#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/06/2012 18:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πρώτη εμφάνιση Σαμαρά στους δημοσιογράφους μετά την περιπέτεια με το μάτι του

 



(Ανανεωμένο) Τους ...τρέλανε ο Αντώνης Σαμαράς. Ενώ οργιάζουν οι φήμες των καλοθελητών περί της κατάστασης της υγείας του, πριν από λίγο βγήκε έξω από το σπίτι του στην Κηφισιά, χωρίς επιδέσμους στο μάτι και χαιρέτησε τους δημοσιογράφους που κατοικοεδρεύουν εκεί.

Όπως γράψαμε προηγουμένως τις τελευταίες ημέρες οργιάζουν οι φήμες ότι η κατάστασή του "είναι σοβαρή", ότι θα ξαναπάει στο "Αττικό" κλπ. Την στιγμή που ο γιατρός του κ. Θεοδοσιάδης διαβεβαιώνει ότι η μετεγχειριτική κατάσταση εξελίσσεται ομαλά και δεν χρειάζεται να ξαναπάει στο νοσοκομείο.

Η καλύτερη απάντηση, εξάλλου,  στο όργιο φημολογίας που διακινείται τις τελευταίες ημέρες από νεόκοπα κόμματα στην Ελλάδα και τον Ξένο Τύπο για την κατάσταση της υγείας του Αντώνη Σαμαρά είναι κι αυτά που γράφει σήμερα ο GerdHöhler σε ανταπόκρισή του από την Αθήνα για την Handelsblatt, μια εφημερίδα που δεν διακρίνεται και τόσο για την υποστήριξη της Ελλάδας.

"Μπορεί μεν ο Σαμαράς να βρίσκεται ακόμα σε περίοδο ανάρρωσης, μετά από μια δύσκολη εγχείρηση στο μάτι του. Όμως ήδη από τώρα κυβερνάει. Στην κατοικία του στην Αθήνα βρίσκεται σε συνεχή τηλεφωνική επικοινωνία με τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας, Κάρολο Παπούλια, ο οποίος τον εκπροσωπεί στη Σύνοδο Κορυφής της Ε.Ε.. Πριν τη Σύνοδο είχε τηλεφωνική επικοινωνία με πολλούς Ευρωπαίους ηγέτες, όπως τους Francois Hollande και  Mario Monti, τον Πρόεδρο της Ευρωπαίκής Επιτροπής, Jose Manuel Barroso και την Καγκελάριο της Γερμανίας Angela Merkel.

Ο νέος Πρωθυπουργός ασχολείται επίσης και με θέματα αλλαγών σε καίριες θέσεις υπηρεσιών, όπως αυτή του Διοικητή της Εθνικής Τράπεζας. Ο Αλέξανδρος Τουρκολιάς, από τα έμπιστα πρόσωπα του Πρωθυπουργού θα αναλάβει τη διοίκηση της Τράπεζας, αντικαθιστώντας τον Απόστολο Ταμβακάκη, ο οποίος έπρεπε να φύγει...."

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Δεξιόχειρας avatar
    Δεξιόχειρας 29/06/2012 14:07:20

    Εάν ήμουν εχθρός του Σαμαρά θα προβληματιζόμουν με το θέμα της υγείας του και κυρίως με την αόρατη δράση του. Εάν μάλιστα καταφέρει και κανένα από το πουθενά γκολάκι με μπουκετάκι αποκρατικοποιήσεων, τότε είναι που θα με πιάσει σύγκρυο. Λέτε να βρήκαμε τον άνθρωπο που τους χρειάζεται;

    • BLACKQUEEN avatar
      BLACKQUEEN @ Δεξιόχειρας 29/06/2012 15:51:55

      ...Aν επί τέλους τολμήσει να είναι ο εαυτός του ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ, (όχι ισορροπίες, όχι συμβιβασμοί, όχι ημίμετρα), υπάρχουν πολύ μεγάλες πιθανότητες να αποδειχθεί ο άνθρωπος που ΜΑΣ χρειάζεται..... Κι επειδή θα...αναγκαστεί πλέον να προχωρήσει σε υπερβάσεις, συγκρούσεις και ανατροπές λόγω της εν εξαντλήσει υπομονής και ανοχής μας, όλα μάλλον θα γίνουν ΚΑΙ γρήγορα..... :-))

  2. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 29/06/2012 16:56:37

    Και με ένα μάτι είναι μακράν καλύτερος των υγιών στην όραση και άρρωστων στο μυαλό και την ψυχή προκατόχων του. Και που να γιάνει κιόλας...

    • BLACKQUEEN avatar
      BLACKQUEEN @ Γεώργιος Τ. 29/06/2012 17:30:17

      ...Oι Πειρατές εξ΄άλλου, συνηθίζεται να έχουν απωλέσει το ένα ματάκι τους στις άγριες μάχες... Πάλι καλά που εμείς το χάσαμε ....περιστασιακά και λίγο πριν από τις επικείμενες και καθοριστικές μας συγκρούσεις.... Άρα, την κατάλληλη ώρα, τις κρίσιμες στιγμές, θα διαθέτουμε (εύχομαι), ΚΑΙ οξυτάτην όρασην !!!! :-))

  3. man8os avatar
    man8os 29/06/2012 19:00:05

    Μπραβο αρχηγε! Τωρα μολις ξεκιναμε αυτο το δυσκολο δρομο που θα μας βτγαλει εξω απο την κριση

  4. GreekInLux avatar
    GreekInLux 29/06/2012 19:06:45

    Το λέω σε φίλους και γνωστούς, το ξαναλέω μια φορά ακόμα κι εδώ..πιστεύω ακράδαντα ότι με το Σαμαρά θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές στην κυριολεξία (και εννοώ προς το θετική κατεύθυνση, ας μην σπεύσουν οι γνωστοί ροζουλί περιπατητές του διαδικτύου να ειρωνευτούν.). Θα τους τρελάνει τους διάφορους παρατρεχάμενους που πιάνονται από μια λέξη για ν' αντιπολιτευτούν και βρίσκονται ήδη σε κατάσταση υστερίας. Όταν αναλάβει πλήρως και με το καλό θα παραμιλάνε...θα γράψει ιστορία ο Καλαματιανός.

  5. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 29/06/2012 19:09:47

    Αντε μπράβο!! Εντυπωσιακή εξέλιξη! Γερά και δυνατά από ' δω και πέρα . Να είσαι ο εαυτός σου και να κάνεις αυτό που λέει η ψυχή σου. Μόνο έτσι θα επιβληθείς και θα γίνει η αρχή για να φύγουμε μπροστά!

  6. Γ.ΠΑΠΑ avatar
    Γ.ΠΑΠΑ 29/06/2012 19:22:37

    Δεν υπάρχει τίποτα πιο ανήθικο από την εκμετάλλευση θέματος υγείας. Οσοι χαιρέκακα διαδίδουν ανυπόστατες φήμες για τον Σαμαρά είναι αισχρά ανθρωπάρια, τυχοδιώκτες και επικίνδυνοι. Επιτέλους ντροπή!

  7. antonis avatar
    antonis 29/06/2012 19:26:52

    Να εισαι γερος και δυνατος να πας την Ελλαδα μας μπροστα......

  8. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 29/06/2012 20:13:05

    Ο Σαμαράς είναι πολύ πιθανό να επιτύχει τους στόχους για μια καλύτερη Ελλάδα επειδή μέχρι σήμερα ως πολιτικός περισσότερο πράττει παρά μιλάει. Τον αναγνωρίζουμε ως ηγέτη και γι' αυτόν το λόγο. Όταν το κάνει πράξη στη διακυβέρνηση της χώρας τότε δεν θα έχουμε να φοβηθούμε σχεδόν τίποτα.

  9. tak avatar
    tak 29/06/2012 20:22:25

    Χαίρομαι πολύ που επιβεβαιώνεις καθημερινά την πολιτική σου οντότητα... Αλλά ας μη τα λέμε άλλο εμείς... Πρωθυπουργός είσαι πια, δείξε τους πως παίζεται το παιχνίδι...

  10. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 29/06/2012 21:11:21

    Πραγματικά!

  11. jimmys avatar
    jimmys 30/06/2012 08:58:29

    ΑΝΤΕ ΠΑΤΡΙΩΤΗ !!! Περαστικα και ολα ΔΕΞΙΑ Δειξε σε ολους οτι εισαι ο ενας και μοναδικος ΗΓΕΤΗΣ ....Σκεψου εμας τους απλους Ελληνες που εχουμε υποφερει απο ολα αυτα τα δεινα !!!! ειναι η ωρα να μπεις μπροστα και να πατησεις φρενο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  12. TAKHS avatar
    TAKHS 30/06/2012 14:16:43

    Αντε περαστικα τους ποναει βεβαια λιγο ως πολυ αλλα ας πιουν ξυδι.