04/05/2009 00:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πρωταθλητής Ευρώπης ο ΠΑΟ

[youtube SQxDIZJNcHc&feature=player_embedded]
__________________________________________________________________________________________
Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 73- 71 της ΤΣΣΚΑ Μόσχας στον τελικό του φάιναλ φορ της Ευρολίγκα στο Βερολίνο και στέφθηκε για 5η φορά στην ιστορία του πρωταθλητής Ευρώπης, ύστερα από έναν αγώνα που «έσπασε καρδιές» μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Οι «πράσινοι» έπαιξαν εκπληκτικό μπάσκετ στο πρώτο ημίχρονο

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Το πνεύμα του Μάη avatar
    Το πνεύμα του Μάη 04/05/2009 01:16:57

    Ντάξει κι η Παπαρίδου βγήκε πρώτη στη Γιουροβίζιον και το νευρόσπαστο δεύτερο.
    Πέρα απ΄ το θέαμα, όπου όντως ο αθλητισμός συγκινεί ενώ το σόου μπιζ κυρίως απωθεί, δεν υπάρχουν άλλες διαφορές.
    Δημόσιες σχέσεις της ολιγαρχίας προς χειραγώγηση-μάντρωμα-παραπλάνηση του κόσμου.
    Δεν είναι καν εθνική ομάδα να πεις ας παρασυρθώ στο παραμύθιασμα, επιτέλους και μιά αχτίδα ελπίδας για όλους υποτίθεται, μέσα στο βαθύ σκοτάδι με τα τρομαχτικά νέα.

  2. αντί avatar
    αντί 04/05/2009 01:25:04

    Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό που έδειξε πόσο μεγάλη ομάδα είναι!

    @2

    Είναι τουλάχιστον αστείο να συγκρίνεις τη σαχλαμάρα με υψηλού επιπέδου και ήθους αθλητισμό.


    Υ.Γ. Για μία ακόμα φαρά ο ΣΚΑΙ αποδείχθηκε κατώτερος των περιστάσεων με άσχετους και αντιπεπαγγελματίες δημοσιογράφους. Αποκορύφωμα η ανόητη ερώτηση του Καρμοίρη στο Ομπράωτοβιτς που καλά έκανε και έφυγε.

  3. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 04/05/2009 01:25:17

    @ 12. Πνεύμα του Μάη,
    Μάης μπήκε, άνθισε λόγο κι εσύ, σε αδικεί να εμφανίζεσαι διαρκώς με ξινισμένα μούτρα...
    ***
    Μπράβο στα παιδιά του Παναθηναϊκού!

  4. blue nile avatar
    blue nile 04/05/2009 01:51:57

    Παόκι είμαι αλλά πρέπει να ξαναπώ κάτι που το ξέρει όλη η χώρα.
    Ο Παναθηναικός είναι για ατ σαλόνια. Σε όλα τα αθλήματα. Όλοι οι άλλοι είμαστε πλέμπα μπροστά του.

  5. nyfitsa avatar
    nyfitsa 04/05/2009 02:19:00

    Συγχαρητήρια στην ομάδα του Παναθηναϊκού !!! Πολύ καλή δουλειά !!

  6. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 04/05/2009 02:39:30

    Δεν μου άρεσε ο τρόπος που το πήραμε. Από την εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου, είχα προετοιμαστεί για "θρίαμβο" κι ένιωσα άσχημα με την μετέπειτα εξέλιξη, και το τελικό αποτέλεσμα. Αν είχε μπει το τρίποντο των αντιπάλων ή το φόλοου που ακολούθησε, θα κλαίγαμε τη μοίρα μας. Αλλά ας μην είμαι και τόσο υπερόπτης πια.

    Όσο για τον Ομπράντοβιτς, καλά έκανε κι έφυγε. Η στάση του δημοσιογράφου ήταν προκλητική. Αλλά και η αντίδραση του Ομπράντοβιτς, θύμισε κάτι από Μπάγιεβιτς ή Ψωμιάδη (βλέπε: «να προσέχεις πως μιλάς στον Νομάρχη»). Δεν θα τον κατηγορούσε και κανείς αν είχε αντιδράσει πιο ψύχραιμα.

  7. Καθρέφτης avatar
    Καθρέφτης 04/05/2009 09:42:53

    Μαγική ομάδα, συναρπαστικό παιχνίδι!
    Η κάλυψη από τον ΣΚΑΙ γενικώς και ειδικώς
    για τα πανηγύρια.
    Καλώς έπραξε ο Ομπράντοβιτς,
    γιατί η ερώτηση ήταν,
    εκείνη την στιγμή,
    δείγμα...επαρχιωτισμού και της αθάνατης
    ελληνικής καραμιζέριας!

  8. Hase avatar
    Hase 04/05/2009 10:05:14

    Mπραβο στα παιδια τελος καλο ολα καλα
    Ο Καρμοιρης μια ζωη καρμοιρης ηταν, τωρα θα αλλαζε;.
    Ευχομαι μονο να μην αυξηθουν οι τιμες των φαρμακων για να πληρωθουν τα πριμ.

  9. ΕΕΕΕ? avatar
    ΕΕΕΕ? 04/05/2009 10:16:41

    ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΣΗΨΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΕΝΔΕΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΤΕ ΚΑΙ ΠΡΟΒΑΛΛΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΙΚΕΣ ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ.
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΡΑΓΕ ΕΛΠΙΔΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΟΤΑΝ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΗΛΙΘΙΩΝ ΨΗΦΙΖΕΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΙ ΘΕΑΜΑ?ΟΧΙ ΟΤΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΤΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΝΟΥΝΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΤΑ ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΠΑΙΔΕΥΤΟΙ ΟΙ ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΦΟΒΙΣΜΕΝΟΙ.
    ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ?????

  10. ariel avatar
    ariel 04/05/2009 10:42:13

    @10 EEEE
    Επειδή δηλαδή υπάρχουν προβλήματα γενικά, πρέπει να μην χαιρόμαστε με τίποτα? Το μπάσκετ και το ποδόσφαιρο είναι μία εκτόνωση. Εμάς των Παναθηναϊκών γέλασε λίγο το χειλάκι μας. Από σήμερα πάλι στην μιζέρια και τα προβλήματα. Πρέπει να γκρινιάζουμε συνεχώς για να είμαστε ευχαριστημένοι? Οσο για τον φίλο που έκανε σύγκριση με την Γιουροβίζιον, δεν έχει νόημα να συζητάμε για ανόμοια πράγματα.

  11. Καθρέφτης avatar
    Καθρέφτης 04/05/2009 10:44:53

    Πού πουλάνε ηλιθιό-μετρα?!

  12. ΣΟΒΟΚΑΗΣ avatar
    ΣΟΒΟΚΑΗΣ 04/05/2009 11:03:53

    στη Παιανία και στου Ρέντη ανυτε και στους Θρακομακεδόνες και στη Τούμπα του Χαριλάου και στη καθε "αλάνα"

  13. tiramola avatar
    tiramola 04/05/2009 11:12:16

    @10EEEE...
    Άσε μας ρε ΕΕΕΕ να χαρούμε το 5ο ευρωπαικό...
    Δεν σου φτάνει η γκρίνια και η μιζέρια όλο τον υπολοιπο χρόνο?
    Δεν μπορείτε να καθορίσετε την σοβαρότητα των θεμάτων...
    Μέρος της κατανάλωσης θεάματος δεν ήταν και η Έφη Θώδη στα κανάλια?
    Θα βγει κανένας πούστης να ζητήσει συγνώμη από αυτούς τους αλήτες τηλεαστέρες που την έστειλαν μιά ώρα αρχύτερα στο τρελλάδικο?
    Μιλάω για τις μεσημεριανές εκπομπές της αθλιότητας αλλά και τον πρεζάκια Λαζόπουλο , τον "κομιστή" Αναστασιάδη και την άλλη την ξευτίλα την φραπελιά...
    Έλεος....

  14. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/05/2009 11:12:24

    Mπραβο στον Παναθηναικο.

    Επαιξε 2 κρισημα και δυσκολα ματς και τα κερδισε αξια.

    ΠΠ

  15. Μ avatar
    Μ 04/05/2009 11:30:34

    ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΙΙΤΣ
    πάρα παρά πα πέρο περόμ
    πάρα παρά πα πέρο περόμ πάρα παρά πα πόοομ

    ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΙΙΤΣ
    πάρα παρά πα πέρο περόμ
    πάρα παρά πα πέρο περόμ πάρα παρά πα πόοομ

    ΥΓ: Ο ΠτΔ έστειλε 11 λέξεις συγχαρητήριο τηλεγράφημα ΜΟΝΟ.
    Για την ομάδα πόλο γυναικών Βουλιαγμένης έστειλε κοτζάμ παράγραφο ενώ το Σάββατο έπινε ουισκάκια παρέα με τον πράκτορα στα επίσημα του ΟΑΚΑ.

    ΔΕ μασάμε ΡΕ.
    Θα γυρίσει ο τροχός.


    ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΙΙΙΙΙΤΣ
    λα λαλαλα λα έο εόόό λα λα λα λά λά οοοοοο

  16. Καθρέφτης avatar
    Καθρέφτης 04/05/2009 11:31:59

    Σπεύσατε,
    τότε,
    διότι
    την πίεση και την βλακεία
    και την μετοχή,
    πρέπει
    να την μετράς κάθε μέρα
    Όταν φτάσει 30, άρχίζεις να πουλάς...!

  17. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 04/05/2009 11:54:53

    φάκτορες συγχαρητήρια για τις τέταρτες θέσεις στις ειδικές και τη δέκατη γενικής - αν διαβάσαμε σωστά τα αποτελέσματα -

  18. Καθρέφτης avatar
    Καθρέφτης 04/05/2009 12:08:34

    Και ωραία επιλογή
    το στιγμιότυπο
    Ομπράντοβιτς - Μεσίνα.
    Και πάλι φίλοι.

  19. Factorx avatar
    Factorx 04/05/2009 12:16:57

    @αλλενάκι, ευχαριστώ αλλά δεν λεω τίποτα γιατι τα έχω παρει κανονικά. Ουσιαστικά ήταν τρίτες οι θέσεις (δες τις διαφορές ελάχιστα δευτερόλεπτα) με ένα αυτοκίνητο μπουρδέλο στην κυριολεξία. Πρώτη ειδική λάστιχο στα 500 μέτρα, τρίτη ειδική χωρις φρένα, τέταρτη ειδική έφυγε το ...κολάρο του τούρμπο. έκτη ειδική τερματίσαμε με φωτια να βγαίνει απο τα ...τακακια. Όπου παίξαμε όμως είδες τα αποτελέσματα. και σημειωτεόν αυτός απο όπου νοικιάζουμε το αμάξι μας έβαλε λάστιχα Κ6 αντι Κ4 τα πιο μαλακά δηλαση σε ακροπολικές διαδρομές. Το σημειωνω επειδή ξέρεις. Δεν θα πέσει το πουστικο το τζόκερ; θα κοιτάζουν με κυάλια

  20. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 04/05/2009 12:24:41

    Τα είδαμε φάκτορα!!! και μου είπαν ότι είναι πολύ καλοί οι χρόνοι, πολύ μικρές οι διαφορές, αυτό πρέπει να κοιτάς πρώτα πρώτα, να κάνεις καλούς χρόνους σε ειδικές και να τερματίζεις σώος πάνω απόλα και δεύτερον με αλώβητο το αυτοκίνητο, αν γίνεται.
    Είδες και την άλλη την ομάδα ..., χωρίς το εργοστασιακό WRC του παγκοσμίου που ήρθε στα πραγματικά κυβικά της ...

  21. tiramola avatar
    tiramola 04/05/2009 12:29:13

    Φάκτορα τρέχεις και στα Αθίκια Κορινθίας?

  22. Factorx avatar
    Factorx 04/05/2009 15:25:52

    @tiramola. εχω τρέξει γιατί; Δεν μου αρέσει. Ειναι γεμάτη ελιές που πονάνε πολύ άμα πέσεις επάνω

  23. tiramola avatar
    tiramola 04/05/2009 19:40:12

    Είχα βάλει τη φρέζα στο τρακτέρ να όργώσω κάτι ελιές που έχω στην περιοχή και φθάνοντας δεν πίστευα στα μάτια αφού ο ελαιώνας είχε μετατραπεί σε παρκινγκ....
    Όταν έχεις πάλι αγώνα στην περιοχή δώσε σήμα φίλε να πούμε ένα γειά από κοντά.

  24. Factorx avatar
    Factorx 04/05/2009 20:28:56

    @αλενακι & tiramola: φωτογραφία απο χθες.

  25. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 04/05/2009 20:33:42

    από που το νοικιάζετε; από τη Μεγαλόννησο ή από εδώ; ο θεσμός του καπ βοηθάει καθόλου;

  26. αλλενάκι avatar