#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/10/2011 16:18
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προς εκδορείς: και όμως μπορούμε να διώξουμε την Τρόικα



Σήμερα έχω την …τιμητική μου από τον  …«εκδορέα» του ΕΠΕΝΔΥΤΗ, ο οποίος προφανώς για να …δικαιολογήσει τον τίτλο της σελίδας του «Εκδορές», αναφέρεται σ’ ένα άρθρο που έγραψα στον Antinews με τίτλο «Έτοιμοι να κάνουμε ένα άλμα προς τα εμπρός» και αραδιάζει ένα σωρό ανακρίβειες.

Πρώτον, αναμασά τα γνωστά ότι είμαι συνεργάτης του Προέδρου της Ν.Δ. και προφανώς αρθρογραφώ κατ’ εντολήν του! Επειδή έχω κουραστεί να  …κρύβομαι, σήμερα θα σας ….αποκαλύψω την αλήθεια! Ναι, λοιπόν, μου έχουν παραχωρήσει ένα λαγούμι στο τρίτο υπόγειο της Συγγρού για να μη με βλέπει, να μην με ακούει και να μην με γνωρίζει κανένας και από εκεί προπαγανδίζω τις θέσεις της Ν.Δ.! Επιτέλους, τα είπα και ησύχασα!

Δεύτερον, ως τυπικός …εκδορεύς, κόβει μια παράγραφο από ένα κείμενο 1000 λέξεων περίπου και καταλήγει σε αυθαίρετα συμπεράσματα!

Τρίτον, προφανώς καλώς πληροφορημένος ο …εκδορεύς λέει ότι αυτή η παράγραφος προκάλεσε μεγάλη ταραχή στη Συγγρού! Εγώ πάλι, που από το πρωϊ μέχρι το βράδυ είμαι στη Συγγρού ,  πώς και δεν το πήρα χαμπάρι! Πάντως, ειλικρινώς εύχομαι το άρθρο αυτό να προκάλεσε αναστάτωση στη Συγγρού!

Τέταρτον, λέει ο,τι επειδή μας έκαναν ντα απ’ τη Συγγρού, δηλαδή μας τράβηξαν τ’ αυτιά, μας έβαλαν τις φωνές, είπαν ότι θα μας καθαιρέσουν από …επίσημο όργανο,  θα μας απαγορεύσουν την είσοδο στη Συγγρού και θα γράφουμε εκατό φορές τη μέρα «θέλουμε για αρχηγό τη Ντόρα Μπακογιάννη», με αποτέλεσμα εμείς να βάλουμε την ουρά στα σκέλια, να συμμορφωθούμε προς τα υποδείξεις και να κατεβάσουμε την ανάρτηση από το Antinews.  Μάλλον, ο  εκδορεύς δεν διαβάζει το Antinews, ή αν το διαβάζει δεν θα το διαβάζει προσεχτικά γιατί το άρθρο αυτό, όχι μόνο δεν …κατέβηκε, αλλά παραμένει σε περίοπτη θέση και είναι μάλιστα το δημοφιλέστερο άρθρο της εβδομάδος! - δείτε την στήλη δεξιά, κάτω από το "τελευταία σχόλια")

Η προσευχή της Παρθένου

Ως παλαιός αναγνώστης του ΕΠΕΝΔΥΤΗ του αφιερώνω και το γνωστό άσμα των Μάνου Χατζηδάκι και Νίκου Γκάτσου «Η προσευχή της παρθένου» με τη Μελίνα Μερκούρη!

Μ' είκοσι φθινόπωρα και άνοιξη καμμία
απ' την Υπάτη τό 'σκασα και πήγα στη Λαμία.
Ήμουν μικρούλα κι άπραγη και δροσερή κι ωραία
πως τό 'παθα μανούλα μου κι αγάπησα εκδορέα.
Το γαρ πολύ του έρωτος γεννά παραφροσύνη
γι' αυτό και ο Αλή Πασάς έπνιξε τη Φροσύνη.

Στο δρόμο μου σφυρίζανε και με φωνάζαν Γκόλφω
μα ευτυχώς τον Τάσο μου τον λέγανε Ροδόλφο.
Ήμουν ψηλή κι ανάλαφρη κι αφράτη και μοιραία
πως έμπλεξα μανούλα μου με τέτοιο διαφθορέα.
Το γαρ πολυ του έρωτος γεννά παραφροσύνη
γι' αυτό κι οι νέοι μουσικοί θαυμάζουν τον Ροσίνι.

Από σκαλί σ' άλλο σκαλί κι από φιλί σε πάθος
πήρα σοκάκι ανάποδα και μονοπάτι λάθος.
Κι απ' το Ροδόλφο στο Μηνά κι απ' τον Κοσμά στον Πάνο
πελάγωσα μανούλα μου και τώρα τι να κάνω.
Το γαρ πολύ του έρωτος γεννά παραφροσύνη
το διάβασα στον Παλαμά, το βρήκα στον Δροσίνη.


Κώστας Ροδινός

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 22/10/2011 16:29:37

    Τι κάθεσαι και σκας με τον Επενδυτή; Βλέπω εγώ ...εκονιουζ;

    Το εγχείρημα δεν θα είναι εύκολο αλλά το "άλμα προς τα μπρος δεν είναι απίθανο ή ανέφικτο" και το μόνο που θέλει δούλεμα είναι τα fallback positions. Κι αν ο Σκεπτομενος είχε τέτοια μυαλά το 2009, δεν θα κλαίγαμε σήμερα.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ archaeopteryx 22/10/2011 18:30:14

      Αρχαίε,
      δεν σκάω με την εφημερίδα.
      Τη δουλειά της κάνει.
      Απευθύνομαι στα στελέχη της Συγγρού που διοχετεύουν τέτοια παραπολιτικά για να ποινικοποιήσουν την ελεύθερη έκφραση της γνώμης!

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 22/10/2011 16:37:58

    Κάποτε (δυστυχώς) τη θεωρούσα σοβαρή εφημερίδα και την διάβαζα.
    Τώρα, έχει περιέλθει κι αυτή σε κατάσταση πανικού, γράφοντας αρλούμπες.

  3. spiros avatar
    spiros 22/10/2011 16:40:56

    Κώστα φαίνεται δεν έχεις μεγάλο στομάχι για να χωνεύεις αρκετά γλυκανάλατα.....

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ spiros 22/10/2011 17:11:03

      Spiro,
      τα ...γλυκανάλατα δεν ήταν ποτέ της επιλογής μου!

  4. Panos avatar
    Panos 22/10/2011 16:54:08

    Το γιατί διαβάζετε ακόμα εφημερίδες δεν το έχει εξηγήσει κανείς γιατρός ακόμα

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ Panos 22/10/2011 17:16:35

      Για να μπορούν να καταπολεμούν τα ψεύδη που διαδίδουν σε αυτούς που τις διαβάζουν και τις πιστεύουν.

  5. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 22/10/2011 17:01:20

    Άντε πάλι. Μήπως είσαι στις Βρυξέλλες και γράφεις κρυφά κατά τη διάρκεια των συζητήσεων με το ΕΛΚ? (χαχαχα)
    Πάντως, στην εν λόγω εφημερίδα δυο, τρεις αρθογράφοι αξίζουν πια να διαβάζονται...

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Γιάννης Φαίλτωρ 22/10/2011 17:09:45

      Δεν μου ...επιτρέπουν ταξίδια!
      Εκεί πάει ο Λαζαρίδης!
      Εγώ είμαι του....εσωτερικού!!!

  6. Jimakos avatar
    Jimakos 22/10/2011 17:21:57

    Προσωπικα αυτο που με αφηνει αναυδο, ειναι η λογικη των φερεφωνων του συστηματος, που με αγωνια ζητανε απο την ηγεσια της ΝΔ να ανακοινωσει χαρτι και καλαμαρι πως σκοπευει να διαπραγματευθει! Μα ειναι δυνατον να ανακοινωνεις τα διαπραγματευτικα σου οπλα και τακτικες πριν τη μαχη;

  7. Κώστας avatar
    Κώστας 22/10/2011 17:30:20

    Kάργα "έγκυροι"... Πρωτοσέλιδα ψεμμάτων και παραπληροφόρησης:

    1. 13/8/2011, Πρωτοσέλιδο με κοινό κουτόχορτο:
    "Σχέδιο Μάρσαλ και στον Καλλικράτη. Πρόγραμμα μαμούθ για την χρηματοδότηση έργων υποδομής σε όλη τη χώρα. Προσλήψεις με αυτεπιστασία και αντικειμενικά κριτήρια από τις λίστες ανέργων του ΟΑΕΔ. Την αυτοδιοίκηση επιστρατεύει η κυβέρνηση για να ενισχύσει τη στροφή στην ανάπτυξη...."
    http://mykosmos.gr/loc_mk/images/protoselida/20110813/kosmos-tou-ependiti.jpg

    2. 13/2/2011, Το πρωτοσέλιδο του Τοτού:
    " Συνέντευξη Παπακωνσταντίνου:
    Δεν υπάρχουν νέα πακέτα μέτρων/Ολική επαναφορά στις αγορές το 2012/Η κοινωνία δεν βρίσκεται στα όρια της έκρηξης"
    http://www.mykosmos.gr/loc_mk/images/protoselida/20110212/kosmos-tou-ependiti.jpg

    3. Το Νέο Μισθολόγιο δίνει λεφτά. Δεν το ξέρεις; Εμ , δεν διαβάζεις "έγκυρο" Έπενδυτή....
    20/8/2011:
    "ΤΙ ΛΕΦΤΑ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΟ, ποιοί κερδίζουν και ποιοι χάνουν"
    http://news247.gr/newspapers/Weekly/kosmos_tou_ependyti/article1334724.ece/BINARY/w600/0032.jpg

    4. 25/6/2011. Φτηνή κυβερνητική μνημονιακή προπαγάνδα:
    "Αναπτυξιακό Μνημόνιο 3 δις σε ένα χρόνο. Βγαίνουν από τα συρτάρια εκτοντάδες projects σε τουρισμό , ενέργεια, real estate, μεταλλεία ύψους άνω των 30 δις"
    http://www.mykosmos.gr/loc_mk/images/protoselida/20110625/kosmos-tou-ependiti.jpg

    5. Ο ΓΑΠ εκστρατεύει κατά ...της φοροδιαφυγής και ο Επενδυτής πρώτος στο ταραταζούμ.
    29/4/2011:
    "ΤΡΙΕΤΗΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗΣ/Με ένα σχέδιο τομή στη φορολογική πραγματικότητα η κυβέρνηση επιχειρεί να απαλλάξει τη χώρα από τον κοινωνικό λεκκέ της φοροδιαφυγής"
    http://www.mykosmos.gr/loc_mk/images/protoselida/20110429/kosmos-tou-ependiti.jpg

  8. Π.Ζ. avatar
    Π.Ζ. 22/10/2011 17:44:32

    Αυτή είναι βέβαια θέμα ιδιαίτερη ανάρτησης, αλλά το βάζω καταρχήν εδώ για να διευκολύνω την συζήτηση

    Με την χθεσινή επίσκεψη του στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας, ο Αντώνης Σαμαράς ξεκαθάρισε ότι άλλοι αποφασίζουν για εμάς καθώς ο πρωθυπουργός έχει χάσει κάθε διαπραγματευτικό ατού με την τρόικα και τους ευρωπαίους εταίρους, δείχνοντας έτσι ότι πλέον μόνον αυτός μπορεί να διαπραγματευτεί για την σωτηρία της Ελλάδας (http://www.antinews.gr/2011/10/21/128940/)

    Παράλληλα στη χθεσινή του συνέντευξη στη γερμανική εφημερίδα Frankfurter Allgemeine Zeitung, τονίζει ότι πρωταρχικός του στόχος είναι η σταθεροποίηση της ελληνικής οικονομίας για να εισέλθει σε αναπτυξιακή τροχιά ώστε να ξανακερδίσει την εμπιστοσύνη των αγορών:
    “Δεν μπορείς να επιβάλλεις μαζικές αυξήσεις φόρων σε μια οικονομία που ήδη βυθίζεται στην ύφεση. Αν το κάνεις, δεν βελτιώνεις την ανταγωνιστικότητα. Δεν μπορείς να ιδιωτικοποιείς τη στιγμή που πέφτει κατακόρυφα το χρηματιστήριο. Η χρηματιστηριακή αξία των εισηγμένων κρατικών επιχειρήσεων έχει πέσει κατά 50% μόνο το τελευταίο τρίμηνο! Δεν μπορείς να προχωρείς σε αξιοποίηση της ακίνητης δημόσιας περιουσίας, τη στιγμή που η κυβέρνηση επιβάλει νέους φόρους κάθε δύο μήνες, αδυνατεί να τους εισπράξει και κατόπιν επιβάλει νέους επιπλέον των παλαιών. Ποιος θα επενδύσει σε τέτοιο επιχειρηματικό περιβάλλον;” (http://www.antinews.gr/2011/10/21/128917/_

    Επί της ουσίας δηλαδή στέλνει σαφέστατο μήνυμα στην Τρόικα θέτοντας ως πατραρχικό στόχο της διακυβέρνησής του την σταθεροποίηση της οικονομίας

  9. Αυτόνομος avatar
    Αυτόνομος 22/10/2011 18:25:45

    Η ίδια "εφημερίδα" (για να το πω ευγενικά) δεν ήταν που έγραφε στις αρχές του χρόνου να κοπούν οι διαφημίσεις στο antinews. Και μετά ακολούθησε η επερώτηση με το ίδιο αίτημα της Ντορίτας στην Βουλή ;;!!

    Κατά τα άλλα είναι προφανές ότι κάποιος από την Συγγρού δίνει παρόμοια παραπολιτικά. Απο εκείνους τους πανικόβλητους και φοβισμένους που παριστάνουν τα στελέχη της ΝΔ

  10. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 22/10/2011 18:29:38

    Αγαπητέ μου Κώστα Ροδινέ, ειλικρινά απορώ! Τέτοια άρθρα και μάλιστα από αυτοπροσδιοριζόμενο ως εκδορέα δεν είναι για θυμό, αλλά για χαρά και αγαλλίαση! Κατάφερες να τον εξαναγκάσεις να πιάσει τη μαχαίρα Σαββατιάτικα, λίγο το έχεις;
    Χώρια που μαθαίνουμε με βεβαιότητα πλέον και κατά πού ξεκίνησε τις "επενδύσεις" της, άλλη μια εφημερίδα. Το μνημόνιο έχει λεφτά και αγοράζει, οι τοκογλύφοι πληρώνουν αδρά τη διαφήμισή τους. Οι έλληνες όμως σε λίγο δεν θα έχουν ούτε ευρώ, ακόμα και για τη βδομαδιάτικη εφημερίδα τους. Και γιατί να την αγοράσουν; Για να τους λέει, "σκύψτε και μην ομιλείτε";

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Αφροδίτη 22/10/2011 19:02:19

      Γειά σου Αφροδίτη,
      ε, σιγά να μην σκάσουμε!
      Ας συνεχίσουν να εκτίθενται...

  11. βουλα ελευθεριαδου avatar
    βουλα ελευθεριαδου 22/10/2011 18:34:34

    σας χτυπουν? τους ενοχλείται πολυ!!!!!
    κ Ροδινε το αρθρο σας ηταν βαλσαμο για μας, απο το στομα σας και στου ΣΑΜΑΡΑ το αυτι!
    καλη λευτερια!

  12. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 22/10/2011 18:36:42

    Όπως πάει το πράγμα, σε λίγο καιρό τα ΜΜΕ θα ασχολούνται περισσότερο με τον Ροδινό και τα γραπτά του, παρά με την Μενεγάκη και τις πνευματικές ανησυχίες της....
    Ροδινέ, σε βλέπω οσονούπω σε κανένα πάνελ μεσημεριανάδικου, να συνομιλείς με την Μπεζαντάκου, την Μελέτη, και τον Κωστέτσο, για τα ζητήματα του μνημονίου!
    Εκτός και αν σε αναλάβει ο πιο έγκυρος... Αυτιάς!
    Κουράγιο παλιόφιλε (απ το `40), και γερό στομάχι πάνω απ όλα.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 22/10/2011 18:53:02

      Strange,
      νομίζω οτι αρμοδιότερος όλων μας για τέτοιες συζητήσεις είναι ο Δαναός!
      Ειδικός σε θέματα εκπαίδευσης και επιμόρφωσης,
      Με άξιους βοηθούς τον Φαίλτορα και τον Μικρό Οδυσσέα!

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Κώστας Ροδινός 22/10/2011 19:06:10

        Θα φτιάξουμε τις νέες ΝΕΛΕ και θα διοργανώνουμε κάθε Αύγουστο φεστιβάλ με όνομα Τα Ρόδινα Φεγγάρια...

      • danaos avatar
        danaos @ Κώστας Ροδινός 22/10/2011 19:07:15

        Ήδη έχω κλείσει.Με ανοιχτό συμβόλαιο!!!

  13. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 22/10/2011 18:47:46

    Από τότε που μαθεύτηκε ότι είναι κι ο manager της Ακριβοπούλου, γίνεται συνωστισμός επίδοξων τηλεοπτικών και τραγουδιστικών ταλέντων στο κατώφλι του...

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ ΕΥΑ 22/10/2011 19:00:41

      EYA,
      αυτές τις κακοήθειες τις διαδίδει ο Δανός!
      Μη δίνεις βάση!

  14. juliet avatar
    juliet 22/10/2011 18:48:34

    Καλησπέρα,
    τελευταία κ.Ροδινέ έχετε ''ρέντα'',ρεύμα που λένε .
    Σκέψου τι πανικός επικρατεί ......όλη η ''καλή κοινωνία '' ασχολείται .

  15. Orestios avatar
    Orestios 22/10/2011 19:01:00

    To ήξερα ότι ήσουν σε λαγούμι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  16. danaos avatar
    danaos 22/10/2011 19:03:18

    Ρε Ροδινέ, απ' το φιλαράκι σου μυστικά;Μιλούμε τόσα χρόνια και να μη με καλέσεις εκεί στη Συγγρού για έναν καφέ;Ντροπή σου!

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ danaos 22/10/2011 19:20:11

      Δαναέ,
      ο χώρος είναι χάλια, τα γραφεία σαρακοφαγωμένα, οι μοκέτες φθαρμένες!
      Υστερα, τι να κεράσω; "το κρασί παλιό, το χαβιάρι μαύρο, το τυρί μουχλιασμένο", ε δεν είναι για φιλοξενία!

  17. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 22/10/2011 19:22:17

    Σας ευχαριστώ που μου ανοίγετε τα μάτια κ. Ροδινέ..υπάρχουν βεβαίως και οι δηλώσεις του SA που σας περιγράφουν σαν κάποιον μεταξύ Μπραντ Πιτ, Τζορτζ Κλούνεϊ και Ρίτσαρντ Μπάρτον...και είναι και βέβαιο ότι με τέτοια ''κοψιά'' δεν υπάρχει κανείς στη ΝΔ! Δε χρειάζεται πλέον ν' αποδειχτεί τίποτα για την υποτιθέμενη σχέση με το κόμμα...

  18. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 22/10/2011 19:26:10

    ΕΥΑ
    ο Strange είναι μαθητής του Δαναού!
    Οπότε, ισχύει η συμπερασματική λογική του βεβαίως-βεβαίως Τσαγανέα!

  19. Δώρα Γκανούλη avatar
    Δώρα Γκανούλη 22/10/2011 19:28:33

    Καλησπέρα κ. Ροδινέ!!
    Μετά την τελευταία μας συζήτηση στο γραφείο σας στη ....Συγγρού, εκεί στο 3ο υπόγειο, πίσω από την τέταρτη θέση στάθμευσης δεξιά, έμεινα άναυδη που το δημοσιοποιήσατε!!!!
    Σήμερα δεν θα μπω στον πειρασμό να σχολιάσω επί της ουσίας, απλά θα σας ευχαριστήσω για τις "ανάσες" αισοδοξίας.
    Είναι, όπως σχολιάσε η κ. Ελευθεριάδου, βάλσαμο στις καρδιές όλων μας, πολύ περισσότερο για μένα που ζώ στο "φιλικότατο" περιβάλλον της Γερμανίας.
    Όσο για την «προσευχή της παρθένου» με γυρίσατε στα φοιτητικά μου χρόνια...
    Υποκλίνομαι και ανυπομονώ να διαβάσω το επόμενο άρθρο σας.....

  20. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 22/10/2011 19:33:11

    αυτό είναι ενθαρρυντικό: Βλέπουν εξουσία και θα αρχίσουν τα σπρωξίματα, για αυτό, Κώστα, εάν βαρεθείς υπάρχει και ο Archaeopteryx Rodinus

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ archaeopteryx 22/10/2011 19:58:47

      !!!!

  21. danaos avatar
    danaos 22/10/2011 19:37:58

    Ένα κάτι τις, ένα φοντάν τέλος πάντων βρε αδερφέ!!!

  22. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 22/10/2011 19:38:04

    Γειά σου Δώρα,
    χαίρομαι που επιβεβαιώνεις τη συνάντησή μας και λυπούμαι που η κόκκινη φερράρι σου έξυσε λίγο στη 15η κολώνα.
    Δυστυχώς η ασφάλεια δε θα σε καλύψει!

  23. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 22/10/2011 20:04:01

    Ελα μωρέ τώρα που ασχολείσαι με εκδορείς που οι απόψεις και ιδέες είναι στο τσιγκέλι με διατίμηση...

  24. Μara avatar
    Μara 22/10/2011 20:30:27

    Λοιπόν, αγαπητέ Κώστα Ροδινέ, στα σκοτεινά υπόγεια της Συγγρού εξυφαίνεις τα σχέδια σωτηρίας της χώρας???

    Με την βοήθεια του θεού και τους κατάλληλους... ηγέτες, ότι έγραψες σε αυτό το εκπληκτικό άρθρο μπορεί να γίνει πραγματικότητα!
    Και πάλι συγχαρητήρια!!!

  25. dreamer deceiver avatar
    dreamer deceiver 22/10/2011 21:38:38

    ''Συμπτωματικά'' και χθες σε φιλοκυβερνητικό blog υπήρχαν αρνητικά σχόλια για το συγκεκριμένο άρθρο...μεγάλες επιτυχίες κ. Ροδινέ....

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ dreamer deceiver 22/10/2011 21:56:57

      Που;
      Εχετε τα links να ενημερωθούμε; γιατί δεν τα προλαβαίνουμε όλα!
      Ευχαριστώ

      • dreamer deceiver avatar
        dreamer deceiver @ Κώστας Ροδινός 22/10/2011 22:26:44

        http://www.parapolitiki.com/2011/10/100.html

        • factorx avatar
          factorx @ dreamer deceiver 22/10/2011 22:30:20

          Ποιοί γράφουν; Φώτης Κουβέλης, ο Σταύρος Λαμπρινίδης, η Ντόρα Μπακογιάννη, ο Μιχάλης Χρυσοχοϊδης, ο Στέφανος Μάνος, ο Κυριάκος Μητσοτάκης κτλ.

  26. Απλή σκέψη avatar
    Απλή σκέψη 22/10/2011 22:32:06

    Κε Ροδινέ ¨η αλήθεια¨σας, ενοχλεί όλο το παλιμοδίτικο πολιτικό σύστημα που παρασιτοζωεί μέσα σε όλα τα κόμματα, χωρίς εξαίρεση.
    Επειδή οι καιροί είναι πλέον τέτοιοι που δεν μπορούν να επιζήσουν, σας επιτίθενται.
    Η πραγματική αλήθεια και οι πραγματικές ανάγκες της κοινωνίας, νομοτελειακά θα τους αποβάλλει!

    • Απλή σκέψη avatar
      Απλή σκέψη @ Απλή σκέψη 22/10/2011 22:33:03

      * παλιομοδίτικο

  27. victoria (true) avatar
    victoria (true) 22/10/2011 23:11:57

    Εμείς είμαστε γκρούπις Ροδινού, άστε τους να λένε. Παπαπα ξύδι!

  28. φωνη avatar
    φωνη 22/10/2011 23:37:04

    Καλά τα πηγαίνετε. Keep walking!!!!!!!!