30/03/2009 14:04
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πρόστιμο στην Citibank !!! Χα χα χααααααα

Έβαλε πρόστιμο στην Citibank το υπουργείο Ανάπτυξης (ΥΠΑΝ) για την προστασία του καταναλωτή (http://www.naftemporiki.gr/news/static/09/03/30/1647216.htm ).

Ας γελάσω. Το ΥΠΑΝ και οι τρομοκράτες έχουν κοινό στόχο πλέον. Αναρωτήθηκε το ΥΠΑΝ για όλες τις αυξήσεις κεφαλαίου μαϊμούδες που η ανάδοχος «τράπεζα» τα πήρε από τον κοσμάκη με παραπλανητικές διαφημίσεις και παπαγαλάκια, για να γλυτώσει τα δάνειά της; 

Εάν το ΥΠΑΝ θέλει παραδείγματα, να σηκώσει το χέρι, αρκεί να μας πει πόσο πίσω να πάμε...

Archaeopteryx

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 30/03/2009 14:15:17

    Χμμμ... με τσιγκλίζεις να ανοίξω την εφημερίδα και να διαβασω από την λίστα των εισηγμένων εταιριών

  2. Vass avatar
    Vass 30/03/2009 14:50:28

    To πρόστιμο θα σβηστεί όπως της Vodaphone ή θα σκαρφιστούν άλλον τρόπο;

  3. donaE avatar
    donaE 30/03/2009 15:02:47

    Και στον καμπο τι απογινανε τα golden...?

  4. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 30/03/2009 15:14:39

    και εδώ τα χωλλ άδεια και κλααααααάμα η κυρία ...

  5. donaE avatar
    donaE 30/03/2009 15:20:33

    ...girls της City.

  6. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 30/03/2009 15:27:03

    ααα, έχω χάσει επεισόδια, κοκκινούλικα ή κάνω λάθος;

  7. donaE avatar
    donaE 30/03/2009 15:37:08

    αστα,αλλενακι μεχρι και συλλογος δημιουργηθηκε

  8. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 30/03/2009 15:45:48

    Αυτές οι ιστορίες με τα πρόστιμα που ποτέ δεν πληρώνονται μου θυμίζουν τα σύγχρονα λαμόγια που κρύβουν το καγιέν στο γκαράζ και κυκλοφορούν με αυτοκίνητο ξεκάρφωτο, για τέτοια εκφυλισμένη προσωπικότητα και συμπεριφορά μιλάμε. Έχουμε έναν στη γειτονιά, έρχεται με ένα χιουντάι του μετανάστη, ανοίγει την γκαραζόπορτα της νεόδμητης γυφτομαιζονέτας με το αέτωμα για να ξεμπουκάρει από μέσα η μαούνα (το κομπρέσσορ - γιατί περί μαούνας πρόκειται).

  9. ataktos avatar
    ataktos 30/03/2009 16:17:30

    Μου θυμίζουν το περσινό «πρόστιμο» του Κουφού(Σουφλιά) που επέβαλε πέρσι στην ΔΕΗ με εισήγηση τον Επιθεωρητών Περιβάλλοντος και ποτέ δεν το έχει εισπράξει χα χα χα

  10. Προφήτης avatar
    Προφήτης 30/03/2009 16:22:55

    Αρχ-ρυξ, στο συγκεκριμένο δεν βλέπω κάτι μεμπτό.
    Η Δεξιά κάνει μερικά πράγματα. Λίγα και ελλιπή, αλλά κάνει. Το ΠΑΣΟΚ είναι μόνο λαϊκιστική ρητορική, κολακεία της μάζας και ανύπαρκτα μέτρα.
    Πληρώνουμε το ανεξέλεγκτο του χρηματοπιστωτικού συστήματος που ξεκίνησε επί Ρήγκαν και απογειώθηκε επί σαξοφωνίστα.
    Τι ήθελαν οι Λαρισσαίοι τα τοξικά, θα μου πεις. Τους τα πλάσαραν για εγγυημένα.

  11. ataktos avatar
    ataktos 30/03/2009 16:43:09

    Πάντως έμαθαν όλοι και βάζουν πρόστιμα που ποτέ δεν εισπράττουν .Η νέα μόδα της Ν.Δ.
    http://www.e-tipos.com/newsitem?id=82978

  12. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 30/03/2009 16:53:49

    Εδω καράβια χάνονται και με ενοχλεί η υποκρισία. Η κακή Citi και κουβέντα για το μέγα πρόβλημα της ελληνικάς αγορας κεφαλαίου.

    Η Citi πρέπει να βγάζει καλα λεφτά εδώ, αλλά "εδώ", άσχετα τι λέμε για τον σκληρό ανταγωνισμό, μήπως έχουμε ένα κόμφορταμπλ ολιγκόπολη;

  13. ataktos avatar
    ataktos 30/03/2009 16:58:12

    Αυτοί οι πατερούληδες του «Ελληνικού νεοφιλελευθερισμού» μου θυμίζουν τους παλιούς πατερούληδες του ΚΚΕ που όταν κατέρρευσε το 1989 έβρισκαν κάτι απίθανες θεωρίες και δικαιολογίες έτσι για να μιλούν .Έτσι και αυτοί τώρα είναι όλοι τους για κλάματα και δεν το κατάλαβαν ακόμα . Ζωή να έχουν να διηγούνται στα εγγόνια τους οι καραγκιόζηδες ….

  14. kakos avatar
    kakos 30/03/2009 17:58:33

    ούτε στην περίπτωση του χρηματιστηρίου αλλά ούτε και στην περίπτωση τώρα της CITY υπάρχη πολιτική ευθύνη (μπορεί στην περίπτωση του χρηματιστηρίου να έπεσε ολόκληρη κυβέρνηση βέβαια)
    αλλά
    όταν ο κάθε τραγικός νεο-έλληνας
    θέλει να παίζει χρηματιστήριο ή να κάνει επενδύσεις
    χωρίς να γνωρίζει τί γίνεται
    τότε κακό του κεφαλιού του.

    τώρα για το ότι πρέπει να αποκτήσουμε ελεγκτικούς μηχανισμούς γενικά σαν χώρα
    και να μην μπορεί ο κάθε ενας να κανει οτι θέλει είναι σωστό και αυτό (και να δούμε επιτελους κάποιον να πληρώνει την λαμογιά του ρε παιδί μου)

  15. christos avatar
    christos 30/03/2009 18:12:31

    και αυτό έργω ΠΑΣΟΚ είναι ο ΓΑΠ το έκανε...ο Καραμανλής είναι κουρασμένος...
    σύμφωνα με το κουδιστό πορτοκάλι...μάλιστα...