#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/11/2011 10:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προσοχή: Ενοχλούμε την κ. Μπακογιάννη!



Άκουσα μια συνέντευξή της κ. Μπακογιάννη στον ....προσωπικό της ραδιοφωνικό σταθμό (τον Αθήνα 984) και για μια ακόμη φορά εξεπλάγην!  Νομίζει ότι διαθέτουμε μνήμη χρυσόψαρου! Κάνει πως προήλθε από παρθενογένεση! Βρίσκεται για παραπάνω από 20 χρόνια στη πολιτική και μιλάει  σαν να  ήρθε από άλλον πλανήτη!

 

Διαλέγω μερικές μόνο αναφορές της: «Η λέξη πολιτική στην Ελλάδα ήταν ταυτισμένη με παροχές.»

 

Κοίτα ποιος μιλάει! Τι να πρωτοθυμηθώ τώρα; Να αρχίσω από την περίοδο της Κυβέρνησης Μητσοτάκη; Τους «ανθοπώλες» που έστελνε στην ΕΡΤ; Τα έργα και τις  ημέρες της στο Υπουργείο  Πολιτισμού, «τα ντοράκια», τους εποχικούς πυροσβέστες με τη βοήθειά του κ. Χατζηγάκη; Τα κατορθώματα της στο Δήμο της Αθήνας; Στο Υπουργείο Εξωτερικών; Τι να πρωτογράψω;

 

Στη συνέχεια ....επιπλήττει τον Πρόεδρο της Ν.Δ. λέγοντας ότι:«Νομίζω ότι μέχρι σήμερα έχουν διαγραφεί επτά  άνθρωποι από τη ΝΔ. Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά.»

 

Κυρία Μπακογιάννη, θυμάστε πόσες διαγραφές έκανε ο κ. Μητσοτάκης, άνευ λόγου και ουσίας μάλιστα, όταν ήταν αρχηγός της Ν.Δ.; Δεν νομίζω να είχατε αντιδράσει σε καμιά! Όχι, μόνο αυτό, αλλά  επιχειρηματολογούσατε  υπέρ της αναγκαιότητας των!  Ξέρω πολλά «θύματα» εκείνων των ...προληπτικών διαγραφών που σε κάποιες περιπτώσεις ισοδυναμούσαν με ...εκτέλεση!

 

Εκεί, όμως, που δίνει τον καλύτερό της εαυτό η κ. Μπακογιάννη είναι όταν αναφέρεται στο Antinews!  Λέει συγκεκριμένα: "Το antinews  είναι το μακρύ χέρι του Σαμαρικού περιβάλλοντος! Εδώ και καιρό γίνομαι αποδέκτης των επιθέσεων τους, αλλά εμένα δεν με ενδιαφέρει, είμαι εκτός ΝΔ. Οι άνθρωποι που είναι εντός ΝΔ εκλαμβάνουν τα γραφόμενα σε αυτό το blog ως την κρυφή βούληση ή ότι ερμηνεύουν διά αυτού του τρόπου τις βαθύτερες σκέψεις του αρχηγού της ΝΔ. Αυτό είναι το πρόβλημα στο συγκεκριμένο blog..»

 

Όπως, καταλάβατε, όλοι εμείς είμαστε το ...μακρύ χέρι του Σαμαρά! Τόσα χέρια πια αυτός ο άνθρωπος! Ούτε ...Εκατόγχειρας να ήταν!

 

Κάθε πρωί, λοιπόν, παίρνω τον Ροδινό, τον Μικρό Οδυσσέα,  τον Φάκτορα και μερικούς άλλους και πηγαίνουμε στο γραφείο του Προέδρου της Ν.Δ. για καφέ, να πάρουμε γραμμή, να προγράψουμε διαφωνούντες και όλα τα σχετικά! Όλη μέρα δε είμαστε σε ανοιχτή ακρόαση μήπως και  κάτι δεν τύχει της εγκρίσεως του Προέδρου!

 

Τα βράδια μαζευόμαστε σε κάτι καταγώγια για να αναλύσουμε και να ερμηνεύσουμε τις βαθύτερες σκέψεις του αρχηγού, ο οποίος δεν μας λέει ακριβώς τι θέλει, αλλά μας υποχρεώνει, ως τιμωρία, να ανακαλύψουμε εμείς τις μύχιες σκέψεις του. Τόσο στενή συνεργασία έχουμε!!!

 

Απορώ πότε, κοτζάμ αρχηγός κόμματος,  βρίσκει το χρόνο η κ. Μπακογιάννη και  μας διαβάζει. Μεγάλη μας η τιμή! Δεν νομίζω πάντως να το κάνει επειδή ψάχνει αφορμή να μας ....τιμωρήσει. Άλλωστε   δεν είναι κακός άνθρωπος. Εκείνη την ερώτηση που κατέθεσε στη Βουλή για μια διαφήμιση του antinews,  όπως έμαθα, τη συνέταξε ο ...κ. Ζαφειριάδης, εν αγνοία της! Η ίδια δεν έχει ευθύνη!

 

Για να έρθουμε στο κερασάκι της τούρτας. Λέει η κ. Μπακογιάννη: «Για να έχει αξιοπιστία ένα blog θα πρέπει να έχει τις υπογραφές των ανθρώπων, που να υποστηρίζουν τις απόψεις τους. Αυτό δεν γίνεται στη συγκεκριμένη περίπτωση»

 

Η πιο ....αξιόπιστη πολιτικός, μας θεωρεί αναξιόπιστους! Ε, τότε γιατί δεν μας παραδίδει στη γενική χλεύη και ασχολείται μαζί μας; Δεν θα μπούμε στον πειρασμό να της επιστρέψουμε τον χαρακτηρισμό! Η αξιοπιστία ενός κειμένου κρίνεται απ΄ αυτά που λέει, όχι από το αν είναι υπογεγραμμένο ή όχι! Και όταν δεν είναι υπογεγραμμένο εκφράζει τον διαχειριστή του blog.  Βέβαια, τα περισσότερα κομμάτια του Antinews φέρουν υπογραφές. Και τα ψευδώνυμα, σε περίπτωση που δεν το γνωρίζει, αντιπροσωπεύουν κάποιους ανθρώπους οι οποίοι, και είναι αναφαίρετο δικαίωμά τους, επιθυμούν να διατηρήσουν την ανωνυμία τους. Απορώ γιατί την ενοχλεί αυτό; Στις εφημερίδες δεν γράφονται άρθρα με ψευδώνυμα; Είναι αναξιόπιστα και αυτά;

 

Αντιλαμβάνομαι που το πάει η κ. Μπακογιάννη! Το διαδίκτυο ενοχλεί γιατί δεν ελέγχεται! Θέλει, λοιπόν, να καταργηθεί η  ανωνυμία στα blogs!

 

Αλήθεια τη συνέντευξη αυτή η κ. Μπακογιάννη την παραχώρησε πρίν ή μετά την κατ’ ιδίαν συνάντηση που είχε χθες με τον ιδιοκτήτη του Σκάϊ; Γιατί, απ’ ότι γνωρίζω, και εκείνος πολέμιος της ανωνυμίας του διαδικτύου είναι!  Προφανώς και δεν το έκανε ως εκδούλευση! Δεν κάνει τέτοια πράγματα η κ. Μπακογιάννη!

Αδέξιος Δεξιός

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ignoramus avatar
    Ignoramus 17/11/2011 10:27:07

    τοσο πολυ την καιει το αντινους κι η ανωνυμια; δεν εχει να ασχοληθει με τιποτα αλο; ετσι και αλλοιως μονο για να πλενει πιατα κανει. ο σαμαρας την καθαρισε σαν αβγο.

    • xenios avatar
      xenios @ Ignoramus 17/11/2011 18:10:08

      Ελάτε βρε παιδιά έλεος. Αφήστε την Ντορούλα στο καημό της. Έχει κολλήσει στο 2% και έχει πάθει κολούμπρα.

      Έλεος με την Ντορούλα.

      (Αντώνη στείλε της και τον Κυριάκο, να έχει μια παρηγοριά.)

  2. Y. avatar
    Y. 17/11/2011 10:33:59

    Μόλις μου τηλεφώνησε ο Σαμαράς. Το σημερινό πρωϊνό αναβάλεται. Για το βράδυ ΟΚ, στο γνωστό μέρος, και να πάρουμε προφυλάξεις, γιατί λέει μας πήρε χαμπάρι η κόρη του μπαμπά

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ Y. 17/11/2011 12:11:34

      Χα χα χα χα χα χα χα!!!!

  3. Ariadne avatar
    Ariadne 17/11/2011 10:38:58

    Πράγματι, η Κα Μπακογιάννη φαίνεται να ταυτίζεται με τις απόψεις του Κου "Αλέξη" για τα blogs , καθώς και για τις επιθυμίες του περί κατάργησης της χρησιμοποίησης ψευδωνύμων σ' αυτά.
    Εμείς Κα Μπακογιάννη, εκφράζουμε αξιοπρεπώς τις απόψεις μας τις οποίες φιλοξενεί το antinews . Εάν δέν σας αρέσουν, το κουβαδάκι σας και σε άλλη παραλία! Αμάν πιά!

    • Theo avatar
      Theo @ Ariadne 17/11/2011 10:43:02

      την παρεξηγησατε: η Ντοριτουλα θελει να γραφει και αυτη εδω μαζι με μας.
      ελα ντε που δεν τις κανει την χαρη ο Φακτορας.
      Dora wants back... Dora wants badly back... σχεδον παρακαλαει μιξοκλαιγοντας...
      καθε μερα και πιο πολυ...

      αλλά who cares anyway what Dora-theodora wants... κατακαημενο τρελλοκοριτσο!!

      • Ariadne avatar
        Ariadne @ Theo 17/11/2011 11:11:45

        Εγώ δέν την παρεξήγησα! Αυτή έχει παρεξηγήσει τον εαυτόν της. Ακόμα έχει ενοχλήσεις και "τσουξίματα" μετά απο την απώλεια της αρχηγίας της ΝΔ.

      • βικυ γουλιωτη avatar
        βικυ γουλιωτη @ Theo 17/11/2011 13:52:04

        Πειτε στον Φακτορα να την αφησει να γραφει κι εκεινη! Δεν θελει με τονομα της? Ας γραφει ως Μπακογιαννη, ψευδωνυμο ειναι κι αυτο.

  4. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 17/11/2011 10:45:45

    Κα Μητσοτακη χασατε την ψυχραιμια σας
    Τελευταια σας βλεπω συνεχεια μουντρουχα με σηκωμενο το φρυδι,τι εγινε και σας εφυγε το μονιμο χαμογελο,ετσι σας ειπαν οι επικοινωνιολογοι σας η μηπως και γι αυτο φταιει το Antinews?
    Αντε και να δεχτουμε οτι ο Κακοφωνιξ και" οι λοιποι συγγενεις"πινουν τον πρωϊνο καφε τους κατα Συγγρου μερια και περνουν γραμμη,οι υπολοιποι σχολιαστες τι ειμαστε ,διαπιστευμενα μελη στην "ψυχολογια των μαζων"?

  5. DIM avatar
    DIM 17/11/2011 11:02:02

    ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΗ ΦΡΑΣΗ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ ΠΕΡΙ ΓΕΝΙΚΗΣ ΧΛΕΥΗΣ,ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΔΩΘΕΙ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΧΛΕΥΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΧΩΝΕΨΕΙ.ΓΙΑΥΤΟ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΟΙ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΑΛΛΑ ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΒΓΗΚΑΝΕ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΤΑΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΛΙΓΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ;

  6. mhtsos karditsa avatar
    mhtsos karditsa 17/11/2011 11:18:40

    η ντοριτα δεν ειναι 54 αν αυτο εννοεις θ . ειναι το 54 γεννηθεισα. παντος η καημενη απο τον ποθο της για να βαλει το 3 μπροστα απο τις δημοσκοπησεις βγαινει απο δυο και τρεις φορες στα καναλια μπας... σε συνθηκες πραγματικων εκλογων τα ποσοστα της θα ειναι τραγικα και γιαυτο εγω ειμαι σιγουρος οτι δε θα κατεβει στις εκλογες και αυτη το ξερει. υπαρχει και ενα αλλο μυστικο.
    σε περιπτωση που κατεβει στις εκλογες βοηθαει αθελα της τον σαμαρα να πλησιασει πιο ευκολα στην αυτδυναμια . και εξηγουμαι.
    συμφωνα με τον νομο παυλοπουλου οσο μεγαλυτερο ειναι το ποσοστο των εκτος βουλης κομματων τοσο μικραινει και το ποσοστο που χρειαζεται το πρωτο κομμα για να φτασει στην αυτοδυναμια. επομενως η ντοριτα εστω και αθελα της ισως βοηθησει τον σαμαρα να γινει πρωθυπουργος.

    • Ariadne avatar
      Ariadne @ mhtsos karditsa 17/11/2011 11:26:09

      Την τελευταία παράγραφο τί την ήθελες; Τί μαρτυράς τα φύλλα; Μήν της βάζεις ιδέες!

  7. άγρυπνος Έλληνας avatar
    άγρυπνος Έλληνας 17/11/2011 11:25:49

    Φανταστείτε ποια θα ήταν η δύναμη του antinews αν δεν υπήρχε και η λογοκρισία. Ας είναι. Ένα βήμα τη φορά…

    • factorx avatar
      factorx @ άγρυπνος Έλληνας 17/11/2011 16:34:46

      Κουράσθηκα πια να απαντώ για το θέμα. Θα εξηγήσω ακόμα μια φορά τι συμβαίνει. Γράφει ένας φίλος καλά και ωραία και ξαφνικά του τι δίνει και αρχίζει τα μαμακίες, μαμιέστε κλ κλπ. Το σύστημα τον βάζει αυτόματα σε moderation γι αυτό και όλα τα επόμενα σχόλια. Δεν μπορω να το αλλάξω, αλλιώς θα γίνει χαμός εδώ μέσα. πρέπει να κρατήσουμε ένα επίπεδο.

      Όσοι πάντως έχετε πρόβλημα εξ αυτού του λόγου, δοκιμάστε:

      1. καθαρίστε τα spams
      2. σβήστε computer και modem
      3. επανεκκίνηση και των δυο

  8. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 17/11/2011 11:33:09

    ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...
    ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΟΙ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ... ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ... ΕΝΑΝ ΠΑΝΙΚΟ ΤΟΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ...
    πχ ΤΟ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΟΝΙΜΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ 1-2 ΑΤΟΜΑ ΣΤΑ ΤΟΠΙΚΑ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΑ ΜΕΣΑ ΤΩΝ ΧΑΝΙΩΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΜΗΠΩΣ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΑΤΙ ΛΕΕΙ...
    ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΦΤΕΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΛΛΑΔΑ;...

  9. tsapari avatar
    tsapari 17/11/2011 11:35:05

    Θα της πρότεινα να παραχωρήσει τη θέση της σε κάποιο άφθαρτο στέλεχος της παράταξής της και τότε η πιθανότητα να υπερβεί το 3% στις επόμενες εκλογές είναι πολύ πιο αυξημένη.

  10. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 17/11/2011 11:45:40

    Αντί να γυρνάει τον κόσμο με τα λεφτά που έχει, κάθεται και ασχολείται με κόμματα και blogs.

    • Ignoramus avatar
      Ignoramus @ Kώστας Θ. 17/11/2011 12:07:39

      ολοι παντα θα την θυμουνται ως την κορη του εφιαλτη

  11. 29-26 avatar
    29-26 17/11/2011 12:13:00

    Το δεν ήρθε απο παρθενογένεση που επικαλείστε ως επιχείρημα απαξίωσης σημαίνει οτι είχε εμπλακεί με αυτούς που υποστηρίζεται πολιτικά ως site σήμερα. Δεν είναι δηλ. και το καλύτερο επιχείρημα για να απαξιώσετε κάποιον νομίζω γιατί απαξιώνετε πρώτα τον εαυτό σας....

    • Φρίξος Γιαννιός avatar
      Φρίξος Γιαννιός @ 29-26 17/11/2011 20:16:56

      Αγαπητέ φίλε δεν χρειάζονται επιχειρήματα για την απαξίωσή της απαξιώνεται διότι δεν την ακολούθησε στο κόμμα της ούτε ο αδελφός της, απαξιώνεται διότι δεν μπορεί να συγκεντρώσει σε όλες τις δημοσκοπήσεις παρότι «σιγοντάρεται» από όλα τα κέντρα εξουσίας και διαμόρφωσης κοινής γνώμης ΜΜΕ, απαξιώνεται διότι δεν έχει την αρχοντιά να αποδέχεται τις ικανότητες κάποιου άλλου που τον επέλεξε ο λαός της Ν.Δ., απαξιώνεται διότι στόχος της είναι μόνο και μόνο να αντιπαλεύεται τις αρχές και τη στρατηγική της Ν.Δ. και όχι τις πολιτικές και την τακτική που ωφελούν τη χώρα. Έχω και άλλα να παραθέσω αλλά δεν χρειάζεται.

  12. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 17/11/2011 12:13:11

    Μην ασχολείσθε, της δίνετε αξία...

  13. Ραβινος avatar
    Ραβινος 17/11/2011 12:29:23

    Συμφωνω !

    • stanley@gr avatar
      stanley@gr @ Ραβινος 17/11/2011 14:53:56

      λαθος, παντα πρεπει να υπαρχει ενας καρπαζοεισπρακτορας που φερνει γελιο...
      κατι σαν τον Τζανετακο στις ελληνικες ταινιες...

  14. sawas avatar
    sawas 17/11/2011 12:34:02

    Ξυδακι....

  15. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/11/2011 12:55:13

    Ἐγώ πάντως,τό ὃνομά μου δέν τό βγάζω στή φόρα. Σέ μία μόνο ἀποκάλυψη θά προβῶ,στό ὃτι εἶμαι ἀπό τά Κύθηρα.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/11/2011 13:17:38

      "Τα Κύθηρα ποτέ δεν θα τα βρούμε..."

  16. Κρίτων avatar
    Κρίτων 17/11/2011 13:07:47

    Το πρόβλημα της Ντόρας είναι ότι βλέπει την πολιτική αλλά διευθύνων σύμβουλος πολυεθνικής.Είχε διπλαρώσει όλα τα στελέχη της ΝΔ δουλέυοντας με αυτήν την τακτική αλλά κατέρευσε μπροστά στην δίψα του κόσμου για πολιτική με ιδεολογίαΔεν την αγγίζουν υπόγεια και επαφανειακά ρεύματα πολιτικής,δεν καταλαβαίνει την τρέλλα μας να ασχολούμαστε ώρες γράφοντας πολλοί χωρίς αντάλλαγμα.Γιατί η ''διευθύνων σύμβουλος'' έχει μονίμως το άγχος του αποτελέσματος. Γιατί το κάνω αυτό,τι κερδίζω,πόσο θα μου στοιχίσει!!

  17. ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΙΜΟΣ 17/11/2011 13:17:32

    Κάτι αποχυμωτές SIEMENS ρε παιδιά μήπως τους είδατε?Ο συμμαθητής κάνει καλά δωράκια..Μέχρι και κόμμα (του 1,5% έστω) χρηματοδοτεί.

  18. ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΙΜΟΣ 17/11/2011 13:20:00

    Το 90-93 γέμισε η ΔΕΗ με Ευρυτάνες. Άνθρωποι 50 ετών χωρίς καμία μόρφωση φορτώθηκαν στο δημόσιο από την κυρία που έχει το θράσσος να μιλά για αξιοκρατία. Δεν βρέθηκε κάποιος να τις ρίξει στη μούρη τους παράνομους διορισμούς που η κλίκα της έκανε επί χρόνια στο δημόσιο?

  19. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 17/11/2011 13:26:12

    Πάλι με τους μασκοφόρους του διαδικύου τα έχουνε που υπογράφουν...ανυπόγραφα άρθρα?
    Τα παράπονά τους στον Μικροπολιτικό, στο Βηματοδότη, στο Ζιζάνιο, στον Δαμωνίδη, στη Σίβυλλα, στο Διόδωρο, στον Τιπούκειτο και σε πολλούς άλλους

    • Theoprovlitos avatar
      Theoprovlitos @ Γιάννης Φαίλτωρ 17/11/2011 17:02:59

      Ξεχασες το Ροϊδη και το Λασκαρατο από το αγαπημενο blog του τεως πρωθυπουργου μας ΓΑΠ, οι οποίοι απο οτι μαθαινω για καποιο λογο αποσυρονται από το blogging. Μαλλον θα τοποθετήσουν κανεναν αυτοφορακια στη θεση τους.

      Μηπως ετοιμαζεται νομοσχεδιο που θα υποχρεωνει στην αποκαλυψη της ταυτοτητας των bloggers και σκεπτονται να εγκαταλειψουν την χωρα, με τοσα υβρεολογια που εχουν γραψει και εμμεσους εκβιασμους πολτικων προσωπων;

      Αν και κανονικα τα φιλελευθερα αφεντικα τους -περί ων ο λογος- πρεπει να κανουν τα παντα για να μην αποκαλυφθει η ιδιοτητα τους...

  20. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/11/2011 13:26:40

    Τά βρήκαμε,κι εἶναι πολύ ὂμορφα καί σᾶς περιμένουμε να τά ἐπισκεφθεῖτε.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/11/2011 14:03:59

      Το ξέρω οτι είναι ωραία!
      Είχα έρθει ένα Καλοκαίρι.
      Αργησε το πλοίο είχε κοπεί η άγκυρα, φτάσαμε με καθυστέρηση 4 ωρών τα μεσάνυχτα και με έκπληξη διαπιστώσαμε ο,τι το δωμάτιο που είχαμε κλείσει για μια βδομάδα είχε δοθεί σε κάποιους άλλους, ψάξαμε όλο το νησί, ήταν δεκαπενταύγουστος και δεν υπήρχε ούτε πλυσταριό διαθέσιμο, τη βγάλαμε στην παραλία, την επομένη το πλοίο ήταν γεμάτο, μπήκαμε με το ζόρι, όταν φτάσαμε το Γύθειο διαπιστώσαμε οτι είχαν σπάσει και οι δυο καθρέπτες του αυτοκινήτου....
      Ο Νόμος του Μάρφυ σε πλήρη δράση!

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Κώστας Ροδινός 17/11/2011 15:10:32

        Ώχ! ὃλα τά ἂσχημα σέ ἑσᾶς ἒτυχαν; Πάντως ἂν ἒχετε κλείσει ἒγκαιρα εἰσιτήρια καί δωμάτιο θά περάσετε πολύ ὂμορφα.Ἐγγυημένα! Δέν μπορεῖ πάλι νά σᾶς τύχουν τόσα ἂσχημα πού,σημειωτέον,θά μπορούσαν νά σᾶς τύχουν σέ ὁποιοδήποτε νησί κι ἂν εἲχατε πάει.Ὃσο γιά τό δωμάτιο, ἐχετε ἀπόλυτο δίκιο.

  21. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 17/11/2011 13:28:05

    Τελικά δεν περίμενα, ότι πρωτίστως εσείς και εμείς με τη σειρά μας , ενοχλούμε τόσο πολύ......Κυρία Μητσοτάκη, δεν έχετε ακούσει για το δικαίωμα των πολιτών να εκφράζονται ελεύθερα; Αγνοείτε το γεγονός , ότι πολλοί δημοσιογράφοι αρθρογραφούν χρησιμοποιώντας ψευδώνυμο; Ισως στην ηλικία που είστε, να έχετε αρχίσει να έχετε επιλεκτική μνήμη. Συμβαίνουν αυτά. Αν είναι όμως έτσι, τότε καλλίτερα ν΄αποσυρθείτε, γιατί εκτείθεστε. Κυρία Μητοτάκη, η αλήθεια είναι ότι πάντα ήσασταν ετερόφωτη , ανεπτυγμένη στην ασφαλή αγκαλιά του μπαμπά σας, που έκανε τα πάντα για να σας παραδώσει ένα ιστορικό κόμμα κομμένο και ραμμένο στα μέτρα σας. Η ζωή όμως , δεν είνα πάντα σχέδια επί χάρτου. Υπάρχει και ο αστάθμητος παράγοντας ,με ότι αυτό σημαίνει και συνεπάγεται......Οτι εισπράττετε τώρα , σεις η ίδια δημιουργήσατε με την ανεπάρκειά σας και τ'απωθημένα σας. Ο εγωισμός σας περιοριορίζει την αντίληψή σας για τον κατήφορο που επιλέξατε. Και ο κατήφορος , πάντα έχει άσχημο τέλος. Σε περίπτωση που αναρωτιέστε για τα ποσοστά του κόμματός σας. Και κάτι ακόμα . Τουλάχιστον κοντόφθαλμο , να έχετε τις ίδιες απόψεις με διαδρομιστές της αμερικανικής πρεσβείας. Μία......κουκουλοφόρος του διαδικτύου.....

  22. Νίκος Παπαδημητρίου avatar
    Νίκος Παπαδημητρίου 17/11/2011 13:46:11

    "Κάθε πρωί, λοιπόν, παίρνω τον Ροδινό, τον Μικρό Οδυσσέα, τον Φάκτορα και μερικούς άλλους και πηγαίνουμε στο γραφείο του Προέδρου της Ν.Δ. για καφέ, να πάρουμε γραμμή, να προγράψουμε διαφωνούντες και όλα τα σχετικά!"

    xaxaxaxaxaxa!

  23. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 17/11/2011 14:36:50

    Το πρόβλημα της κυρίας Μπακογιάννη είναι ότι οι ιδέες και οι πολιτικές της απόψεις, έχουν τόση απήχηση στον μέσο Έλληνα, όσο και οι ιδέες και οι απόψεις του ...αλήστου μνήμης, επίσης άκρα Νεοφιλελεύθερου, κυρίου Στέφανου Μάνου. Προφανέστατα, θα έχει την ίδια πολιτική τύχη με τον ...ιδρυτή των ...Ταύρων! Εμείς, απλά σεβόμαστε τις αυτοχειριαστικές της πολιτικές επιλογές...

    • Theoprovlitos avatar
      Theoprovlitos @ ΙΩΝΑΣ 17/11/2011 16:21:13

      Το προβλημα Ιωνα ειναι οτι αυτοι ακριβως ελεγχουν και το ΣΚΑΙ, και τον 984 και τους Δημους Αθηνας και Θεσσαλονικης και επομενως δεν ειναι ακριβως νεκροι αλλα νεκροζωντανοι. Ζομπι δηλαδη.

  24. Theoprovlitos avatar
    Theoprovlitos 17/11/2011 15:18:30

    Γιατι δεν λες και το ΑΛΛΟ:

    Οτι επι ημερων ΛΟΒΕΡΔΟΥ στο ΥΠΕΞ η ΜΚΟ που επαιρνε τα μεγαλυτερα κονδυλια από την ΥΔΑΣ ήταν η θυγατρική της κας Αλεξανδρας Μητσοτακη, η οποία ως γνωστόν προηγαγε τα Ελληνικα χρωματα και τον Ελληνικο πολιτισμό και παρηγαγε μεγα ανθρωπιστικό έργο, αφού εμπλούτιζε την γκαμα των pets των κυριών του Κολωνακιου και με ένα μαυρακι από την Τανζανία...

    Γι αυτο και δεν περισσευαν ποτε χρηματα για πρωτοβουλιες που ΟΝΤΩΣ προηγαγαν τα Ελληνικα χρωματα και ενισχυαν την σφαιρα επιρροης στην Γεωπολιτικη σκακιερα...

    ΥΓ Γνωστο κακοφημο, υβριστικό, πρακτορίστικο BLOG με εμμονες, στελεχωμενο από προσωπα ΑΚΡΩΣ διαπλεκομενα και καταδικασμενα απο την δικαιοσύνη, στο περιβαλλον ΤΙΝΟΣ ανήκει;

    ΥΓ2 Διαβασα σε τρίτο blog, ότι ο κακοφημος και καταδικασμενος λογω των εμμονών του blogger, σκοπευει να αποσυρθει από την ενεργο δραση του blogging. Μηπως το κυβερνητικο παρακρατος ετοιμαζει νομο αρσης της ανωνυμιας των blogs και δεν θελει να φανει οτι ο μεγας υβριστης και προαγωγός πρακτοριστικων θεσεων (Μακεδονικες μειονοτητες, πολιτικοι εκβιασμοι πολιτικων προσωπων, αρθρογραφια που συμπιπτει με εξωθεν χρηματοδοτουμενους Οργανισμους κλπ) ανηκει στο περιβαλλον του Στεφανου Μανου και της Μπακογιαννη.

    Για ψαχτε το...

  25. φωνη avatar
    φωνη 17/11/2011 17:02:44

    Να κάνετε ένα ευχέλαιο καλού κακού τώρα που σας έπιασε στο στόμα της η λατρεμένη.

  26. juliet avatar
    juliet 17/11/2011 18:45:10

    Αδέξιε,
    γιατί νομίζω ότι σφίγγεις τη παλάμη σου γροθιά ,ελευθερώνεις το μέσο δάκτυλο και η λύση δόθηκε!

  27. vaggelis avatar
    vaggelis 17/11/2011 18:58:20

    ειπαμε το ANTINEWS αρχικη σελιδα οσο σε σχολιαζουν alexis βημα εθνος κορη και χατζιγακης τοσο πιο πολλα κλικ θα εχει

  28. Αχθος avatar
    Αχθος 17/11/2011 19:47:49

    δεν αντέχω δεν αντέχω!
    τ' Αντινιούς μπροστά μου έχω!

    http://www.youtube.com/watch?v=2bDY2wCvvTM

  29. βασίλης avatar
    βασίλης 17/11/2011 21:58:21

    Κ Μπακογιάννη
    Επειδή ο λαός διαθέτει και νου και γνωση προσέξται πολύ καλά το τι κάνετε
    και τι λέτε διότι εκτίθεσθαι ανεπανώρθωτα. Δυστυχώς ακόμα και σήμερα οι ενεργειές σας σας εκθέτουν, Π Ρ Ο Σ Ε Ξ Τ Α Ι και τιμήστε το όνομα του
    αείμνηστου ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ όπως του αρμόζει, (πολιτικά εννοώ).

  30. Διαγγελεας avatar
    Διαγγελεας 18/11/2011 01:47:20

    Εγώ άκουσα την τριετία 90-93 ότι ένας επιχειρηματίας από την πελοπόννησο τις είχε πάει στο γραφείο της 600 εκ. δραχμές σαν δωράκη! Λέτε και αυτό να ήταν ραδιο αρβύλα; δε νομίζω! Οι πολλές δοσοληψίες με δωράκια από την εποχή του Αλαφούζου, είναι αρκετές!

  31. Αλέξης avatar
    Αλέξης 18/11/2011 11:22:16

    Άντε Ντορούλα βγάλε χολή τώρα που σε παίζουν τα κανάλια παρά το 2% του κόμματός σου γιατί μετά τις εκλογές θα σε χάσουμε.

  32. ΜΠΑΜΠΗΣ avatar
    ΜΠΑΜΠΗΣ 18/11/2011 18:17:26

    ΝΙΣΑΦΙ ΠΙΑ ΜΕ ΤΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ - ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ - ΚΟΥΒΕΛΟΥ ΚΑΙ.....

    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΩΣ.

    • Theoprovlitos avatar
      Theoprovlitos @ ΜΠΑΜΠΗΣ 18/11/2011 18:27:42

      Οτι την αγαπούν, την αγαπούν!
      Για τα λεφτα της..
      Τους κατοικους της παλι δεν ξερω. Όσο λιγοτεροι οι κληρονομοι τοσο το καλύτερο βρε Μπαμπη μου...

      ΥΓ.Το ποιοι αγαπουν αυτη τη χωρα φαινεται και απο τους παρατρεχαμενους του. Θελετε μηπως τα κειμενα τους ως έκθεση ιδεων; Τις παρέες τους μήπως;