#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/01/2013 16:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πυρπολήθηκαν δυο εξοχικές κατοικίες του κ. Μπόμπολα στα Σφακιά (βίντεο)



Τρεις κατοικίες - αγροικίες, από τις οποίες, σύμφωνα με αστυνομικές πηγές, οι δυο ανήκουν στον επιχειρηματία Φώτη Μπόμπολα και η τρίτη στον αντιδήμαρχο Σφακίων Μανούσο Χιωτάκη, τυλίχτηκαν στις φλόγες στην περιοχή Ασφένδου Σφακίων, γράφει το ΒΗΜΑ

To περιστατικό συνέβη πιθανότητα πριν από λίγες ημέρες, ωστόσο έγινε σήμερα αντιληπτό δεδομένου ότι και τα τρία σπίτια βρίσκονται σε απομακρυσμένη περιοχή.

Άγνωστοι δράστες πυροβόλησαν με κυνηγετικό όπλο τις εισόδους των σπιτιών μπήκαν στο εσωτερικό και κατέστρεψαν ότι υπήρχε μέσα στις τρεις κατοικίες.

Στη συνέχεια περιέλουσαν με βενζίνη τα σπίτια και έβαλαν φωτιά με αποτέλεσμα την ολοσχερή καταστροφή των δυο σπιτιών, ενώ το τρίτο σπίτι υπέστη σοβαρότατες υλικές ζημιές.

Την προανάκριση για την υπόθεση διενεργεί η Πυροσβεστική υπηρεσία, ενώ ζητήθηκε και η συνδρομή της ΕΛΑΣ.

Το περιστατικό καταδίκασε ο δήμαρχος Σφακίων, Παύλος Πολάκης, ο οποίος τόνισε ότι τέτοιες πράξεις είναι αντίθετες με την παράδοση και την κουλτούρα των Σφακίων.

Ο κ. Πολάκης ζήτησε από τις αρχές να εντοπίσουν άμεσα τους δράστες.

http://www.tovima.gr/society/article/?aid=491630

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Προφήτης avatar
    Προφήτης 04/01/2013 17:06:51

    Πυρ, διαπλοκή και θάλασσα ...

  2. Κυθήριος Τ. avatar
    Κυθήριος Τ. 04/01/2013 18:42:54

    Ἡ γυνή ὑποθέτω θά περικλείει καί τά τρία...

  3. someone avatar
    someone 04/01/2013 21:14:10

    πυρπολουν τωρα και τους ΕΥΕΓΕΡΤΕΣ???????? ειναι αδικο

  4. GLAD avatar
    GLAD 04/01/2013 21:21:00

    Μήπως όντως "όλα εδώ πληρώνονται" ?

  5. kapar13 avatar
    kapar13 04/01/2013 22:17:17

    Στον τοίχο έγραφε ΓΕΡΜΑΝΟΠΡΟΔΟΤΗ με κόκκινα γράμματα;

  6. alex23 avatar
    alex23 04/01/2013 22:20:02

    περιεργες συμπτωσεις..
    πρωτα φωτιες στα σπιτια του εκδοτη, μετα δανεισμος του μεγκα για να διασωθει οικονομικα ή να αποφυγει την συνενωση με το σταρ του αλλου εκδοτη, μετα επιθεση του συριζα στον πρωτο εκδοτη για την λιστα λαγκαρντ..

    • Βατάτζης avatar
      Βατάτζης @ alex23 05/01/2013 11:01:42

      Και το "γερμανοπροδότι" γραμμένο με "ι", κάτι δεν πάει καλά, πρακτοριλίκι μου μυρίζεται... Μήπως ο Μπόμπολας πληρώνει τη στάση του υπέρ της φιλοευρωπαϊκής κυβέρνησης Σαμαρά από τους γνωστούς προβοκάτορες; Αν συνδεσουμε και την επίθεση σπό τον ΣΥΡΙΖΑ χτες....

  7. ΑΜΟΡΓΟΣ avatar
    ΑΜΟΡΓΟΣ 04/01/2013 23:14:00

    ΟΣΟΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΑ,ΓΥΡΙΣΤΕ ΠΛΕΥΡΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ.
    ΞΥΠΝΩΝΤΑΣ ΜΕ ΟΣΑ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΜΗΝ ΤΡΟΜΑΞΕΤΕ.

  8. Τί να λέμε; avatar
    Τί να λέμε; 05/01/2013 08:50:53

    Λέτε να έχει βάλει και εκεί κάτω το χεράκι του η διαπλοκή;
    http://www.reporter.gr/%CE%91%CF%80%CF%8C%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CE%91%CE%BD%CE%B5%CE%BC%CE%BF%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%BA%CF%84%CE%B7%CF%82/item/213971-Sfhna-ths-AKTWR-ATE-gia-thn-kataskeyh-toy-aerodromioy-Chaniwn

  9. cp avatar
    cp 05/01/2013 09:20:02

    H καταγωγή μου είναι από τα Σφακιά. Ειναι και του μπόμπολα? Δεν είναι ανεπτυγμένο μέρος για κάποιον κοσμικό. Ο μόνος επώνυμος από το διπλανό χωριό ειναι ο γνωστός Σειρηνάκης.

  10. BLACKQUEEN avatar
    BLACKQUEEN 05/01/2013 09:50:34

    Η αλήθεια είναι οτι όταν είσαι τίμιος, ηθικός, ικανός, δουλευταράς, υπερήφανος Έλλην και επιτυχημένος επιχειρηματίας, όλοι οι ανίκανοι αλητοάχρηστοι σε φθονούν, σε πολεμούν και θέλουν να σε ...καταστρέψουν !!!
    Αλήθεια το ασφαλιστήριο συμβόλαιο, προβλέπει καμιά σοβαρή αποζημίωση, ή δεν άξιζε η ...παράγκα; :-)

  11. viva avatar
    viva 05/01/2013 09:56:39

    .....να βαλουμε καμμια 50αρια αστυνομικους να φυλανε κ τα σπιτια τους........φυλανε καμμια 50αρια αυτον κ την οικογενεια του, αλλοι 50 την ελλην.χρυσος....καμμια 10αρια το μεγκα .......δεν θα λυπηθω κιολας.....απλως θα την συγκρινω με την πυρκαια που καηκαν τα πιαδακια, στην Κοζανη..