#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/04/2012 11:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προς κάποιους καραβανάδες του ΥΕΘΑ και του Τομέα Άμυνας της ΝΔ



Επειδή πολύς ντόρος γίνεται τελευταία με τις αποκαλύψεις του Antinews για το υπουργείο Άμυνας θεωρούμε υποχρέωσή μας να θυμίσουμε σε ορισμένους διαδρομιστές του Πενταγώνου και της Συγγρού ότι στο δημοσιογραφικό «παλμαρέ»  του Antinews συμπεριλαμβάνονται:

Η αποκάλυψη, το 1984 του σκανδάλου των τεθωρακισμένων Λέοπαρντ επί τότε ΝΔ.

Η καταδίκη του φίλου του Ανδρέα Παπανδρέου, Γιώργου Λούβαρη για το σκάνδαλο των πυραύλων Ματζίκ των Μιράζ και παραλίγο του ίδιου του Ανδρέα για το σκάνδαλο της «Αγοράς του Αιώνα» , ας όψονται ο Μητσοτάκης και η τότε Αριστερά που δεν τόλμησαν να κάνουν ειδικό δικαστήριο και για το θέμα αυτό

Η αποκάλυψη του σκανδάλου των ρώσικων πυραύλων TOR παρά τις «φιλικές» παραινέσεις στελεχών της τότε κυβέρνησης Καραμανλή

Ο χαρακτηρισμός ύστερα από αποκαλύψεις ως «έκπτωτων» από τις προμήθειες στο ΥΕΘΑ κάποιων εμπόρων όπλων που έγλειφαν διαχρονικά γαλάζιους και πράσινους πολιτικούς

Και πολλά άλλα

Έχουμε επίσης αποδείξει επανειλημμένα ότι γράφουμε κατά συνείδηση και ύστερα από δική μας επιλογή και ότι δεν μπορεί ΚΑΝΕΙΣ να μας υπαγορεύσει τι θα γράψουμε και τι δεν θα γράψουμε.

Όσοι λοιπόν έχουν μάθει να βαράνε προσοχή από τα δέκα μέτρα στους πολιτικούς και να κάνουν λιτανείες κάθε ημέρα σε κομματικά και πολιτικά γραφεία ας σταματήσουν να ασχολούνται μαζί μας

Και να σταματήσουν αμέσως τις διώξεις τιμίων και ευσυνείδητων αξιωματικών με την .... κατηγορία ότι είναι πηγές μας. Διότι και αν ακόμα συμβαίνει αυτό η προστασία των πηγών μας αποτελεί υψίστη προτεραιότητα για μας. Εφ όρου ζωής. Ας ρωτήσουν για να μάθουν.

Θα πρέπει επίσης να γνωρίζουν ότι η αναμπουμπούλα στην οποία ο λύκος χαίρεται σε λίγες ημέρες τελειώνει με την ανάληψη της εξουσίας από τον κ. Σαμαρά, καθώς επίσης ότι «λίγους ανθρώπους μπορείς να τους κοροϊδεύεις για πολύ καιρό και πολλούς για λίγο καιρό».

Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση

Υ.Γ. Εάν πραγματικά ενδιαφερόντουσαν για την προστασία του γραφείου τους και του κ. ΥΕΘΑ θα είχαν απομακρύνει άτομα που υπηρετούν εκεί από την προηγούμενη πολιτική ηγεσία και οι οποίοι κάνουν κριτική στους διαδρόμους του υπουργείου για αστεία θέματα σε σχέση με τους ελέγχους των οικονομικών και άλλων φακέλων , τα οποία έχουν καταγγελθεί επανειλημμένα και τα γνωρίζουν πολύ καλά.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Νίκος avatar
    Νίκος 12/04/2012 14:17:28

    Συμφωνώ απόλυτα με τον factorx.

  2. parsifal avatar
    parsifal 12/04/2012 14:22:37

    Δεκτά τα παραπάνω αλλά δεν βλεπω να αγγίζετε τον γνωστό οπλέμπορο - εκδότη οικονομικής φυλλάδος και τα παραμάγαζα του με επικεφαλής γηραιούς αξιωματικούς της ΠΑ...

    • Factorx avatar
      Factorx @ parsifal 12/04/2012 15:23:50

      Πάντα καθυστερημένος φίλε. ¨Οταν γράφαμε στο Αντί μάλλον δεν είχες ...γεννηθεί ακόμα. Γι αυτό σε συλλαμβάνω αποπληροφόρητο τελευταία, Ποιος άραγε εξέπεσε που γραφω; - καλή ανάσταση

      • parsifal avatar
        parsifal @ Factorx 12/04/2012 17:18:48

        Αυτό το "πάντα" πρέπει να το τεκμηριώσεις...
        Τα υπόλοιπα θα συμφωνήσεις οτι δεν βγάζουν νόημα !
        Ποιός, τι "εξέπεσε", τι γράφεις, συγγνώμη αλλά δεν γίνεσαι κατανοητός. Εγραψες κάτι για τον Λιάκο και δεν το είδα ; mea culpa εάν συνέβη... Για τον ΗΝ πόλεμο του ΓΕΣ πάντως και τα 80 εκ. € (επίκαιρο λόγω του τότε υπουργού) δεν είδα κάτι ούτε για τα βάν του ΓΕΣ...

        • Factorx avatar
          Factorx @ parsifal 12/04/2012 17:33:46

          Στα παιχνίδια προμηθειών των ΕΔ δεν ανακατευόμαστε. Αν έχουμε σκάνδαλο το βγάζουμε. Αν έχεις σκάνδαλο τεκμηριωμένο μας το στέλνεις και το βγάζουμε. Ο κύριος που αναφέρεσαι κηρύχθηκε έκπτωτος από τις τις προμήθειες των ΕΔ δεν θυμάμαι τώρα για πόσο διάστημα, με απόφαση του τότε ΥΕΘΑ, Χαραλαμπόπουλου, ύστερα από τεκμηριωμένα ρεπορτάζ στο "Αντί".

          • parsifal avatar
            parsifal @ Factorx 12/04/2012 21:04:06

            Και πώς αδελφέ εκαμε την εν λόγω "δουλειά" επί Ακη και ενώ είχε εκκρεμότητες με αυτήν ...πήρε και τα 60 βάν ; Ο ... εκπτωτος ;

          • Factorx avatar
            Factorx @ parsifal 12/04/2012 21:58:48

            Τεράστιε,εγώ κάτι έκανα και όταν μας κάλεσε στο γραφείο του με τον συγχωρεμένο Παπουτσάκη για να μας ...."βοηθήσει" του είπαμε το γνωστό που να πάει να ...Εσένα πολλά λόγια και εκτιμήσεις βλέπω.

  3. FALCON avatar
    FALCON 12/04/2012 14:55:31

    Δυστυχώς κάποιοι δεν θέλουν να καταλάβουν ότι όσο κρατάνε δίπλα τους, τους ΠΑΣΟΚΟΥΣ, ψήφος δεν έρχεται, διότι ο λαός αντιδρά σε φαινόμενα και πρακτικές του παρελθόντος που στεναχώρησαν τους νεοδημοκράτες, και παρά τις φωνές για δικαιοσύνη, κάποιοι συνέχιζαν και συνεχίζουν να κρατούν τα λαμόγια δίπλα τους για να εκπαιδευτούν. Φαίνεται ότι το παράδειγμα του 2009 δεν ήταν αρκετό, φαίνεται ότι κάποιοι δεν καταλαβαίνουν γιατί μερίδα ψηφοφόρων φεύγει αλλού, χωρίς επιστροφή, αφού διαπιστώνουν στην πράξη ότι τίποτα δεν αλλάζει γιατί έτσι γουστάρουν ορισμένοι και δικαιώνονται με τα όσα αναφέρει ο factorx. H φωνή και ο λόγος του factorx είναι που αγγίζει τον ψηφοφόρο της Νέας Δημοκρατίας και όχι οι πρακτικές του παρελθόντος, όχι οι προσωπικές πρακτικές κάποιων που επιμένουν να στεναχωρούν τους απλούς ψηφοφόρους του κόμματος. ΠΡΟΕΔΡΕ ΓΙΝΕ ΑΜΕΙΛΙΚΤΟΣ στις ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ και πάρε κεφάλια, διότι ο απλός ψηφοφόρος ελπίζει στο όραμα το δικό σου και κανείς δεν έχει το δικαίωμα να τον πληγώσει. ΔΩΣΕ ΛΥΣΕΙ ΣΤΙΣ ΔΙΩΞΕΙΣ ΤΩΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΟΥ ΒΑΘΥ ΠΑΣΟΚ .

  4. ΘΑΝΑΣΗΣ avatar
    ΘΑΝΑΣΗΣ 12/04/2012 15:04:29

    Ν΄ΑΓΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΑΣ ΛΕΜΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΑΣ.
    ΔΥΝΑΤΕΣ ΚΑΙ ΠΙΚΡΕΣ ΑΛΛΑ ΑΛΗΘΕΙΕΣ.

  5. Το όνομα του Ρόδου avatar
    Το όνομα του Ρόδου 12/04/2012 15:56:52

    Εύχομαι Antinews να σε διαβάζουν αυτοί που επικαλείσαι ότι θα πάρουν μέτρα. Γιατί ήδη μόλις άρχισε να ανακάμπτει η πράσιννη λαίλαπα άρχισαν τα γκαιμπελίστικα. Ακουσον!!!!!!!!!!! Υψηλόβαθμα στελέχη τάζουν βαθμούς για τις επικείμενες κρίσεις, ενώ οι διευθύνσεις προσωπικού και των τριών όπλων ανακοινώνουν δήθεν τις μεταθέσει και τοποθετήσεις που υποτίθεται θα κάνουν αυτοί μετά τις εκλογές. Επειδή πρόκειται για πολύ σοβαρό θέμα ο κ. ΥΕΘΑ θα πρέπει να εξετάσει το θέμα πολύ σοβαρά, ενώ ο πρόεδρος της ΝΔ θα πρέπει να επαναλάβει κάποιες από τις δηλώσεις του προς τους αποστράτους, πριν από έναν χρόνο και ΠΡΙΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ. Antinews προσωπικά σ' ευχαριστώ που μου δίνεις ελεύθερο το βήμα.

  6. nikos17 avatar
    nikos17 12/04/2012 16:20:09

    όλα καλά, αλλά η λέξη ΚΑΡΑΒΑΝΑΔΕΣ αφορά χιλάδες έλληνες στρατιωτικούς, τους μειώνετε νομίζω. Αν για το αντινιούζ οι αξιωματικοι και υπαξιωματικοι του στρατου αεροποριας ναυτικού είναι καραβανάδες, δεν συμφωνώ και βλέπω ......σταγονιδια κόμπλεξ.

    • Factorx avatar
      Factorx @ nikos17 12/04/2012 18:50:16

      Ο τίτλος αναφέρεται σε συγκεκριμένους και όχι στο σύνολο. Προς θεού, μην διαστρεβλώνουμε όπως μας αρέσει αυτά που γράφουμε. Αλλωστε ο καθένας που μας διαβάζει αντιλαμβάνεται ποια είναι τα αισθήματά μας γι αυτούς που φυλάττουν την Πατρίδα

  7. ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΟΣ avatar
    ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΟΣ 12/04/2012 16:43:17

    Πες τα χρυσόστομε. Ευτυχώς που είναι και το ANTINEWS και προλαβαίνει μερικές καταστάσεις. Διαφορετικά η ίντριγκα είναι σε πλήρη εξέλιξη. Οι κρίσεις, οι επανακρίσεις, οι μεταθέσεις, οι συναντήσεις εμπόρων όπλων, οι διακανονι-σμοί και ότι άλλο περιλαμβάνει ένα πλούσιο μενού διαπλοκής και κομματισμού. Τα εθνικά θέματα ας μην τα βάλουμε στο ίδιο τσουβάλι. Και δυστυχώς το ΠΑΣΟΚ και τα παρελκόμενά του είναι πολύ καλοί σε αυτό. Έχουν συναλλαγεί με πολύ κόσμο όλα αυτά τα χρόνια και έχουν πολλά ανοικτά γραμμάτια, τα οποία ξέρουν και τα εξοφλούν. 'Οταν φτάνουν στο γραφείο του σημερινού ΥΕΘΑ κάποιοι νεοτοποθετημένοι να περηφανεύονται ότι έχουν και ρίχνουν γέφυρες με το ΠΑΣΟΚ ακόμη και σήμερα που το ΠΑΣΟΚ είναι ανύπαρκτο. Όταν στενοί τους συνεργάτες είναι οι τοποθετημένοι από την προηγούμενη πολιτική ηγεσία τους οποίους όχι μόνον τους ανέχονται αλλά τους πριμοδοτούν. Όταν εξυμνούν τα έργα και τις ημέρες κάποιων ΠΑΣΟΚΩΝ υψηλόβαθμων προκα-λώντας την ανατριχίλα, την αγανάκτηση και τον θυμό των παρευρισκομένων. Όταν τις ημέρες που ο κ. Τσοχατζόπουλος οδηγείται στη φυλακή ο νομικός του σύμβουλος την επίμαχο περίοδο των σκανδάλων (1997 - 2003 ) ξανατοποθε-τείται στο γραφείο του Υπουργού και είναι ο πλέον στενός συνεργάτης τους. Δεν χρειάζεται να αναφερθούμε στο μέλος και ρουφιάνο του «Βελισσάριου» , συγγενή και συνεργάτη του κ. Μπεγλίτη, ούτε για τον «τροφοδότη» του Καχριμάκη και τσιράκι του Βουλγαράκη. Χαρακτηριστική περίπτωση «καρεκλοκένταυρων» που εξασφαλίζουν την εμπιστοσύνη κάποιων ανθρώπων και στη συνέχεια χρησιμοποιούν τη θέση που υφάρπαξαν για ιδιοτελείς σκοπούς. Άτομα που απομακρύνουν κάθε υγιή στοιχείο από τον χώρο τους για να δρούν ανενόχλητα. Άτομα που έχουν εθισθεί στην άνομη συναλλαγή και στο βόλεμα ή κοινώς έχουν Πασοκοποιηθεί. Δυστυχώς αποδεικνύεται, όπως σωστά λέει ο factorx, ότι κάποιοι λεβέντες στο άμυνας έχουν από φτωχά έως ανύ-παρκτα αντανακλαστικά. Ακόμη και εάν είναι καλοπροαίρετοι (εκτός από τα κακοπροαίρετα φερέφωνα),μόνο ζημιά μπορούν να κάνουν και να αποτελέσουν τα πιόνια στα χέρια των επιτηδείων. Θέλει και μυαλό και ψυχή για να αποδείξεις ότι μπορείς να τα βάλεις με τον "λύκο" ώστε να σε εμπιστευθεί και ακολουθήσει ο κόσμος. Όπως γράφει ο FALCON όποιος έχει ζήσει τη λαίλαπα του ΠΑΣΟΚ δεν συγχωρεί να επαναληφθούν λάθη του παρελθόντος σε κανέναν στη Ν.Δ .

  8. airman avatar
    airman 12/04/2012 17:41:05

    Ο πτέραρχος στη Συγγρού έχει κάτι να πει για όλα αυτά που γίνονται στο ΥΠΕΘΑ ή έχει άλλες έννοιες; Καλά τα ''οφίτσια'' αλλά μήπως πρέπει να δικαιολογήσει και την παρουσία του; Εκτός και εάν από προηγούμενη θητεία του χειρίζεται το θέμα επικοινωνιακά και έχει χάσει την επικοινωνία με την πραγματικότητα.
    Είναι γεγονός ότι όποιος δεν μπορεί να σταθεί γερά στα πόδια του καταφεύγει στις ''πλάτες'' άλλων. Όπως επίσης καταφεύγει και στις ''φιέστες'' όταν δεν μπορεί να κεντρίσει με άλλο τρόπο το ενδιαφέρον, εκτός και εάν το κάνει για αυτοπροβολή το οποίο είναι μεμπτό επίσης.
    Το μέλλον των Ενόπλων Δυνάμεων δεν μπορεί να αφήνεται στα χέρια όσων αποτελούν παρελθόν από αυτές. Χωρίς να παραγνωρίζεται η αγάπη τους και όσα έχουν προσφέρει, το μέλλον είναι πολύ απαιτητικό ιδιαίτερα στον ευαίσθητο αυτό χώρο. Γι' αυτό αγωνιούν πολύ περισσότερο όσοι έχουν χρόνια μπροστά τους και θα είναι στις επάλξεις για καιρό ακόμα, οι οποίοι βλέποντας τι συμβαίνει και έχοντας ήδη βιώσει πράγματα και καταστάσεις, δεν μπορούν να είναι αισιόδοξοι.

  9. MIXAHΛ avatar
    MIXAHΛ 12/04/2012 17:45:40

    Ο FALCON KAI O FACTORX ΤΑ ΛΕΝΕ ΚΑΛΑ....ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΝ.....ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ...

    • Factorx avatar
      Factorx @ MIXAHΛ 12/04/2012 18:51:44

      Αυτοί που θέλουμε να ακούσουν και ακούνε και διαβάζουν

  10. AIK avatar
    AIK 12/04/2012 19:11:00

    Από την Δευτέρα κυκλοφορεί το DRAFT των μεταθέσεων στην Αεροπορία μεταξύ των ΠΑΣΟΚΩΝ και τους ενημερώνουν έναν - έναν, τόσο για τις θέσεις ευθύνης όσο και για τις θέσεις εξωτερικού, για να μην χάσουν καμία ψήφο. Στο ΥΕΘΑ έχουν πάρει χαμπάρι τι γίνεται ή τρείς λαλούν και δύο χορεύουν και τον χορό τον σέρνει ο σημερινός Α/ΓΕΑ με τα παρακλάδια του.

    • ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΟΣ avatar
      ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΟΣ @ AIK 12/04/2012 22:13:56

      ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΑ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΝΕ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ. ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΒΑΝΤΑΔΟΡΟΥΣ ΣΕ "ΠΕΡΙΕΡΓΟΥΣ" , ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΛΛΗΤΗΛΗΚΟΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΧΘΕΣΙΝΟΥΣ. ΕΧΟΥΜΕ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΜΑΣ IMAGE.

  11. Μαχητής του Αιγαίου avatar
    Μαχητής του Αιγαίου 12/04/2012 22:46:34

    ήμαρτον!ο Σαμαράς ας ξυπνήσει επιτέλους!όσοι νοιάζονται για τον λαό αυτής της παράταξης στο πυρ το εξώτερο και όσοι δουλεύουν για την πάρτη τους στο απυρόβλητο? ωραία ετοιμάζει το επιτελείο του Αβραμόπουλου την κηδεία της παράταξης !ΞΥΠΝΗΣΤΕ !!!!!!!!!!!!!

  12. ΣΧΟΛΙΑΣΤΗΣ avatar
    ΣΧΟΛΙΑΣΤΗΣ 14/04/2012 11:20:22

    Το μισό επιτελείο του Υπουργού ετοιμάζεται να αποχωρήσει από την ανέντιμη και άδικη ενέργεια προς άξιους και αδιαμφισβήτητους επαγγελματίες. Δεν μπορεί μια ζωή να επιπλέουν οι φελλοί και οι καιροσκόποι εις βάρος των πραγματικά ικανών. Εν αναμονή. Είναι προεκλογική περίοδος και εν προκειμένω δεν φταίει σε τίποτα ο Υπουργός. Πως μπορεί να είναι πηγή κάποιος για ένα θέμα που η αλληλογραφία του ήδη έχει εξετασθεί και απορριφθεί από τα επιτελεία και τις ενώσεις αποστράτων. Τους θύτες ή τους φοβίζει η κριτική ή έχουν άλλα να επιδιώξουν και να κρύψουν. Καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται. Ελπίζουμε ότι ο κ. Υπουργός ενημερώνεται δημοσιογραφικά, θα ζη-τήσει να απολογηθούν τα "θύματα" και θα παρέμβει καταλυτικά σε τέτοιες ανόητες ενέργειες.

  13. γ γ avatar
    γ γ 14/04/2012 14:34:16

    όταν το κόμμα το 98 ή 99 δεν έπαιξε το θέμα των τσεχοσλοβάκικων? πυροβόλων (ΣΟΥΖΑΝΝΑ ή κάπως έτσι), αποφάσισα ότι δεν θα ξαναψηφίσω κόμμα αλλά μόνο πρόσωπο.
    ελάχιστοι πολιτικοί δεν τα έχουν αρπάξει. όλοι οι άλλοι δεν θυμούνται από ποιον τα έχουν πάρει και με ποια περίσταση.
    κρίμα για τα παιδιά μας

    • ΣΧΟΛΙΑΣΤΗΣ avatar
      ΣΧΟΛΙΑΣΤΗΣ @ γ γ 14/04/2012 16:07:34

      ΟΙ ΑΡΠΑΚΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΕΙΝΑΙ ΔΙΓΜΑ. ΑΛΗΘΕΙΑ Ο ΛΑΛΙΩΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ? ΟΤΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΣΤΗ ΣΥΣΤΑΣΗ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΙ ΣΕΙΡΑ ΕΤΩΝ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ, ΕΜΠΛΕΚΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΜΙΑΣ ΧΩΡΑΣ (ΔΗΜΟΣΙΟ, ΙΔΙΩΤΙΚΟ, ΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ, ΝΟΜΙΚΟΥΣ ....) ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΥΓΙΕΙΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΝ ΕΠΙ ΜΑΚΡΟΝ ΤΟΤΕ Η ΧΩΡΑ ΟΔΗΓΕΙΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ.

  14. ROVER avatar
    ROVER 14/04/2012 21:34:13

    Η Συγγρού και ο ΥΠΕΘΑ κοιμούνται ! Στην ΠΑ εκτός των μεταθεσεων σε draft για τη διευκολυνση των ΠΑΣΟΚΩΝ αρχισε κι αλλη ενορχηστρωμενη προσπαθεια με την κηρυξη των εκλογών. Σε Πτερυγα του Τατοίου π.χ η διοίκηση απέτρεπε στο προσωπικό να γραφτει σε ειδικούς καταλόγους αν και επιθυμούσε με το πρόσχημα οτι μπορούν να πάρουν άδεια να πάνε να ψηφίσουν στις περιοχές τους. Βεβαια γνωρίζουν ότι αυτο είναι αδύνατο λογω του κόστους μετακίνησης κι ετσι επιτυχανεται ο ΑΝΣΚ να μην ψηφίσουν καποιοι συγκεκριμεοι. Αλλωστε δεν ειναι τυχαίο οτι από την υπ΄όψη μοναδα δεν κατατεθηκαν ειδικοι εκλογικοι καταλογοι !!!! Τυχαιο ?????