26/12/2008 03:24
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πυροβολισμοί εναντίον του Προαστιακού !!!

(Ανανεωμένο) Άγνωστος (οι) πυροβόλησε στις 23:40, χθες, συρμό του προαστιακού στον Ταύρο. Όπως έγινε γνωστό από την αστυνομία δύο σφαίρες τρύπησαν τα τζάμια σε ένα βαγόνι χωρίς να τραυματιστεί κάποιος από τους επιβαίνοντες. Μετά το συμβάν ακινητοποιήθηκε το τρένο, ενώ στην περιοχή γίνονται έρευνες από την Ασφάλεια.

Αργότερα ανακοινώθηκε οτι οι σφαίρες προέρχονται από πιστόλι των 9 χιλιοστών.

Μπαράζ εμπρηστικών επιθέσεων σημειώθηκαν τα ξημερώματα των Χριστουγέννων στο Λεκανοπέδιο με υλικές μόνο ζημιές. Στο στόχαστρο των αγνώστων για μια ακόμα φορά υποκαταστήματα τραπεζών, αντιπροσωπείες αυτοκινήτων και το παράρτημα του υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης στην πλατεία Κολιάτσου.

Εμπρηστική επίθεση από αγνώστους στις 4 τα ξημερώματα της Παρασκευής δέχθηκε το υπηρεσιακό αυτοκίνητο του υφυπουργού ΠΕΧΩΔΕ Σταύρου Καλογιάννη, το οποίο ήταν παρκαρισμένο στο σπίτι του, στην οδό Χατζητελερέν, στο κέντρο των Ιωαννίνων.

Με πέτρες επιτέθηκαν το απόγευμα σε περιπολικό που περνούσε μπροστά απο τον Ευαγγελισμό. Σύμφωνα με την αστυνομία περίπου 80 άτομα απο τον αντιεξουσιαστικό χώρο, είχαν συγκεντρωθεί έξω από το νοσοκομείο σε ένδειξη συμπαράστασης στην πρόεδρο της Παναττικής Ένωσης Καθαριστριών, Κωνσταντίνα Κούνεβα, που νοσηλεύεται σε κρίσιμη κατάσταση, μετά την επίθεση που δέχθηκε με βιτριόλι

ΣΧΟΛΙΑ

  1. miamar avatar
    miamar 26/12/2008 08:42:47

    Μια κλανιά έσκασε στα Χανιά άμεσα κινητοποιήθηκε η αστυνομία!!

  2. popolaros avatar
    popolaros 26/12/2008 09:29:23

    Αυτόπτης μάρτυρας, με κουκούλα που διαβάζει indymedia και είναι fun των σοροσιανών συνιστωσών, ανάφερε ότι είδε ένα άσπρο xara με κάποιο μπλέ φως στην οροφή που αναβόσβηνε. :)

  3. Σαος avatar
    Σαος 26/12/2008 10:45:35

    Εμ, αφού δεν υπάρχει σοβαρή αστυνόμευση και αφού ο ελληνικός λαός είναι ο χειρότερος όλων για να έχει σοβαρή αστυνομία και σοβαρό κράτος και πολιτικούς, φυσικό είναι μερικοί τρελοί να έχουν όπλα και να βαράνε στον γάμο του Καραγκιόζη (και όποιον πάρει ο Χάρος). Που το βλέπετε το παράξενο;

  4. marta avatar
    marta 26/12/2008 10:46:56

    Το παράξενο είναι που τα θυμήθηκαν όλα μαζί τώρα

  5. ποιος θα μας φυλαξει απο τους φυλακες; avatar
    ποιος θα μας φυλαξει απο τους φυλακες; 26/12/2008 11:11:39

    "Σοβαρη αστυνομευση"? Απο ποιον? Τι ζητας, να σε προστατευσει η αστυνομια απο τον εαυτο της? Να συλλαβει η Ασφαλεια τους ασφαλιτες? Αφου οπως οι ασφαλιτες σπαγανε τα μαγαζακια του κοσμακη (υπαρχουν φωτογραφικα ντοκουμεντα μπατσων με λοσταρια), ετσι και τωρα το ανασυσταθεν παρακρατος πυροβολει οπου να'ναι, ανεβαζοντας το θερμομετρο.

    "Μερικοι τρελοι"? Καθολου τρελοι. "Στρατηγικη της εντασης" λεγεται. Ιταλικο το μαθημα απο τα σεβεντις.

  6. θελω τον Σταυρο Δημα πρωθυπουργο avatar
    θελω τον Σταυρο Δημα πρωθυπουργο 26/12/2008 11:27:15

    Σιγα σιγα γινεται ολο και πιο εμφανες οτι ο μονος τροπος να μην συρθει η Ελλαδα σε "πετρινα χρονια" κρατικης τρομοκρατιας, αστυνομοκρατιας και περιστολης των δημοκρατικων δικαιωματαων πρεπει να δωθει αμεσα πολιτικη διεξοδος.

    Ο μονος τροπος ειναι να παμε σε εκλογες το συντομοτερο δυνατο. Μη-αυτοδυναμιες και αλλοι, παρομοιοι εφιαλτες του πολιτικου κατεστημενου, ισα ισα θα κανουν καλο στον τοπο, γιατι θα παρουν ποδι ενας ενας τα "τεκνα του νεποτισμου". Με τον Κωστακη ξεμπερδεψαμε, αντε να παιρνουν ποδι σιγα σιγα και οι Παπανδρεου και οι Μητσοτακηδες.

    Ο τοπος πρεπει να ανασανει, χρειαζεται οραμα. Οχι τα δεκαρικα οραματα των σογιων που μας πουλανε τοσα χρονια για φραγκοδιφραγκα. Χρειαζεται να πουμε "θελουμε να γινουμε αυτο" και να προχωρησουμε.

    Η μονη λυση ειναι αμεσα εκλογες. Και, πρωτα ο Θεος, σε δυο τρια χρονια, να εχουμε ξεμπερδεψει με την φαυλοκρατια.

  7. θελω τον Σταυρο Δημα πρωθυπουργο avatar
    θελω τον Σταυρο Δημα πρωθυπουργο 26/12/2008 11:28:55

    Υστερογραφο.

    Το 1908 αρκουσε να μαζευτουνε μερικοι αξιωματικοι στο Γουδι. Εναν αιωνα μετα, τετοιου ειδους λυσεις ειναι εντελως εκτος πραγματικοτητας. Τη λυση λοιπον πρεπει να την δωσει ο ιδιος ο Λαος.

  8. KaryID avatar
    KaryID 26/12/2008 11:37:30

    To παραπάνω δικό μου, έχω πρόβλημα με τα βίντεο που ανεβάζετε και με πετάει έξω.

  9. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 26/12/2008 11:47:41

    καθε μερα εκλογες αυτο ζειτα ο λαος .
    Τα αλλα ειναι κουτοπ....

  10. kanis avatar
    kanis 26/12/2008 11:49:53

    @3

    "Σοβαρη αστυνομευση"
    ;;;;;;;;;;;;;;


    Να επανέλθει ο Θησέας στην Κακιά Σκάλα,
    να αναλάβει υπηρεσία!

  11. xxx- avatar
    xxx- 26/12/2008 11:51:02

    Πρέπει κάποιοι να φοβηθούν...κάποιοι να μαζέψουν το μικοροαστικό μυαλουδάκι τους να μην κάνει όνειρα.Αυτό ή το χάος ή αυστηρότερα μέτρα κατά το παράδειγμα γείτονας χώρας,βλέπε γελοιότητες προς δυσμάς.

  12. Σαος avatar
    Σαος 26/12/2008 11:54:41

    @ποιος θα μας φυλαξει απο τους φυλακες;

    Από που τέτοια σιγουριά; Εντάξει, έγιναν τέτοια αλλού. Είναι σίγουρο ότι υπάρχει σχέδιο παρακρατικών (εννοώ με απτά στοιχεία) ή απλά αναφέρεις την δική σου υπόθεση; Εγώ προσωπικά πιστεύω πως υπάρχουν και άρρωστοι άνθρωποι που έχουν όπλα και έχω δει τέτοιους. Σίγουρα μπορούν να εκμεταλλευτούν το γενικότερο κλίμα των εποχών για να κάνουν την (αρρωστημένη) "πλάκα" τους. Βέβαια δεν διαφωνώ ότι θέλουν να περιορίσουν τα δικαιώματά μας όπως έχουν περιορίσει τα σύνορα της χώρας, αυτό εξάλλου έλεγε και η κ. Μπενάκη στην ορκωμοσία του κ. Παπούλια. Απλά δεν πιστεύω πως μπορούν να αιτιολογίσουν τέτοιους περιορισμούς με την χρήση των αγνώστης προέλευσεως πυροβολισμών.

    @θελω τον Σταυρο Δημα πρωθυπουργο

    Και ο χειρότερος λαός του κόσμου, τι είδους κυβέρνηση θα επιλέξει (όπως πάντοτε δηλαδή); Σίγουρα την χειρότερη, γι' αυτό τόσα χρόνια πάμε από ΠΑΣΟΚ σε ΝΔ και το ανάποδο, ενώ τα υπόλοιπα μικροκόμματα είναι για να κρατούν μαντρωμένες τις παράπλερες χαμένες ψήφους.

  13. ΚΟΜΟΣ avatar
    ΚΟΜΟΣ 26/12/2008 11:57:39

    xxxxxxxxxx όλο για εκλογές μιλάτε ,λες και οι επόμενοι θα λύσουν τα θέματα της χώρας.
    δεν βλέπετε ότι κάποιοι συντηρούν την θεωρητική αναρχία και ότι αυτό βολεύει και πιέζει για την παροχή ανταλλαγμάτων.
    ξαφνικά κάποιοι πυροβολούν στο γάμο του καραγκιόζη γιατί κάνουν αντίσταση ,εάν αυτό πιστεύετεe τότε είστε καλώς παθαίνουμε ότι παθαίνουμε.
    Oσο για την αστυνόμευση είναι αυτή που εσείς απαιτήσατε ,αστυνομία κότα.


    factorx: οι εισαγωγικές εκφράσεις δεν χρειάζονταν. Χρόνια πολλά

  14. Μαυρη Αντιδραση avatar
    Μαυρη Αντιδραση 26/12/2008 11:59:53

    Υπάρχει συγκεκριμένο σχέδιο με τους πυροβολισμούς

    Τι σχέδιο είναι αυτό που βγαίνουν κάποιοι με τα κουμπούρια και τα καλάσνικοφ και πυροβολούν εκεί που είναι δεδομένο ότι δεν μπορεί κανείς να τους αρπάξει; Έξω από τον προαστιακό που να φανταστεί κανείς ότι θα βγούνε τα όπλα για να είναι έτοιμος να δράσει. Εδώ όμως υπάρχει συγκεκριμένο σχέδιο αποσταθεροποίησης. Δεν μπορούμε πια να το βλέπουμε ούτε ως μεμονωμένο γεγονός ούτε ως χαβαλέ. Να μαζεύτηκαν όλοι οι παλαβοί σε μια εβδομάδα και να...

    ρίχνουν σε πλατείες,κλούβες και συρμούς; Λίγο δύσκολο. Άρα κάτι άλλο συμβαίνει. Και η Ελληνική αστυνομία δεν δείχνει ότι μπορεί να ανταποκριθεί. Φυσιολογικά το θέμα με τους πυροβολισμούς στον συρμό είναι τεράστιο και μόνο αν πέσει σύρμα στα ΜΜΕ θα υποβαθμιστεί.
    Αναρτήθηκε από troktiko στις 9:57 πμ

  15. Σαος avatar
    Σαος 26/12/2008 12:09:44

    @kanis

    Σοβαρή αστυνόμευση υπάρχει σε σοβαρά κράτη και όχι σε κράτη-πρω(τε)κτοράτα σαν την Ελλαδίτσα μας. Εντάξει, μερικοί ρομαντικοί νομίζουν πως αν εξαφανιστούν οι μπάτσοι θα σταματήσουν να υπάρχουν εγκληματίες ή άμα διανεμηθεί ισόποσα ο πλούτος (άραγε τι είναι αυτός ο πλούτος, τα φλουριά;) σε όλους δεν θα υπάρχουν εγκληματίες. Βέβαια αυτοί οι ρομαντικοί δεν βλέπουν πως οι χειρότεροι εγκληματίες είναι αυτοί που έχουν λεφτά ενώ παραβλέπουν πως οι εγκληματίες γενικά έχουν και μια μικρή προδιάθεση προς το έγκλημα.

  16. xxx- avatar
    xxx- 26/12/2008 12:15:38

    Όταν οι κυβερνόντες δεν λύνουν προβλήματα και προστίθεται η οικονομική κρίση,η κατάσταση οδηγείται σε παρόμοια της μεσοπολεμικής περιόδου.Τα φαινόμενα αυτά θεωρούνται φυσιολογικό αποτέλεσμα και θα επιδεινωθούν,από την οικονομική εξέλιξη.Αυτοί που επωφελούνται είναι μόνο τα άκρα.

  17. Σαος avatar
    Σαος 26/12/2008 12:18:40

    @xxx

    Μα δεν φαίνεται αυτό ήδη; Το θέμα είναι πως το φαινόμενο είναι παγκόσμιο. Άραγε, τι θα μπορούσε να βγάλει κάτι τέτοιο; Έναν Γ' ΠΠ;

  18. Provocator. avatar
    Provocator. 26/12/2008 12:36:36

    Και ποιο ειναι το οραμα ρε φιλε; Ο...Τσιπρας;Η μηπως ο Αλαβανος;
    Ακομα κοιμαστε ορθιοι μου φαινεται, και ονειρευοσαστε 1917 και ντου για τα χειμερινα ανακτορα και το θωρηκτο Ποτεμκιν.
    Αμα ξυπνησετε, το ξανασυζηταμε.

  19. J.E.L avatar
    J.E.L 26/12/2008 12:36:44

    Σε λιγο καιρο και παντως οχι πολυ αργα θα κυκλοφορουμε με αλεξισφαιρα γιλεκα. Μπραβο Προκοπη!!Συγχαρητηρια στην ....κυβερνηση που νοιαζεται για τον πολιτη!!

  20. Nick avatar
    Nick 26/12/2008 12:38:23

    Σαος: Το μόνο σίγουρο είναι ότι πάμε για Παγκόσμιο Πόλεμο. Και δεν θα ξεκινήσει από το Ιράν αλλά λίγο δυτικότερα, πρός το Αιγαίο.

  21. xxx- avatar
    xxx- 26/12/2008 12:41:07

    Για τον Γ΄ΠΠ ρώτα τις υπερδυνάμεις.Αν και συνήθως τους κάνουν περιφεριακούς ή οικονομικούς και δεν ξέρουμε αν είμαστε στο πρώτο,γιατί στο δεύτερο να μη το συζητάμε!.στην χώρα μας όμως κάποιοι έχουν ευθύνη για τη διαχείριση της οικονομικής κατάστασης και για τη διάρρηξη των κοινωνικών δομών,για την ανεργία και για την ποιότητα του κοινοβουλευτισμού.Ο καθένας σκέπτεται και αποφασίζει.Πάντως,αυτοί που είναι πάνω από αυτούς είναι πιο έξυπνοι και δεν θα αφήσουν έτσι τα πράγματα,γι αυτό μη στενοχωριέσαι!!

  22. Σαος avatar
    Σαος 26/12/2008 12:52:17

    @Nick

    Δεν νομίζω πως θα μπορούσε να αρχίσει από εδώ πολύ απλά γιατί οι τούρκοι φτάνουν μέχρι την Εύβοια και κανείς δεν τους πέρνει χαμπάρι. Μεταξύ αστείου και σοβαρού, θα ξυπνήσουμε όταν θα περνάνε τα σύνορα Αττικοβοιωτίας και θα είναι αργά

    @xxx

    Δεν την έκανα τυχαία την αναφορά. Υπάρχει δημοσίευση από αμερικάνικο ίδρυμα πως για να βγουν οι ΗΠΑ κερδισμένες από την οικονομική κρίση πρέπει να υπάρξει παγκόσμια πολεμική αναταραχή με ότι και να σημαίνει αυτό.

  23. Provocator. avatar
    Provocator. 26/12/2008 12:53:57

    Οσο για την αστυνομευση και τους κακους,εγω θα ελεγα, οτι αυτο το μπαχαλο των τελευταιων εβδομαδων, δεν ηταν κεραυνος εν αιθρια.
    Ειναι μια ανερχομενη σπειρα, που ξεκιναει απο το 75, και συνεχιζει, με αξαρσεις και μειωσεις.
    Δεν ειναι η πρωτη φορα,που γινονται ταραχες στην Αθηνα και η Αστυνομια δεν κανει τιποτα.
    Θυμαστε που πριν απο χροια, καψανε το Πολυτεχνειο και η Αστυνομια, δε μπηκε μεσα, γιατι καποιοι εσκουζαν μηπως και ανοιξει μυτη;
    Δηλαδη, οταν καποιοι που δεν ξερω ποιοι ειναι, κανουν τα μυρια οσα, και καταστρεφουν πραγματα, που για να γινουν, δουλεψε κοσμος επι πολλα χρονια,με κινδυνο να γυρισουμε στο 19ο αιωνα,η και πιο πριν,γιατι να τους σεβαστω εγω, και να υπολογισω τη ζωη τους;
    Γιατι δηλαδη, εισαστε τοσο κολλημενοι, με τη ζωη σαν ανεξαρτητη αξια και πανω απ ολα;Αν σας καψουν το δικο σας σπιτι, και σας βγαλουν στο δρομο,στο κρυο και στη βροχη, δεν ειναι σα να σας σκοτωνει;Εσας,και τα παιδακια σας;
    Αρα,γιατι να μην τραβηξετε κι εσεις προληπτικα,ενα κουμπουρι, να τον ξαπλωσετε κατω,ΠΡΙΝ το κανει;
    Η αν δειτε, οτι παει να ριξει υδροκυανιο στη Λιμνη του Μαραθωνα για να δηλητηριασει το νερο που πινουμε, εσεις, παλι θα λετε, μη τον καυμενο, μην τον σκοτωσετε;
    Αν δεν το παρετε αποφαση λοιπον, τι θελετε και τι προσδοκατε, ετσι θα κυλαμε απο τη μια μαλακια στην αλλη, σε μια κατηφορικη σπειρα,με στοχο,τον πατο του βαρελιου.
    Τοσο θα αξιζετε, αρα, τοσο θα παρετε.
    Να μη σκουζετε μονο μετα.Γιατι θα εισαστε για κλασιμο.

  24. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 26/12/2008 12:55:30

    Στον Ταυρο? Βρεθηκε ανθρωπος να θελει κακο στον Κουρη?

  25. xxx- avatar
    xxx- 26/12/2008 13:04:10

    @24 Τα ίδια είπαμε πριν ένα χρόνο και έχω επαναλάβει κουραστικά ότι τα 20χρονα φοιτητάκια ανέλυαν και πιο πριν χρονικά.Το ζήτημα είναι ,τί έκαναν οι υπεύθυνοι ώστε η χώρα μας και η κοινωνία της, να είναι στην καλύτερη δυνατή θέση!Άρα....

  26. osaperas avatar
    osaperas 26/12/2008 13:07:13

    @26
    Ξαναπροσπάθησε. Δεν μας πείθεις με αυτά που λες.

    Επειδή οι αστυνομικοί, όπως η συντριπτική πλειοψηφία των ελλήνων, βαριούνται να δουλέψουν και το μυαλό τους το έχουν στο πως να λουφάρουν, φταίει η σπείρα του 1975

  27. xxx- avatar
    xxx- 26/12/2008 13:23:33

    @26 Είσαι προκατειλημμένος.Σε αυτές τις περιπτώσεις και οι δύο πλευρές λειτουργούν αμφίδρομα.Το ποιός έχει δίκιο και το τι υπερασπίζεται,είναι άλλη ιστορία!

  28. Σαος avatar
    Σαος 26/12/2008 13:24:36

    @xxx

    Έλα ρε φίλε, δεν βλέπεις ότι η μόνη ευθύνη που έχουν οι λεγόμενοι "υπεύθυνοι" είναι πως θα "φάνε"; Το κακό είναι ότι δεν αλλάζουμε εμείς (γενικά μιλάω για την κοινωνία μας). Καταλαβαίνω πως αυτό που λέω μπορεί να καταλήξει σε μια ατέρμονη συζήτηση του τύπου "το αυγό γέννησε την κότα ή η κότα το αυγό" αλλά η αλήθεια είναι πως αυτήν την ανευθυνότητα και τον ωχαδερφισμό τα βλέπω παντού γύρω μου. Αν δεν βάλουμε εμείς οι ίδιοι φραγμό στα μικροσυμφέροντα μας (τα οποία είναι εις βάρος της κοινωνίας μας) τότε θα πρέπει να ανεχόμαστε τα ίδια και τα ίδια

  29. xxx- avatar
    xxx- 26/12/2008 13:42:10

    @31 ποιός μας έμαθε έτσι?Μήπως παραδειγματιστήκαμε?Μήπως οι πιο πάνω από τους 'υπεύθυνους',ως και πιο έξυπνοι,πήραν τους΄'υπεύθυνους' από το καναβάτσο που τους πίστεψε ο Λαός και όταν κατέλαβαν την εξουσία στην πορεία, ταυτίστηκαν με αυτήν,σύνηθες φαινόμενο που είδαμε και στα πρώην ΚΚ, προδίδοντας όνειρα,στόχους και κοιτόντας μόνο την πάρτη τους!!!Γιατί ζητάμε ευθύνες από το Λαό?Είναι ο τελευταίος που φταίει!!!

  30. Σαος avatar
    Σαος 26/12/2008 14:08:27

    @xxx

    Δεν ζητάω ευθύνες από τον Λαό. Ζητάω απλά υπεύθυνη τοποθέτηση στις επόμενες εκλογές ατομικά από τον καθένα μας και πρώτα από όλα, από τον εαυτό μου. Βέβαια να πω την αλήθεια δεν βλέπω πολιτικούς πραγματικά μεγάλους που να μπορούν να αναλάβουν μια πολιτεία που βρίσκεται σε βούρκο και να την αναδείξουν σε μια ακμάζουσα. Μακάρι να κάνω λάθος

  31. xxx- avatar
    xxx- 26/12/2008 14:21:04

    Επειδή και ο Λαός, αλλού δεν βλέπει και αλλού φοβάται,υπάρχει περίπτωση,ίσως και η πιο πιθανή ,να κάνει συνδιασμούς προς ώφελός του,ώστε ο ένας να παίζει το ρόλο του μπάτσου στον άλλο και βλέποντας και κάνοντας...!!Βέβαια οι Δυνατοί προς άλλα τυρβάζουν...θα δούμε ποιού θα περάσει!!!

  32. tiramola avatar
    tiramola 26/12/2008 14:43:49

    Σαος 31
    χχχ 32
    Ειναι γεγονος οτι πρεπει σαν ατομα να κανουμε αυτοκριτικη πρωτα και υπερβαση μετα.
    Ειναι γεγονος επισης οτι η δεξια στην χωρα ηταν η πρωτη διδαξασα στο ρουσφετι αρα και την αποσαρθρωση τοι κοινωνικου ιστου.
    Μετα ηρθε το ΠΑΣΟΚ οπου φερνοντας το λαο στην εξουσια , εδωσε την ευκαιρια στους υπολοιπους ξελιγωμενους....

  33. tiramola avatar
    tiramola 26/12/2008 15:05:18

    Ωφειλω να ομολογησω οτι διαβαζοντας για πρωτη φορα το πασιγνωστο αρθρο "Η εκδικηση της γυφτειας" το θεωρησα εμπαθες και προβοκατορικο.
    Εχω δηλωσει mea culpa εδω και πολλα χρονια.

  34. miamar avatar
    miamar 26/12/2008 15:36:51

    Τραμόλα σε ποιά κατηγορία ανήκεις τελικά εσύ;
    Μας μπερδεύεις όλο και περισσότερο.
    Αυτοκριτική εσύ; Υπάρχει τέτοια λέξη στο λεξιλόγιο σου;
    Αλλά επειδή η βαλίτσα θα πάει μακρυά εως να ξαναπάρετε την εξουσία θέλω να μου θυμίσεις απο πότε έχεις κάνει την mea culpa σου.
    Όσο για το ποιός έκνε τα ρουσφέτια επαγγελμα στην Ελλάδα να ένα καλό άρθρο για το μπλόκ αλλά και σένα για να κάνεις και πράξη την αυτοκριτική σου που τόσο μας παρλάρεις τελευταία.

  35. PATRA avatar
    PATRA 26/12/2008 16:21:27

    ΣΑ ΔΕ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ ΟΙ ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΙ- ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ-ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ-ΠΛΙΑΤΣΙΚΟΛΟΓΟΙ...

    ΠΙΝΟΥΝ,
    ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ ,
    ΟΔΗΓΟΥΝ ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΙ,
    ΠΟΥΛΑΝΕ ΠΡΕΖΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙΑ ,
    ΠΥΡΟΒΟΛΟΥΝ ΚΛΟΥΒΕΣ ΚΑΙ ΤΡΕΝΑ,
    ΠΟΥΛΑΝΕ ΒΡΕΦΗ,
    ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΓΡΙΕΣ,
    ΡΙΧΝΟΥΝ ΥΔΡΟΚΥΑΝΙΟ ΣΤΟ ΜΑΡΑΘΩΝΑ

    ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΗ ΛΑΟΠΡΟΒΛΗΤΗ ΣΕΜΝΗ ΚΑΙ ΤΑΠΕΙΝΗ ΕΘΝΙΚΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΦΡΑΙΜ, ΤΑ ΟΜΟΛΟΓΑ, ΤΟΥΣ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ...

    ΔΥΣΦΗΜΟΥΝ ΟΙ ΑΛΗΤΕΣ ΤΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΜΙΛΑΝΕ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΓΙΑ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ...

    ΚΑΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΤΙΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ...

    ΣΥΛΛΑΒΑΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΑΣ...

    ΕΥΤΥΧΕΣ ΤΟ ΝΕΟΝ ΕΤΟΣ,
    Ο ΠΟΥΛΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ..ΠΡΟΣΦΟΡΑ
    ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ...ΠΑΡΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ...

  36. miamar avatar
    miamar 26/12/2008 16:39:23

    Τιραμόλα μην απαντάς απάντησε η Κλαίουσα PATRA !!!

  37. J.E.L avatar
    J.E.L 26/12/2008 19:49:20

    miamarμε τις θεσεις που καθε φορα παιρνεις σε οποιοδηποτε θεμα γινεσαι λιγο αντιπαθητικη(ος) Η κανω λαθος???Αντι να ρωτας τους αλλους τι ρολο παιζουν μπορεις να μας μιλησεις για το δικο σου ρολο??

  38. Provocator. avatar
    Provocator. 26/12/2008 19:59:40

    Και το αντιδοτο για τους...κουμπαρους, ειναι να τα καταστρεψουμε ολα;
    Για μπαστα, γιατι ξεφυγατε εντελως.
    Δεν εχετε δει παπα κωλο,μου φαινεται.
    (Πα να πει, οτι δεν εχετε ζησει Κατοχη πχ.ΠΕΙΝΑ ΚΑΙ ΑΝΕΧΕΙΑ στον υπερθετικο, δηλαδη.)

  39. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 26/12/2008 20:24:49

    Αφού απαξίωσαν με τα πρακτόρια τους μέσα στην αστυνομία το θεσμό της αστυνόμευσης, τώρα επιμένουν να ζητήσουμε από τους κουκουλοφόρους τη διαφύλαξη της τάξεως και των ιδανικών της κοινωνίας. Ή μήπως είναι καλύτερα να περιμένουμε τους μελανοχίτονες, που ετοιμάζουν;
    Μήπως αναφέρθηκε κάποιος αφελής σε μεθόδευση αποσταθεροποίησης; Λίγη σοβαρότητα. Σεβαστείτε τη χώρα που μπορεί να γίνει υπουργός ο γιος του Μητσοτάκη.

  40. miamar avatar
    miamar 26/12/2008 20:31:57

    J.E.L βλέπω τις δικές σου τοποθετήσεις και φόρεσα το αλεξίσφαιρο γιλέκο μου.Σεβάσου το μπλόκ που γράφεις τουλάχιστον εκτός αν σε λένε τιραμόλα.

  41. PATRA avatar
    PATRA 26/12/2008 20:55:44

    @ Provocator

    ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΔΟΤΟ...
    ΜΙΛΑΜΕ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ, ΔΕΣΜΕΥΤΗΚΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΕΜΝΑ, ΤΑΠΕΙΝΑ ΚΑΙ ΗΘΙΚΑ...(ΜΗ ΧΕΣ..)

    ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΟΛΑ ΣΚ...
    ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΕΠΙΣΤΡΑΤΕΥΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ...ΑΝΤΙΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΤΟΥΣ ...ΝΟΙΚΟΚΥΡΑΙΟΥΣ.

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟ
    (ΑΝ ΔΗΛ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΑΝΤΙΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΣΠΑΕΙ ΤΖΑΜΙΑ ΣΕ ΤΡΕΝΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΣΚΑΕΙ ΛΑΣΤΙΧΑ ΣΕ ΚΛΟΥΒΕΣ),

    ΟΛΟΙ ΟΜΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΑΝΗΘΙΚΟ...
    ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΦΡΟΝΟΥΝΤΕΣ ΣΥΛΛΗΒΔΗΝ ΩΣ ΕΝ ΔΥΝΑΜΕΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ Ή ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΩΝ ΜΕ ΔΙΛΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ "Ή Μ'ΑΥΤΟΥΣ Ή ΜΕ ΜΑΣ"

  42. miamar avatar
    miamar 26/12/2008 21:10:07

    Οι αντιφρονούντες φοράνε κουκούλες ;
    Γιατί άραγε ; Το μόνο σίγουρο οτι δεν είναι εν δυνάμει τρομοκράτες αλλά πρόσκαιρα επιστρατεύτηκαν για να φοβήσουν τους νοικοκυραίους !! Ήμαρτον τέτοια λογική!
    Άρα μέγα και το δίλημμα: Με ποιους να πάμε;
    Και στο κάτω κάτω όποιος σπάει τζάμια κρατικής περιουσίας είναι τρομοκράτης, γιατί αν σπάει τα δικά μου τότε μάλλον πρόκειτε για ξεκαθάρισμα ή όπως το λέμε επαέ, έχουμε βεντέτα μεταξύ μας.

  43. PATRA avatar
    PATRA 26/12/2008 21:59:23

    @ miamar

    ..."Και στο κάτω κάτω όποιος σπάει τζάμια κρατικής περιουσίας είναι τρομοκράτης"...

    ΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ?
    ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ ,
    ΤΟΤΕ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΚΚ
    ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΚΟΛΠΟ...

  44. miamar avatar
    miamar 26/12/2008 22:12:51

    Φυσικά για ποιό λόγο να τα σπάσει αλλιώς;
    Καλά πέσμου που μένεις για να δεις ποιοι είναι οι πραγματικοί τρομοκράτες! Μάλλον μερικοί και μερικές δεν έχετε νοιώσει στο πετσί σας τι πίεση προκαλείτε μόνο και με αυτά που γράφετε ασύστολα στα μπλόκ, στους πολίτες;
    Κάνε το δικό σου το τζάμι που σπάει και μετά κουβεντιάζουμε!
    Σας σιχάθηκε ο κόσμος και με αυτά που κάνετε αλλά και με αυτά που γράφετε!
    Ειδικά εσύ μάλλον θα έχεις και πρόβλημα υπαρξιακό, γιατί αλλιώς δεν εξηγείτε γιατί γράφεις κεφαλαία.
    Σε διαβάζουμε άσχετα απο το μέγεθος των γραμμάτων αλλά και της κοτσάνας που γράφεις.
    Τελικά καταλαβαίνω όπως και πολλοί άλλοι ποιοι είναι τελικά οι πλατσικολόγοι της ζωής μας.

  45. PATRA avatar
    PATRA 26/12/2008 22:15:44

    @ miamar

    ΓΙΑΤΙ ΘΥΜΩΝΕΤΕ Κε ΨΥΧΑΝΑΛΥΤΑ?

  46. miamar avatar
    miamar 26/12/2008 22:19:46

    Βλέπεις πως ξεσπάνε οι ανθρώποι; Θυμώνουν νευριάζουν και ξεσπάνε γράφοντας, οχι καταστρέφοντας σπάζοντας, για ...πλάκα;
    Άντε κάντο παράδειγμα !

  47. PATRA avatar
    PATRA 26/12/2008 22:32:29

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ. ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΩ...

    ΠΑΝΤΩΣ, ΠΑΛΙ ΤΗ ΓΥΡΙΣΕΣ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΣΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ, ΨΥΧΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΩΘΗΜΕΝΑ.

    SORRY, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΩΣ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙΣ ΠΩΣ ΞΕΣΠΑΣ ΚΑΙ ΤΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΘΕΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ.

    ΤΕΛΟΣ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ

  48. Provocator. avatar
    Provocator. 26/12/2008 23:15:13

    Γιατι, σας ενοχλει τοσο πολυ, η προσπαθεια, να γινει μια προσεγγιση ψυχαναλυτικη στο προβλημα;
    Νομιζετε,οτι τα πραγματα γινονται ετσι, τυχαια;
    Γιατι απο δυο ανθρωπους, που ειναι και οι δυο,της ιδιας οικονομικης καταστασης, ο ενας κατεβαινει και τα σπαει,ενω ο αλλος, οχι;
    Μηπως γιατι ο αλλος, εχει αλυτα προβληματα με τον πατερα του,που εκπροσωπει βαθυτερα καθε μορφη εξουσιας,και ετσι βρισκει την ευκαιρια, να "Χτυπησει" τον πατερα του, χτυπωντας αντι γι αυτον, την εξουσια;
    Εδω εγω ξερω παλιο γνωστο, καθαρα ψυχωτικο, με χαπια δηλαδη,να κατεβαινει κι αυτος κατω και να τα σπαει.
    Τι μου λες τωρα εσυ...

  49. J.E.L avatar
    J.E.L 26/12/2008 23:50:07

    Μiamar οπως βλεπεις απο σχεδον ολους συναντας την αποδικιμασια .Αυτο δεν σου λεει τιποτα??Οι διαφοροι αφορισμοι σου και οι κατα καιρους εξυπναδες σου σε ενα σοβαρο blok απλα εκθετουν και σενα και τον ρολο που παιζεις.Συνεχισε...και να εισαι σιγουρος(η) οτι σε λιγο θα εκτεθεις.

  50. miamar avatar
    miamar 27/12/2008 08:51:44

    J.E.L σοβαρά αυτό κατάλαβες οτι εγώ εκτίθεμαι;
    Απο ποιούς; Απο την PATRA και εσένα. Ο ένας λάκισε μόλις ζορίστηκε και ο άλλος (εσύ) περίμενες να σταματήσουμε την αναμεταξύ μας κουβέντα για να πεταχτείς σαν σκα.... και να κολλήσεις!
    Αλλά μιας και σίγουρα σε κόβω οτι έχεις γνώμη και είσαι ανεξάρτητο μπουμπούκι για πες μας την γνώμη σου, έψαξα και δεν την βρήκα πουθενά, για τους κουκουλοφόρους και τα σπασίματα;
    Άντε κάνε μια ανάπτυξη δικέ μου των γεγονότων, για να δούμε ποιος θα εκτεθεί;

  51. Jimmy L avatar
    Jimmy L 27/12/2008 12:05:17

    ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΣΤΟΝ J,E.L . ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟ ΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΟΥ.J.E.L ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΝΙΣΤΟΥΣΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΑ ΣΚ....ΤΥΠΟΥ MIAMAR!!TEΛΟΣ