#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/09/2010 19:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προσβολή της νοημοσύνης μας



Δηλαδή νομίζουν ότι θα μασήσουμε με το πανάρχαιο κόλπο του καλού και κακού μπάτσου;


Ο "καλός" πρωθυπουργικός αδελφός, μαλώνει τον κακό Υπουργό του μεγάλου του αδελφού-Πρωθυπουργού;

Δηλαδή μας λέει, "ηλίθιοι υπήκοοι του αδελφούλη μου δεν φταίει αυτός και μην  μαυρίσετε τη κυβέρνησή του στις εκλογές που έρχονται, ΑΛΛΑ Ο ΚΑΚΟΣ ΔΡΑΚΟΥΜΕΛ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΤΟΥ, που κάνει του κεφαλιού του"!!!

ΕΛΕΟΣ, ΦΤΑΝΕΙ ! ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΣΟ ΠΙΑ ΧΑΧΟΛΟΙ.


Ο Νίκος Παπανδρέου  έρχεται με την σειρά του να καλύψει το πασιφανές πια κενό ηγεσίας της χώρας.




Έτσι με όπλο το πτυχίο bachelors στα οικονομικά από το πανεπιστήμιο του Yale (1979),  το Masters στη Δημόσια Διοίκηση στο Woodrow Wilson School (1981), και  το ντοκτορά (Ph. D.) στα οικονομικά από το Princeton (1986) σχεδόν φυσιολογικά έρχεται να τραβήξει το αυτί του  υπουργού  οικονομικών της οικογένειας όπως προκύπτει από το παραπάνω πρωτοσέλιδο του Πρώτου θέματος.


Και φυσικά αρχηγού παρόντος πάσα αρχή παυσάτω…

Γιωργάκη παιδί μου κάνε πέρα…


http://teachers-limnou.blogspot.com/2010/09/2.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αλήθεια avatar
    Αλήθεια 04/09/2010 19:33:53

    Είναι αλήθεια ότι παρασκηνιακά μέχρι τώρα ο Νίκος κινεί όλα τα νήματα αυτής της κυβέρνησης;
    Κι ότι επίσης, κάνει ότι θέλει τον Γιωργάκη;

    Και γιατί ως «μέγας» οικονομολόγος δεν του τράβηξε το αυτί του Παπακωνσταντίνου, αλλά και του ίδιου του Γιωργάκη, πιο μπροστά, όταν πήγαιναν να υπογράψουν την υποδούλωση της χώρας και έρχεται τώρα να το κάνει;
    Γιατί, αν δεν κάνω λάθος εδώ προσπαθεί να μας πείσει ότι ενδιαφέρεται για την χώρα. Έτσι δεν είναι;

    Μήπως είναι ο τέταρτος Παπανδρέου που θα φορτωθούμε, για να μας «σώσει»;

    • anonymous avatar
      anonymous @ Αλήθεια 04/09/2010 19:48:21

      Όπως και να έχουν τα πράγματα αυτή είναι μάλλον η τελευταία γενιά των Παπανδρέου. Η γιαγιά Μαργαρίτα είχε δηλώσει από τότε που η εγγονής της, επίσης Μαργαρίτα του Γιωργάκη, ήταν μαθήτρια ότι θα επιθυμούσε να την δει και αυτή Πρωθυπουργό. Ας ελπίσουμε η δήλωση-επιθυμία-ευχή αυτή να μην πραγματοποιηθεί.

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ anonymous 04/09/2010 23:12:49

        Ποτέ μη λές ποτέ: Έχουν ήδη πάρει σειρά και τα δίδυμα του Κώστα Καραμανλή.

  2. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 04/09/2010 20:09:29

    http://www.youtube.com/watch?v=_Ali04XRq88&feature=related

    Οι ειδήσεις του Μεγκα...

  3. deldio avatar
    deldio 04/09/2010 20:28:49

    Με ποία ακριβώς ιδιότητα και πολιτική νομιμοποίηση "ο αδελφός" εκφράζει υποδείξεις, δίνει εντολές, ελέγχει πολιτικούς κλπ; Γαμώ την πίστη μου πόσο μπανανία είμαστε πιά;

  4. tony avatar
    tony 04/09/2010 20:29:17

    Μήπως είναι ο τέταρτος Παπανδρέου που θα φορτωθούμε, για να μας «σώσει»;
    Ε ναι
    Εδώ φάγαμε τον Γιώργο, από τον Νίκο θα ξεφύγουμε?
    Μέχρι να ετοιμαστούν τα δισέγγονα και να συνεχιστει η σοσιαλιστική βασιλική δυναστεία.

  5. Antilogos-gr avatar
    Antilogos-gr 04/09/2010 20:58:15

    Ο αδερφός σας το ξέρει κ. Νίκο Παπανδρέου;;;

  6. vassilis avatar
    vassilis 04/09/2010 21:03:57

    Μεχρι χθες εφταιγαν οι ελληνες πολιτες,τωρα φταιει ο υπουργος;Ας αποφασισουν οι δημοσιοκαφροι τις πταιει γιατι απο την αγωνια μου δεν μπορω να κοιμηθω!

  7. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 04/09/2010 21:12:02

    Θα τελειώνουμε ποτέ μ' αυτές τις οικογένειες;
    Θα κάνουμε πολίτευμα ανθρώπινο ποτέ και δημοκρατικό;

    Τι είναι η εξουσία; Χωράφια που τ' αφήνει ο πατέρας στον γιό του ή στην κόρη του;

    Ωραία "δημοκρατία" έχουμε.
    Ωραία κόμματα, οικογενειακές επιχειρήσεις.

    Θραξ Αναρμόδιος

  8. Ιωαννης Ένατος avatar
    Ιωαννης Ένατος 04/09/2010 22:17:47

    Απο το ΔΕ ΣΕ ΘΕΛΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΠΑΡ' ΤΗ ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ, πρέπει να βρούμε κι ένα σύνθημα για τους αδελφούς του πρωθυπουργού. Είναι εντελώς αμερικανάκια στην οικογένεια Τσαντ που νομίζουν πως ο κόσμος πλέον τους πιστεύει.

  9. redteam avatar
    redteam 04/09/2010 22:28:10

    Δεν διαβάζετε και δεν ξέρετε τι σας γίνεται. Ο Νίκος Παπανδρέου εγκαλεί τον Παπακωνσταντίνου όχι γιατί βάζει φόρους στο λαό, αλλά γιατί δεν κάνει μηδενική τη φορολογία στις επιχειρήσεις. Κοιτάξτε το κομματάκι κάτω από τη φωτογραφία του Νίκου. Επειδή έτυχε να διαβάσω τον τύπο στην "Οικονομική Επιθεώρηση" του Σεπτέμβρη ζητάει να διαλυθεί το ΙΚΑ, να ξαναβγεί στον αφρό η ανασφάλιστη εργασία που είχε πει ο Γιωργάκης στο Λαύριο το 2004 και άλλα που παραπέμπουν κατευθείαν στον εργασιακό και κοινωνικό μεσαίωνα. Πριν κρίνετε λοιπόν να διαβάζετε. Ο άνθρωπος ζητάει τη διάλυση της κοινωνίας εδώ και τώρα με χειρουργικές επεμβάσεις.

  10. The Saint avatar
    The Saint 04/09/2010 22:47:39

    Καλά, αυτός ο καημένος ο ΓΕΡΟΣ Παπανδρέου αν ηξερε τι γονίδια θσ έσπερνε, μάλλον θα τον είχε κόψει... απ'τη ριζα...

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ The Saint 06/09/2010 11:22:39

      Καλό κουμάσι και αυτός, κύλησε την Ελλάδα στον Εμφύλιο ο οσφυοκάμπτηςτων Άγγλων.....

  11. Vax avatar
    Vax 05/09/2010 02:53:23

    Η συγκερκιμενη εφημεριδα αποδεικνυεται για ακομη μια φορα κατωτερη των περιστασεων! Παιζει με τη νοημοσυνη μας αλλα συνεχιζει να επιβραβευεται για αυτο!! Για ποσο ακομα?

  12. ataktos avatar
    ataktos 05/09/2010 06:55:46

    ο μπέμπης φοβάται μόνο ..τον Πάγκαλο.

  13. Γιώργος avatar
    Γιώργος 05/09/2010 10:10:05

    O "μεταμφιεσμένος Έλληνας" ξαναχτυπά...

  14. Κικη avatar
    Κικη 05/09/2010 13:41:14

    Και ο γερος του οπιου το πιστο αντιγραφο ειναι ο Νικολακης,δεν ηταν και οτι καλυτερο,αν διαβασετε ιστορια μαλλον απο τα χειροτερα δειγματα ελληνα πολιτικου ηταν.