03/12/2008 20:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πρώτα η ονομασία και μετά το ΝΑΤΟ

Πρώτα θα λυθεί το θέμα της ονομασίας της ΠΓΔΜ και μετά η χώρα θα προσκληθεί στο ΝΑΤΟ. Αυτό αναφέρεται στο τελικό κείμενο της συνόδου των τελικό κείμενο των υπουργών Εξωτερικών της Ατλαντικής Συμμαχίας, η οποία ολοκληρώθηκε σήμερα. Οι υπουργοί Εξωτερικών επαναλαμβάνουν έτσι την προηγούμενη απόφαση της συνόδου κορυφής του Βουκουρεστίου.

Η Ντόρα Μπακογιάννη επανέλαβε ότι η θέση της Ελλάδας ως προς την ένταξη της ΠΓΔΜ στην Ένωση και το ΝΑΤΟ παραμένει αναλλοίωτη και πρόσθεσε ότι «συνεχίζουμε να υποστηρίζουμε και να συνδράμουμε τις μεταρρυθμιστικές προσπάθειες της κυβέρνησης της ΠΓΔΜ». Στα μέσα Δεκεμβρίου θα πραγματοποιηθεί η πρώτη συνάντηση γνωριμίας του Έλληνα διαπραγματευτή πρέσβη κ. Βασιλάκη με το νέο επικεφαλής της διαπραγματευτικής ομάδας των Σκοπίων.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. patos avatar
    patos 03/12/2008 21:14:08

    να ρωτήσω κάτι άσχετο που μούρθε βλέποντας ειδήσεις του σκαϊ:
    αν κάποτε συμβεί να ξεπέσει η οικογένεια, ο παπαχελάς και οι πέριξ του θα παραμείνουν στερέωμα?
    άσχετος είμαι και ολο και διερωτόμαι πως γίνεται κανείς Στερέωμα ?

  2. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 03/12/2008 21:23:44

    Θετικό αυτό. Θα το πιστωθεί ο ΚΚ ή η Κουβέλου; Γιατί και τα άλλα, των ρωσικών αγωγών, αυτός τα πιστώθηκε, λες και δεν ήταν υπόθεση του υπουργείου Εξωτερικών το ζήτημα. Έχω μπερδευτεί! Όλα τα καλά τα πιστώνεται ο ΚΚ και όλα τα άσχημα οι υπουργοί; Ισχύει;

  3. Σπύρος avatar
    Σπύρος 03/12/2008 21:26:41

    Το ΝΑΤΟ αρνηθηκε την είσοδο Ουκρανίας και Γεωργίας γιά να μήν διαταράξει τίς σχέσεις του με την Ρωσία.

    Και κλάαααμα τά παπαγαλάκια τού Σαακασβίλι και τών ΄πορτοκαλί επαναστάσεων΄..................

  4. neoinileias avatar
    neoinileias 03/12/2008 21:43:49

    Τι άλλο θα μπορούσε να αποφασίσει το ΝΑΤΟ για το ζήτημα των Σκοπίων;

  5. t avatar
    t 03/12/2008 22:35:35

    Θα μπορούσε κάποιος να μας πει γιατί ένας κομμουνιστής όπως ο πρόεδρος των Σκοπίων Branko Crvenkovski προσπαθεί απελπισμένα να ενταχθεί η χώρα του στο ΝΑΤΟ και η δική μας αριστερά να φύγουμε από το NATO.

  6. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 04/12/2008 01:08:57

    Γιατι αρα ο Ρουσσο καταθετει την ωρα που βγαινει στην πιστα η Γιωτα Γιαννα?

  7. thanos avatar
    thanos 04/12/2008 04:24:14

    5-Anonymous Says:
    December 3rd, 2008 at 9:39 pm

    Ανωνυμε
    Το γουβα και στο δωδεκαααααα.....και να ειναι γεματος "περμαγγανατο"