07/09/2009 19:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προσέγγιση Ντόρας στον Άρη, με το βλέμμα στην επόμενη μέρα



Σάββατο μεσημέρι. Η Ντόρα έχει κανονίσει γεύμα με συνεργάτες. Στο ίδιο εστιατόριο  (Banquet) έχει κανονίσει ο Άρης με τους δικούς του.

Με το που φτάνει ο Άρης η Ντόρα σηκώνεται και τον προσκαλεί να κάτσουν στο ίδιο τραπέζι. Δίπλα της καθόταν ο διευθυντής του πολιτικού της γραφείου Δ. Ζαφειριάδης, ο οποίος σηκώνεται για να καθίσει ο Υπουργός Παιδείας.

 Συζητούν μεταξύ τους για αρκετή ώρα. Σύμφωνα με πληροφορίες του Antinews η κουβέντα περιστράφηκε γύρω από:

-  Τις εκλογές και πως ο Καραμανλής παίρνει όλο τον αγώνα πάνω του

- Την ανάγκη συστράτευσης

- Την ανάγκη επίλυσης του επικοινωνιακού χειρισμού των εκλογών, γιατί κατά την άποψή τους ο υπάρχων μηχανισμός που λειτούργησε στις ευρωεκλογές είναι  ανεπαρκής. 

Ήταν μια σαφέστατη επίθεση φιλίας της Ντόρας στον Άρη, προσανατολισμένη βέβαια στην επόμενη μέρα, μιας και οι εσωκομματικές συμμαχίες άρχισαν να συντάσσονται.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 07/09/2009 19:48:25

    factorx: άσχετο

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ archaeopteryx 07/09/2009 19:53:33

      χμμμ... υποκειμενική η άποψη αυτή...

      • Factorx avatar
        Factorx @ archaeopteryx 07/09/2009 19:55:58

        δεν θέλω ου - αλλά αφού σε νοιάζει να μια ενδιαφέρεουσα είδηση απο το REALPRESS-GR: Φωτιά για το ΛΑΟΣ η Α' Πειραιά μετά τις μεθοδεύσεις Καρατζαφέρη για να μαγειρέψει τα ψηφοδέλτια με εντολή... Βαΐτση Αποστολάτου!! Ο γνωστός σεξολόγος έβαλε βέτο να μην υπάρχουν πρόσωπα στα ψηφοδέλτια που μπορούν να απειλήσουν την εκλογή του και ο Καρατζαφέρης (άλλο που δεν ήθελε) το δέχτηκε!!! Έξω ο Χαρίτος.


        Αυτό λέγεται το σύνδρομο της μεγαλομανίας και της ανασφάλειας που φέρνει. Μετά το γλέντι με τον Ψινάκη, η προστασία του γνωστού σεξολόγου φτάνει τα όρια της υστερίας. Ο Καρατζαφέρης φοβάται τόσο μην του πάρουν τα "ηνία του κόμματος" που προτιμά να το κάνει prive bar (για να μην πούμε τίποτα πιό βαρύ) απ' το να βάλει αυτούς που θεωρεί "αμφισβητίες".


        Συμβουλή: Πρόεδρε διώξε και Βορίδη, Άδωνι, Βελόπουλο και βάλε ΟΛΑ τα τρελλά αγόρια της Show Biz...
        Από ΛΑΟΣ ΤΡΑΛΑΛΑΟΣ!!!

        REALPRESS-GR

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ archaeopteryx 07/09/2009 20:02:39

        όχι factorx, δεν με νοιάζει, θέμα αισθητικής είναι. Αν δεν ήμουν σεμνότυφος θα έγραφα νουβέλα για το θέμα... Ή όπως θα έλεγε ο φίλος μου ο μποτίλιας, θέμα σημειολογίας. Και ενώ είναι πολιτικού περιεχομένου η είδηση της ανάρτησης, δες τις αντιθέσεις, τις αισθητικές, όλα αυτά. Να φανταστώ ότι υπάρχει πιθανότης να προσχωρήσει το duo της ανάρτησης στον Kαρατζαφέρη;

        • Factorx avatar
          Factorx @ archaeopteryx 07/09/2009 20:13:16

          Γιατί; υπάρχει λόγος προσχώρησης στον Καρακαταφέρη; Αφου υπάρχει σύμπλευση στην αποδόμηση του ΚΚ. Οτι λέει ο καρατζαφύρερ το λένε και τα επικοινωνιακα παπαγαλάκια της Ντόρας

          • archaeopteryx avatar
            archaeopteryx @ Factorx 07/09/2009 20:16:07

            στην αρχή νόμιζα οτι ο καρατζαφέρης είναι δημιούργημα του πασόκ. Μετά μου πέρασε αυτή η ιδέα που λες (από εδώ). Θα έλεγα "ΚΑΘΑΡΕΣ ΛΥΣΕΙΣ" αλλά θα με πεις ...Σημιτικό. Ωστόσο είμαι υπερ των καθαρών λύσεων.

  2. theo1611 avatar
    theo1611 07/09/2009 19:57:22

    Η Ντόρα ή ο Κυριάκος στη(ις) νέα(ες) Βουλή(ές)?

    Προσωπικά προτιμώ τον Κυριάκο!!! Νέος άνθρωπος, με γνώσεις και άποψη.

    ΥΓ: Αφού πάμε για Κυβέρνηση εκ προσωπικοτήτων, τι θέση και αποτέλεσμα μπορεί να έχει μια Ντόρα στο Κοινοβούλιο, ως απλή Βουλευτής, ελέγχουσα την εξουσία?

    • Μποτίλια στο πέλαγος avatar
      Μποτίλια στο πέλαγος @ theo1611 07/09/2009 20:28:07

      Θα συμφωνήσω με την προτίμηση. Παρ' όλα αυτά όταν ο φουκαράς ο Αριστοτέλης φώναζε ότι το γένος αποτυπώνεται στο είδος κάτι ήξερε.

  3. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 07/09/2009 20:27:47

    ΣΗΜΕΡΙΝΕΣ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΕΙΣ
    ΔΙΑΦΟΡΑ ΝΔ-ΠΑΣΟΚ
    GPO 5.5 ΜΟΝΑΔΕΣ
    METRON ANALYSIS 6.1 ΜΟΝΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΔΥΝΑΜΙΑ
    MRB 5.4 ΜΟΝΑΔΕΣ
    ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΕΣ ΟΤΙ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΚΑΜΨΕΙ
    ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΓΑΤΕ ΟΤΙ ΓΥΡΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

    • palios avatar
      palios @ Δημήτρης 07/09/2009 21:27:19

      Λέμε και ψμεατούκλες; Μόνο της GPO είναι σημερινή

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 07/09/2009 20:34:53

    ομοιος ομοιω αει πελαζει


    ΠΠ

  5. Orestios avatar
    Orestios 07/09/2009 21:03:54

    Κλείνει η ψαλίδα σιγά σιγά. Για να δούμε που θα πάει μόλις αποκαλύψει το πρόγραμμά του το GAP. Αυτό περιμένουμε αλλά το κρύβει. Μεχρι πότε? Εκτός αν το ραπανάκι είναι το κεντρικό νόημα.

  6. palios avatar
    palios 07/09/2009 21:31:18

    Τι παίζει βρε antinews; Σύγκρινα την φωτογραφία που βάλατε εσείς με την άλλη της Ελευθεροτυπίας που όπως λένε τα μπλογκς την τραβηξε η Κοραή
    και βλέπω οτι η δικιά σας είναι διαφορετική. Ευτυχώες γιατί νόμιζα οτι εσείς την πήρατε απο την Ελευθεροτυπία

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 07/09/2009 21:39:35

    "H μοναξια της αγελαδας"

    Η απυθμενη μελαγχολια του ευγενους αυτου ζωου..

    Η ακορεστη πεινα της αγελαδας.

    Τεχνη δεν ειναι οτι βλεπεις. Τεχνη ειναι οτι νιωθεις !!

    Που ειναι το γκαζον? Το γκαζον το εφαγε η αγελαδα !

    Το μαχαιρι θυμιζει τη θυσια της αγελαδας...

    Πολιτικη Εικαστικη Τεχνη.. ! αφιερωμενο σε ολους. καλη διασκεδαση !

    Πολιτικος Εικαστικος Μπουφες.

    Σας εχει αγγιξει των καλλιτεχνικη σκοπια των δημιουργων?? - Ναι.. ( ρεψιμο ! )

    http://www.youtube.com/watch?v=cSHaGu7Fcsc

    ΠΠ