30/04/2009 14:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προσοχή: Πανδημία... χοίρων!


____________________________________________________________________________________________
Κυρίες και κύριοι, δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει, αλλά βρισκόμαστε πολύ κοντά στην εξαφάνιση του ανθρώπινου γένους. Σύμφωνα πάντα με τα ελληνικά μέσα ενημέρωσης και τους φίλους δημοσιογράφους, η γρίπη των χοίρων (swine flu) είναι η νούμερο ένα απειλή του πλανήτη καθώς έχουν ήδη πεθάνει 159 άτομα στο Μεξικό και 1 στις ΗΠΑ.

Θα θυμάστε, βέβαια, ότι προ διετίας περίπου ο άνθρωπος (με τη γενικότερη έννοια) σώθηκε στο τσακ (!) από μία παρόμοια γρίπη, αυτή των πουλερικών. Ευτυχώς που και τότε τα ΜΜΕ πήραν την κατάσταση πάνω τους, πείθοντας τα πτηνά να μην αποδημούν, ενώ αυτά που ήδη νοσούσαν πείστηκαν να αυτοκτονήσουν.

Με απέχθεια τονίζω ότι μία από τις αθλιότερες μορφές της παγκόσμιας ιστορίας, ο Αδόλφος Χίτλερ (1889 - 1945), είχε πολύ ορθά συμβουλέψει τους συνεργάτες του να μην παρασύρονται νομίζοντας ότι οι μάζες είναι πιο ανόητες απ' όσο δείχνουν. Αναφέρω τη διαπίστωση τούτη καθώς είμαι βέβαιος ότι εσείς, οι φίλοι αναγνώστες, έχετε στην πλειονότητά σας διαπιστώσει την υπερβολή στο όλο ζήτημα, μια υπερβολή που εξυπηρετεί συγκεκριμένους άδηλους στόχους.

Πρώτος στόχος παραμένει φυσικά η υψηλή τηλεθέαση που προκαλεί ο πανικός. Δεύτερος στόχος είναι ο αποπροσανατολισμός της κοινής γνώμης από τα δύο τεράστια προβλήματα που ταλανίζουν τον ελληνικό κοινωνικό ιστό: την οικονομία και την παραμονή του Βαλβέρδε στον Ολυμπιακό!....

Διαβάστε τη συνέχεια εδώ:

http://www.euro2day.gr/specials/opinions/132/articles/502119/Article.aspx#bellow

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 30/04/2009 14:50:26

    Αν ζούσαμε στην Αίγυπτο εκεί τα σφάζουν όλα σήμερα με προεδρικό διάταγμα ,εδώ ευτυχώς πρέπει να μας μείνουν μερικά (να μας ερεθίζουν )

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 30/04/2009 15:02:54

    Κάπου στη μέση η αλήθεια. Ναι υπάρχουν αρρώστιες ζώων, που μεταδίδονται σε ανθρώπους. Υπάρχουν μεταλάξεις ιων και η γρίπη φημίζεται. Η γρίπη σκότωσε ίσως περισσότερους στον Α' ΠΠ!

    Από εκεί και πέρα, αν εμείς διαβάζουμε γρίπη στο Μεξικό ή στην Αθήνα και αγοράζουμε γάλα βλάχας, οφείλεται στο καλό μάρκετινγκ των βλάχων.

  3. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 30/04/2009 15:03:17

    Και οι εταιριες φαρμακων-εμβολιων,που θα χεστουν στο ταλιρο.

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 30/04/2009 15:49:32

    Θα αρχίσω ν ανησυχώ μόλις ο ιος φτάσει στους μουσουλμάνους ανατολικά μας.


    ΠΠ

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 30/04/2009 16:07:04

    Ο Αβραμόπουλος σε συνεργασία με το Υφ Τουρισμου θα πρέπει να διοργανώσει καμπάνια ΤΩΡΑ !!!!

    " Ζήσε το Μύθο σου στην Ελλάδα. Στη χώρα όπου τα γουρούνια έχουν ανοσία."

    "Γουρουνιδιακοπές στη Γουρονόχωρα"

    "Ολα τα καλά γουρούνια χωράνε"

    Τα λεφτά τα πήραν τα γουρούνια ( ΓΑΠ μην αναρωτιέσαι )

    "Μεγάλα γουρούνια και Σϊγουρα"

    "Μεταξύ μας.. Γουρουνιά"

    "Απο μικρό κ από γουρούνι μαθαίνεις την αλήθεια"

    "Γουρούνια όλου του κόσμου ενωθείτε στην Ελλάδα"

    «The True -PIG- Experience» (H Πραγματική Γουρουνο-Εμπειρία)

    «Greece. 5000 years old - the pigs are stil here-»

    «A Masterpiece you-r pigs- can Afford»


    Θέλω μετοχές της ROCHE. ΤΩΡΑ.

    ΠΠ

  6. leon avatar
    leon 30/04/2009 16:25:22

    Περα απο το αστειο της υποθεσης το θεμα τεινει να γινει αρκετα σοβαρο. Αφου δεν καταφεραν να μας φοβισουν αρκετα με την κριση τους φροντιζουν πραγματι να ριξουν και στην μαχη την γριπη. Δεν ειμαι απο αυτους που υποστηριζουν πως την "αφησαν" να ξεφυγει απο ενα εργαστηριο επιτηδες. Οχι. Ομως δεν μπορω να αποκλεισω το ποσο "χαρηκαν" με το ξεσπασμα της γριπης αφου τους δινεται ακομα ενα οπλο στην προσπαθεια επιτευξης του στοχου. Ο στοχος ειναι να ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ. Και τωρα πια να πεις...δεν μαμιεται και η κριση σας και τα λεφτα που φαγατε...την υγεια μας να εχουμε και ολα τα αλλα χαλαλι σας.
    Αγαπητοι μου, οταν με το καλο ερθει και στην Ελλαδα, ο πανικος που θα δειτε γυρω σας δεν θα εχει προηγουμενη αναφορα. Ευτυχως που καποιοι εχουν Ιντερνετ και θα μπορουν να επικοινωνουν ακομα. Αλιιως η αισθηση μου ειναι πως ολοι θα καθονται σπιτι και δεν θα πηγαινουν ουτε καν στις δουλειες τους για τον φοβο των Ιουδαιων. Και αυτο θα βολεψει πολυ...παρα πολυ. Θα βομβαρδιστουμε με τονους αχρηστης πληροφοριας απο τον νουμερο 1 τρομοκρατη μεσα στο σπιτι μας...την Τηλεοραση. Σαν χαρη το ζηταω, τουλαχιστον να μην υπαρξουν τρομοκρατες και εδω.

  7. ataktos avatar
    ataktos 30/04/2009 17:11:12

    Να δούμε πότε θα έρθει η ώρα της γαλοπούλας για την παρέα του Ομπαμα (λέτε να μην κολάι κανέναν ίο)

  8. MIG-21 avatar
    MIG-21 30/04/2009 21:26:14

    AAAAAAAAAA............ΨΨΨΨΟΟΟΟ