28/05/2011 12:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προσοχή, οι υπουργοί έχουν νεύρα…

Έλλειψη ψυχραιμίας σε όλο της το μεγαλείο επέδειξε σήμερα ο Γ. Παπακωνσταντίνου, ο οποίος «έστησε» άγριο καυγά στο «MEGA Σαββατοκύριακο». Όλα ξεκίνησαν όταν ο δημοσιογράφος Μ. Αναγνωστάκης σε ερώτησή του ανέφερε ότι η κυβέρνηση "διαλύει τον κοινωνικό ιστό". Ο υπουργός Οικονομικών εκνευρίστηκε, ακολούθησε λογομαχία μερικών λεπτών και απείλησε να μην ξαναπάει στην εκπομπή.

Κατά τα λοιπά ο υπουργός Οικονομικών κινήθηκε στη «νέα γραμμή» της κυβέρνησης, αποσύροντας τους εκβιασμούς. Έτσι είπε ότι είναι παραπλανητική η συζήτηση περί εξόδου της χώρας μας από το ευρώ, την οποία η κυβέρνηση «φούντωνε» λέγοντας ότι θα κάνει δημοψήφισμα. Για την δήλωση Δαμανάκη εκτίμησε ότι ήθελε απλώς να στείλει μήνυμα στον πολιτικό κόσμο και στην ελληνική κοινωνία.

Πάντως επανέλαβε την ανησυχία του για την εκταμίευση 5η δόσης και για στάση πληρωμών, αν και σε πολύ πιο ήπιους τόνους, λέγοντας ότι δεν γνωρίζει μέχρι πιο σημείο οι Ευρωπαίοι θα «σπρώξουν» το θέμα της συναίνεσης, γιατί υπάρχουν δηλώσεις υπουργών που λένε ότι δεν δίνουμε λεφτά αν δεν συμφωνήσετε.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. peter13 avatar
    peter13 28/05/2011 13:06:03

    .......ήθελε απλώς να στείλει μήνυμα στον πολιτικό κόσμο και στην ελληνική κοινωνία.......καλά οι άνθρωποι εχουν ξεφύγει τελείως!!

  2. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 28/05/2011 13:10:31

    ΧΑ ΧΑ ΤΟ ΕΙΔΑ...ΩΡΑΙΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ...ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΠΑΚ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ....ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ 2ΧΡΟΝΑ...

  3. mixalios avatar
    mixalios 28/05/2011 13:20:34

    Δέν το εξήγησε καλά η Μαρία, μπερδεύτηκε και η μάνα μου, και στήθηκε στα γκισέ της Αγροτικής αχάραγα, τσακώθηκε και με τον υπάλληλο που της έλεγε πέρνα απο δευτέρα κυρα-χριστίνα, με πήρε και τηλέφωνο να τη τρέχω στο φαρμακείο για τη πίεση.Ρε συ Μαρία πολύ ακριβή μας βγήκες.

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 28/05/2011 13:28:30

    Πρασινο Ξυδι...

    ΠΠ

  5. kostasthess avatar
    kostasthess 28/05/2011 13:31:34

    η επαρση και η αλαζονεια τους δεν εχει ορια.. Μονο ο Γιωργος προσπαθει τελευταια να φανει διαλλακτικος αλλα δεν πειθει.. Και πως να πεισει ενας ανθρωπος οταν ζηταει συγγνωμη και την διαβαζει απο το χαρτι που του δωσανε?

  6. Striker avatar
    Striker 28/05/2011 13:40:22

    Δεν μπορεί να συμβαίνουν αυτά τα πράγματα ρε παιδιά. Έχουν χάσει τελείως την μπάλα, ούτε καταλαβαίνουν τι γίνεται γύρω τους, ούτε ξέρουν και οι ίδιοι τι να κάνουν. Κάτι τέτοια περιστατικά με κάνουν ιδιαίτερα ανήσυχο γιατί βλέπω ότι δεν μπορούν καθόλου.

  7. kostasthess avatar
    kostasthess 28/05/2011 13:47:58

    προσωπικα, ουτε οι βουλευτες τις Ν.Δ. με ικανοποιησαν στις τηλεοπτικες εμφανισεις τους χθες βραδυ (Λυκουρεντζος) και σημερα το πρωι (Χαρακοπουλος) στο ΜΕΓΚΑ.. Ειχαν ενα απολογητικο τονο στις τοποθετησεις τους απεναντι στη ..επιθεση συναινεσης του Παπανδρεου που λες και η υπευθυνη σταση Σαμαρα ηταν τελικα αναγκαιο κακο.. Προσπαθουσαν να φανουν συναινετικοτεροι των συναινετικων Πασοκων.. και οταν στριμωχνοντουσαν απο τα εχθρικα πανελς καταφευγανε στο ΖΑΠΕΙΟ 2 ως η απολυτη λυση.. Ξυλινη γλωσσα, λαθος επιχειρηματολογια, νευρικοτητα, υποτονικοτητα.. Κατι πρεπει να αλλαξει εκει στην Συγγρου.. Ας εμφανιζεται πιο συχνα ο Χρυσανθος Λαζαριδης, ο Μηταρακης και ενα δυο αλλοι..

    • inkas avatar
      inkas @ kostasthess 28/05/2011 13:59:47

      έχεις δίκιο φίλε. Αντί να περάσουν το μήνυμα ότι η κυβέρνηση λειτουργεί, όπως πάντα το πασοκ, φασιστικά, και να το καταγγείλουν δημόσια, αυτή κάθονται και απολογούνται γιατί ο Σαμαράς δεν είναι καλό παιδί. Τι να πώ.....?

      • Γιώργης avatar
        Γιώργης @ inkas 28/05/2011 17:59:12

        Καταλάβατε τώρα τί χρειάζεται ὁ Τζαβάρας;

    • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
      ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ kostasthess 28/05/2011 14:04:03

      ΦΙΛΕ ΚΟΣΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ. Ο ΧΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ
      ΚΑΛΟΣ . ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΦΑΣΜΑ ΤΩΝ
      ΨΗΦΟΦΟΡΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ
      ΜΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ.

      • kostasthess avatar
        kostasthess @ ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 28/05/2011 14:22:49

        δεν μπορει να εισαι αρεστος σε ολους.. Πειθεις απλα με τα επιχειρηματα σου και ερχονται οι αλλοι σε σενα.. Αλλωστε μην ξεχνας πως στις δημοκρατιες κυβερνουν οι οργανωμενες μειοψηφιες και οχι οι σιωπηρες πλειοψηφιες.. Ο λογος πρεπει να εχει γωνιες για να εχει ενδιαφερον και οχι μπαλα που κυλαει οπως του Αβραμοπουλου για παραδειγμα..

        • bunker avatar
          bunker @ kostasthess 28/05/2011 15:25:05

          ++ το προβλημα ειναι η ιδεολογικη κυριαρχια του πρασινοροζ λαικιστικου λαιφσταιλ και επομενως ναι το πεδιο ειναι το ιδεολογικο

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ kostasthess 28/05/2011 14:07:19

      Καιρός είναι να αρχίσει να εμφανίζεται κι ο Φαήλος. Άργησε κιόλας... Πολλοί θα χάσουν τον ύπνο τους,ενώ σε μας, δεν θα μείνει άντερο από τα γέλια... Εκτός κι αν ο Αντώνης τον κρατάει για αργότερα,όταν θα μιλήσουν τα βαρέα όπλα.

  8. Παναγιώτης avatar
    Παναγιώτης 28/05/2011 13:52:50

    Μεγάλη η χάρη του Φοροκωνσταντίνου που έκατσα για πάρτη του να δω τα πρασινοσκουφάκια Αναγνωστάκη και Χασαπόπουλο. Βεβαίως, άξιζε τον κόπο γιατί αποδείχτηκε περίτρανα ότι και τα τελευταία νταβατζοκάναλα θα παρατήσουν πολύ σύντομα τη ΓΑΠοκυβέρνηση. Ο Φοροκωνσταντίνου, πάλι μας έπεισε ότι ''θα κάνει ό,τι περνάει από το χέρι της αυτή η κυβέρνηση να σώσει τη χώρα από τη χρεοκοπία, και ήδη αυτό κάνει''. Ε ρε κλύσμα με χοντρό γαρμπίλι που σας χρειάζεται.

    • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
      ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ Παναγιώτης 28/05/2011 14:05:12

      Ο ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣΟΚΟΣ.

  9. kp8 avatar
    kp8 28/05/2011 14:17:09

    Σε συνέχεια του σχολίου για τους απολογητικούς ΝΔ βουλευτές, από χθες αλλά και σήμερα περισσότερα βομβαρδιζόμαστε συνεχώς με τις πληροφορίες ότι ο συναινετικός Jeffrey δεν θα το βάλει κάτω και θα συνεχίσει τις προσπάθειες να τους τραβήξει όλους στο γκρεμό μαζί. Κοινώς έχουν κατσικωθεί εκεί στο Θασοκ ντε και καλά να εξασφαλίσουν τη συναίνεση του Σαμαρά. Ετοιμάζουν λεει και δεύτερο συμβούλιο αρχηγών. Ελπίζω όλο αυτό να μην είναι άλλη μια στημένη φάμπρικα ώστε η ενδεχόμενη συναίνεση Σαμαρά να φανεί ότι δόθηκε μετά από τις "απίστευτα ασφυκτικές πιέσεις" του συναινετικού προς τον "άτακτο" και "απερίσκεπτο ως προς το καλό του τόπου".

  10. μιλτος γκουρτζιεφ avatar
    μιλτος γκουρτζιεφ 28/05/2011 16:20:26

    την μιζα απο τα cds δεν θα την παρουν.

  11. DefenceNews avatar
    DefenceNews 28/05/2011 17:32:25

    kostasthess :28/05/2011 στις 1:47 pm

    Κώστα συμφωνώ 100% μαζί σου. Οι εμφανήσεις τους είναι τραγικές. Τώρα είναι που χρειάζεται τσαγανό και να βγούν και να ξεμπροστιάσουν τους ψεύτες του ΠΑΣΟΚ. Αλλά πως;; Εδώ Κωστή βάζω τα λόγια σου .... Ξυλινη γλωσσα, λαθος επιχειρηματολογια, νευρικοτητα, υποτονικοτητα.. Κατι πρεπει να αλλαξει εκει στην Συγγρου... Όσο πιο γρήγορα τόσο καλύτερα.

  12. moytzoyris avatar
    moytzoyris 28/05/2011 17:48:54

    τα νευρα ειναι αποτέλεσμα της πιεσης που δεχονται απο τα αφεντικα τους.Βλέποντας πλέον αργά αλλα σταθερά να αφυπνίζετε ο λαός (οχι του καρατζαφύρερ)υπάρχει έντονη ανησυχία ανατροπής των σχεδίων που τους αναθέσαν να φέρουν σε πέρας.Ετσι όσο θα ανεβαινει ο πατριωτισμός των Ελλήνων τοσο αυτα τα αφεντικά θα απομακρύνονται απο τους πρωην υπαλληλους τους πολιτικούς και θα κρυβονται πίσω από τον πατριωτισμό ωσπου να τον καπηλευθούν και κατοπιν ως σωτηρες να μας προτείνουν νεους ηγετες με νεες ιδεες για μια Ελλαδα που θα ανήκει στους Ελληνες.................και παλι απο την αρχη..... !!!!!!!!!! τους μαθαμε τους γνωρισαμε τους χορτασαμε ας τους δωσουμε αυτο που τους αξιζει...

  13. χαρης avatar
    χαρης 28/05/2011 19:16:18

    ουτε νευρα εχει ουτε αλαζονεια απλα κανει αυτο που τον διεταξαν εχοντας πληρη συνειδηση προσδοκωντας προφανως κατι σαν αμοιβη

  14. ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ avatar
    ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ 28/05/2011 20:31:32

    Αν και moytzoyris σωστός!!!

  15. Αλέξης avatar
    Αλέξης 29/05/2011 14:47:09

    Παιδιά το MEGA ήταν είναι και πάντα θα είναι ΠΑΣΟΚ. Έχει πολλά γραμμάτια να ξεχρεώσει. Το θέμα είναι ότι εμφανίζονται τώρα να κάνουν αντιπολίτευση στην κυβέρνηση για να συγκρατήσουν τους πράσινους αγανακτισμένους.