#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/04/2010 16:17
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προσέξτε το "προς το παρόν"



Η Ελλάδα -προς το παρόν- δεν χρειάζεται ενεργοποίηση του μηχανισμού στήριξης, δήλωσε ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Γιώργος Πεταλωτής, συμπληρώνοντας ότι αυτό που προέχει είναι η υλοποίηση του Προγράμματος Σταθερότητας.

Το δίχτυ ασφαλείας της ΕΕ δείχνει ότι η Ελλάδα δεν είναι μόνη της, ανέφερε μεταξύ άλλων.

 Κατά τη διάρκεια της ενημέρωσης των πολιτικών συντακτών ο κ. Πεταλωτής ρωτήθηκε για το πού θα έπρεπε να φτάσουν τα spreads για την ενεργοποίηση του μηχανισμού στήριξης, ο κυβερνητικός εκπρόσωπος είπε ότι κάτι τέτοιο θα ήταν καταστροφικό.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 08/04/2010 16:35:57

    Γιατί κρύβεται ο πρωθυπουργός? Γιατί δεν βγαίνει να υπερασπιστεί την χώρα?
    Ώς πότε θα τον κρύβουν για να μην εκστομίσει κάτι καταστροφικό?
    Τί είδους πρωθυπουργός είναι αυτός που κρύβεται?
    Σε ποιά χώρα κυβερνά?

    • Wolf avatar
      Wolf @ Orestios 08/04/2010 16:46:05

      Γιατί ο Πρωθυπουργός δεν μπορει να απολυσει τον εαυτο του, αν προκύψει μια σφοδρη αντιδραση, τον Πεταλώτη μπορεί ευκολα!!!
      Λειτουργεί και ως γράδο, ο εκπροσωπος.

  2. xrhxa65 avatar
    xrhxa65 08/04/2010 16:57:59

    το κυβερνά μου άρεσε.....το άλλο με τον Τότό, το ξέρετε;

    η σωστή ερώτηση είναι: σε ποιά χώρα αποδομεί;(ξέρετε το αντίθετο της δόμησης)

    • nancy avatar
      nancy @ xrhxa65 08/04/2010 17:43:43

      Σε αυτή που παρέδωσε μέρος της εθνικής της κυριαρχίας.

  3. Wolf avatar
    Wolf 08/04/2010 17:09:47

    Δεν μπορει να απολύσει τον εαυτό του, ο Πρωθυπουργός παιδιά, στην περίπτωση βίαιων αντιδράσεων για τη δήλωση αυτή. Τον Πεταλώτη μπορεί ομως μια χαρά. Αλλωστε ο εκπρόσωπος ειναι γράδο!!!

  4. GreenHorses avatar
    GreenHorses 08/04/2010 17:22:35

    Αρχίσαμε πάλι τα ίδια με τις ασαφείς δηλώσεις... τώρα τα μάζεψε ο τρισέ άρχισαν πάλι;

    Επικοινωνούν καθόλου;

    • kkonstan avatar
      kkonstan @ GreenHorses 08/04/2010 17:47:52

      Μα δεν έχεις καταλάβει ακόμη οτι η αναγκαστική προσφυγή στο ΔΝΤ είναι ο στόχος τους;

      Ο Τρισέ τους καθυστέρησε λίγο, αλλά θα τα καταφέρουν.

  5. Orestios avatar
    Orestios 08/04/2010 17:37:27

    Στο μεταξύ οι "κερδοσκόποι" δίνουν οδηγίες για το τί πρέπει να γίνει στη χώρα.

    http://www.zerohedge.com/article/fx-concepts-john-taylor-economic-reality-will-eventually-destroy-greece-and-europe-warns-civ

  6. Orestios avatar
    Orestios 08/04/2010 17:40:24

    Και άλλες οδηγίες από την Goldman Sachs.
    Ποιός κυβερνά τη χώρα?

    http://www.zerohedge.com/article/goldman-greece-could-turn-endgame

  7. GreenHorses avatar
    GreenHorses 08/04/2010 17:46:44

    Μεγάλη ιστορία η Goldman Sachs πάντως είναι εδώ και κάνει παιχνίδι, μπορεί να μην κυβερνά και από την άλλη αλλά να έχει εσωτερική πληροφόρηση.

  8. nasos avatar
    nasos 08/04/2010 17:51:22

    Με τα σημερινά δεδομένα το πολύ να καθυστερήσει η προσφυγή στο ΔΝΤ και την ΕΕ για ένα μήνα.
    Καλό θα ήταν επίσης να διευκρινιστεί γιατί όποτε πήγε η κατάσταση με τα σπρεντ να ηρεμήσει,συνέβαινε κάτι που έριχνε λάδι στη φωτιά
    είτε με το αποτυχημένο άνοιγμα το 20ετούς ομολόγου
    είτε με τον μυστηριώδη αξωματούχο που διέσπειρε φήμες για τον μηχανισμό της ΕΕ
    ένοχοι ή απλά βλάκες;

  9. loretta avatar
    loretta 08/04/2010 18:37:03

    δεν ξερω τι λετε εσεις και ολοι αυτοι οι περιφημοι ΠΡΑΣΙΝΟΙ EXPERTS του πασοκ και της ευρωπαικης ενωσης .....αλλα μετα τον αυγουστο θα κλαινε μανουλες και θα ειμαστε οπου φυγει φυγει..!!!

  10. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 08/04/2010 19:43:18

    Μπράβο κυριε Τρισέ -συγγνώμη- Πεταλωτή. Να κρατήσουμε τα προσχήματα μέχρι να πουλήσουν οι Γερμανοί και οι Γάλλοι.

  11. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/04/2010 21:52:39

    Λέει ο Αμερικανός:
    Στις ΗΠΑ έχουμε Barack Obama, Steve Wonder, Bob Hope και Johnny
    Cash...

    Και απαντά ο Ελληνας: Στην Ελλάδα έχουμε George Papandreou, no Wonder,
    no Hope and no Cash...

    ΠΠ

  12. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 08/04/2010 23:39:32

    -Ησύχασε, φίλε μου!
    Εγώ είπα ότι είμαστε ηθικώς
    χρεοκοπημένοι κι όχι κυριολεκτικώς.
    Προς το παρόν όμως , προς το παρόν...

    όσο ορισμένοι μιλούν τόσο ο ΤΙΤΑΝΙΚΟΣ ....παιανίζει ως συβαρίτης μαχητής