20/03/2009 17:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πυρκαγιά στον 5ο όροφο του Πενταγώνου

Έσβησε η πυρκαγιά που εκδηλώθηκε στις 17.30 στο υπουργείο Εθνικής Άμυνας. Η φωτιά προκλήθηκε από άγνωστη μέχρι στιγμής αιτία στον 5ο όροφο, όπου στεγάζεται η Υπηρεσία Πολιτικού Σχεδιασμού και Άμυνας, στην πύλη του Πενταγώνου από την πλευρά του Νέου Ψυχικού. Στο έργο της κατάσβεσης έλαβαν μέρος 13 πυροσβεστικά οχήματα με 39 άνδρες. Οι αρμόδιες αρχές διεξάγουν έρευνα για την αιτία; της πυρκαγιάς. Ερωτήματα προκαλεί το γεγονός ότι το σύστημα αυτόματης πυρόσβεσης δεν λειτούργησε, παρά το γεγονός ότι η πυρκαγιά εκδηλώθηκε στα νέα γραφεία του ΓΕΕΘΑ, τα οποία εγκαινιάστηκαν πριν από περίπου έξι χρόνια. 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 20/03/2009 18:05:22

    Έχουν να καούν πολύτιμα χαρτιά και αποδείξεις του Ζορμπά πάλι …

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 20/03/2009 18:12:23

    Μην καεί το σχέδιο άμυνας των Ιμίων μόνο.... και μας το πάρουν το νησί.

  3. αν-αρχικως avatar
    αν-αρχικως 20/03/2009 21:16:44

    Προκαταρκτική εξέταση σχετικά με το αν τελούν υπό κατάληψη πανεπιστήμια ή ΤΕΗ της χώρας, καθώς και άλλα ιδιωτικά και δημόσια κτίρια, ζήτησε ο εισαγγελέας του Αρείου Πάγου, Γ. Σανιδάς, από τους εισαγγελείς πρωτοδικών της χώρας. Ο Γ. Σανιδάς επιδιώκει την αποβολή των ατόμων που συμμετέχουν σε πιθανές καταλήψεις και ζητά να αναζητηθούν ποινικές ευθύνες ακόμα και στις πρυτανικές αρχές.

    Ταυτόχρονα, ο εισαγγελέας ζητά να διερευνηθεί εάν στα υπό κατάληψη κτίρια διαπράττονται ποινικά αδικήματα, όπως διακίνηση ναρκωτικών ή κατοχή και κατασκευή όπλων.

  4. αν-αρχικως avatar
    αν-αρχικως 20/03/2009 21:18:01

    απλά να πώ οτι η ώρα για νέους, πραγματικούς αγώνες κατα της στυγνής ολιγαρχίας και των υπαλλήλων της έφτασε. Οχι με κουκούλες.

    Με ταυτότηες, παλιοτόμαρα, με ταυτότηες...

  5. Decay avatar
    Decay 20/03/2009 21:57:58

    @ 5 αν-αρχικως,

    Ξεκίνα λοιπόν τους αγώνες κατα της στυγνής ολιγαρχίας, δίνοντας τα ΑΛΗΘΙΝΑ στοιχεία σου στο ευρύ κοινό.

  6. thanos avatar
    thanos 20/03/2009 22:26:20

    Οι ετοιμοπολεμοι Ελληναραδες να παρουν θεση....

  7. Decay avatar
    Decay 20/03/2009 22:28:40

    Οι αντιστασιακοί της ρεμούλας και της αρπαχτής βρίσκονται ήδη στις επάλξεις!

  8. ΙΑΒΕΡΗΣ avatar
    ΙΑΒΕΡΗΣ 20/03/2009 23:21:29

    Με τετοιο μπαχαλο που επικρατει σε λιγο θα καει ολο το πενταγωνο!!!!!

  9. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 20/03/2009 23:37:20

    Θα χαθούν και τα αρχεία όσων ελληναράδων δεν υπηρέτησαν. Θα μας προκύψουν όλοι τώρα βετεράνοι κομμάντος.

  10. Decay avatar
    Decay 21/03/2009 00:06:48

    Θα γεμίσει ο τόπος Ισραηλινούς Commando!

  11. Κανείς avatar
    Κανείς 21/03/2009 02:58:03

    Ατακτε και Θανο, τοσο ασχετοι ειστε; ή μισειτε το οτι ειστε Ελληνες; τισ δουλεια εχουν οι "εληναραδες;". φυσικα δεν ξερετε οτι ειμαστε σε πολεμο χαμηλης εντασεως με γειτονες.
    Μη μιλατε βλακωδως. Ολα μπορουν να συμβουν. Τοσο πια σας βαρεσε ο γραικυλισμος;

  12. Πνεύμα του Μάη avatar
    Πνεύμα του Μάη 21/03/2009 05:21:27

    Ο γραικυλισμος βρίσκεται εντός των τοιχών, του Πενταγώνου συμπεριλαμβανομένου κι έχει ονοματεπώνυμο. Διαλυτική κακοδιοίκηση για περισσότερη ρεμούλα ονομάζεται. Κι αν δεν μπορούν να προστατέψουν το αρχηγείο να τους πάρει ο γεροδιάολος κι εμάς μαζύ.