04/09/2009 15:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προσπάθεια του Σουφλιά να απολογηθεί



Μετά το τέλος της συνεδρίασης της Διυπουργικής Επιτροπής για την Οικονομία υπό τον πρωθυπουργό, ο υπουργός ΠΕΧΩΔΕ Γιώργος Σουφλιάς δήλωσε τα εξής:  

«Οι εκλογές είναι προς το συμφέρον του τόπου και εγώ όταν ρωτήθηκα είπα την άποψη μου χωρίς ταλαντεύσεις …Σε αυτούς που διερωτώνται ποιο είναι το συμφέρον της παράταξης πρέπει να πω πως υπάρχει μία βασική αρχή που υπηρετεί αυτή η παράταξη (ΝΔ) ότι το συμφέρον μίας παράταξης πρέπει να ταυτίζεται με το συμφέρον της χώρας».

Αφού είναι έτσι, γιατί δεν κατεβαίνει υποψήφιος στην Λάρισα – και όχι στο Επικρατείς – για να δοκιμάσει την αποδοχή των θέσεών του;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Knjaz Neretve avatar
    Knjaz Neretve 04/09/2009 15:17:43

    Πέταξε μία μπαρούφα ο Χ"νικολάου, την κάναμε σημαία

    • MIG-21 avatar
      MIG-21 @ Knjaz Neretve 04/09/2009 15:34:18

      Ειτε ειναι μπαρουφα ειτε οχι.
      Ειτε την ειπε ο Χ”νικολάου ειτε ο οποιοσδηποτε αλλος.
      Το ερωτημα παραμενει για τον Σουφλια
      ''γιατί δεν κατεβαίνει υποψήφιος στην Λάρισα – και όχι στο Επικρατείς – για να δοκιμάσει την αποδοχή των θέσεών του;΄΄

      Και μονο αυτος, δικαιουτε να απαντησει, εμπρακτος!!!

      καληνυχτα σας!!

      • Knjaz Neretve avatar
        Knjaz Neretve @ MIG-21 04/09/2009 15:48:09

        Βαυκαλιζόμαστε ότι ο Ν. Λάρισας θα αποδοκίμαζε το Σουφλιά; Ο οποίος και ειδικές διαρρυθμίσεις έκανε ώστε στον ΠΑΘΕ οι Λαρισαίοι να πλερώνουν λιγότερα διόδια! Ο οποίος όλο και κάποιον θά'χε βολέψει...
        Γιατί ο μέσος Νεοδημοκράτης, τι νομίζουμε ότι θα κάνει; θα αποδοκιμάσει τη ΝΔ λόγω εσπευσμένης διενέργειας εκλογών, επειδή τάχατες νομίζουμε ότι πιστεύει ότι θα κέρδιζε τις εκλογές το Μάρτιο ή ότι θα γύριζε το φύλλο το 2011; Τρελαθήκαμε;
        Όλο νταβατζήδες φανταζόμαστε που υπονομεύουν τη Ν.Δ! Οι οποίοι νταβατζήδες δε χάνουν στιγμή την ευκαιρία να πριονίζουν το βασικότερο αντίπαλο της ΝΔ, τον ΓΑΠ.

        Τέλος πάντων ένας εκ των πιο σεβάσμιων στελεχών της ΝΔ κατεβαίνει στο Επικρατείας... Σιγά τα ωά. Έτσι γινόταν πάντα!

  2. διαβατήριο avatar
    διαβατήριο 04/09/2009 15:23:06

    Αν δεν ήταν δλδ ο κακός Σουφλιάς και η κακή Ντόρα, μια χαρά θα τα είχε πάει ο Καραμανλής. Η σύγχυση δεν είναι σωστός οδηγός στη μαχόμενη δημοσιογραφία

    • Factorx avatar
      Factorx @ διαβατήριο 04/09/2009 15:44:36

      βλέπεις να λέει πουθενά η ανάρτηση αυτό που λες; να δουμε τι θα λες όταν ο Βενιζέλος και οι άλλοι θα αδειάζουν τον Γιωργο

      • leon avatar
        leon @ Factorx 04/09/2009 16:15:30

        Και οχι μονο αυτοι...
        Η εσωτερικη φαγωμαρα ειναι must σε αυτες τις εκλογες. Πως αλλιως θα παμε σε "ευρειας αποδοχης"?

      • διαβατήριο avatar
        διαβατήριο @ Factorx 04/09/2009 16:53:14

        Μπήκα στην ουσία και παρέλειψα τους τύπους ;-)

        Όσο για τον Βενιζέλο και τον Γιώργο, καλή τους τύχη, δεν με συντηρεί κανείς τους, αν τα σκατώσουν θα τους πάρει ο διάολος όπως παίρνει τώρα τον Κώστα και το συναπάντημα

  3. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 04/09/2009 16:06:52

    Μία καλή παρατήρηση στο τρίπτυχο των επιθυμιών του Σουφλιά, δια της γραφίδος του ΔΟΛ και με την ευγενική χορηγία της ΑΚΤΩΡ, είναι η εξής :

    Ρούφα και έρχεται.

    Εναλλακτικώς.

    Δεν μας χέζεις ρε Νταλάρα.

    Ζητώ συγνώμη από το Blog και τον Factorα δια το χυδαίον της καταχώρισης, αλλά ο κύριος έχει ξεπεράσει πρό πολλού και τα έσχατα των ορίων, με τις οικονομικές παλιομοδίτικες βλακείες του, και με τα προσωπικά παιχνίδια του με τους εργολάβους με τα δικά μας λεφτά.

    Δεν τούφτανε το θάψιμο της οικονομίας που έκανε το 1990, όπου χρειάστηκε μία εβδομάδα μόνο η Ξαφά για να τον ξεβρακώσει, μας ήρθε και σαν γενικός γκαουλάιτερ εκ νέου μετά το εξωπέταμα του άλλου άνθους, του Αλογοσκούφη να μας αποτελειώσει.

    Σε πιάνουν τα νεύρα σου με τον καταλληλότερο ή δεν σε πιάνουν.

    Και θα το ξαναπώ, εν ανάγκη να κάνουμε και ένα very special blog, "GO TO LARISA SOUFLIAS", να δούμε πόσα απίδια χωράει ο σάκκος.

  4. theo1611 avatar
    theo1611 04/09/2009 16:21:58

    O στόχος της προκήρυξης πρόωρων εκλογών είναι κατά τη γνώμη μου η δημιουργία συνθηκών για κυβέρνηση συνεργασίας ΠΑΣΟΚ-ΝΔ.

    Απλά, δεν έχουμε το πολιτικό προσωπικό που θα παρουσιάσει την πλατφόρμα στον ελληνικό λαό, αναγνωρίζοντας τις αδυναμίες των μονοκομματικών κυβερνήσεων στη συγκεκριμένη έστω συγκυρία, καθώς θα απαιτούνταν σκληρή κριτική για την χρεοκοπία της επί 5,5 χρόνια πρόσφατης μονοκομματικής διακυβέρνησης αλλά και εντοπισμός των θετικών στοιχείων της προηγηθείσας 20ετούς μονοκομματικής διακυβέρνησης.

    Το πολιτικό προσωπικό της χώρας κρύβεται, δυστυχώς, πίσω από τον ελληνικό λαό και περιμένει την ετυμηγορία του για να κάνει τις επόμενες κινήσεις.

    Παρακμή!!!

  5. Χι avatar
    Χι 04/09/2009 16:35:27

    Άντε μπράβο. Το Επικρατείας πρέπει να καταργηθεί.