07/10/2009 18:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Πρώτα ο πολίτης», λοιπόν



Η χαρά του έλληνα πολίτη ξεκινά από σήμερα...

Μπορεί να μπερδευτεί λίγο στην αρχή, για το πού θα ακουστεί, πού θα διαβουλευτεί, πού θα ικανοποιηθεί , ή και πού θα προσφέρει τελικά άν τυγχάνει δημόσιος λειτουργός, αφού οι τομείς ευθύνης κυβερνητικού έργου με τα νέα υπουργεία μοιάζουν με μεταμοντέρνο κουβάρι, παρόλα αυτά όμως την άκρη θα τη βρει.. Πού θα πάει;

Ο Παπανδρέου σήμερα έριξε στο τραπέζι του Υπουργικού Συμβουλίου το ηχηρό σύνθημα των «Άριστων» και ουχί «Αρεστών». Στο κατά Γιώργο Πολιτικό Ευαγγέλιο που άκουγαν οι υπουργοί με τα ανοιχτά σημειωματάρια και τα στυλό στο χέρι αναγράφεται πεντακάθαρα:: «Οι άριστοι και μόνο θα στελεχώσουν τον κρατικό μηχανισμό. Οι αρεστοί τέρμα..

Λίγα λεπτά αργότερα, μεσούσης της διάλεξης των υπουργών από τον Συνήγορο του Πολίτη άρχισαν να κυκλοφορούν στη δημοσιογραφική πιάτσα φήμες για την εκπλήρωση της εντολής στη δοξασμένη ΕΡΤ. Στον φορέα που δεκαετίες τώρα καλοταΐζει μεγάλες παρέες αρεστών και κρατά μέσα στη λάντζα και την ανασφάλεια στρατιές ευάλωτων «ταγών» της ενημέρωσης και της ψυχαγωγίας των πολιτών...

Σύμφωνα λοιπόν με τις πληροφορίες, που ένας από τους «μνηστήρες» διαψεύδει ως ανυπόστατες, αφού δεν του τηλεφώνησαν ακόμη, αυτοί που προαλείφονται να φέρουν την Άνοιξη της αξιοκρατίας, στη μεγάλη μας Ραδιοτηλεόραση είναι:

Πρόεδρος: Τατιάνα Καραπαναγιώτη. Εδώ δεν μετρά η οικογενειακή σχέση με τον επί πολλά χρόνια διευθυντή της ναυαρχίδας του ΔΟΛ, της εφημερίδας «Τα Νέα». Μετρούν οι σπουδές στο εξωτερικό, και ακόμη περισσότερο η εταιρεία μεταγλώττισης σίριαλ και κινηματογραφικών ταινιών, μόνιμου πελάτη της ΕΡΤ. Άριστα εδώ.

Εντεταλμένος σύμβουλος: Γιάννης Ρουμπάτης: Παλιά καραβάνα που υπηρέτησε ως κυβερνητικός εκπρόσωπος επι Ανδρέα Παπανδρέου. Μάλιστα, ο κ. Ρουμπάτης, σήμερα διαμαρτύρονταν στην ΕΡΤ, γι αυτά τα βάρβαρα ανθρωπάκια, τους ρεπόρτερ της TV, που έτρεχαν σαν μούτσοι να πάρουν καμιά δήλωση από τους γαληνότατους υπουργούς μας . Άριστος με τόνο αυτός

 Γενικός Διευθυντής Ειδήσεων: Γιάννης Παπουτσάνης: Υπο τη δική του διεύθυνση η ΕΡΤ είχε γνωρίσει μέρες μεγάλης δόξας, κατά την προηγούμενη διακυβέρνηση ΠΑΣΟΚ τις οποίες συνέχισε και επί κυβέρνησης Ρουσόπουλου, συγνώμη Καραμανλή ήθελα να πω. Η κορυφαία του επίδοση , μάλιστα σημειώθηκε στον «Ελεύθερο Τύπο», όπου πρώτος ξεκίνησε το ξήλωμα του πουλόβερ.

Γενικός Διευθυντής Ραδιοφωνίας: Λάμπης Ταγματάρχης, η γκλαμουριά των late 80s…

 Γενικός Διευθυντής Προγράμματος: Σταύρος Θεοδωράκης. Η νέα Γκουρμέ Τάξη με αλμυρές και γλυκές συνταγές. Χάνει το MEGA ένα στέλεχος που τα έχει όλα : Επιχειρηματικό δαιμόνιο, ισχυρότατες διασυνδέσεις, μιας και έχει ταΐσει στο ρεστοράν του όλη τη γαλάζια και πράσινη ελίτ με φυσικά προϊόντα βιολογικής καλλιέργειας. Και πάνω από όλα η ΕΡΤ κερδίζει έναν ψαγμένο λουσάτο και εναλλακτικό ντοκιμαντερίστα!!!

Και σ' άλλα με υγεία...

 E.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 07/10/2009 18:53:09

    Μετά το "σεμνά και ταπεινά" το νέο σλόγκαν είναι "οι άριστοι". Έχει να πέσει πολύ γέλιο με την αριστοκρατία. Ίσως να άλλαζαν και την ονομασία του κινήματος. Πανελλήνιο Αριστοκρατικό Κίνημα (ΠΑΚ): η ορδή των αρίστων.

  2. Orestios avatar
    Orestios 07/10/2009 18:54:33

    "Πρώτα οι άριστοι" αντί του πρώτα ο πολίτης. Έχει πολύ υλικό.

    • ΣΚΑΙς avatar
      ΣΚΑΙς @ Orestios 07/10/2009 21:39:24

      Ορέστιε συμφωνώ. Πρώτα οι άριστοι! Όπως στο υπουργείο Υγείας: Δύο κυρίες, που δεν έχουν καμμία σχέση με τον χώρο! Η δε κα Γεννηματά, ως υπάλληλος τραπέζης, και επειδή άκουγε από τον μπαμπά της για τα κέντρα υγείας!

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΣΚΑΙς 07/10/2009 21:51:17

        Η Φώφη είναι άριστη στο να γράφει εκθέσεις ιδεών. Ασφαλώς δεν πρέπει να ξεχνούμε το άριστο έργο της ως Υπερνομάρχου, το οποίο είναι.....???????????
        Άριστοι.

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΣΚΑΙς 07/10/2009 21:53:16

        Η Φώφη είναι άριστη στο να γράφει εκθέσεις ιδεών. Ασφαλώς δεν πρέπει να ξεχνούμε το άριστο έργο της ως Υπερνομάρχου, το οποίο είναι.....???????????
        Άριστοι. Καμία λέξη δεν λέγεται τυχαία, ακόμη και αν πρόκειται για lapsus. Κάθε λέξη έχει νόημα, σημασία, ερμηνεία και αντικείμενο.

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ Orestios 08/10/2009 08:45:57

          Μην είσαι σίγουρος ακόμη και για το αν μπορεί να γράψει.

  3. Keep Talking avatar
    Keep Talking 07/10/2009 18:55:42

    ακούω οτι η λίστα ειναι μούφα. Θα δούμε.

  4. donaE avatar
    donaE 07/10/2009 18:58:01

    Αισθανεστε και εσεις καποιον φοβο με ολα αυτα που ακουμε;Περα απο πλακα...

    • Keep Talking avatar
      Keep Talking @ donaE 07/10/2009 19:04:11

      οχι φόβο, αλλά μια ανησυχία, αδημονία ετσι σαν πολίτης που ειμαι...

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ donaE 07/10/2009 19:04:11

      Οχι γιατι εστω και δυσαρεστα ξερω τι μας περιμενει.
      Πολυπολιτισμος,πολιτικη ορθοτητα,γυναικες παντου ως φεμινιστικα συμβολα της νεας εποχης (αυτο ειναι μαλλον ευχαριστο) κλπ.
      Με τον Σταυρο Θεοδωρακη σταματουν τα ντοκυμανταιρ που εξυμνουσαν την εθνικοαπελευθερωτικη κουκουεδικου στυλ αριστερα επι Καραμανλη και αρχιζουν τα ντοκυμανταιρ της αριστερας "ανθρωπινων δικαιωματων".

      • Υ. avatar
        Υ. @ ψυχραιμια 08/10/2009 10:58:38

        “.....ως φεμινιστικά σύμβολα της νέας εποχής”
        Θυμάστε τις ΕΓΕς της Μάργκαρετ?


        Υ.Γ. Δεν ξέρω γιατί, αλλά αυτή η Ξενογιαννακοπούλου, από τη φάτσα της μου δίνει την εντύπωση της ανοργασμικής!

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ donaE 07/10/2009 19:06:47

      Κανένα φόβο, τα πράγματα πλέον στη χώρα είναι πολύ απλά, ή θα κάνει το 1/10 από ότι έχει υποσχεθεί ή θα είναι η σειρά του να είναι πίσω 10 μονάδες την άλλη φορά.
      Οι δεδομένοι πέθαναν, απλά κάθονται σπίτι και οι θρίαμβοι γίνονται καταστροφές.

      • ανώνυμος avatar
        ανώνυμος @ Ο Ιθαγενής 07/10/2009 19:37:38

        Χλωμό το βρίσκω.

        Το ότι δεν υπάρχουν δεδομένοι ψηφοφόροι στην ΝΔ, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και στο ΠΑΣΟΚ. Μιλάω για τα 3.000.000 ψηφοφόρους, που από βλακεία ή από συμφέρον, έφτασαν στην πολιτική εξαχρείωση του να ψηφίζουν πάντα και παντού ΠΑΣΟΚ. Ακόμα και το 2004.

        Αυτά τα 3.000.000 δεν νομίζω ότι μπορεί να τα χάσει το ΠΑΣΟΚ, παρά μόνο αν τα πείσει ότι δεν είναι σε θέση να κερδίσει (όπως το 2007).

        • Giorgos avatar
          Giorgos @ ανώνυμος 07/10/2009 20:23:53

          Συμφωνω με τον ανωνυμο.Το πασοκ θα πεσει κατω απο 3.000.000 ψηφους μονο οταν δε θα εχει προοπτικη εξουσιας.Ο ανδρεας δημιουργησε εναν ΠΙΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟ ΣΤΡΑΤΟ που ψηφιζει πασοκ σε καθε περιπτωση!

  5. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 07/10/2009 19:36:04

    Θα δείξει η νεκροψία, επίσης θα συμφωνήσω ότι από τι θα επιτύχει ο ΓΑΠ θα κριθεί και ο ΚΑΚ, αν αποτύχει η πράσινη ανάπτυξη θα δικαιωθεί ο ΚΑΚ.

  6. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 07/10/2009 19:36:28

    Θα δείξει η νεκροψία, επίσης θα συμφωνήσω ότι από το αν θα επιτύχει ο ΓΑΠ θα κριθεί και ο ΚΑΚ, αν αποτύχει η πράσινη ανάπτυξη θα δικαιωθεί και ο ΚΑΚ.

  7. doctor avatar
    doctor 07/10/2009 19:51:37

    ΑΓΟΡΙΑ ΜΗ ΒΙΑΖΕΣΘΕ. ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΗΡΘΕ. ΑΝ ΜΕ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΤΟ FIMOTRO ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΕ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΑΝΑΛΥΕΤΕ ΒΑΘΥΣΤΟΧΑΣΤΑ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΩΝ 10 ΜΟΝΑΔΩΝ. ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ.

    • Factorx avatar
      Factorx @ doctor 07/10/2009 20:08:17

      δηλαδή μόνο στο Φίμοτρο τις δίνετε τις πληροφορίες γιατρέ μου; Για να το λες κάτι θα ξερεις. εε

  8. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 07/10/2009 19:52:31

    Η κενόδοξη μεταμοντερνιά που διάλεξε ο FactorX τα λέει όλα για το πρότυπο που έχουν να φάνε στη μάπα όσοι παρακολουθούν τηλεόραση.
    Με βασικό συστατικό αυτόν τον "νέο τύπο ανθρώπου" που πλάθεται αυτή τη στιγμή στο Ν.Υ. - στο antinews την πρωτοδιάβασα αυτή την έκφραση και δεν θυμάμαι ποιος σχολιαστής την έγραψε - .
    Λίγο άντρας λίγο γυναίκα λίγο κοσμοπολίτης λίγο μετανάστης πολύ καλωδιωμένος λίγο λευκός λίγο έγχρωμος λίγο χριστιανός λίγο βουδιστής λίγο μουσουλμάνος - ένα ισοπεδωμένο υβρίδιο χωρίς πρόσωπο, ένα ειδώλιο.

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ αλλενάκι 07/10/2009 19:54:01

      που διάλεξε για φωτό εννοώ

    • donaE avatar
      donaE @ αλλενάκι 07/10/2009 19:57:59

      Αποενοχοποιηση πρωτα,εξισωση προς τα κατω και μετα καλο ανακατεμα.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ donaE 07/10/2009 20:25:54

        Nαι, τα πρώτα δύο που λες έχουν ήδη συντελεστεί την προηγούμενη δεκαετία, τώρα ήρθε η σειρά του καλού ανακατέματος.

        • Orestios avatar
          Orestios @ αλλενάκι 07/10/2009 20:50:45

          Στο μπλέντερ όλα αλλενάκι.

    • Βασιλική Σιάπκα avatar
      Βασιλική Σιάπκα @ αλλενάκι 08/10/2009 16:24:50

      O Καληώρης τον συγκεκριμένο τύπο τον έχει ονομάσει μετάνθρωπο (στο Η κοινωνία της ορθοπεταλιάς)

  9. ΠΜ avatar
    ΠΜ 07/10/2009 19:53:08

    Μερικές επισημάνσεις για τη νέα Κυβέρνηση:
    1. Αλαλλούμ σε ότι αφορά τις αρμοδιότητες.
    2. Κολλητοί Υπουργοί πολλοί αν θα αποδειχθούν και άριστοι μένει να
    αποδειχθεί.
    3. Πρόσωπα άγνωστα και χωρίς τη λαϊκή έγκριση ανέλαβαν σημαντικά και
    ευαίσθητα πόστα (Δρούτσας Υπ. Εξωτερικών, Μπιρμπίλη τομέα ενέργειας
    (σ.σ. Αγωγούς κλπ).
    4. Πρόσωπα υπερτιμημένα (Ραγκούσης, Μπατζελή, Γεννηματά, Μπιρμπίλη).
    Σ.Σ. Αν κάποιος παρακολούθησε πριν λίγο την κ. Μπατζελή στο δελτίο του
    ALPHA δεν νομίζω ότι θα είχε αντιρρήσεις.

    Τα θετικά πολλά αλλά καλό είναι να τα δούμε εν καιρώ.

  10. paris avatar
    paris 07/10/2009 20:19:44

    ας μαθουν και οι αγροτες ποια ειναι κυρια Μπατζελη....
    ειναι αυτοι που προτεινε και υπεγραψε την πληρη καταργηση των επιδοτησεων στα καπνα.....
    εχουν πολυ δουλεια εκει στον καμπο φετος.....

    • denkserotipota avatar
      denkserotipota @ paris 07/10/2009 21:04:52

      "Οποιος δε θέλει να δουλέψει με τους όρους που θα θέσει η νέα πολιτική ηγεσία θα βρεθεί έξω από το υπουργείο"


      Αν τη δήλωση αυτή την έκανε ένας υπουργός της ΝΔ, τι θα γινόταν σήμερα στα κανάλια?

  11. Underdog avatar
    Underdog 07/10/2009 20:28:37

    O Κυρ Σταύρος πάντα ήταν το ..."Αλάτσι" της ενημέρωσης.

  12. Στέργιος avatar
    Στέργιος 07/10/2009 20:32:41

    Πρώτα ο πελάτης, θέλει να πει.

  13. N, KOFAS avatar
    N, KOFAS 07/10/2009 21:20:28

    Φεύγει και αφήνει πίσω του συντρίμια. Πρώτα την Ελλάδα καί τώρα τη Νέα Δημοκρατία. Αντί να καθήσει καί να οδηγήσει τη Ν.Δ. σε ένα Συνέδριο ουσίας οπου τα πάντα θα αναλυθούν καί στο τέλος μέσα από τη ψήφο των απλών οπαδών τις Ν.Δ. θα γίνει η αντιπροσωπευτική επιλογή του νέου Προέδρου.

    Αντί αυτού θέλει να τα παρατήσει γρήγορα και να πάει στη Ραφήνα μη χάσει κανένα σουβλάκι. Αν δεν γίνει συνέδριο ουσίας καί προχωρήσουν σε συνέδριο ΑL CARTE, να είστε σίγουροι ότι η Ν.Δ. δα υποφέρει για πολλά χρόνια.

    Εδω είμαστε και θα τα δείτε.

  14. Blimblomblim avatar
    Blimblomblim 07/10/2009 21:30:55

    Δεν έχεις εντελώς άδικο. Το παίζει Τριανταφυλλίδης. Εμένα αυτή είναι η αίσθησή μου από την αρχή. "Μια μέρα θα με φωνάξετε για να σας σώσω". Μόνο που για τον προηγούμενο ΚΚ τον Α, αυτό συνέβη μετά από μια εθνική καταστροφή.

    Στα δύσκολα έπρεπε να μείνει, όχι να τα παρατήσει. Τα παράτησε για την περαιτέρω προσωπική του ανάδειξη.

    • trellakias avatar
      trellakias @ Blimblomblim 08/10/2009 08:29:20

      Και που το ξέρεις αδερφέ ότι δεν έρχεται Εθνική Καταστροφή? Έχεις άνθρωπο στην απέναντι πλευρά του ατλαντικού?

  15. ΠΜ avatar
    ΠΜ 07/10/2009 22:38:02

    Μέχρι σήμερα είχαμε στο μικροσκόπιο τον ΚΑραμανλή και την γυναίκα του (Πως έγινε γιατρός κλπ).
    Από σήμερα ασχολούμαστε με τον ΠΑπανδρέου και τη γυναίκα του.
    Ας αρχίσουμε από την ΆΝΤΑ: Που εργαζόταν και πήρε σύνταξη τόσο νέα;;;;;

  16. Σταύρος Κυριαζής avatar
    Σταύρος Κυριαζής 07/10/2009 23:30:17

    Έχετε κανένα "άριστο" δικό σας να προτείνετε;

    • sinn avatar
      sinn @ Σταύρος Κυριαζής 08/10/2009 00:35:31

      Ικανά πρόσωπα που δεν έχουν ταυτιστεί οικογενειακά ή επιχειρηματικά με το κύκλωμα των καναλαρχών - εκδοτών (αριστερά ή δεξιά, αδιάφορο). Προκήρυξη θέσεων και αιτιολόγηση του σκεπτικού στο διαδίκτυο δεν παίζει;

  17. Helmut avatar
    Helmut 08/10/2009 00:18:23

    Καλύτερα άριστοι παρά αόριστοι...

    Πάντως όσον αφορά την ΕΡΤ χίλιες φορές τα ντοκιμαντέρ του Θεοδωράκη -έστω και δήθεν- παρά τα πανηγύρια του Παναγόπουλου τύπου Eurovision και Φεστιβάλ Τραγουδιού Θεσσαλονίκης που κόστιζαν δεκάδες εκατομμύρια ευρώ κάθε χρόνο... συν την χορηγία στον Κόκκαλη με τα χρυσοπληρωμένα τηλεοπτικά δικαιώματα του ΟΣΦΠ... για να μην ξεχνιώμαστε, έτσι;

  18. potamiotis avatar
    potamiotis 08/10/2009 13:49:55

    Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΠΡΟΤΙΘΕΤΑΙ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ ….1ο ΑΝΟΙΚΤΟ ΥΠΟΥΡΓΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΣΤΑ ΜΜΕ,ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΥΜΒΟΛΙΚΑ ΤΟΥ ΣΥΝΗΓΟΡΟΥ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ..2ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΤΩΝ ΔΙΟΙΚΗΤΩΝ ΔΕΚΟ ΚΑΙ ΤΩΝ ΓΕΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΩΝ ΥΠΟΥΡΓΕΙΩΝ ΜΕ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΩΝ (ΤΕΡΜΑ ΟΙ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟΙ ΣΤΡΑΤΟΙ) 3ο ΕΜΦΑΣΗ ΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΩΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥ ΜΙΑΣ ΤΕΧΝΟΚΡΑΤΗ ΧΩΡΙΣ ΚΟΜΜΑΤΙΚΕΣ ΠΑΡΩΠΙΔΕΣ 4ο ΠΑΡΑΙΝΕΣΗ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΝΤΙΕΞΟΥΣΙΑΣΤΕΣ (ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΚΑΤΑΛΥΤΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟΛΟΓΗΤΕΣ ΤΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ) ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ….Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΕΙΠΕ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΘΟΔΗΓΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΠΡΕΠΕΙ Ν ΑΚΟΥΜΕ …. Ε ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΦΗΜΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΜΟΝΗ ΤΟΥ ΣΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ. ΜΕΝΕΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΣΑΙΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ (ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΡΑΤΙΚΟΔΙΑΙΤΟΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ),ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΟΙ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΜΟΝΩΣΕΙ ,ΜΑΛΛΟΝ ΣΆΥΤΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΝ Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΓΙΑ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙΑ ΚΑΙ ΝΤΟΥΛΑΠΕΣ …Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Α ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΞΕΠΛΗΞΕ ΘΕΤΙΚΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑ ΕΞΟΥΣΙΑ ΛΙΜΟΚΟΝΤΟΡΟΥΣ ΠΑΣΟΚΟΥΣ….ΠΡΟΕΔΡΕ «ΠΑΜΕ» Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ…..Αναστασιάδης Κώστας Εύοσμος Θες/νίκης

    • Blimblomblim avatar
      Blimblomblim @ potamiotis 08/10/2009 14:12:39

      Μακάρι να έχεις δίκιο φίλε. Όμως εγώ λέω, μην ψαρώνεις από τα μεγάλα λόγια. Άσε να δούμε και τα έργα. Εσείς οι Πασόκοι είστε τώρα η μόνη μας ελπίδα να σταθείτε φρένο όταν δείτε ότι παρεκτρέπεται. Αλλά πρέπει να είστε εδώ για να το δείτε και να μην δοξάζετε μόνον τον αρχηγό σας, ό,τι στραβό και να κάνει.