#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/03/2009 20:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προσπαθεί να τα μαζέψει ο κ. Αβραμόπουλος

Είναι δυνατόν όλη η πολιτική και δημοσιογραφική σκηνή να ασχολείται με τον κ. Σπίνο; Και όμως είναι.

Όπως διαβάζω στο http://orfni.blogspot.com/ πριν από λίγο ολοκληρώθηκε σύσκεψη του Υπουργού Υγείας Δ. Αβραμόπουλου με τους στενούς του συνεργάτες στην οποία αποφασίσθηκε - μετά το σάλο που ξέσπασε - ΝΑ ΑΚΥΡΩΘΕΙ ΤΟ ΦΕΚ με το οποίο διοριζόταν ο κ. Α. Σπίνος στο ΔΣ και Αντιπρόεδρος στο Νοσοκομείο της Νίκαιας. Κατόπιν τούτου δεν θα υπάρξει κανένας διορισμός(φυσικά θα πρέπει να υπάρξει ακυρωτικό ΦΕΚ).

Επίσης πληροφορούμαστε ότι ο κ. Αβραμόπουλος τηλεφωνεί σε άλλους υπουργούς και τους διαβεβαιώνει ότι δεν βρίσκεται "πίσω" από άθλια post σε διάφορα μπλογκ, ή άλλα δημοσιεύματα ή εκπομπές τα οποία επιδιώκουν να διασύρουν με αισχρά υπονοούμενα για την προσωπική τους ζωή κυβερνητικά στελέχη.

Για τον διορισμό του κ.  Σπίνου στο Νοσοκομείο Νίκαιας από τον κ. Αβραμόπουλο γράφουμε εδώ: http://www.antinews.gr/?p=5444.

Στο μεταξύ κυκλοφόρησε ότι ο υπουργός Υγείας διόρισε σε δημόσιο ψυχιατρείο και τον Π. Μαυρίκο, εκδότη των ανύπαρκτης κυκλοφορίας αλλά με πλουσιοπάροχη κρατική διαφήμιση εφημερίδων «Ακρόπολις», «24 Ώρες» και «Επικαιρότητα»» (πως απέκτησε τους τίτλους κανείς δεν ξέρει).

Ο κ. Μαυρίκος όμως δεν διατηρεί σχέσεις μόνο με τον κ. Αβραμόπουλο. Διατηρεί στενότερες και με κοινοβουλευτικό παράγοντα της ΝΔ. Ποιος είναι δεν έχω μάθει ακόμα. Το μόνο που γνωρίζω είναι κάτι ιστορικά πρωτοσέλιδα της Ακρόπολις που λένε, περίπου,  ότι «χωρίς τον Τραγάκη η ΝΔ δεν υπάρχει».

Με πληροφορούν επίσης ότι και ο κ. Σπίνος το είχε δίπορτο. Από την μια διατηρούσε σχέσεις με τον κ. Αβραμόπουλο και από την άλλη είχε αποκτήσει επαφή και με το αντίπαλον δέος, μέσω του πιο διάσημου τηλεοπτικά βουλευτή της ΝΔ.

Και να μην ξεχνάμε τον κ. Χιώτη που όμως δεν αποδέχτηκε τον διορισμό του σε δημόσιο φορέα υγείας από τον κ. Αβραμόπουλο

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Keep Talking avatar
    Keep Talking 04/03/2009 21:07:16

    Ψαχνω θεση διευθυντριας εεε.... χμμμ... στο ΙΚΑ; χμμμ... στο Ντυναν; Στον Ευαγγελισμο; Καπου με ωραια θεα και καλο μισθο , τελος παντων. Εχει κανενας ε-μέϊλ ή τηλεφωνο Αβραμό;
    ΥΓ και εγω δημοσιογραφος.

  2. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 04/03/2009 21:10:19

    Απλά ήθελε να Ενημερώσει τον λαό για την Μαζική υγεία Μέσο των προσπαθειών του, μπερδεύτηκε με τα αρχικά και διόριζε εργαζομένους από ...ΜΜΕ.
    Ολα τα υπόλοιπα προσωπικά πιστεύω ότι είναι ...κακοήθειες που δεν συνάδουν με τη μεγαλοπρέπεια του Υπουργού Υγείας.
    Ελπίζω και εύχομαι, να είναι καλά στην Υγεία του αλλά αν χρειαστεί ποτέ να προβεί σε έλεγχο ρουτίνας να κάνει τις εξετάσεις σε κάποιο από τα νοσοκομεία που το διοικούν....δημοσιογράφων


    Ο άνθρωπος που βρέθηκε να διαπρέπει στη πολιτική κονίστρα, για το καλό μας, επειδή κάποτε θαμπώθηκε από τις μεταξωτές κορδέλες των διπλωματών



    ....Ελλαδιστάν

  3. Keep Talking avatar
    Keep Talking 04/03/2009 21:28:50

    Ο Ιθαγενής
    Θα τον παρεσυρε η διαφημιση της Φερρερο μ εκεινη τη διμετρη ντυμενη τα χρυσα.

  4. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 04/03/2009 21:37:39

    @Keep Talking Says

    και γω δημοσιογραφος.

    -Η δημοσιογραφια σε οδηγει παντου αρκει να την εγκαταλειψεις νωρις.
    καθυστερησες πολυ φαινεται!

  5. Xase avatar
    Xase 04/03/2009 21:51:00

    Φακτορ
    Γραφεις: "Επίσης πληροφορούμαστε ότι ο κ. Αβραμόπουλος τηλεφωνεί σε άλλους υπουργούς και τους διαβεβαιώνει ότι δεν βρίσκεται “πίσω” από άθλια post σε διάφορα μπλογκ, ή άλλα δημοσιεύματα ή εκπομπές τα οποία επιδιώκουν να διασύρουν με αισχρά υπονοούμενα για την προσωπική τους ζωή κυβερνητικά στελέχη."
    Γιατι δεν μας λες ποια ειναι τα μπλογκ και ποια κυβερνητικα στελεχη διασυρουν. Εχει σιγουρα ενδιαφερον αφου για να τηλεφωνει ο Αβραμο καποιος θα τον εχει αναφερει σαν τον δραστη των υπονοουμενων. Η δουλεια ειναι βρωμα ετσι;;

  6. Keep Talking avatar
    Keep Talking 04/03/2009 21:53:57

    τρια πουλακια καθονταν
    και που το ξερεις αν την εγκατελειψα η οχι;

  7. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 04/03/2009 22:24:47

    @Keep Talking

    αν την εγκατελειψες πριν βρεις θεση διευθυντριας...κακως!!

  8. Orestios avatar
    Orestios 04/03/2009 22:57:39

    Πω, πω, αηδία!

  9. λαμογιο avatar
    λαμογιο 04/03/2009 23:16:41

    Πλάκα έχει που λεει το λαμόγιο οτι δεν θα παίρνει μισθό για τη θεση .... αυτός εχει τον τροπο να βγαλει 10 μισθους απο αυτη τη θεση το σπορ το ξερει καλα!

  10. ariel avatar
    ariel 04/03/2009 23:30:44

    Είπε ακόμα, πως τον έβαλε ο διευθυντής που είναι φίλος του. Με τι προσόντα και τι γνώσεις τον έβαλε? Και τι μπορεί να προσφέρει ο εν λόγω στο νοσοκομείο? Ακόμα και η Τότα είχε περισσότερα προσόντα!!

  11. PATRA avatar
    PATRA 05/03/2009 00:13:46

    Αν ο συννυφαδος (κατα το συννυφαδα) της ιδιαιτερας γνωστου επιχειρηματια κανει για Αρχηγος της ΕΛΑΣ,
    δεν κανει ο Σπινος για παραγιος στη Νικαια?

    Ειστε σιγουροι πως ο Πρωθυπουργος εχει καλλιτερο CV απο τους Σπινους?