18/12/2008 12:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πυροβόλησαν μαθητή !!!

Πυρά από πυροβόλο όπλο (πιθανότατα των 22 χιλ) και όχι αεροβόλο όπως είχε αρχικά δηλώσει ο εκπρόσωπος της Αστυνομίας δέχθηκε ο 16χρονος μαθητής του 1ου Λυκείου Περιστερίου. Προηγουμένως ο εκπρόσωπος της αστυνομίας Παναγιώτης Στάθης είχε σπεύσει να προκαταλάβει τις εξελίξεις και είχε δηλώσει ότι πρόκειται για βολίδα από αεροβόλο.

Τώρα η αστυνομία θεωρεί ότι το πιθανότερο είναι να πρόκειται για «κάποιον «επικίνδυνο κάτοικο» της περιοχής που βγήκε στο μπαλκόνι του και πυροβόλησε δύο φορές προς το μέρος των μαθητών. Τα ερωτήματα όμως που προκύπτουν από τη στάση της είναι μεγάλα:  Πρώτον, γιατί δε δηλώθηκε άμεσα το συμβάν και χρειάστηκε να περάσουν 10 ώρες, για να δημοσιοποιηθεί; Δεύτερον, για ποιο λόγο διέρρευσε αρχικά ότι πρόκειται για αεροβόλο όπλο και όχι πυροβόλο;

Στην επίσημη ανακοίνωση της Διεύθυνσης Ασφαλείας Αττικής αναφέρεται πως «από την πρώτη εξέταση (μακροσκοπική) εκτιμάται ότι πρόκειται για μολύβδινη βολίδα πυροβόλου όπλου, το διαμέτρημα της οποίας θα πιστοποιηθεί μετά από εργαστηριακή εξέταση».

Το περιστατικό σημειώθηκε στον πεζόδρομο Δωδεκανήσου και Εθνικής Αντίστασης, σ' ένα από τα κεντρικότερα σημεία στο Περιστέρι, στις 11:00 χθες το βράδυ. Ο δεκαεξάχρονος μαθητής του Α' Λυκείου Περιστερίου, μέλος του 15μελούς του σχολείου πυροβολήθηκε στον δεξί καρπό, ενώ βρισκόταν μαζί με άλλα μέλη του 15μελούς για να αποφασίσουν σχετικά με το σημερινό συλλαλητήριο (το σχολείο τους βρίσκεται σε τριήμερη αποχή). Η κατάσταση του δεν εμπνέει καμία ανησυχία. Ο πατέρας του παιδιού είναι συνδικαλιστής του ΠΑΜΕ, μέλος του ΔΣ της Διδασκαλικής Ομοσπονδίας, Κωνσταντίνου Παπλωματά..

«Δολοφονική επίθεση, που στρέφεται κατά του οργανωμένου μαθητικού κινήματος και των εκλεγμένων οργάνων του» κατήγγειλε το ΚΚΕ. Το απόγευμα στις 18:00, το ΚΚΕ διοργανώνει συγκέντρωση στο Περιστέρι στον πεζόδρομο Εθνικής Αντιστάσεως και Καραθεοδωρή.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. osaperas avatar
    osaperas 18/12/2008 12:36:07

    Το παρακράτος ήταν πάντοτε παρόν.

    Αυτό μας έχει διδάξει η ιστορία.

    Το ΚΚΕ όμως για τους δικούς του λόγους θέλησε να ξεχάσει αυτή την σημαντική παράμετρο στις πρόσφατες κινητοποιήσεις και "είδε" μόνο τους γνωστούς "μπαχαλάκηδες" και τίποτε περισσότερο.

    Λησμόνησε ακόμη το ΚΚΕ και η γερασμένη ηγεσία του οτι το παρακράτος ποτέ δεν έκανε διακρίσεις σε¨"καλούς" και "κακούς" αριστερούς.

    Όποια και εάν είναι η διαγωγή του ΚΚΕ, ακόμη κι αν μαντρώνει το κόσμο του και τον στέλνει σε επαναστατική γυμναστική από το Μεταξουργείο στην Ομόνοια και μετα στο σπίτι τους την ώρα που η αστυνομική βία σαρώνει την Αθήνα, το παρακράτος ούτε έύσημα καλής διαγωγής θα του δώσει, ούτε θα το αφήσει "στην ησυχία του".

    Άλλο τι λέει και τι συμφωνεί η Αλέκα με τον Κωστάκη για τον Γερμανό και τα άλλα σχετικά και άλλο τι θα κάνει το παρακράτος.

    Εκτός κι αν πιστεύουν στο ΚΚΕ ότι Κωστάκης που δεν μπορέι να ελέγξει το κόμμα του θα ελέγξει το παρακράτος.

  2. Νικόλας avatar
    Νικόλας 18/12/2008 13:00:33

    Ο Ορέστιος το έκανε.

  3. ALEKTOR avatar
    ALEKTOR 18/12/2008 13:11:24

    Υπόθεση Τεμπονέρα και βρώμικο παρακράτος Δεξιάς μου θυμίζουν όλα αυτά (για να μην πω για υπόθεση Λαμπράκη παλιότερα).
    Και ο Μπούλης:Βλέπει καουμπόικα...

  4. παραψυχολογος-εναλλακτικος πρακτορολογος avatar
    παραψυχολογος-εναλλακτικος πρακτορολογος 18/12/2008 13:37:18

    3 Νικόλας@
    Ελεύθερος σκοπευτής του Soros ήταν για να βγάλει στον δρόμο και το ΚΚΕ

  5. kanis avatar
    kanis 18/12/2008 13:40:07

    TA ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ, κύριοι..κύριοι... !

  6. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 18/12/2008 14:03:59

    Ο τέταρτος γύρος εν εξελίξει.
    Άν δέν μάς προλάβει η πτώχευση καί η πείνα, έρχονται οι 350.000 νεκροί (Μέ σφάξιμο στό λαρύγγι, όχι όπως- όπως)......
    Έχουμε πείρα εμείς....

  7. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 18/12/2008 14:18:24

    Το όπλο ήταν τριανταοκτάρι. Δεν έχουν οι βαρεμένοι τριανταοκτάρια. Καιρός να σοβαρευτεί το ΚΚΕ.

  8. Le canard avatar
    Le canard 18/12/2008 14:36:50

    Τελικά, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΕΡΟΒΟΛΟ, ΕΙΝΑΙ ΠΥΡΟΒΟΛΟ (!!!) ΟΠΛΟ.

  9. kanis avatar
    kanis 18/12/2008 14:38:56

    Τι θα πει, ΕΙΝΑΙ ΠΥΡΟΒΟΛΟ (!!!) ΟΠΛΟ, ας το κάνει κάποιος λιανά...!

  10. Xase avatar
    Xase 18/12/2008 14:42:08

    Φακτορ, μαλλον δεν σου αρεσουν ορισμενα σχολια, ετσι;; Δεν καταλαβαινω γιατι τα αποκλειεις.

    factorx: Αφου είσαι μέσα πως σε αποκλείω; Ψάξε το σλυστημα σου;

  11. παραψυχολογος-εναλλακτικος πρακτορολογος avatar
    παραψυχολογος-εναλλακτικος πρακτορολογος 18/12/2008 14:44:04

    "όπως γνωστοποίησε στη ΝΕΤ ο εκπρόσωπος Τύπου της Αστυνομίας Παναγιώτης Στάθης, μακροσκοπικά φαίνεται ότι πρόκειται για βολίδα από αεροβόλο και τόνισε ότι άμεσα θα γίνει αυτοψία από αστυνομικούς για να διαπιστωθούν οι συνθήκες του συμβάντος." ΠΗΓΗ ΝΕΤ

    "Για την ώρα δεν έχει διευκρινιστεί αν η βολή έγινε από πυροβόλο όπλο ή αεροβόλο αν και η πρώτη εκτίμηση της Αστυνομίας, όπως την κατέθεσε μέσω του City 99,5 ο εκπρόσωπος της Παναγιώτης Στάθης, είναι ότι επρόκειτο για πυροβόλο όπλο."
    ΠΗΓΗ Ε-ΤΥΠΟΣ

    "Ο εκπρόσωπος Τύπου της ΕΛ.ΑΣ. Παναγιώτης Στάθης δήλωσε ότι οι γιατροί διαβεβαιώνουν πως πρόκειται για βλήμα αεροβόλου και ότι το περιστατικό ερευνάται από την αστυνομία. Παράλληλα, ξεκαθάρισε ότι στο σημείο την ώρα του περιστατικού δεν υπήρχαν αστυνομικοί."
    ΠΗΓΗ IN.GR
    Το περιστετικό συνέβη χτές βράδυ στις 23.15. Έως το πρωί φαντάζομαι πως ο εκπρόσωπος της ΕΛ.ΑΣ. είχε τον χρόνο να αποκτήσει έγκυρες πληροφορίες για το τι συνέβη.
    Τι δήλωσε τελικά ο κ. Στάθης?
    Άλλη μια φορά μας κοροιδεύουν μπροστά στα μάτια μας.

  12. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 18/12/2008 14:45:29

    osaperas-λες να εχουμε παρακρατος!!!!! .
    Οχι φιλε μην βαζεις στο μυαλο σου τετοια ?!?!?!

  13. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 18/12/2008 14:46:08

    Κανένα αεροβόλο δε ρίχνει σφαίρα μήκους 20 χιλιοστών, όπως δήλωσε ο γιατρός που χειρούργησε τον πιτσιρικά. Κρατάνε το ζήτημα χαμηλά μη γίνει της πουτάνας.

  14. παραψυχολογος-εναλλακτικος πρακτορολογος avatar
    παραψυχολογος-εναλλακτικος πρακτορολογος 18/12/2008 14:49:03

    εδώ πάλι λέει για αεροβόλο...
    www.skai.gr/master_avod.php?id=104448

  15. Xase avatar
    Xase 18/12/2008 14:49:53

    Οσαπερα, τομ παρακρατος ηταν παντα παρων, και επι ΠΑΣΟΚ και επι ΝΔ. Εξυπηρετησε τα δυο κομματα εξουσιας πολυ καλα. Επομενως ασε την Αλεκα και πιασε μονο τους γνωστους μπαχαλακηδες που εκαναν παντα την δουλεια τους ( η μαλλον την βρωμοδουλεια τους) για ΠΑΣΟΚ και ΝΔ.

  16. kanis avatar
    kanis 18/12/2008 14:56:14

    σκαι ραδιόφωνο, είπε για πυροβόλο..

  17. κορμοράνος avatar
    κορμοράνος 18/12/2008 15:01:08

    ναυτεμπορική: πυροβόλο

  18. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 18/12/2008 15:05:49

    Όλα στο βωμό του χάος ,και αυτό ήταν μια ηδέα(94) .

  19. osaperas avatar
    osaperas 18/12/2008 15:10:47

    @18
    Το παρακράτος ήταν πάντοτε παρόν.
    Αυτό λέω κι εγώ.
    Και τότε και τώρα.
    Η Αλέκα όμως βλέπει μόνο μπαχαλάκηδες και ΣΥΡΙΖΑ.
    Δεν την άκουσα να πει κάτι για τους προβοκάτορες της Αστυνομίας οι οποίοι ανέπτυξαν πλούσια δράση αυτές τις ημέρες.

  20. Xase avatar
    Xase 18/12/2008 15:21:35

    Οσαπερα, το παρακρατος ηταν παντα παρων, και επι ΠΑΣΟΚ και επι ΝΔ. Εξυπηρετησε τα δυο κομματα εξουσιας πολυ καλα. Επομενως ασε την Αλεκα και πιασε μονο τους γνωστους μπαχαλακηδες που εκαναν παντα την δουλεια τους ( η μαλλον την βρωμοδουλεια τους) για ΠΑΣΟΚ και ΝΔ.

  21. Xase avatar
    Xase 18/12/2008 15:23:09

    Καλυτερα να ασχοληθεις με το τι λεει ο Γιωργακης και η Αλεκα καλα τα λεει.

  22. kanis avatar
    kanis 18/12/2008 15:27:12

    Οι δηλώσεις σας καίνε ή, τα γεγονότα;

  23. Xase avatar
    Xase 18/12/2008 15:30:41

    Και γιατι να μην βλεπει Συριζα;;. Οταν σκανει βομβα στα χερια ανθρωπου και ο Συριζα στελνει βοηθεια σε αυτον τοτε δεν λεει η Αλεκα την αληθεια;;. Οταν ο γυιος ανωτερου στελεχους του συνασπισμου ειναι αποδεδειγμενος κουκουλοφορος, δηλαδη αφου δεν μπορουν να ρυθμισουν τα του σπιτιου τους θα φιαξουν ρυθμισουν τα του δικου μου σπιτιου;; Προχτες μεγαλοστελεχος του συνασπισμου ειπε στην ΤιΒι οτι δικαιολογει τα καψιματα. Η Αλρκα σε μαρανε;;

  24. osaperas avatar
    osaperas 18/12/2008 15:32:25

    @25
    Ο Γιωργάκης λέει μπούρδες για το συγκεκριμένο ζήτημα.
    Αλλά άσε τον καθένα να ασχολείται με αυτά που επιθυμεί ο ίδιος.
    Δεν χρειαζόμαστε υποδείξεις για το ποια θέματα θα πρέπει να μας απασχολήσουν και για το ποια θέματα θα πρέπει να αφήσουμε στην άκρη.
    Οι υποδείξεις στο...κόμμα.

  25. Xase avatar
    Xase 18/12/2008 15:33:24

    Κανις μετα τα γεγονοτα ερχονται παντα οι δηλωσεις, και απο αυτες κρινεις αν καποιος δηλωνει μονο για λογους πολιτικης σκοπιμοτητας η αν ειναι σοβαρος, ετσι δεν ειναι;;

  26. Xase avatar
    Xase 18/12/2008 15:34:06

    ΟΣΑΠΕΡΑ, ΚΑΙ ΣΥ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ

  27. vaggelas avatar
    vaggelas 18/12/2008 15:34:49

    Καλά, άμα ήταν βολίδα των 20 χιλ., τον πιτσιρικά θα τον είχε κόψει στην μέση. Βολίδες τέτοιου διαμετρήματος χρησιμοποιούνε τεθωρακισμένα και αντιεροπορικά πυροβόλα. Προφανώς μιλάνε για κάποιο διαμέτρημα των .22 ιντσών, περίστροφα κυρίως.

  28. ataktos avatar
    ataktos 18/12/2008 15:35:13

    Xase- ΑΦΟΥ ρωτας εμας -"Η Αλρκα σε μαρανε;;"
    σου απαντω .
    ΝΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Εδω εμεις γερασαμε αυτη ??????????
    Οχι??????????

  29. osaperas avatar
    osaperas 18/12/2008 15:36:24

    @27
    Αυτό είναι το ζήτημα Ότι η κριτική επιτρέπεται μέχρι εκεί μέχρι τον Σύριζα. Για τους προβοκάτορες της Αστυνομίας όμως δεν έχει πάρει χαμπάρι η Αλέκα.
    Αυτά δεν επιτρέπεται να τα σχολιάσουμε..

  30. kanis avatar
    kanis 18/12/2008 15:40:17

    Χασε...τα γεγονότα, όμως τρέχουν ακόμη...

  31. Xase avatar
    Xase 18/12/2008 15:42:45

    Οσαπερα
    Αν εχεις διαβασει παλαιοτερα σχολια μου θα δεις οτι την Αλεκα και το ΚΚΕ τους εχω γραμμενους πολλες φορες. Το ιδιο εχω κανει και για τον Κωστακη και για τον Γιωργακη και για τον Συριζα και για τον Καρατζαφερη. Προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος. Τωρα αν καποιοι εδω κανουν κομματικο αγωνα, αυτο ειναι δικος τους λογαριασμος. Την αληθεια δεν πρεπει να την κρυβουμε. Και συγχωρα με δεν εχω κανενος ειδους προσωπικα εδω μεσα. Οτι εγραψα το εγραψα με παρα πολυ καλη διαθεση.

  32. Xase avatar
    Xase 18/12/2008 15:45:41

    @ 32 ατακτε

    Οι Γερμανοι εχουν κατι χαπακια, τα λενε Okasa brutal. Σε καθε γερμανικο φαρμακειο χωρις συνταγη.

  33. osaperas avatar
    osaperas 18/12/2008 15:46:42

    @35
    Δεν υπάρχουν προσωπικά εδώ.
    Απόψεις ανταλάσσουμε- με σεβασμό ο ένας στον άλλον.

  34. kanis avatar
    kanis 18/12/2008 15:48:03

    @31
    Στον Αλφα μιλούν για παλιό όπλο, παλιές σφαίρες...
    Κάτι σαν το ένοχο όπλο στο βιβλίο του Μάρκαρη "Ο Τσε αυτοκτόνησε"....
    Αντε και σε Τζων λε καρέ με το καλό..!

  35. Xase avatar
    Xase 18/12/2008 15:51:35

    Οσαπερα

    Χαιρομαι

  36. ataktos avatar
    ataktos 18/12/2008 15:59:57

    Xase - με το συμπαθειο εδω τα λενε αλλα και αλλου Biagra!!!
    Παρακαλω ηρεμησε!!!!

  37. πολεμοχαρής avatar
    πολεμοχαρής 18/12/2008 16:20:58

    22άρες!

  38. telika avatar
    telika 18/12/2008 16:39:15

    Τελικά πάμε για εμφύλιο. Δεν με χαλάει καθόλου βέβαια, αφού δεν νιώθω αυτό που λέτε μερικοί, "έλληνας"...

  39. kanis avatar
    kanis 18/12/2008 16:56:31

    ..πόσο μάλλον, ελληνόψυχος!

  40. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 18/12/2008 19:44:12

    Mε την Ελλαδα στην ΕΕ,τι παρακρατος και κολοκυθια τουμπανα μιλας ρε φιλε;
    Που νομιζεις οτι βρισκεσαι; Στο 45,στο 65,η στο 67;
    Εκτος και αν αυτο που λες, αποτελει αυτοεπιβεβαιουμενη προφητεια.
    Δηλαδη θελεις να το ριξουμε εξω το μαγαζι;
    Η μηπως νομιζεις, οτι θα καταλαβεις το κουραδοκαστρο, με ντου;
    Οι διαφοροι "αριστεροι", δειχνουν μερικες φορες, να μην εχουν ξεπερασει τον εμφυλιο, και προσπαθουν οπως δειχνουν τα πραγματα, να παρουν εκδικηση.
    Απο ποιους ομως;Απο τους πεθαμενους του τοτε;
    Μου φαινεται οτι πολυς κοσμος τοχει χασει, και με την συμβολη των αθλιων ΜΜΕ,κοβουν ενα ενα, τα κλαδια, πανω στα οποια καθομαστε ολοι μας.
    Μεχρι που να κοπει ολο το δεντρο.
    Και τοτε, θα καθονται σε μια γωνια, και θα μιξοκλαινε.
    Και θα βαζουν και καναν ποιητη της κλαψας,στυλ Ριτσου, και κανα συνθετη παρομοιου "υψους", στυλ Θεοδωρακη, να γραψουν νεα 'επη".
    Και να τα κονομησουν βεβαια,οπως αυτος,ενω οι πολλοι, θαχουν καταστραφει.
    Αυτο θελεις;

  41. osaperas avatar
    osaperas 18/12/2008 20:28:47

    @45
    Άλλαξε το λίγο.
    Δεν καθόμαστε επάνω σε κλαδιά.
    Θα μας παρεξηγήσουν

  42. popolaros avatar
    popolaros 18/12/2008 20:57:03

    Πάνω που πήγαινε να ξεθυμάνει και να κάνουμε χριστούγεννα, ήρθε το νέο περιστατικό.
    Πάλι με 16χρόνο.

    Μα τι προβοκατόρικες συμπτώσεις είναι αυτές!
    Περισσότερα διεθνή τηλεοπτικά συνεργεία είναι στην Αθήνα, παρά στο Ιράν/Αφγανιστάν.

    Τι κυβέρνηση καφενείο είναι αυτή;;

    Χθές έκαψαν ένα αστυνομικό και ξεβράκωσαν μια γυναίκα αστυνομικό στο μετρό.
    Εάν ήμουν μπάτσος(750ευρώ) θα κατέθετα το όπλο και λευκή απεργία.

    Όπως λέει ο Τράγκας είμαστε η 'Κολομβία της Ευρώπης'.

    Καλά να πάθουμε με αυτά τα κοπρόσκυλα που ψηφίζουμε.

  43. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 18/12/2008 21:29:28

    Χάος απόψεων.

    Γιατί την Δευτέρα που μας πέρασε μαζί με δύο γείτονες περιμέναμε πολύ καλά καμουφλαρισμένοι, για να ρίξουμε, άν μας πείραζαν τα μαγαζιά. Και πιστεύω ότι, όχι μόνο δέν είμασταν οι μόνοι, αλλά και ότι, στην επόμενη καταστροφή θα βρίσκονταν και άλλοι. Με τριανταοκτάρια ή και με φλόμπερ.
    Σήμερα έν όπλο βρίσκεις και έξω απο σούπερ μαρκετ, όπου περιφέρονται πλασιέ κάθε είδους ανάμεσα στα παρκαρισμένα αυτοκίνητα.

    Και κάτι ακόμα. Χτυπώ έναν κουκουλοφόρο, που ορμάει εναντίον μου. Δέν τον ξέρω, γιατί δέν μπορώ να τον αναγνωρίσω. Μπορεί να είναι Ου Τσε Κάς, Τουρκός, Γεωργιανός, Τσετσένος, Σκοπιανός, Γύφτος, Ληστής και βάλε. Απολύτως τίποτε δέν μου λέει ότι, είναι Έλληνας. Αλλά και Έλλην ας να είναι για να κρύβεται έχει για μένα κακή πρόθεση.

    Ποιός Νόμος μου απαγορεύει την αυτοάμυνα, όταν δέν ξέρω γιατί μου επιτίθεται;

    Μου φαίνεται ότι, κάπου δέν ξέρουμε τί μας γίνεται.

    Και φυσικά αλίμονο, άν το μάθουμε και αρχίσουμε να το εφαρμόζουμε. Αλίμονο και στα παντελώς άμυαλα πιτσιρίκια, με γονείς που βρίσκονται πολύ μακριά απο τα παιδιά τους και ποτέ δεν θέλησαν να τα πλησιάσουν λόγω των νέων μεθόδων διαπαιδαγωγήσεως κ.λ.π., κ.λ.π.

    ΠΕΛΙΑΣ

  44. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 18/12/2008 22:32:06

    Και γιατι δεν επιτρεπεται να ριξεις, αμα καταστρεφεται η ζωη σου;
    Τι νοημα εχει το περιβοητο ,"η ανθρωπινη ζωη,uber alles?"
    Aμα καταστραφουν χιλιαδες ατομα και αρα οικογενειες, δεν ειναι το ιδιο σα να τους εχουν σκοτωσει;
    Και αρα τελικα, μπαινει το διλημα, η εσυ, η εγω.Και τοτε παιρνεις το ντουφεκι εσυ,αφου η εντεταλμενη αρχη, δε θελει, η δε μπορει να σε προστατευσει.
    Εξ αλλου, τελικα, δεν ισχυει το Ρωμαικο,"Salus populi suprema lex esto"?Παντα;
    Δηλαδη, ειναι δυνατον να αφησουμε μερικες εκατονταδες σκοτεινα ,υποπτα, και πιθανον, ψυχωτικα ατομα,μαζι με μερικα παλιοπαιδα,που βεβαια αυτα, δεν ξερουν τι τους γινεται,να διαλυσουν το μαγαζι;
    Και μετα τι θα κανουμε;Θα ζηταμε να μας ταισουν οι ξενοι; Αρχιδια θα μας ταισουν.Στην ψαθα θα πεθανουμε, μιας και δεν υπαρχει πια αγροτικη παραγωγη, που υπηρχε καποτε.
    Αν λοιπον,δεν καταλαβουμε, οτι δεν ειναι δυνατον να παιξουμε τα παιχνιδια διαφορων υποπτων και ηλιθιων, δε μας βλεπω καλα.
    Ξερετε οτι η Ιστορια δειχνει, οτι οι Ελληνες,τελικα απο τον εαυτο τους κινδυνευουν πιο πολυ.Παντα.