26/03/2008 11:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πρόταση μομφής από ΠΑΣΟΚ

Πρόταση μομφής κατά της κυβέρνησης αναμένεται να καταθέσει σήμερα ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ Γ. Παπανδρέου με αιχμή το νομοσχέδιο για το ασφαλιστικό, σύμφωνα με πληροφορίες τις οποίες επικαλούνται ραδιοτηλεοπτικοί σταθμοί. Η σχετική συζήτηση διεξάγεται επί τριήμερο, άρα θα αναβληθεί πάλι η ψήφιση του ασφαλιστικο 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. rs avatar
    rs 26/03/2008 11:57:10

    Η πρωτοβουλίες του ΣΥΡΙΖΑ (δημοψήφισμα, συνάντηση με τον Πρόεδρο) ήταν πυροτεχνήματα, ενώ η πρόταση μομφής απο το ΠΑΣΟΚ είναι Η πολιτική κίνηση ..ματ.
    Τελικά ξερετε πιό είναι το κέρδος απο την όλη υπόθεση;
    Αρχίζουμε να διαβάζουμε το Σύνταγμα (οι βουλευτές πρωτίστως)με ότι και να σημαίνει αυτό.

  2. Nick avatar
    Nick 26/03/2008 12:02:28

    Να σταματήσει τη κατρακύλα του ΠΑΣΟΚ προσπαθεί.

    Πολύ φοβάμαι ότι πλέον θα αρχίζουν να βγαίνουν πολλά άπλυτα και των δυο κομμάτων στη φόρα.

  3. Nick avatar
    Nick 26/03/2008 12:19:40

    Τώρα είναι πολύ δύσκολο να τα κρύψουν. Επι3 ημέρες θα γίνεται κόλαση στη Βουλή και στα "παράθυρα".

    Επίσης, σήμερα καταθέτει ο Νικολιτσόπουλος. Λέτε να έχει σχέση και με αυτό;

  4. Χρήστος avatar
    Χρήστος 26/03/2008 12:41:26

    Καθαρή απόπειρα μεταφοράς του κέντρου βάρους των εξελίξεων από την κοινωνία (δημοψήφισμα κ.λ.π.)στο περιχαρακωμένο και "ασφαλές" περιβάλλον της Βουλής, όπου περιμένει να μαντρώσει τους δικούς του, να μην επιτρέψει στους αμφισβητίες του να αναφέρονται στην κοινωνία και να προσφέρει γήπεδο στον Καραμανλή να παίξει, την ώρα που είναι στριμωγμένος και συγκαλείε έκτακτα την κυβερνητική επιτροπή.
    Ο Γ.Π. αποφάσισε σήμερα οριστικά να αποκοπεί από μια κοινωνία που τον έχει ήδη εγκαταλείψει πρώτη και να περιφέρει το σαρκίο του στους διαδρόμους ενόις κτιρίου που τον κάνει ακόμη να αισθάνεται 9αυτός και...η μαμά) άνετα.
    Για πόσο ακόμη όμως θα συμβαίνει αυτό;

  5. συνταξιούχος avatar
    συνταξιούχος 26/03/2008 13:04:20

    Χρήστο θα σε επιπλήξω για την «μαμά»!!!
    ο Γιωργάκης έχει διπλά του το είδος υπό εξαφάνιση. Ξέχασες τον τίγρη .

  6. Swell avatar
    Swell 26/03/2008 16:07:17

    Tο όνειρο ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΑΚΗ

  7. fantomas avatar
    fantomas 27/03/2008 01:11:49

    ΟΥΡΑ ΤΟΥ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΥ ΕΓΙΝΕ Ο ΓΑΠ !!
    ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΤΙΔΑ.
    ΑΠΟ ΓΚΑΦΑ ΣΕ ΓΚΑΦΑ ΤΟ ΠΑΕΙ !