#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/05/2009 17:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προς νέο πόλεμο ΠΑΣΟΚ – εκδοτών;

Στην καταπολέμηση της διαφθοράς και της διαπλοκής θα επικεντρωθεί η προεκλογική εκστρατεία του ΠΑΣΟΚ, όπως αναφέρουν δημοσιογραφικές πληροφορίες και όπως συνάγεται από την σημερινή εμφάνιση του κ. Γ. Παπανδρέου στο ΤΕΙ της Αθήνας

Μιλώντας στους σπουδαστές είπε ότι το ΠΑΣΟΚ δεν θα επιτρέψει στα ισχυρά συμφέροντα να εξαγοράζουν πολιτικούς, δικαστές και μήντια. «Δίνουμε μάχη εναντίον της διαφθοράς. Δεν θέλουμε να στοχοποιήσουμε κάποιο πρόσωπο. Θέλουμε να αλλάξουμε το πολιτικό σύστημα. Δεν θα επιτρέψουμε στα ισχυρά συμφέροντα να εξαγοράζουν πολιτικούς, δικαστές και μήντια». Υποσχέθηκε επίσης ένα δισεκατομμύριο ευρώ για την εκπαίδευση τον πρώτο χρόνο της διακυβέρνησης του ΠΑΣΟΚ.

Όπως έχουμε επισημάνει ξανά η εμμονή του κ. Παπανδρέου σε θέματα διαφθοράς προκαλεί ισχυρές αντιστάσεις στο εσωτερικό του Κινήματος, κυρίως από την πλευρά των εκσυγχρονιστών. Ο ίδιος όμως και στενοί συνεργάτες του φαίνεται να εκτιμούν ότι τα σκάνδαλα αποσταθεροποιούν τον Κ. Καραμανλή και τη ΝΔ. Ο αντίλογος, βέβαια, είναι ότι συσπειρώνουν τη ΝΔ.

Διαβάζουμε επίσης σε εφημερίδα του κ. Μπόμπολα (βλέπε εδώ) ότι και ο κ. Παπανδρέου και ο εκπρόσωπος του ΠΑΣΟΚ κ. Παπακωνσταντίνου «επαναφέρουν τη θεωρία περί υπονόμευσης του Κινήματος από τα συμφέροντα. Η ηγεσία του κόμματος βλέπει μάλιστα οργανωμένο σχέδιο αποσταθεροποίησης του ΠΑΣΟΚ ενόψει των εκλογικών αναμετρήσεων και ήδη διατυπώνει αιχμές, που θυμίζουν 11η Νοεμβρίου».  Εκτιμήστε το αυτό σε συνδυασμό με όσα γράφουμε σε προηγούμενα post για το 2% των εκδοτών.

Σχολιάζοντας τη νέα αναφορά του προέδρου του ΠΑΣΟΚ στο θέμα της διαφάνειας, το ΚΚΕ σημείωσε τα εξής: «Μια και ο κ. Παπανδρέου μιλάει διαρκώς για διαφάνεια, καλό θα είναι να πει στους ψηφοφόρους του ΠΑΣΟΚ και στο λαό, τι συζητάνε στη λέσχη Μπίλντερμπεργκ, όταν μαζεύονται, αυτός και στελέχη του ΠΑΣΟΚ μαζί με τον Κ. Καραμανλή και με τους εκπροσώπους του παγκόσμιου ιμπεριαλισμού».

«Το ανέκδοτο του 2009 ακούστηκε σήμερα από τα χείλη του κ. Παπανδρέου όταν μας είπε πώς το ΠΑΣΟΚ αντιμάχεται τα μεγάλα οικονομικά συμφέροντα», παρατήρησε από την πλευρά του ο Πάνος Σκουρλέτης, του Γραφείου Τύπου του ΣΥΝ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 07/05/2009 17:27:41

    Αποκτά ενδιαφέρον το προεκλογικό τοπίο. Από αριστερά φαίνεται θα δοθεί η μεγάλη μάχη, αφού από δεξιά μάλλον έχουν ξεκαθαρίσει τα πράγματα.

  2. Αλεξάνδρα avatar
    Αλεξάνδρα 07/05/2009 17:31:38

    Ωχ, ωχ, ο νεός ανένδοτος του Μπαϊρακτάρη.Με τα μπουμπουκάκια που κουβαλάει,προβλέπω η παρανομία να ανεβάσει τις τιμές εξαγοράς.

  3. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 07/05/2009 17:40:46

    @2: Πρέπει να βρεθεί και το αντίστοιχο του Μπαϊρακτάρη για τη διακήρυξη του νέου ανένδοτου,
    ένα μεγάλο ιντερνετ καφε θα του πήγαινε νομίζω του ΓΑΠ, για διαδικτυακή μετάδοση, ίσως και από ανοιχτό χώρο με όλα τα wi fi γκάτζετ.

  4. Ηellenic avatar
    Ηellenic 07/05/2009 17:47:36

    Λεει το ΚΚΕ, για τη λεσχη του "Παγκοσμιου Ιμπεριαλισμου", ας μας πουν καλυτερα για τη δικη τους λεσχη, αυτη που κρατησε λαους στο σκοταδι και στην τυφλη υπακοη για πανω απο 70 χρονια..

  5. Ηellenic avatar
    Ηellenic 07/05/2009 17:49:42

    @4-Anonymous-Κανε ονειρα, ο λαος εχει ηδη αποφασισει, εκτος αν θεωρεις ανεπαρκη τον ιδιο τον Ελληνικο λαο.

  6. kwstas avatar
    kwstas 07/05/2009 18:06:20

    exei h den exei dikio o papandreoy?afto einai to erwthma..apanthste prwta se afto kai meta kanoyme koubenta gia ta alla...ton andrea to 89 poios ton polemhse?oloi aftoi me thn proswrinh adeia thleoptikoy stahmoy den htan?alwste etsi kai alliws oi ekseliskeis tha arxisoyn stis 7 mah se poloys xwroys ....

  7. kwstas avatar
    kwstas 07/05/2009 18:07:48

    mania tegopoulou shmera se sxolio sthn eleftehrotypia venizelos 1995 roysopoulos 2007 proswrinea adeies tv stelnei sms h moy fenete?

  8. αντί avatar
    αντί 07/05/2009 18:34:05

    Τώρα μπορούμε να κοιμόμαστε ήσυχοι που ο Γιωργάκης θα πολεμήσει τα συμφέροντα!!

  9. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 07/05/2009 18:53:16

    Ρε σεις λέτε να χάσει απ τον Μπελούσι και στις ευρωεκλογές; Τόσα σκάνδαλα, τόση ανικανότητα και ο Μπελούσι αντέχει. Τι παίζει;

  10. Θύμα avatar
    Θύμα 07/05/2009 19:16:05

    Πρέπει να παραδεχτούμε οτι συγκρούστηκε σκληρά με το Σημιτικό κατεστημένο του ΠΑΣΟΚ που εκπροσωπεί την διαφθορά στο κόμμα, έφτασε σε σημείο κάποια στιγμή να διαγράψει έναν πρώην 8 χρόνια πρωθυπουργό δέν είναι μικρό πράγμα.
    Εγώ πιστεύω οτι έχει καλές προθέσεις αλλά οι νταβατζήδες που θέλουν τον Καραμανλή θα του κάνουν σκληρό πόλεμο να μή βγεί πρωθυπουργός και ο πολιτικά ανώριμος μέχρι ηλιθιότητας Ελληνικός λαός φοβάμαι οτι θα πέσει στην παγίδα τους.

  11. daris avatar
    daris 07/05/2009 19:32:20

    @11
    Συμφωνω με την σκεψη σου αν και υποψιαζομαι οτι σκληρο πολεμο εχει και απο το κατεστημενο του ΠΑΣΟΚ...
    Ας ελπισουμε οτι θα το καθαρισει μια μερα...

  12. tiramola avatar
    tiramola 07/05/2009 19:39:20

    Επειδή είμαι από τα "κορόιδα" σ' αυτή την χώρα όπου ποτέ δεν ζήτησα τίποτα απο κανένα πολιτικό στηρίζω και ψηφίζω το άλλο "κορόιδο" τον Παπανδρέου που το σύστημα της διαπλοκής θέλει να του φορτώσει όλα τα ανομήματα της ιστορικής διαδρομής του ΠΑΣΟΚ.

    Είμαι αισιόδοξος γιατί βλέπω ότι μαζευτήκαμε πολλά "κορόιδα".

  13. christos avatar
    christos 07/05/2009 19:40:02

    Εντάξη...τον κάνουν πόλεμο τον ΓΑΠ...αλλά κι αυτός μεγάλος κουτρούλης είναι...διαβάστε παρακάτω...

    http://apolitik.pblogs.gr/2009/05/454385.html

  14. kontin avatar
    kontin 07/05/2009 19:40:08

    Ο ΓΑΠ έχασε την ευκαιρία το 2004 τώρα μόνο πίσω μπορεί να κάνει. Δεν δείχνει και άνθρωπο με αποφασιστικότητα δυστυχώς για τον τόπο και το ΠΑΣΟΚ. Τα κοπρόσκυλα και τα λαμόγια του Εκσυγχρονισμού έχουν τις άκρες τους και ο ίδιος τους συντηρεί μέσα από τον φορέα ΠΑΣΟΚ.

  15. Θύμα avatar
    Θύμα 07/05/2009 19:52:05

    Είναι πολύ πιό τίμιος νομίζω και σε σχέση με τον πατέρα του, γιατί και ο Αντρέας πλάκα - πλάκα τις λαμογιές του τις έκανε.

  16. osaperas avatar
    osaperas 07/05/2009 20:04:29

    Εάν έχω να διαλέξω μεταξύ των εκδοτών και οποιουδήποτε άλλου θα πάω με τον οποιονδήποτε άλλον.

  17. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 07/05/2009 20:41:20

    Ερωτήθη ο ΓΑΠ που θα βρεί το ΠΑΣΟΚ τα λεφτά που υπόσχεται;
    Και τι απάντησε ο Άινσταιν;
    "Το ΠΑΣΟΚ θα βρει τα χρήματα για τον λαό όταν αναλάβει τη διαχείρηση της κυβέρνησης με διαφάνεια..."
    Και από κάτω χειροκροτούσαν οι κλακαδόροι, τα ζόμπι που περιμένουν θέσεις και μερίδιο στις μίζες!
    Α ρε Ελλάδα!

  18. Hase avatar
    Hase 07/05/2009 20:42:21

    18 Anonymous
    Ρε φιλε ο ΓΑΠ που σπουδασε;; Και ολοι οι βουλευτες του κομματος που υποστηριζεις που στελνουν τα παιδια τους; Μονο για την Παπαρηγα ξερεις να λες;. Για την παιδεια που εχει τα κακα της χαλια και που συνυπευθηνος ειναι και ο ΓΑΠ (ηταν υπουργος παιδειας καποτε αλλα μαλλον δεν το ξερεις) δεν εχεις να πεις τιποτα;;. Καλα κανει και στελνει τα παιδια της εκει που τα στελνει. Εσυ μπορεις η τα στελνεις στα μπουρδελα που εχουμε για σχολεια;
    Και πηγαινε και λιγο στην ουσια αυτων που ειπε η Παπαρηγα. Αλλα μαλλον δεν ξερεις τι ειναι η λεσχη Μπίλντερμπεργκ. Οσο για το κουτοχορτο, μαλλον μονο αυτο τρως.

  19. Hase avatar
    Hase 07/05/2009 20:47:35

    Α ναι ξεχασα να σου πω και για την τυποεκδοτικη. Ε λοιπον καυθτερα ειναι τα κομματα να εχουν διαφανεις επιχειρησεις με βιβλια και πληρωμες στην εφορια παρα να τα παιρνουν οι Τσουκατοι απο την Ζημενς απο την ΜΑΝ και απο τις καθε ειδους μιζες

  20. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 07/05/2009 20:52:47

    @14 Χαρά στο κουράγιο σου ρε Τιραμόλα. Αν δεν είσαι βαλτός (ρητορικά το θέτω) πρέπει να είσαι μαζοχιστής ήρωας ιδεολόγος. Εσύ αγωνίζεσαι με τον ανιδιοτελή μάλλον τρόπο σου για το ΠΑΣΟΚ που αν τυχόν αναλάβει, αμέσως θα προκύψουν τα κάθε βαθμού λαμόγια κομματόσκυλα και θα αρχίσουν πάλι τα ίδια. Τώρα μάλιστα ακούω πως πολλά πρώην "κορόιδα" δηλώνουν πως αυτή τη φορά θα γίνουν Άκης στη θέση του Άκη.
    Πάμε δηλαδή για την απόλυτη λεηλασία.... των δημοσίων ταμείων.

  21. Θύμα avatar
    Θύμα 07/05/2009 21:02:02

    @23 εντάξει τώρα μιά χαρά είμαστε δέν υπάρχουν καθόλου λαμόγια, μπράβο πολύ καλά πάμε συνεχίστε έτσι και να ψηφίζετε πάντα σε όλες τις εκλογές Κώστα Καραμανλή τον β'
    Για να πάει η Ελλάδα μπροστά όπως λέει ο ίδιος στις αφίσες του, πολύ μπροστά τόσο που στο τέλος θα σπάσει τα μούτρα της.

  22. thanos avatar
    thanos 07/05/2009 21:19:47

    15-christos Says:
    May 7th, 2009 at 7:40 pm

    christos,καλον ειναι να μαθεις ποιος εχει το "blog" αυτο.

  23. Lavazza avatar
    Lavazza 07/05/2009 21:21:59

    @25

    ενώ με το ΠΑΣΟΚ θα τα πάει τα βήματα τρία-τρία...

    Για τον Γιάννο πάλι βουίζει ο τόπος με τη ΜΑΝ και έπεται και για άλλους Πασόκους να βουίξει...

    Ο κόσμος τους φτύνει και στο ΠΑΣΟΚ νομίζουν οτι βρέχει...

  24. Lavazza avatar
    Lavazza 07/05/2009 21:28:34

    Τί θα πει "νέος πόλεμος" ΠΑΣΟΚ-Εκδοτών;;;

    Είχε ποτέ το ΠΑΣΟΚ πόλεμο με τους εκδότες;;;

    Αφού ελέγχει το 90% των ΜΜΕ (σαν ΠΑΣΟΚ όχι σαν ΓΑΠ)...

  25. thanos avatar
    thanos 07/05/2009 21:33:30

    21-Hase Says:
    May 7th, 2009 at 8:42 pm


    Ειναι η λεσχη αυτη, παρανομη? Εαν ΝΑΙ γιατι δεν την καταργουν?Εαν δεν τους παραδεχεσαι, γιατι δεν καταφερεσαι εναντιον της ΕΕ που και αυτοι συμμετεχουν?(Που στην ουσια σε κυβερνουν)? Εαν σε καλουσαν να λαβεις μερος θα ελεγες ΟΧΙ? Ελα ρε φιλε μια ζωη "Conspiracy" eimaste.

  26. christos avatar
    christos 07/05/2009 21:36:06

    @ 26 thanos Says:

    ποιος το έχει; δεν ξέρω πες μου να μάθω...

  27. Θύμα avatar
    Θύμα 07/05/2009 21:36:22

    @28 εδώ και 6 χρόνια απόλυτος κυβερνήτης της Ελλάδας είναι ο Κώστας Καραμανλής ο β' του Αλεξάνδρου που δέν έχει την παραμικρή σχέση με το ΠΑΣΟΚ.
    Πόσα χρόνια επιτέλους πρέπει να περάσουν ώστε να αναγνωρίσετε οτι το ΠΑΣΟΚ είναι παρελθόν 16,26,36?
    Βάλτε ένα όριο επιτέλους!

  28. thanos avatar
    thanos 07/05/2009 21:38:17

    28-Lavazza Says:
    May 7th, 2009 at 9:28 pm


    Αυτο και αν δεν ειναι, η ατακα της ημερας.
    Να γραφεις κατι τετοια να γελαμε και λιγο.

  29. thanos avatar
    thanos 07/05/2009 21:48:16

    31-# Θύμα Says:
    May 7th, 2009 at 9:36 pm

    Φιλε και καποιος αλλος γραφει με το υφος το δικο σου....μην αλλαζεις nickname λοιπον για να φαινεστε πολλοι.Αυτος λοιπον ο φουκαρας ΚΚ του Αλεξανδρου,σε ανυποπτο χρονο ειπε δημοσιως πως ειναι κουρασμενος ειναι αληθεια?.Μαλλον Ναι, γιατι το δεξι του χερι πηδηξε απο το μπαλκονι

  30. Hase avatar
    Hase 07/05/2009 21:53:40

    @29thanos
    Οχι φιλε μου η λεσχη δεν ειναι παρανομη. Και γιαυτο θα πρεπει να ξερουμε τι συζητανε εκει κορυφαιοι βουλευτες του ΠΑΣΟΚ που εχουν τις τυχες μας στα χερια τους, και αναφερομαι στην κ. Διαμαντοπουλου στον κ. Χρυσοχοιδη και σε αλλους πρασινοσκουφηδες. Επισης θα ηθελα να μαθω αν αυτα που συζητανε ειναι μεσα στα πλαισια ενος σοσιαλιστικου κομματος και στις αρχες του. Οι ιδιοι (οι βουλευτες) λενε πως δεν ειναι καπιταλιστες, αλλα η λεσχη ειναι καθαρα καπιταλιστικη.

  31. Θύμα avatar
    Θύμα 07/05/2009 21:54:31

    @33 thanos δέν σε καταλαβαίνω, το κουρασμένος ήταν κόλπο μήπως και τον λυπηθούν οι πρώην οπαδοί του και τους συσπειρώσει, όταν είδε οτι δέν έπιασε έγινε ξαφνικά ξανά ξεκούραστος.
    Αλήθεια ποιό είναι το άλλο μου nickname?

  32. Προφήτης avatar
    Προφήτης 07/05/2009 21:56:06

    Το πρώτο πράσινο πειρατικό τσούρμο λεηλάτησε την Ελλάδα και αποσύρθηκε σε Εκάλη και νησιά για ήσυχο ξεκοκκάλισμα των κλοπιμαίων.
    [http://troktiko.blogspot.com/2009/05/blog-post_5969.html]

    Τώρα, ο ευγενικός τουρίστας συγκεντρώνει γύρω του νέο τσούρμο, όλα τα πεινασμένα, αγράμματα, κωλόπαιδα που θέλουν να επαναλάβουν, στη νιοστή, τη λεηλασία των προηγούμενων, να γίνουν οι νέοι Γιάννοι, οι νέοι Άκηδες, οι νέες Βασούλες.

    Και επιδιώκει να αλλάξει επιθετικά τη σύσταση της ελληνικής κοινωνίας νομιμοποιώντας τυχάρπαστους, ώστε να κυβερνά μόνιμα.
    [http://www.brusselsjournal.com/node/890]

    Όσοι έχουν εμπειρία από το πρώτο λεφούσι και από το ποιόν των "ανθρώπων",
    όσοι διαθέτουν την ελάχιστη κοινωνική και πολιτική οξυδέρκεια,
    όσοι υπηρέτησαν τη χώρα και φορολογούνται απ' αυτήν,
    όσοι ΔΕΝ προσβλέπουν σε προσωπική ωφέλεια-κλοπή από πράσινο καθεστώς
    όσοι από δημοκρατική ευαισθησία αντιτίθενται στον ολοκληρωτισμό,
    όσοι τιμούν την Ελληνική ιδιοπροσωπεία σε αντίθεση με τον χαοτικό "πολυπολιτισμό",
    όσοι από προσωπική στάση ζωής δεν έχουν καμμία σχέση με παπανδρεϊκές πρακτικές,
    θα είναι ΗΛΙΘΙΟΙ αν επιτρέψουν στο ΠΑΣΟΚ να επανέλθει ανέμελα και ατιμώρητα στην διακυβέρνηση, αν δώσουν στο δολοφόνο το όπλο για να τούς σκοτώσει.


    ΥΓ Δεν μ' ενδιαφέρουν οι πράσινοι κοψοχέρηδες που θα εμφανιστούν μετά από 3 μήνες κυβέρνησης ΓΑΠ, έχω γνωρίσει αρκετούς.

  33. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 07/05/2009 22:24:07

    Η σοσιαλιστική σέχτα της λέσχης Μπίλντενμπεργκ.

  34. christos avatar
    christos 07/05/2009 22:38:54

    thanos τι έγινε; θα μου πεις ποιανου είναι το μπλογκ αυτο;

  35. christos avatar
    christos 07/05/2009 22:48:57

    ναι και καταχρέωσε τη χώρα...

  36. stelios avatar
    stelios 07/05/2009 22:50:08

    xxxxxx

    factorx: γιατί χαλάς ένα καλό κείμενό σου με ανόητους χαρακτηρισμούς επιπέδου δημοτικού. ξαναγράψτο χωρις χαρακτηρισμούς και θα δει οτι ειναι κααλύτερο

  37. thanos avatar
    thanos 07/05/2009 22:52:31

    34-Hase Says:
    May 7th, 2009 at 9:53 pm

    Ανεφερες φιλε μου δυο Πασοκια,αληθεια δεν χερεις αλλα ονοματα....? Και ουτε απαντησες σε ολα .Δεν πειραζει, μπορει να το παιζουν σοσιαλιστες και να ειναι κρυφοκαπιταλιστες.Μην μου πεις ομως πως και η "Τυποεκδοτική" δεν ειναι καπιταλιστικη? δεν ακουσα να μοιραζει τα κερδοι στα συντροφια.Ουτε ειναι ειδος Kομμουνας. Ενα εκατομυριο ευρωπουλα τους δωρησε η ΝΔ. Και δεν δινουν το δικαιωμα να ελεγχθουν τα βιβλια τους.Κατι περι "Γερμανος" ειχα ακουσει...
    Hasta la vista.

  38. christos avatar
    christos 07/05/2009 22:54:44

    thanos το παρακάτω μπλόγκ ποιανού είναι πες μου περιμένω...

    http://apolitik.pblogs.gr/2009/05/ntoym-taratatzoym-ntoym-ali-kai-trisali.html

  39. hiong avatar
    hiong 07/05/2009 23:02:54

    @20
    Ρε Attractor, έλεος. Διάβασε το πρόγραμμα του ΠΑΣΟΚ και μετά μίλα. Άκου που θα τα βρει τα λεφτά. Ακόμα δεν έχεις καταλάβει ότι το ζήτημα δεν είναι πού θα βρεθούν τα χρήματα, αλλά πού θα κατευθυνθούν οι πόροι; Έλεος. Αυτό το επιχείρημα για το πού θα βρεθούν τα χρήματα πέραν του ότι είναι βλακώδες ΄χει καταντήσει κουραστικό. Και το θέτεις κιόλας με τέτοιο τρόπο λες και ανακάλυψες την Αμερική.

  40. Hellenic avatar
    Hellenic 07/05/2009 23:03:39

    @40-christos. Δεν ξερεις οτι ειναι κανονας του συστηματος το χρεος ωστε να σε ελεγχει η παγκοσμια τραπεζα?-λιγο η πολυ δεν εχει σημασια. Τωρα με το Ευρω και αν υπαρξει και πολιτικη μαζι με την οικονομικη ενωση θα γλιτωσουμε μια και καλη απο αυτους με τη προυποθεση οτι θα ειμαστε κρατος οχι σπαταλο, γραφειοκρατικο και με προβληματικο δημοσιο τομεα σε ολα τα επιπεδα.

  41. christos avatar
    christos 07/05/2009 23:07:40

    και αυτά θα τα κάνει ο ΓΑΠ; αυτό θέλεις να πεις; αν ναι είσαι το λιγότερο αφελής...

  42. Hase avatar
    Hase 07/05/2009 23:11:06

    @42 thanos
    Φιλε δεν νομιζω οτι μπορω να τα βγαλω μαζι σου. Εισαι σε αλλο νοητικο επιπεδο.

  43. Hellenic avatar
    Hellenic 07/05/2009 23:13:05

    @47- Το παιχνιδι αυτο δεν παιζεται σε τοπικο μονο επιπεδο αλλα σε παγκοσμιο, ειναι ο αγωνας της δημοκρατιας απεναντι στον ολοκληρωτισμο καθε ειδους και στον αφανισμο της μεσαιας ταξης

  44. christos avatar
    christos 07/05/2009 23:15:52

    προτείνεις λοιπόν εμείς να βάλουμε μπροστάρη τον ΓΑΠ; κάηκε η γούνα μας αν κάνουμε κάτι τέτοιο...

  45. Ηellenic avatar
    Ηellenic 07/05/2009 23:21:25

    @50- και να βαλουμε ποιον?

  46. christos avatar
    christos 07/05/2009 23:24:43

    έχουμε μια χαρλά πρωθυπουργό...

  47. Ηellenic avatar
    Ηellenic 07/05/2009 23:31:35

    @54-Eαν δεν ηταν ο καρατζαφερης τωρα δεν θα υπηρχε κυβερνηση ΝΔ. Φαντασου την ειρωνια της Ιστοριας. Αυτοι που μετα το 74 αποκυρηξαν την ακροδεξια τωρα ευχαριστως κρατιουνται στην ζεστη αγκαλια της.

  48. Hase avatar
    Hase 07/05/2009 23:44:47

    @51Anonymou
    Δεν μπορω να σε πιασω. Ο ΓΑΠ δεν ειναι και καπιταλιστης, επομενως γιατι σπουδασε στην Αμερικη; Με τετοιου ειδους μαλακιες δεν μπορω να ανταπεξελθω. Το που σπουδασε καποιος , η ποιοι ειναι οι γονεις του δεν ειναι το ζητουμενο. Το να λες την μαλακια για το που σπουδασαν τα παιδια της Παπαρηγα δεν ειναι επομενως επιχειρημα. Τα σχολεια μας ειναι χαλια και ο καθε γονιος κρινει που θα στειλει τα παιδια του. Απο κει και περα για τον Τσουκατο δεν λες κουβεντα ουτε για τους υπολοιπους που ταχουν παρει. Μαλλον και συ καλοβολεμενος εισαι. Καποια αδειουλα σε καμια λαικη αγορα, καποιο παιδι σε δουλεια, οπως ολοι στην κλαδικη καπου θα σεχουν βολεψει.

  49. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 08/05/2009 00:41:48

    Hiong. @45 Αυτό μόνο κατάλαβες;
    Ότι απορώ που θα βρει τα λεφτά ο ΓΑΠ;
    Στα τέτοια μου και ο ΓΑΠ και τα λεφτά.
    Εγώ στηλίτευσα την απάντησή του σε στυλ άλλα λόγια να αγαπιόμαστε και το απο κάτω χειροκρότημα. Κοινώς, ότι παπάρα και να έλεγε ο ΓΑΠ, οι μαλακοπίτουρες κομματόσκυλοι από κάτω θα χειροκροτούσαν.
    Αυτό είπα και αυτό σχολίασα. ΟΚ;

  50. Hase avatar
    Hase 08/05/2009 09:16:06

    @57 Ανονυμε!

    Αετος εισαι ρε μπαγασα, τα βαζεις με τον Τσιπρα και την Παπαρηγα, τα βαζεις με τον Μητσοτακη τον ΓΑΠ τον Τσουκατο αλλα δεν μας λες τι καπνο φουμαρεις. Που εισαι και τι αντιπροσωπευεις. Ετσι οπως τα λές μαλλον Καρατζαφερικος μου φαινεσαι. Αν μου ριχνεις 3-4 δεκαετιες οπως υποθετεις τοτε μπορω να πω απο τα γραφομενα σου οτι δεν εμαθες και πολλα πραγματα απο την ζωη. Αντε και βαλε και ενα ψευδωνυμο να κανω χαζι οταν γραφεις γιατι εδω μεσα υπαρχουν πολλοι ανωνυμοι και θα σε μπερδεψω με καναν αλλο.

  51. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 08/05/2009 12:09:17

    AYTH EINAI H MEΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΤΗΣ ΜΑΓΚΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ! ΕΝΩ ΠΡΟΗΓΕΙΤΑΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΔΗΜΟΣΚΟΠΙΚΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΕΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΕΤΕΝΤΕΡΗΔΕΣ ΤΗΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΔΙΑΦΟΡΑ! ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙ? ΠΡΕΠΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΟΥ.

  52. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 08/05/2009 12:13:56

    STRANGE ATTACTOR ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΟΜΑΤΟΣΚΥΛΑ ΠΟΥ ΣΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΑΓΑΝ ΤΟΝ ΨΕΥΤΟΘΟΔΩΡΟ ΟΤΑΝ ΕΛΕΓΈ " ΜΑΖΙ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ"! ΗΜΑΡΤΟΝ ΘΕΟΥΛΗ ΜΟΥ!

  53. Lavazza avatar
    Lavazza 08/05/2009 12:50:06

    Thanos

    σε πείραξε σαν Πασοκτζή που μετά από 25 χρόνια που ήλεγχες τα ΜΜΕ τώρα πλέον δεν σου κάνουν άλλο τη χάρη;;;

    ΝΕΑ, ΕΘΝΟΣ, ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ, ΒΗΜΑ.

    Οι μεγαλύτερες Εφημερίδες στην Ελλάδα και επί σειρά ετών οι "Ναυαρχίδες" του ΠΑΣΟΚ στα ΜΜΕ...

    Όσο και να είσαι σε εντεταλμένη υπηρεσία του ΠΑΣΟΚ πρέπει να το παραδεχτείς.