλαπλά PhD και ερευνα με περγαμηνές.
      Η κυβέρνηση θα αποκτήσει πραγματική αίγλη με τόσους πανεπιστημιακούς. Επιτέλους να φύγει η βρώμα.

  15. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 22/11/2009 00:29:30

    Προβλέπω να χτυπάει το κεφάλι της στον τοίχο η Υβέτ Τζάρβις. Νόμισε ότι είχε αποστατήσει (από δημοτική σύμβουλος του Σκανδαλίδη πήγε με τον Κακλαμάνη) στο κατάλληλο "τάιμινγκ", αλλά να που έχει ο καιρός γυρίσματα και τώρα, αν είχε παραμείνει κομματικά πιστή, όλο και κάποια θέση συμβούλου θα είχε εξασφαλίσει. Μη σας πω ότι, ως πιο αναγνωρίσιμη, θα πήγαινε άνετα για γενική γραμματέας...

  16. Μάρκο Τ avatar
    Μάρκο Τ 22/11/2009 00:34:10

    Πλάκα-πλάκα αλλά επανεμφανίστηκαν ανενόχλητοι μέρα-μεσημέρι οι λαθραίοι με τις κουρελούδες και την πραμάτεια στην Πλατεία Συντάγματος και το Πανεπιστήμιο. Αν μου βρείτε άλλη ευρωπαϊκή πρωτεύουσα που συμβαίνει αυτό στα πιο κεντρικά της σημεία, θα σας πω μπράβο.
    Προφανώς υπάρχει εντολή να μην τους ενοχλούν και να μην ενοχλούν και αυτούς που τους μισθώνουν ως πωλητές. Πολλά τα λεφτα...

  17. Orestios avatar
    Orestios 22/11/2009 00:42:10

    Στον Πειραιά πρέπει να πάς. Έξω από τον Ηλεκτρικό γίνεται της τρελλής. Το καλοκαίρι οι Τουρίστες κυκλοφορούσαν με τρόμο για να φτάσουν στο λιμάνι. Η πύλη της χώρας θύμιζε Μαλάουι. Ο Δήμος ανύπαρκτος. Παντού βρωμιά, δυσωσμία και αηδία.

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ Orestios 22/11/2009 00:45:12

      Ο Πειραιάς είναι μία απέραντη χαβούζα, με χαβουζάρχη τον Φασούλα.

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ Orestios 22/11/2009 00:45:57

      Δημότης Πειραιά είμαι (δυστυχώς), αν και δεν μένω πια εκεί.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Μάρκο Τ 22/11/2009 00:49:07

        Πράγματι. Το καλοκαίρι ήμουν καθημερινά εκεί. Τέτοια βρώμα δεν έχω δεί στην ζωή μου. Πραγματική χωματερή ο Δήμος. Ο Δήμαρχος τί κάνει για αυτό? Είναι δυνατόν να ντροπιάζει τη χώρα με αυτή την εικόνα? Μετά παραπονούνται που οι τουρίστες δεν έρχονται.

      • Μάρκο Τ avatar
        Μάρκο Τ @ Μάρκο Τ 22/11/2009 00:54:48

        Φιλοξενήσαμε λίγες μέρες κάτι φίλους από Γαλλία το καλοκαίρι. Τους προειδοποίησα, μην σοκαριστείτε μόλις φτάσετε Πειραιά, ο δήμαρχος είναι ανύπαρκτος και παριστάνει τον δήμαρχο σε μία χαβούζα. Να τον χαίρονται οι έξυπνοι που τον ψήφισαν.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Μάρκο Τ 22/11/2009 00:57:55

        Μεγάλη ντροπή για την χώρα. Απορώ πώς οι Πειραώτες δεν έχουν ξεσηκωθεί. Τέτοια κατάσταση είναι τεταρτοκοσμική. Οποισδήποτε σώφρων θα αντιδρούσε. Τόσο απαθείς έχουν γίνει πια στον Πειραιά?

      • Μάρκο Τ avatar
        Μάρκο Τ @ Μάρκο Τ 22/11/2009 01:01:43

        Οι παλιοί Πειραιώτες έχουν φύγει. Ψηφίζουν πολλοί ετεροδημότες (όπως εγώ), που ψηφίζουν συνήθως κομματικά, και έχει μαζευτεί κόσμος τόσο χαμηλού επιπέδου που σου λένε "αφού μαζεύει τα σκουπίδια, είναι καλός"!!! Εννοούν ότι αδειάζει τους κάδους. Μέχρι εκεί φτάνει το μυαλό τους. Αυτοί τον ψηφίζουν τον Φασούλα. Θείτσες, κάφροι και κολλημένοι Πασόκοι. Οχι ότι ο Αγραπίδης ήταν ο πολύ καλός δήμαρχος, αλλά δεν ήταν και σε τέτοια κατάντια η πόλη. Βόθρος.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Μάρκο Τ 22/11/2009 01:11:07

        Πράγματι, η πόλη του Πειραιά είναι όνειδος για την χώρα. Δυστυχώς το αποτέλεσμα του κομματισμού είναι ο βόθρος. Δεν το θυμάμαι τόσο βρωμερό όσο είναι τα τελευταία χρόνια. Αν βάζεις δήμαρχο κάποιον που δεν είναι από τον ίδιο τόπο αυτά είναι τα αποτελέσματα. Παρομοίως αν βάζεις ξένους να σου μιλήσουν για μετανάστευση θα δείς να γίνονται τα χειρότερα.

      • trellakias avatar
        trellakias @ Μάρκο Τ 22/11/2009 07:36:05

        Δηλαδή αν βγει και κάποιος και πει "ΖΗΤΩ Ο ΣΚΥΛΙΤΣΗΣ" λέτε να τον πουν Χουντικό και μείασμα στον Πειραιά?

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ Orestios 22/11/2009 00:47:48

      Δεν είναι όμως τραγικό ένας "χρήσιμος ηλίθιος" του ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΥ, ο Βούγιας, να είναι υπεύθυνος για θέματα μετανάστευσης; Με Ειδική Σύμβουλο ένα τσόλι, δήθεν ηθοποιό; Αυτοί οι άνθρωποι δεν τους καίγεται καρφί ακόμα και αν γίνουμε Μπαγκλαντές.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Μάρκο Τ 22/11/2009 00:51:13

        Εγώ πάντως νομίζω ότι με τη... σπάθη της πήρε τη θέση. (Πήγε το μυαλό σας στην Τίνα Σπάθη; Απαπαπαπα, πονηρά μυαλά...)

      • Ichtyosaurus avatar
        Ichtyosaurus @ Μάρκο Τ 22/11/2009 07:49:44

        Γιατί παρακαλώ; Έκαστος εφ’ ω ετάχθη. Και ο Αντιπρύτανης του Πολυτεχνείου κος Σπαθής (ΣΥΝ) υπεύθυνος για θέματα Soros – Indymedia. Οι «χρήσιμοι ηλίθιοι» ειδικεύονται» σε θέματα Προστασίας… Αυτό είναι το…..μεράκι τους!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Orestios 22/11/2009 00:51:45

      Γιατί να τους καίγεται καρφί? Οι ΜΚΟ να είναι καλά και οι άλλοι ....μην πω τί να πάνε να κάνουν. Δυστυχώς αποκτήσαμε κυβέρνηση χειρότερη από οπερέτα. Ευτυχώς είναι λίγα τα ψωμιά της.

  18. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 22/11/2009 00:43:02

    Ήρθε η ώρα να δούμε και τη Βανέσσα Ντελ Ρίο να αναλαμβάνει κυβερνητική θέση.
    (Οι νεότεροι ας τη γκουγκλαρουν για να μάθουν για το πολιτικό της εκτόπισμα)

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ Strange Attractor 22/11/2009 00:48:55

      Και σίγουρα από τον άχρηστο Βούγια ο Julian Rios θα ήταν πολύ καλύτερος...

    • Υ. avatar
      Υ. @ Strange Attractor 22/11/2009 00:49:52

      Και η Λίντα Λόβελας
      (Για τους νεότερους ομοίως, η συμβουλή σου)

  19. Μάρκο Τ avatar
    Μάρκο Τ 22/11/2009 00:56:18

    Θα αναρτηθούν οι φωτογραφίες της κυρίας Ειδικής Γραμματέως και στα τζαμιά της Αθήνας;

    • Orestios avatar
      Orestios @ Μάρκο Τ 22/11/2009 01:13:06

      Μόνο στην Αθήνα? Σε όλον τον μουσουλμανικό κόσμο. Είναι τόσο ισχυρή η εξάπλωση της Δημοκρατίας τα τελευταία χρόνια εκεί.

  20. parsifal avatar
    parsifal 22/11/2009 01:44:09

    Σκεφθείτε οτι μορεί να εχωμε μια φτωχοπροδρομική Λάρα Κρόφτ σε δημόσια θέση αλλά γλυτώσαμε απο την παρουσία της βλαχομπαρόκ κυρίας τέως αντιπροέδρου της βουλής, τέως στελέχους του ΚΚΕ, τέως ηγερίας του συνασπισμού κτλ στο ιδιο υπουργείο και μάλιστα σε θέση υφυπουργού...Βεβαίως την αντικατέστησε επαξίως αλλος θεσιθήρας, αναρριχητικός τύπος παντός καιρού και κόμματος με "ευέλικτες" πολιτικές ανησυχίες που προσλαμβάνει ευειδείς "συμβούλους" με εμφανή προσόντα !
    Δεν πειράζει ομως :""plus haut monte le singe, plus il montre son cul. " (Montaigne)

  21. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 22/11/2009 02:04:22

    Με όλα αυτά που βλέπω με το νέο αυτό ΠΑΣΟΚ, άρχισα να αναθεωρώ για τη Μιμή τη Λιάνη. Μήπως αδικήθηκε; Μήπως τελικά ήταν πολύ μπροστά για την εποχή της; Αγράμματη και ξεβράκωτη, με εμμονές στους αστρολόγους και στα ομαδικά παιχνίδια... Ότι έπρεπε για να αναλάβει κάποια υπεύθυνη θέση δηλαδή. Εδώ κάνανε τη Ματσούκα ευρωβουλευτίνα και τη Γκερέκου υπουργό, άρα τη Λιάνη τουλάχιστον πρόεδρο της βουλής θα έπρεπε.

  22. ambrosiac avatar
    ambrosiac 22/11/2009 02:27:22

    Απο ΑΣΕΠ περασε;;


    (...ποιος ειπε "μοριοδοτηση"; :P )

  23. trellakias avatar
    trellakias 22/11/2009 07:51:21

    Πιστεύω πως κάποιο e-mail θα έστειλε που θα έλεγε τα ...προσόντα της, και θα ξεχώρισε από τα άλλα. Πάντως πιστεύω πως το πασοκ έχει αυτό που λέμε αγάπη για τα ωραία κορμιά, βλέπε Λιάνη, με εξώφυλλα της Αυριανής το 1988! Θα ήθελα πάντως και την γνώμη του tiramolla για το θέμα.
    Αρε φουκαρά ΚΚ που έλεγες προεκλογικά για λύση του μεταναστευτικού μέσω FRONTEX και όλα τα άλλα "κουλά". Βρες ένα ξέκ.... να το κάνεις σύμβουλο σε κάποια θέση να βοηθάει και στην ....μοριο-δότηση του υφυπουργού! Πιστεύω πως η θέση καλύφθηκε από σωστό πρόσωπο αφού πέθανε η ειδική MOANΝA POZI!

  24. Γιάννης Βήτα avatar
    Γιάννης Βήτα 22/11/2009 07:56:47

    simply gorgeous !
    better than elena, eva, angela and other blondies !

  25. F avatar
    F 22/11/2009 09:37:56

    Ὡραῖος ὁ ξάδελφος...(ἐκ Πενταλόφου Κοζάνης). Τὶ νὰ κάνουμε, ἔχει τὸ σόϊ μας ἀδυναμία στὶς εὐειδεῖς γυναῖκες. Καλὴ κι ἡ Καϊλῆ, ἀλλὰ ἡ Ἀφροδίτη καλύτερη.

  26. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 22/11/2009 10:36:41

    Πως δεν ανέσυραν από το μπαούλο της "αξιοκρατίας" και εκείνη την οδοντίατρο με τα στριγκ, να τη κάνουν τίποτα υφυπουργό Υγείας, ή πρέσβειρα στον ΟΗΕ;

  27. Μάρκο Τ avatar
    Μάρκο Τ 22/11/2009 13:51:16

    Την σέξυ οδοντίατρο Ιακωβίδου; Εχει τρελή πελατεία έχω ακούσει. Στο Κολωνάκι είναι το οδοντιατρείο της. Ίσως όμως δεν έστειλε βιογραφικό, γι' αυτό δεν την επέλεξαν.
    Ο άλλος, ο θεολόγος, ο ΓΓ του Υπουργείου Μεταφορών, επιλέχθηκε επειδή οι δημόσιες μεταφορές είναι να κάνεις τον σταυρό σου;

  28. Jasmin avatar
    Jasmin 22/11/2009 14:34:20

    Αυτή δεν είναι που πέρσι μας έβριζε για το σκίσιμο του Κορανίου;
    Ισλάμ και τέτοιες φωτογραφήσεις που κολλάνε;
    Μάλλον, έχουν ένα κοινό, ότι η συγκεκριμένη με την επαμφοτερίζουσα συμπεριφορά, είτε ποζάροντας σαν το κρέας στο τσιγκέλι είτε υπερασπίζοντας τη μπούργκα, έχει κατα-εξευτελίσει τη γυναικεία αξιοπρέπεια.

  29. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 22/11/2009 14:58:01

    Ειδική Σύμβουλος; Είναι αυτό που λέμε "συμβουλές του κώλου;"

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ Strange Attractor 22/11/2009 15:53:34

      κωλοκατάσταση....

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ «Κασσάνδρα» 22/11/2009 16:00:04

        Αν η Τσιντικίδου ήταν ΠΑΣΟΚ, μέχρι και αντιπρόεδρο της κυβέρνησης την έβλεπα. Έπαιξε όμως και έχασε.

  30. o allos avatar
    o allos 22/11/2009 15:51:30

    Η Αφροδίτη, όπως και κάθε Αφροδίτη, έχει ανάγκη να ακουστεί και η άλλη άποψη. Απαραβίαστο δικαίωμα κάθε ανθρώπου είναι να μπορεί να διαχειρίζεται τον εαυτό του όπως θέλει.Το αν επιλέγεις να φωτογραφηθείς σε συγκεκριμένα περιοδικά και για συγκεκριμένους λόγους, είναι επιλογή δική σου. Όλοι έχουμε δικαίωμα στο "λάθος"(αν και μερικές φορές για ορισμένους ανθρώπους πληγώνει περισσότερο). Ο άνθρωπος θα κριθεί από την κοινωνική παρουσία του και δράση. Και γι αυτό η Αφροδίτη μπορεί να παρουσιάσει τέτοια κοινωνική ευαισθητοποίηση και δράση που δεν μας επιτρέπει να τη χλευάζουμε επείδη φωτογραφήθηκε σε κάποιο περιοδικό (λάθος, μεγάλο πολιτικό-ιδεολογικό λάθος). Ο ρατσισμός που κρύβουμε μέσα μας μάς οδηγεί να κρίνουμε φορώντας τα γυαλιά στερεότυπων και απίστευτων προκαταλήψεων (και εγώ έχω κρίνει πολλές φορές έτσι, δυστυχώς). Το πρόβλημα με την Αφροδίτη δεν είναι, λοιπόν, ότι δηλώνει ηθοποιός ή ότι ενέδωσε στις επιταγές των καιρών... το πρόβλημα είναι και θέλω να με συγχωρήσει και η ίδια, αν κάνω λάθος, το ότι πιστεύει ότι αυτοί οι άνθρωποι που έχουν ως μοναδικό γνώμονα το "θησαυρίζειν", που αναδεικνύουν σε σημαία τους την κοινωνική αναλγησία, που αναπαράγουν διαρκώς την πιο αντιδραστική και ξεπερασμένη λογική μιας απίστευτης αρχομανίας και εγωτικής "πολιτικής" αντίληψης των κοινωνικών καταστάσεων, αν αυτοί οι άνθρωποι θα σεβαστούν και θα στηρίξουν τις προσωπικές της αγωνίες και τον αγώνα της (που πράγματι υπάρχει, εκεί που όλοι οι άλλοι σιωπούμε); Αυτό είναι το πολιτικό ολίσθημά της. Ποιοι θα σε στηρίξουν Αφροδίτη; Ποιοι θα ενδιαφερθούν για τους τόσους και τόσους οικονομικούς μετανάστες και εξαθλιωμένους που γέμισαν την Ελλάδα; Αυτοί που τους "φέρνουν" και εισπράτουν; αυτοί στις δημόσιες υπηρεσίες που τους "δολοφονούν" με τρόπο; αυτοί που τους ωθούν στην εξαθλίωση και την πορνεία; Αν κοιτάξεις λίγο καλύτερα θα αναγνωρίσεις σ' αυτούς τα "καλυτερα" παιδιά των δημόσιων υπηρεσιών και των (κυβερνητικών) πολιτικών κομμάτων... Την απάντηση την είχες δώσει μόνη σου, δεν είναι "συμμετοχή" σ'αυτές τις κυβερνήσεις, είναι αγώνας για την ανθρώπινη αξιοπρέπεια και τα ανθρώπινα δικαιώματα... Ελπίζω (και σου εύχομαι) να βγω ψεύτης..

    • donaE avatar
      donaE @ o allos 22/11/2009 16:16:48

      Αγαπητε μου δεν γινεται και 'ετσι και γιουβετσι'δυστυχως.
      Ενα λαθος λες που φωτογραφηθηκε ,δευτερο λαθος που πηγε στο Πασοκ...πολλα λαθη δεν μαζευονται;
      Εδω αλλοι με ενα και δεν εχουν τοπο να σταθουν.

  31. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 22/11/2009 15:57:36

    Ξεβρακώθηκε για τους αναξιοπαθούντες. Έχει μεγάλη εσωτερική διάθεση για προσφορά και αυτό φαίνεται προς τα έξω. Το εισπράττει ο κόσμος. Προτείνω να επισκεφτεί ημίγυμνη και τα στέκια των μεταναστών πέριξ της Ομόνοιας. Να τους συμπαραστθεί εμπράκτως. Να τους τα δώσει όλα. Και να ανακράξει με όλη της τη ψυχή "Τα πιρπιτσόλια τώρα δικαιώνονται".
    Ερώτηση: Δικαιούται και αστυνομικής φρουράς τώρα; Και σωφέρ;

  32. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 22/11/2009 20:15:20

    Είχατε μήπως την εντύπωση ότι, ο Βούγια-boy θα μπορούσε να τα βγάλει θητεία χωρίς να έχει δίπλα του την ... κολλητή του; Δέν τον ξέρετε καλά βέβαια. Εμείς στην Θεσσαλονίκη τον ξέρουμε και γι'αυτό γελάμε.

    Να σε χαίρονται όλοι, που εύχονται να σε δούν και Πρωθυπουργό!

    ΠΕΛΙΑΣ

  33. Ψώνιο avatar
    Ψώνιο 23/11/2009 13:21:14

    Το αλίευσα από κάποιο άλλο μπλόγκ. Μιλάει η Αφροδίτη:

    Έχω σπουδές στη Ψυχολογία (ΑΠΘ), στο Θέατρο (ΒΕΑΚΗ), στις Πολιτικές Επιστήμες (ΝΟΠΕ) και έχω παρακολουθήσει το σεμινάριο στη Μεταναστευτική Πολιτική στο Πανεπιστήμιο του Sussex (2009) και στην Forced Migration στο RSC της Oxfrord. Τώρα φοιτώ στο ΜΑ Πολιτικών Επιστημών Κοινωνιολογίας...
    Συνεργάζομαι με την ΜΚΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ (www.diavatirio.net) και με το Κέντρο Ημέρας ΒΑΒΕΛ για την ψυχική υγεία των μεταναστών (θεατρικό παιχνίδι), καθώς και με κοινότητες οργανώσεις μεταναστών και προσφύγων. Γράφω τακτικά στην ATHENS VOICE. Τα τελευταία χρόνια δεν δουλεύω ως ηθοποιός (κι αυτό δεν σημαίνει πως δεν είμαι) δίχως η ευθύνη να είναι αποκλειστικά δική μου.
    Βέβαια δεν παραπονιέμαι απαραιτήτως καθώς μου δόθηκε η δυνατότητα να γνωρίσω όσα ποτέ δεν υποπτευόμουν πως υπάρχουν.

    Πρόκειται δηλαδή για σπουδαγμένο

  34. καραμπασ κωστασ avatar
    καραμπασ κωστασ 28/11/2009 23:38:39

    φαγωθηκατε ρε σεις με την κοπελα επειδη ειναι χαριτωμενη και βοηθαει τους συνανθρωπους μασ τους μεταναστες.Ρε σεις δεν ειπε ο τζιζασ απο τη ναζαρετ να αγαπησουμε τους αλληλους?.Να τους αγαπησουμε και να τους δωσουμε ευρωπαικα διαβατηρια οποιος θελει να παει ευρωπη

  35. Διοτίμα avatar
    Διοτίμα 05/02/2010 15:24:37

    Φανταστείτε,
    να είχε φωτογραφηθεί παρόμοια, οποιοδήποτε πρόσωπο μη αριστεράς ιδεολογίας! Ο Λαζόπουλος θα το είχε κάνει να ... αλλάξει πλανήτη! Το Ράδιο Αρβύλα θα το είχε για τηλεοπτικό σήμα του! οι συριζ-μένοι θα οργίαζαν στην καζούρα κ.λ.π.
    Σ΄αυτή τη χώρα η αριστερά (;) μπορεί να οδηγεί τη χώρα σε σταλινικά μονοπάτια, να αιματοκυλεί την πατρίδα, όταν ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ προχωρούσαν μεταπολεμικά στην Ανασυγκρότηση, να συμπεριλαμβάνει στους κόλπους της "εγγνωσμένης αξίας προδότες" (πβ.Αρχεία Στάζι), να "ξεκατινιάζεται" και να χωρίζεται σε 2.000 καμμάτια εδώ και χρόνια, να κυβερνά ως "μελανζέ αριστερά" επί τριάντα περίπου χρόνια,να καταστρέφει εκ θεμελίων το σύμπαν οικονομικό, πολιτιστικό, εκπαιδευτικό, κοινωνικό, να περνά ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΟΚΙΚΕΣ ΝΤΙΡΕΚΤΙΒΕΣ (κατά τ'άλλα "η Ελλάδα, ανήκει στους Έλληνες"), αλλά κανείς να μην τολμά ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΙΧ, γιατί σε αποστομώνει ως εξής:" Εγώ, ως αριστερή ιδεολογία, ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΡΙΤΚΗ ΜΟΥ, ιδεολογικό ατόπημα το ένα, προβοκάτσια το άλλο, εμείς δεν είμαστε όπως εκείνοι, τώρα έχουμε αναθεωρητική διάθεση" και όλες αυτές τις λαϊκιστικές και γκροτέσκο απαντήσεις των διάφορων "άπλυτων και αριμανίως καπνιζόντων φαλοκρατών", που με πολύ ενδιαφέρον θα παρακολουθήσουν την υλοποίηση του μεταναστευτικού σχεδίου από την κ. Αφροδίτη (την Ουρανία ή την...άλλη;)και οι οποίες απαντήσεις ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ δεν συναντώνται, παρά μόνο στη δική μας.Τη μέγιστη ωστόσο ευθύνη δεν την φέρουν οι αριστεροψευτοπροοδευτικοί τύπου Αλ Σαλιχ και Βαλιανάτου (τον θυμόσαστε τον Σύμβουλο αυτόν του σημερινού Πρωθυπουργού,στη Γενική Γραμματεία Νέας Γενιάς; και πρώην πρόεδρο ομοφυλοφίλων Ελλάδας;), αλλά την φέρουν όλοι όσοι στέλνουν στην εξουσία αυτή τη θλιβερή κάστα ανθρώπων (και είναι η πλειοψηφία) εδώ και τριάντα χρόνια! Να τους χαιρόμαστε λοιπόν!
    Φανταστείτε λοιπόν το υπέροχο αύριο της πολυπολιτισμικής Ελλάδας!
    Οι οικογένειες των Μουσουλμάνων με 8 παιδιά η καθεμιά θα προσφέρει θέσεις εργασίας για τους εκπαιδευτικούς... που βεβαίως αυτοί θα είναι Αλβανοί,στην πλειοψηφία τους.Δεν πειράζει, τουλάχιστον στη Δημόσια Υγεία θα έχουμε πολλές θέσεις εργασίας ... αλλά και εκεί βεβαίως θα εργάζονται Βουλγάρες και Μολδαβές νοσοκόμες και Ιρανοί και Ιορδανοί γιατροί.Τέλος πάντων, θα έχουμε Ηλεκτρονική διακυβέρνηση, ναι, αλλά ... εκεί θα προσλαμβάνονται Ινδοί! Ε, μένουν για τα παιδιά των Ελλήνων οι θέσεις των καθαριστριών.Τι λέτε καλέ! εκεί δρα το σωματείο Ουκρανο-Ρουμανο-Ρωσίδων! Αγρότες μήπως; Όχι, γιατί η ΕΟΚ έχει ντιρεκτίβα να μειωθεί ο ελληνικός αγροτικός πληθυσμός από το 20% στο 7%. Οικοδόμοι ίσως; Όχι δεν αφήνουν το πόστο οι Πολωνοί! Εργάτες μήπως; Δεν υπάρχυν εργοστάσια. Στον τουρισμό; έρχονται από την Ευρώπη, οι εργαζόμενοι των ξενοδοχειακών μονάδων κατευθείαν! Επιτέλους μια δουλειά, μια οποιαδήποτε δουλειά. Κοίτα μπορείς να πας μετανάστης εσύ ή το παιδί σου στο Ντουμπάι!
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΗ ΖΩΗΡΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΕΧΩ, ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ!!!
    Κρίμα, κ.Λαζόπουλε, που το τσαντίρι τότε δεν θα υπάρχει.Θα ήθελα να δω τι θα τραγούδαγες στο κοινό σου, που θα αποτελείτο από Σλάβους,Μουσουλμάνους και Ινδούς! Μάλλον το: ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΙΜ,ΠΙΠΕΡΙΜ,ΠΙΠΕΡΙΜ!
    Τι μας φταίει λοιπόν η "Αφροδίτη"; τι μας φταίει ο Βαλιανάτος; τι μας φταίει ο Παπαδόπουλος (ο Σπύρος); τι μας φταίει η Τσαπανίδου (η Πόπη); τι μας φταίνε; Εδώ κάναμε πρωθυπουργούς τον Μητσοτάκη, τον Σημίτη, τον Καραμανλή (τον Κωστάκη), και τον Παπαντρέου (τον Γιωργάκη).
    Συνέλληνες, είναι πλέον σχεδόν αργά! ΚΑΘΕ ΛΑΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟΥΣ ΗΓΕΤΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ.
    Διοτίμα

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ Διοτίμα 05/02/2010 15:46:02

      Πάψαμε να είμαστε καν Συνέλληνες, είμαστε πλέον φίλες και φίλοι...
      Ήρθε η εποχή της ιδιωτείας. Συνεπώς και η αποποίηση της ταυτότητάς μας.