#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/04/2009 15:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πρωτομαγιά 2009: Όταν η ΓΣΕΕ φοβάται…

Διαβάζουμε στην προκήρυξη του ΣΥΡΙΖΑ για την πρωτομαγιά:

«...Οι ηγεσίες των συνδικάτων (ΠΑΣΚΕ και ΔΑΚΕ) αυτή την κρίσιμη περίοδο δεν θέλουν και δεν μπορούν να ηγηθούν της εργατικής αντεπίθεσης παρά τη συσσωρευμένη οργή και αγανάκτηση που υπάρχει ανάμεσα στους εργαζόμενους λόγω των οικονομικών δυσκολιών τους και την ανασφάλειας την οποία καθημερινά βιώνουν. Ο «διάλογος» της πλειοψηφίας της ΓΣΕΕ με τον ΣΕΒ «για να μπει μπλόκο στην ανεργία», τη στιγμή που θα έπρεπε να είναι σε μεγάλη ταξική σύγκρουση μαζί του επειδή οι επιχειρήσεις με πρόσχημα την οικονομική κρίση απολύουν μαζικά εργαζόμενους, είναι απαράδεκτος και λειτουργεί αποπροσανατολιστικά. Η άρνησή της, να οργανώσει την κλιμάκωση και το συντονισμό οποιουδήποτε αγώνα, να στηρίξει το κίνημα αλληλεγγύης στην Κωνσταντίνα Κούνεβα και την εξέγερση της νεολαίας τον περασμένο Δεκέμβρη, είναι απαράδεκτη. Χέρι βοηθείας στο συνδικαλιστικό κίνημα δίνει η ηγεσία του ΚΚΕ και του ΠΑΜΕ με την απομονωτική και διασπαστική τους τακτική..»

Συμφωνούμε βεβαίως με το κείμενο, όμως εκείνο που δεν καταλαβαίνουμε είναι αν νομιμοποιείται να λέει αυτά τα πράγματα κάποιος που συνδιοικεί στα προεδρεία της ΓΣΕΕ και της ΑΔΕΔΥ με αυτές τις παρατάξεις.... Η συμμετοχή της συνδικαλιστικής παράταξης του ΣΥΝ στα προεδρεία της ΓΣΕΕ και της ΑΔΕΔΥ είναι και αυτή «χέρι βοήθειας στη συμβιβαστική πολιτική των ΠΑΣΚΕ και ΔΑΚΕ». Είναι σαν να συμμετέχεις στην κυβέρνηση και να την κατηγορείς στηρίζει το κεφάλαιο και άλλα παρόμοια... Γιατί το προεδρείο της ΓΣΕΕ είναι η «κυβέρνηση»των συνδικάτων....

Επίσης θα θέλαμε να μάθουμε γιατί άλλαξε ο τόπος της πρωτομαγιάτικης συγκέντρωσης από το Πεδίο του Άρεως και την στάση που κράτησαν για αυτή την αλλαγή οι συνδικαλιστές του ΣΥΝ. Αυτό δεν είναι τεχνικό αλλά πολιτικό ζήτημα και ο ΣΥΡΙΖΑ θα έπρεπε να τοποθετηθεί στην ανακοίνωσή του ανοικτά. Απ' ότι έχουμε αντιληφθεί, η αλλαγή έγινε επειδή έχουν χεστεί από τον φόβο τους οι ηγεσίες της ΓΣΕΕ και της ΑΔΕΔΥ. Νοιώθουν εγκλωβισμένες από παράπλευρες συγκεντρώσεις. Όχι βέβαια από το "ΠΑΜΕ"! Γι αυτό μετακόμισαν στην Πλατεία ...Κλαυθμώνος....»

http://enosy.blogspot.com/2009/04/2009.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 30/04/2009 15:47:56

    Αργία ή Απέργία???

    Δε ρωτάει κάποιος τον ΓΑΠ να μας το διευκρινίσει?

    Να του δώσουμε 1 βοήθεια το τηλ του ΓΣΕΕάρχη του πράσινου, γιατί στο 50-50 θα γελάσουμε.


    ΠΠ

  2. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 30/04/2009 15:54:18

    1)καλα δεν διαβασαν στις εφημεριδες οτι η Κουνεβα τους εφτυσε ζητωντας τους να μην την καπηλευονται και την καπελωνουν?

    2)θα ερθει ο Αλεξης να ΝΟΜΟΘΕΤΗΣΕΙ κατωτατο μισθο 1400 ευρω. μετα ο ΣΥΝ θα κανει ερανο για τις επχειρησεις που θα κλεινουν.

    3)στο συνεδριο που βγηκε ο Αλεξης προεδρος ενας μικρομεσαιος συντροφο τους απο τη θεσσαλια στην ομιλια του, τους ειπε: "καλα μας ρωτησατε αν θα κλεισουμε τις επιχειρησεις μας στην περιπτωση που νομοθετησετε 1400 ευρω? πολυ ευκολα μοιραζετε συντροφοι τα λεφτα των αλλων"!! -οχι δεν τον εδειραν. τον κατεταξαν στους αλλοτριωμενους μικροαστους!

    -αυτα χωρις σοβαρες αναλυσεις-δεν το αξιζουν- για την παιδικη χαρα

  3. Le canard avatar
    Le canard 30/04/2009 16:47:49

    @τρια πουλακια καθονταν

    Εντάξει ρε σύντροφε, τότε, μην καθυστερούμε, να πάμε στο ΠΑΣΟΚ από τώρα. Γιατί το συζητάμε;

  4. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 30/04/2009 16:56:12

    @ 5

    εγω παω εκδρομη συντροφε (μπα, ονειρο ειναι. θα δουλευω τη μερα των εκλογων)

  5. ataktos avatar
    ataktos 30/04/2009 17:03:14

    @τρια πουλακια καθονταν – Πάντως του Παναγοπουλου υπογραφεί είναι στο σημερινό υπέρογκο μεροκάματο του εργαζόμενου(ΕΣΣΕ) ,στην αυξήσει τιμής του ρεύματος(ΔΕΗ) , στην υποστήριξη του ΓΑΠ(εσωτερικές εκλογές) κλπ .
    Αυτή η ξεφτίλα ξεπλύνετε μόνο με ούρα τον χοίρων ....

  6. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 30/04/2009 17:26:35

    @ 7
    δεν υπερασπιζομαι τον οποιο παναγοπουλο και κανεναν. απλα εχουμε -θα΄πρεπε- φυγει απο την εποχη των συνθηματων.
    Η πραγματικοτητα γυρω μας ειναι αρκετα σοβαρη εως δισεπιλυτη.ανεφερα το -υπαρκτο- παραδειγμα του μικρομεσαιου συνεδρου του ΣΥΝ για να καταδειξω οτι δεν υπαρχουν απλες λυσεις, και μερικες φορες οι καλες προθεσεις ειναι δρομος προς την κολαση.
    π.χ.: πριν το μοιρασμα στους εργαζομενους των 1400 ευρω, θα πρεπει να αυξηθει η πιττα. πως ομως? η λυση που μου εδωσαν αρμοδια στελεχη που ρωτησα, ειναι οτι θα στηριχθουν απο τον κρατικο κορβανα οι μικρομεσαιοι! δηλ: θα εχουμε πλεον και κρατικοδιαιτους μικρομεσαιους, που θα χρηματοδοτουνται για να χρηματοδοτησουν τους εργαζομενους. καλο ακουγεται. τα λεφτα που θα βρεθουν? θα πληρωνουν υα συνηθη υποζυγια ,οι μισθωτοι, φορους για την ευεξια των μικρομεσαιων?
    Με φορολογια των πολυεθνικων? μα στον καιρο της παγκοσμιοποιησης θα παρουν τα μπαγκαζια τους να φυγουν, να πανε σκοπια, βουλγαρια η κινα, οπου εχει μικροτερη φολρολογια
    ως παραδειγμα τα ανωτερω, όπως και η ΚΚΕδικη εμμονη του ΣΥΝ να κρατηθει η ολυμπιακη στο κρατος- να μας στοιχιζει δηλ απο τους φορους μας πανω απο 700 χιλ. ευρω τη μερα!!!
    (θα μου πεις ποιοι την καταντησαν ετσι και θα συμφωνησω εν μερει. αλλα τωρα το προβλημα ειναι δεδομενο)

    αυτα ενδεικτικα. Ο αντιλογος θα βοηθησει ενδεχομενως και εμενα να διαμορφωσω γνωμη...

  7. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 30/04/2009 19:03:13

    Αλλαξαν τοποθεσια της συγκεντρωσης γιατι την προηγουμενη φορα εφαγαν ξυλο απο τους αναρχικους μπροστα στη ΓΣΕΕ.
    Η αληθεια ειναι χωρις το ΠΑΜΕ οι υπολοιποι συνδικαλιστοπατερες δεν εχουν αρκετο κοσμο για να αντιμετωπισουν τους αναρχικους και χρειαζονται προστασια της αστυνομιας,πραγμα που ριχνει το αγωνιστικο τους προφιλ.Οσο για την προκηρυξη του ΣΥΡΙΖΑ ποια ακριβως μετρα αλληλεγγυης ζητει για την Κουνιεβα οταν ηδη η Πετραλια της εξασφαλισε συνταξη και της προταθηκε να παει στην Ευρωβουλη αλλα δεν ηθελε;H αποκατασταση της υγειας της οσο μπορει να γινει ειναι θεμα γιατρων και οχι αλληλεγγυης.
    Οσο για την "εξεγερση της νεολαιας" ηδη προκσλεσε αυξηση της ανεργιας με το κλεισιμο των καμενων μαγαζιων.

  8. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 30/04/2009 19:20:28

    Πολύ Προλετκούλτ αφίσα.
    Του ΣΥΡΙΖΑ είναι?

  9. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 30/04/2009 19:33:33

    αφού το θέμα είναι εργατικό, ΓΣΕΕ κλπ.
    το μόνο κίνημα αλληλεγγύης στην Κούνεβα είναι να βοηθήσει αποφασιστικά η δικαιοσύνη να βρεθούν οι ένοχοι αυτού του εγκλήματος
    μόνο έτσι η σπουδαία αυτή γυναίκα θα νοιώσει δικαιωμένη

  10. Le canard avatar
    Le canard 30/04/2009 19:43:38

    @εναςάσχετος 10

    Μακάρι να ταν του Συ-ριζα. Μου φέρνει κάτι απο αφίσα του Μάη 68.

  11. Le canard avatar
    Le canard 30/04/2009 19:44:18

    ....σίγουρα πάντως τέτοιες έβγαιναν στη μεταπολίτευση

  12. Factorx avatar
    Factorx 30/04/2009 20:21:06

    @εναςάσχετος. Δεν είναι αυτες αφίσες για ... άσχετους, χα χα χαααα. Όποιος το βρει ας μου σφυρίξει

  13. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 30/04/2009 20:27:22

    Έλληνας την έχει κάνει?

  14. zapata avatar
    zapata 30/04/2009 20:37:00

    εύκολο αφεντικό, αφίσσα από τον μάη του 68. όσο για τα παραπάνω σχόλια, μόνο και μόνο για να την πείτε στον ΣΥΡΙΖΑ, ενημερώνω.
    1. για πρώτη φορά την πρωτομαγιά διοργανώνει το εκα και όχι η γσεε
    2. ο παναγόπουλος μάλιστα είναι ταξιδάκι στην κούβα με το...παμε...
    3.την απόφαση την πήραν πασκε και δακε
    4. στα παλιά του τα παπούτσια ο συριζα, πήγε στην κλαυθμώνος.έτσι και αλλιώς σάμπως θα πατούσε κανένας από πασκε και δακε?
    5. άσε που αν ερχόντουσαν θα έτρωγαν στη μούρη κανένα κουλούρι από την κοε.

  15. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 30/04/2009 20:37:09

    δεν ξερω απο που ειναι η συγκεκριμενη αλλα αποπνέει σοσιαλιστικο ρεαλισμο.

  16. Hase avatar
    Hase 30/04/2009 21:37:39

    @8 τρια πουλακια καθονταν Says:

    Ταλεφτα ειναι ευκολο να βρεθουν. Αρκει να ρωτησεις τον ΓΑΠ. Τους τελευταιους 12 μηνες εχει πει τουλαχιστον 50 φορες οτι ΘΑ βρεθουν λεφτα για να κανει αυτα που υποσχεται.

  17. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 30/04/2009 23:25:37

    "..να ηγηθουν της εργατικης αντεπιθεσης.." ΛΕΕΙ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΩΝ ΡΟΖ ΕΚΠΡΟΣΩΠΩΝ ΤΟΥ ΝΑΤΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΤΟΥ ΣΥΡΙΓΓΑ.
    ΕΡΩΤΗΣΗ:ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΡΓΑΤΗΣ ΠΟΥ ΝΑ ΨΗΦΙΖΕΙ ΣΥΡΙΓΓΑ;
    ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΤΕΤΟΙΟ ΦΡΟΥΤΟ ΔΕΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΠΟΤΕ.
    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑ.ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΞΩΓΗΙΝΟ.
    ΜΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΟΣ Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΩΝ ΑΛΑΒΑΝΟΤΣΙΠΡΗΔΩΝ;

  18. Με αυτά που γράφετε με κάνατε οπαδό του ΣΥΡΙΖΑ! avatar
    Με αυτά που γράφετε με κάνατε οπαδό του ΣΥΡΙΖΑ! 01/05/2009 01:38:06

    1. Οι περισσότεροι εργάτες ψηφίζουν ΠΑΣΟΚ και ΝΔ!
    2, Το ΚΚΕ σήμερα εκπροσωπεί στην ελληνική κοινωνία τα πιο συντηρητικά και αντιδραστικά κοινωνικά στρώματα.
    3. Το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ υπερασπίζονται τις ίδιες πολιτικές.
    4. Ο ΣΥΡΙΖΑ πάει κόντρα στο ρεύμα και ενάντια στον δικομματισμό, γι αυτό όλοι πέφτουν να τον φάνε
    5. Στην Αθήνα αύριο γίνονται πολλές συγκεντρώσεις που ξεκινάνε από την Πλατεία Βικτωρίας, Μουσείο, Πολυτεχνείο, Χαλκοκονδύλη και φτάνουν ως το ΣΥΝΤΑΓΜΑ.
    6. Το ΠΑΜΕ είναι διασπαστική κίνηση στο χώρο των εργαζομένων.
    7. Η συγκέντωση της ΓΣΕΕ και ΑΔΕΔΥ στην πλατεία Κλαθμώνος θα έχει το λιγότερο κόσμο γιατί οι ΠΑΣΟΚικοι και η ΝΔκράτες θα πάνε να πιάσουν τον Μάη στην ..εξοχή...

  19. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 01/05/2009 09:26:18

    @20
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΕΕ ΟΠΑΔΕ ΤΟΥ ΣΥΡΙΓΓΑ ΠΟΥ "ΠΑΕΙ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ".
    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΡΑΦΩ Ο,ΤΙ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΡΙΓΓΑ ΔΙΟΤΙ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΧΑΡΑ:
    -ΤΗΣ ΠΡΕΖΑΣ
    -ΤΗΣ ΚΟΥΚΟΥΛΑΣ
    -ΤΗΣ ΔΙΑΛΥΣΗΣ
    -ΤΟΥ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΗ
    -ΤΗΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΠΡΕΣΒΕΙΑΣ
    -ΤΟΥ ΝΑΤΟΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ
    -ΤΟΥ ΑΝΑΝ
    -ΤΩΝ ΙΕΡΟΣΟΛΥΜΩΝ
    -ΤΗΣ ΣΑΙΕΝΤΟΛΟΝΤΖΙ
    -ΤΟΥ ΠΑΡΑΣΙΤΙΣΜΟΥ
    -ΤΟΥ ΑΝΘΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ
    -ΤΗΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗΣ
    ΣΤΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΚΟΠΙΑΝΟΥΣ.
    ΣΤΟ ΒΟΡΕΙΟΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ.
    ΣΤΟ ΚΥΠΡΙΑΚΟ ΣΦΥΡΙΖΕΙ ΛΟΝΔΙΝΟ ΚΑΙ Α(Υ)ΝΑΝ.
    ΣΤΗ ΘΡΑΚΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΑΧΝΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ ΦΑΣΙΣΜΟΥΛΗ ΤΗΣ ΑΓΚΥΡΑΣ.
    ΣΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΟΥΣΕ ΤΙΣ ΒΟΜΒΕΣ ΤΗΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΠΡΕΣΒΕΙΑΣ.
    ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΚΟΝΤΡΑ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΕ ΤΟ ΡΟΖ ΓΚΡΟΥΠΑΚΙ;
    ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ.

  20. zapata avatar
    zapata 01/05/2009 14:38:42

    ΛΑΛΙΔΗ ΕΙΠΕΣ 15 ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ 15 ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΚΑΙ ΨΕΜΜΑΤΑ,,,Ή ΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΙΣΑΙ Ή ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΟΣ Ή ΛΑΟΣ...Ή ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΑΖΙ... ΑΝ ΘΕΣ ΕΡΓΑΤΗ ΜΕ ΒΡΗΚΕΣ, ΣΤΟΝ ΠΑΥΛΙΔΗ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΜΕ ΟΣΑ ΛΕΣ(ΛΕΤΕ) ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΥΡΙΖΑ ΘΑ ΡΙΞΩ, ΑΛΛΟΥΣ 100 ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ...
    (ΒΡΕ ΚΕΣ ΝΑ ΣΑΙ ΚΚΕ? ΟΠΩΣ ΠΑΝΕ ΑΥΤΟΙ, ΘΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥΣ ΒΑΣΗ ΣΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ ΜΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΚΑΡΑ-ΤΖΑΦΕΡ)

  21. Aurοra avatar
    Aurοra 01/05/2009 14:50:31

    20. Πρωτοφανες στα πολιτικα χρονικα η εμμονη αναλφαβητων και πενιας ασκουντες Ελληνες
    να ψηφιζουν δεξια και τις ΚαραΔεξιες παραφυαδες της.
    Τα απολιθωματα εμφυλιου και συνταγματαρχων μοιαζουν να περπατουν και να βρυκολακιαζουν

  22. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 01/05/2009 19:41:26

    @zapata
    ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ ΣΥΝΤΡΟΦΕ ΓΙΑ ΣΥΡΙΓΓΑ.
    ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΡΟΣΟΝ.ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ.ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ "15 ΠΡΑΓΜΑΤΑ".
    ΚΟΙΝΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΠΑΠΙ.
    ΘΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΑΛΛΟΥΣ 100 ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΟ ΡΟΖ ΑΠΟΚΟΜΜΑ;
    ΕΧΕΙΣ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ;
    ΝΑ ΤΟ ΚΥΤΤΑΞΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ..

  23. zapata avatar
    zapata 01/05/2009 20:13:21

    lalidi exeis lalisei... zv sthn koinvnia oxi sta bloggs kai sta chat, ara mporw kai 200...
    (gia des bre pou oi apogonoi tagmatasfalitvn tha poun oti h aristera ekproswpei thn presbeia...)

  24. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 01/05/2009 20:28:39

    ΚΟΥΝΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ ΖΑΠΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΖΑΛΙΣΤΕΙ ΚAI AΡΧΙΣΕΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΛΑΤΙΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.
    ΓΙΑ ΠΟΙΟΥΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ ΜΙΛΑΣ ΕΡΜΕ ΖΑΠΑΤΑ;
    ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥ ΣΥΡΙΓΓΑ;
    ΠΟΥ ΖΕΙΣ ΣΕ ΣΠΗΛΑΙΟ;ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΠΡΕΣΒΕΙΑΣ;
    ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΟΙ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣΑΝ ΥΒΡΙΔΙΟ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ..
    ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑΓΜΑΤΑΣΦΑΛΙΤΕΣ,ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ;ΣΕ ΟΡΑΜΑΤΑ ΤΟΥ ΧΟΡΤΟΥ;

  25. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 04/05/2009 10:44:36

    :)