#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/05/2010 21:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προσπαθούν να αποφύγουν τα ... μπαλκόνια για την Ζήμενς



Θυμάστε τον κακομοίρη τον Ζαχόπουλο που είχε βουτήξει από το μπαλκόνι υπό την απειλή των αποκαλύψεων σε βάρος του;

Αυτό μας θύμισε ο σάλος και τα δράματα που ξέσπασαν στο παρασκήνιο από την διαρροή των ονομάτων υπουργών που εμπλέκονται στην υπόθεση (βλ. Ποια ονόματα υπουργών θα πεταχτούν στην αρένα της Ζήμενς;)

Έτσι σήμερα τα μέλη της εξεταστικής επιτροπής έσπευσαν να διαψεύσουν «όσα δημοσιεύονται τις τελευταίες ώρες, σχετικά με τα δήθεν συμπεράσματα της εξεταστικής για ποινικές ευθύνες ενός συγκεκριμένου αριθμού πολιτικών προσώπων δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα».

Ο πρόεδρος μάλιστα της εξεταστικής επιτροπής Σήφης Βαλυράκης δήλωσε ότι «η εξέταση είναι σε ανώριμο σημείο, γιατί υπάρχουν πτυχές, όπως για παράδειγμα ο ΟΣΕ που δεν έχουν αγγιχτεί, ενώ υπάρχουν πολιτικά πρόσωπα που δεν έχουν ακόμη κληθεί να καταθέσουν. Στο κλίμα των ημερών η επιτροπή λειτουργεί κατά τρόπο σοβαρό και δεν μπορεί να παραδώσει χωρίς στοιχεία κανέναν σε προανακριτική, όπως και δεν μπορεί να αθωώσει, όταν έχουν προκύψει ουσιαστικές ενδείξεις».

Από τη ΝΔ ο κ. Κωνσταντίνος Τζαβάρας απέδωσε το θόρυβο που προκλήθηκε, στην προχθεσινή διακομματική πρόταση της εξεταστικής να ελεγχθούν εξονυχιστικά τα πόθεν έσχες και οι τραπεζικοί λογαριασμοί των υπουργών της τελευταίας εικοσαετίας που συμβλήθηκαν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο με τη Ζήμενς

Ναι καλα….

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ηλίας avatar
    Ηλίας 13/05/2010 21:29:56

    Λιάπης, Βουλγαράκης, Μαρκογιαννάκης, Πολύδωρας, Μαλέσιος, Τσουκάτος, Βερελής, Μαντέλης.
    Καμιά απορία;

  2. panos avatar
    panos 13/05/2010 21:38:20

    ekei ekei stjn kentrikh afrikh!!!!!kai meta na petaxtoume kai gia to mountial notia!!!

  3. perastikos avatar
    perastikos 13/05/2010 21:38:41

    ξεχασες τον Γιάννο! Η μήπως δεν τον έβαλες για να μην γυρει η ζυγαριά 4 της Ν.Δ με 5 του ΠΑΣΟΚ?

    • Ηλίας avatar
      Ηλίας @ perastikos 13/05/2010 21:45:33

      Το πιασες!

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/05/2010 21:40:47

    Εξεταστικη για την Εξεταστικη κ οποιος αντεξει.. στα κορακια.

    ΠΠ

  5. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 13/05/2010 21:47:06

    Μονον αυτοι εχουν μπερδευτει τοσα χρονια με τις διαφορες πτυχες της Μιζενς? Ενα ειναι αυτο. Το αλλο εχει να κανει με τον Ζαχοπουλο. Οχι και μκακομοιρης αυτος ο ανθρωπος αγαπητε Φακτορα επειδη βοτηξε απο το μπαλκονι. Ο εμπιστος του Καραμανλη ή της συζυγου του, αν θελετε, οχι μονον εκβιαζε και βιαζε γυναικες που του ζητουσαν να τις βοηθησει να διοριστουν στο δημοσιο αλλα τις ευτελιζε κι' ολας. Μαλιστα ο ευτελισμος μιας απο αυτες τις γυναικες συνεχιστηκε και απο τη Δικαιοσυνη χωρις η αρμοδια αρχη για την προστασια των προσωπικων δεδομενων να αρθρωσει λεξη. Βαση του νομου ο Ζαχοπουλος επρεπε να εκτιει την ποινη που προβλεπεται απο τη νομοθεσια για την ασκηση σεξουαλικης παρενοχλησης υφισταμενων απο τους προισταμενους τους...

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/05/2010 21:56:07

    Θα πηδανε στις πισινες.

    ΠΠ

  7. korios avatar
    korios 14/05/2010 00:36:28

    Ελπίζω ο κόσμος να μην είναι αφελής και να πιστεύει την παραπλανητική ονοματολογία που διακινεί το Μαξίμου.
    Λίγη υπομονή δε βλάπτει...

  8. perastikos avatar
    perastikos 14/05/2010 00:58:52

    @ xenitemenos21

    πολύ σεμνοτυφο σε βρίσκω ή μονόπλευρα κριτικό. εγω ξερω οτι καμμιά γυναίκα, ιδιαίτερα κρατικη λειτουργός, δεν γίνεται αντικείμενο εκβιασμού ή θύμα σεξουαλικής παρενόχλησης αν δεν τα θέλει η ίδια για δικούς της λόγους! Και κανένας προϊστάμενος δεν θα χρησιμοποιήσει την δύναμη ή εξουσία αν δεν του δώσει δικαίωμα η γυναίκα συνεργάτιδα. οταν για κάποιο λόγο σπάσει αυτο το ιδιότυπο και αμοιβαίο δώσε-πάρε τότε η γυναίκα, ως δήθεν αδύναμο φύλο, βγαίνει και κανει το θυμα αφού πολύ ευκολα βρίσκει συμπαθούντες οπως εσυ. και άντε να αποδείξει ο αντρας οτι δεν ειναι ελέφαντας. πάντως επειδη χρησιμοποιεις πληθυντικό, εκτός απο την 35χρονη δέν άκουσα ή διάβασα για καμμία αλλη που εκβιάστηκε ή βιάστηκε απο τον Ζαχόπουλο. Και να εισαι βεβαιος οτι η ρήση "δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλεύεται" δεν ίσχυσε στην περίπτωσή του, προφανώς γιατί δέν υπήρξε άλλη!

    • adistaktos avatar
      adistaktos @ perastikos 14/05/2010 01:24:15

      Η σεμνοτυφία... κουφαίνει!

      Επισημαίνεται και ο ύποπτος ρόλος της 35χρονης... Κάποιοι την έβαλαν... ο εργατολόγος το φώναζε από τον Ιούνιο του 2007...
      Έτσι όπως φόρτωσαν στο Δαϊλάκη την Μπεζαντάκου... στη συνέχεια τον εκβίασαν με ερωτικό βίντεο...
      Και μην ξεχνιόμαστε.. Μετά τις εκλογές ΟΛΟΙ οι εμπλεκόμενοι στον εκβιασμό Ζαχόπουλου θα δκαστούν για πλημμελήματα και ΟΧΙ κακουργήματα!!!
      Πόσοι το γνωρίζουν αυτό άραγε;

  9. Crash&Burn avatar
    Crash&Burn 14/05/2010 08:30:30

    @adistakte


    ναι ειναι γνωστο αυτο που λες
    αλλα ακομη περιμενω να μαθω τι εγινε με αυτη την υποθεση .... οπως με πολλες αλλες

  10. nina avatar
    nina 14/05/2010 16:50:21

    έχω μιά απορία . γιατί η εμπλεκόμμενη κυρία κρατήθηκε τόσο πολύ καιρό μέσα?
    μήπως προς συνετισμό? και όχι δεν ήταν κρατική λειτουργός .προσπαθούσε να γίνει ακόμη και με το να χαριεντίζεται μάυτό το γλυτσιάρικο αρσενικό μπλιαχ? και αυτός ο αναίσχυντος τύπος μετά από λίγο καιρό έπινε καφεδάκι σε παραλιακό καφέ στη Θεσσαλονίκη καθισμένος σε αναπηρικό καροτσάκι τραβώντας τα αηδιασμένα βλέματα των περαστικών. τί να πείς έχει εκλείψει η τσίπα.