#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/03/2010 11:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προς διαγραφή ο Σκανδαλίδης ή το ΠΑΣΟΚ;



«Η εικόνα και το περιεχόμενο της πολιτικής μας δεν έχουν και πολλή σχέση με τις προεκλογικές μας δεσμεύσεις. Θα έλεγα ότι δεν έχουν σχέση και με το ΠΑΣΟΚ», εκτιμά ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ αι εκ των κορυφαίων στελεχών του κυβερνώντος κόμματος Κώστας Σκανδαλίδης σε δηλώσεις του στη Realnews, καλώντας τον πρωθυπουργό να αλλάξει πορεία. 

Σύμφωνα με την εφημερίδα, ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ χαρακτηρίζει «γροθιά στο στομάχι του ΠΑΣΟΚ» τα νέα μέτρα και ασκεί δριμύτατη κριτική στους μέχρι σήμερα χειρισμούς του οικονομικού επιτελείου. 

Όπως ο υπογραμμίζει, ο Γιώργος Παπανδρέου «οφείλει επειγόντως να λειτουργήσει και ως πρωθυπουργός και ως πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ για να καλύψει την απόσταση, αλλάζοντας τα κακώς κείμενα ή πραττόμενα» 

Ο Κώστας Σκανδαλίδης αναγνωρίζει ότι «αυτά καθαυτά τα μέτρα είναι μονόδρομος», επισημαίνει ωστόσο πως «η διαχείριση της πολιτικής που τα επέβαλε, έχει μεγάλα κενά», ενώ μεταξύ άλλων μιλά για «συνεχή διολίσθηση και αλλαγή στόχου και ακατάσχετη μετρολογία που δημιουργεί ανασφάλεια και φόβο». 

Ο κ. Σκανδαλίδης παραδέχεται ότι οι μάχες που δίνει ο πρωθυπουργός είναι σκληρές, σημειώνει όμως ότι «στη δραματική του ομιλία της περασμένης Δευτέρας ένιωθα μία απόσταση να τον χωρίζει από την κυβέρνηση και το κόμμα του, που μάλλον αμήχανα τον άκουγαν». 

Σε ό,τι αφορά στο ΠΑΣΟΚ διαπιστώνει ότι «κάποιοι θέλουν να το βγάλουν στο περιθώριο ή, ακόμη χειρότερα, να το διαγράψουν από τον πολιτικό χάρτη. Επαναστατώ στην ιδέα ότι το Κίνημα, με την πολυκυματική του διαδρομή και την τεράστια προσφορά του στον τόπο, οφείλει να αποδεχτεί την αυτοκατάργησή του 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 07/03/2010 11:28:54

    Προφανώς δεν είμαι ο Σκανδαλίδης, ούτε συντάσσομαι με κανένα Πασόκ, αλλά η πολιτική σου, ΓΑΠ, δεν έχει πολλή σχέση με την Ελευθερία.

  2. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 07/03/2010 11:29:09

    Αγαπητέ Φάκτορα,τι σ'έπιασε πρωινιάτικα Κυριακής,να 'μολύνεις' το σπίτι σου με την ανάρτηση της φυλλάδας του Χατζηλαλάκη;;;Deal News !!!Η....αληθινή εφημερίδα !!!Η εφημερίδα που μοιράζει από Cd,λακέρδα,σκορδοστούμπι,γαρυφαλλόπροκες , μέχρι και προφυλακτικά.Οχι,κόλλυβα δεν έχει ακόμα μοιράσει.Θα αρκούσε το 'Γιώργο άλλαξε πορεία',με τις φωτογραφίες των δύο ...λαμπρών πολιτικών.Ζητώ ευπειθώς συγγνώμη γιά την παρατήρηση,αλλά και μόνον η Θέα της εφημερίδας,με αναγουλιάζει.Μου προκαέί πίγκωση,αναμούρα,ντεργκάτισμα και ντουβρουτζά.

    • Factorx avatar
      Factorx @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 07/03/2010 11:34:37

      Δεν θελω πρωι πρωι να διαβαζω εδ'ω *76%$ . Η συνέντευξη μας ενδιαφερει

    • SKAIs avatar
      SKAIs @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 07/03/2010 13:40:24

      Είστε και οι δύο υπέροχοι. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να περιγραφεί η φυλλάδα του Χατζήπ@π@ρ@.

      Προσπαθούσα και γώ να καταλάβω τα συμπτώματα αλλά μου ήταν αδύνατον. ΣΠΑΡΤΑΚΕ σ' ευχαριστώ!

  3. nbechr avatar
    nbechr 07/03/2010 11:44:49

    Να πούμε και μια καλημέρα σε όλους.
    Το παραδοσιακό ΠΑΣΟΚ πού συνδέεται αρηκτα με το βαθύ κράτος ξεκίνησε αντάρτικο για να πετύχει την ενίσχυσή του σε καίριες θέσεις και να συνεχίσει να δρα ανενόχλητο.
    Το επιτελείο του ΓΑΠ θα προχωρήσει σε συμβιβασμούς μαζί τους μια και τα μέτρα ήταν κοινωνικά άδικα και αναζητά στηρίγματα.
    Σκεφθείτε με Κυβέρνηση Νέα Δημοκρατία να είχαν παρθεί αυτά τα μέτρα τί θα είχε συμβεί ασε δε αν είχε μπει ο Γλέζος στο Νοσοκομείο από δακρυγόνα!!!!!

  4. ΜΗΤΣΟΣ avatar
    ΜΗΤΣΟΣ 07/03/2010 11:55:56

    Το πασοκ είναι γκέτο.
    Όσο και να φωνάζουν μερικοί,όσο και να βγαίνουν στα κανάλια και να κάνουν τους στεναχωρημένους στο τέλος θα βάλουν την ουρά κάτω από τα σκέλια και θα ψηφίσουν και τον πιο άδικο και αντιλαϊκό νόμο.
    "Με τάξη και πειθαρχία για το μεγαλείο του πασοκ"

  5. anonymous avatar
    anonymous 07/03/2010 11:59:06

    Σκόπιμη διαρροή με σκοπό να τρομοκρατήσει τα υπόλοιπα στελέχη. ακόμη και πράσινα μπλογκς που είναι στο pay roll της Ιπποκράτους τον βρίζουν.
    Τι να περιμένει κανείς από μια κυβέρνηση τρομοκρατών που μπουκάρουν και κάνουν συλλήψεις ακόμη και σε εκκλησίες. Ούτε η Χούντα δεν τα έκανε αυτά.

  6. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 07/03/2010 12:02:17

    Αν θυμάμαι καλά, η αυτή εφημερίδα, είχε πολυδιαφημίσει τις συνεντεύξεις του Μιχάλη Λιάπη, με ανάλογη κριτική προς την τότε κυβέρνηση. Οι συνεντεύξεις εκείνες, όπως κι ενδεχομένως η σημερινή , υπήρξαν κι οι προάγγελοι της αποχώρησης του Λιάπη.
    Αρα, μήπως η εν λόγω εφημερίδα των Κουρή-Χατζηλαλάκη, αναλαμβάνει την προετοιμασία εδάφους για περαιτέρω εκκαθαρίσεις;;;
    Εκ παραλλήλου, το "έγκυρο" φίμωτρο υπερθεματίζει, στολίζοντας αναλόγως τον σημερινό συνεντευξιαζόμενο, υποδεικνύοντας για ακόμη μια φορά στην κυβέρνηση, που δει πορεύεσθαι... Υποδεικνύοντας αδόλως όμως, ή επιβάλλοντας βολικά κενά , ώστε να βολευτούν πιό άνετα οι ημέτεροι ανερχόμενοι ...

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ χελιδόνι 07/03/2010 15:45:29

      Η φυλλάδα του Χατζηλαλάκη έδωσε τα ρέστα της υπερ της Ντόρας το περασμένο φθινόπωρο.Είναι Δούρειος ίππος.

  7. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 07/03/2010 12:09:36

    Τι έλλειψη χιούμορ............

  8. Κρης avatar
    Κρης 07/03/2010 12:11:23

    Όπως ανακοίνωσε το Σωματείο Τεχνικών Ηλεκτρονικών Παιχνιδιών, στα εγκάινια της 5ης έκθεσης Gamenet Expo,
    στα εγκαίνια θα παρεβρεθεί ως προσκεκλημένος ο Κ. Σκανδαλίδης.
    Αναλυτικά η ανακοίνωση:
    Την Παρασκευή στις 12:00 μ.μ., στην έναρξη της έκθεσης,

    θα έχουμε την τιμή να μας τελέσει τα εγκαίνια της 5ης GAMENET Expo, ο Βουλευτής και πρώην Υπουργός του ΠΑΣΟΚ, Κώστας Σκανδαλίδης.


    Να είμαστε όλοι εκεί για να αποδείξουμε ότι παρά την αδικία που έχει υποστεί ο κλάδος μας τα τελευταία χρόνια είμαστε ακόμα ….ΖΩΝΤΑΝΟΙ
    Η έκθεση απευθύνεται σε
    Internet Cafe , Bowling, Billiards, Αίθουσες Ψυχαγωγίας,Παιδότοποι, Καφετέριες, Λούνα Παρκ

    Η εκθεση ειναι-ηταν 05-06-07 Μαρτιου 2010

    http://game-machines.gr/?p=1247

  9. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 07/03/2010 12:24:12

    Θα του ρίξει μια διαγραφή όπως κάποτε ο Καραμανλής το Σουφλιά. Και μετά θα τον ξαναπάρει και θα τον κάνει Υπουργό Περιβάλλοντος, όταν κουραστεί η Τίνα.
    Όλα κύκλους κάνουν πασόκια, και νοδούκια.

  10. ΙΔ avatar
    ΙΔ 07/03/2010 12:29:26

    O κύριοs Χαζτηνικολάου υιόs σε μέρεs χαλεπέs για το πασόκ και τον ΓΑΠ αναφερόταν στον τελευταίο με κολακευτικούs χαρακτηρισμούs.Δηλαδή έβλεπε στον Παπανδρέου αυτό που εμείs δεν μπορούσαμε να δούμε. Ότι και θα γίνει πρωθυπουργόs και θα διοικήση τον τόπο με πυγμή.Εξ'άλλου δεν πρέπει να μαs διαφεύγει το γεγονόs οτι αυτοί οι δυο υπήρξαν συνδετυμόνεs...Ομωs factorx νομίζω οτι πρέπει να αναδείξηs την διαμάχη μεταξύ του Κοντοπυράκη και του Παπακωνσταντίνου.

  11. Προφήτης avatar
    Προφήτης 07/03/2010 12:40:15

    Κάτω τα χέρια από το σύντροφο Σκανδαλίδη, παλιοχαμούρες ΓΑΠπηδες !

    Σύνροφοι πασόκοι, όσοι ως Έλληνες πονάτε την πατρίδα σας :
    ο Γιώργος δεν θέλει να αλλάξει μόνο το εκλογικό σώμα.

    Θέλει κυρίως να αλλάξει το ΠΑΣΟΚ. Εσάς.
    Σάς μισεί επειδή ποτέ, και δίκαια, δεν τον αγαπήσατε όπως τον Ανδρέα.

    Γι' αυτό θέλει να "φάει" ένα από τα αγαπημένα παιδιά του Προέδρου, ένα έντιμο αγωνιστή, τον Κώστα Σκανδαλίδη, επειδή εκφράζει την "ψυχή" του ΠΑΣΟΚ.
    Επειδή είχε πει ότι "και να φύγουν όλοι, εγώ θα κλείσω την πόρτα στο ΠΑΣΟΚ".

    Ο ΓΑΠ θέλει να δείξει ότι το ΠΑΣΟΚ που ξέρατε τελείωσε, διαγράφοντας ένα από τα σύμβολά του.
    Θα τον ανέχεστε για πολύ;

  12. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 07/03/2010 12:49:11

    ΑΝ,...αν υποθέσουμε, ότι το όνομα του΄είναι σε κάποια λίστα, απο αυτές που υποθέτω, ότι διαθέτουν οι εξεταστικές των σκανδάλων, μήπως..., αυτός είναι ο ηπιότερος τρόπος για να τον στείλουν για διακοπές;;;;

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ χελιδόνι 07/03/2010 12:58:45

      Αλήθεια η Οικογένεια Παπανδρέου πως ζει;

    • (Α)θανάσης avatar
      (Α)θανάσης @ χελιδόνι 07/03/2010 13:05:30

      Από τα πνευματικά δικαιώματα του Νίκου, ίσως?

    • yangoolas avatar
      yangoolas @ χελιδόνι 07/03/2010 13:14:21

      από "ακίνητα", όπως όλη η Μαφία στο Μανχάτταν

  13. ΙΔ avatar
    ΙΔ 07/03/2010 13:01:08

    Πνευματικά.

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ ΙΔ 07/03/2010 13:11:19

      (Α)θανάση έπεσες διάνα.

  14. ΙΔ avatar
    ΙΔ 07/03/2010 13:13:35

    Αναπαίμπονταs ικεσίεs πρόs τον Γιαχβέ τουs στέλνει μάνα εξ' ουρανού.

  15. LEFT avatar
    LEFT 07/03/2010 13:15:53

    .
    =Α.. ΡΕ..ΤΖΟΥΛΙΑ, ΜΑΘΑΝΕ ΠΩΣ..ΚΑΙ ΠΛΑΚΩΣΑΝ ΚΑΙ..ΟΙ ΔΑΝΟΑΙΓΥΠΤΙΟΙ.

    http://www.philipnielsen.gr/2010/03/0-1.html

    -O Philip Nielsen, Δανοαιγύπτιος την καταγωγή, λέει ….να κάνουμε εδώ την Μέκκα της τσόντας, όπως παλιά την δεκαετία του 60’ και 70’ η Δανία…. για να δώσουμε λύση στα πολύ σοβαρά προβλήματα της Ελληνικής Οικονομίας.


    [[ Ο κ. Philip Nielsen ήταν συνεταίρος[certificate dnld] της Κας Jacoline Vinke-Παπακωνσταντίνου στην Your Greece Τουριστικές Υπηρεσίες ΕΠΕ και Διευθύνων Σύμβουλος στην Creative Marketing S.A. ]]

    -ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Ο κ. PHILIP NIELSEN ??

    -ΝΑΙ , ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΥΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΑΝΙΑ , ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ


    Ο κ. Philip Nielsen από την Δανία, μας προτρέπει, για τους λόγους που αναφέρει, να αναπτύξουμε την Βιομηχανία των ταινιών ενηλίκων (τσόντες). Αφού στην Ναυτιλία υπάρχει κρίση, από την άλλη η Ελλάδα δεν μπορεί να συναγωνιστεί τουριστικά, τις φθηνότερες χώρες όπως Κροατία, Τουρκία και Αίγυπτο. Μήπως να κάνουμε εδώ την Μέκκα της τσόντας. Η άλλη μου πατρίδα (Δανία) την δεκαετία του 60’ και 70’ έβγαλε πολλά λεφτά με τις ροζ ταινίες της.



    ====http://www.philipnielsen.gr/2010/03/0-1.html====
    SLALOM ON LINE

  16. ΠΑΝΑΓΟΣ avatar
    ΠΑΝΑΓΟΣ 07/03/2010 13:18:55

    Aσε ρε μάγκα τι πορεία να αλλάξει η ζημιά έγινε,βγήκαν κατόπιν εορτής και το παίζουν διαφωνούντες.Τι έκανες στην Βουλή κ.Σκανδαλίδη?τι ψηφισες? τέρμα οι πασοκιές δεν μασάμε.

  17. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 07/03/2010 13:22:45

    ο ΓΑΠ είμαι σίγουρος θα κάνει την ΕΛΛΑΔΑ καλύτερη ,αλλά θα πρέπει να τα βάλει με το κατεστημένο ,βαθύ ΠΑΣΟΚ και μεταλαγμένους νεοδημοκράτες για τους άλους τους αριστερούς και τους δήθεν αριστερούς ,ότι και να κάνει ΕΛΛΗΝΑΣ κυβερνήτης αυτοί θα είναι αντίθετοι ,γιατί έμαθαν να τρώνε από το κράτος και δεν τους συμφέρει καμιά αλλαγή

  18. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 07/03/2010 13:33:55

    Ποιος ΓΑΠ θα διαγράψει πλάκα κάνουμε; σε λίγο θα φύγει κλοτσηδόν ο ΓΑΠ

    • ΜΗΤΣΟΣ avatar
      ΜΗΤΣΟΣ @ «Κασσάνδρα» 07/03/2010 13:39:03

      Θα μας κατσικωθεί στο σβέρκο για άλλα δέκα χρόνια.
      Άλλωστε ποιος θα θέλει να γίνει και πρωθυπουργός σε τέτοιο χάλι που είμαστε;

  19. ΙΔ avatar
    ΙΔ 07/03/2010 13:54:38

    Ονειρα γλυκά και ασκανδάλιστα.Τι το περάσατε το πασόκ ΝΔ που όταν μαλώνουν διαλύονται .Στο πασόκ προχθέs έπαιξαν μπουνίδι στον προνομιακό τουs χώρο τηs μίζαs.Kαι ενοώ τα φάρμακα τιs φαρμακευτικέs και την διακίνηση τουs και δεν διαλύθηκαν και νομίζετε οτι θα διαλυθούν γιατί είπε ο Σκανδαλίδηs παλιά τον ΓΑΠ χρυσοκάνθαρο. Στο πασόκ μαλώνουν σχίζουν τα ρούχα τουs και μετά ηρεμόυν και είναι πάλι όλλοι μαζί καιαυτό το ονομάζουν σύνθεση.

  20. nasos avatar
    nasos 07/03/2010 14:05:33

    Παπουτσής-Σκανδαλίδης κλείνουν το μάτι στους παραδοσιακούς Πασόκους και την ίδια στιγμή υπερψηφίζουν τα μέτρα.
    Τακτικές καλού μπάτσου-κακού μπάτσου.

  21. Orestios avatar
    Orestios 07/03/2010 14:07:15

    Πω πω αντίσταση! Με συνέντευξη στην Πράβντα. ΧΟ!
    Ακόμη ένα Παπουτσής προς τάχα μου καλός και αυτός. Κρίμα στον κόσμο που πίστεψε στο ΠΑΣΟΚ για το μέλλον του και βρίσκεται αντιμέτωπος με μια άθλια προπαγάνδα του καλού-κακού.
    Ο σκανδαλίδης επαναστάτης! Ναί καλά. Όσο επαναστάτης ήταν ο Παπέν.

  22. TASSOS avatar
    TASSOS 07/03/2010 14:44:08

    Αυτοί που διαφεντεύουν το ΠΑΣΟΚ είναι πολύ ευχαριστημένοι για την δουλειά που κάνει στην Ελλάδα. 30 χρόνια αμοιβές δεν πήγανε χαμένες.

  23. exomatiakaivlepo avatar
    exomatiakaivlepo 07/03/2010 15:29:31

    Τι είπε ο άνθρωπος : «Η εικόνα και το περιεχόμενο της πολιτικής μας δεν έχουν και πολλή σχέση με τις προεκλογικές μας δεσμεύσεις. Θα έλεγα ότι δεν έχουν σχέση και με το ΠΑΣΟΚ»
    Ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ χαρακτηρίζει «γροθιά στο στομάχι του ΠΑΣΟΚ» τα νέα μέτρα και ασκεί δριμύτατη κριτική στους μέχρι σήμερα χειρισμούς του οικονομικού επιτελείου....
    Και τι λέει το ΠΑΣΟΚ:
    Πονάει στομάχι, κόβει κεφάλι......

  24. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 07/03/2010 15:43:52

    Χθες το απόγευμα ήταν προγραμματισμένη συγκέντρωση πολιτών στον Άγιο Παντελεήμον Αχαρνών για να διαμαρτηρηθούν για το μεταναστευτικό νομοσχέδιο που μέσα στην αναμπουμπούλα των νεων μέτρων πέρασε μουλωχτά το ΠΑΣΟΚ. Ο Χρυσοχοίδης είχε στείλει 12 διμοιρίες ΜΑΤ για να αποτρέψουν το συλλαλητήριο!!!ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΑΠΟΛΟΓΗΘΕΙ?????ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ Ο Golden-ίδης?

  25. saden avatar
    saden 07/03/2010 16:17:27

    Άσχετο αλλά θέλει ψάξιμο!!Η εφημερίδα “Το Παρόν της Κυριακής” αναφέρεται στο σημερινό της φύλλο σε ένα γεγονός που επικαλέστηκε ο Κ.Μητσοτάκης στο δελτίο ειδήσεων του Mega. Σύμφωνα με την εφημερίδα, ο Κ.Μητσοτάκης ανέφερε ότι υπάρχει επιστολή του υπουργού Οικονομίας Γ.Παπακωνσταντίνου προς τον πρώην επικεφαλής της Εθνικής Στατιστικής Υπηρεσίας Μ.Κοντοπυράκη, με την οποία τον “διατάσσει” να εμφανίσει το εξωτερικό χρέος της Ελλάδας σε ποσοστό μεγαλύτερο του 14%. Με αυτόν τον τρόπο το επόμενο έτος ο υπουργός Οικονομίας...Γ. Παπακωνσταντίνου θα εμφάνιζε την επόμενη χρονιά τεράστια μείωση του ελλείμματος, θέλοντας να αποδείξει
    έτσι ότι δουλεύει. Την επιστολή αυτή την έχει κρατήσει ο Μανώλης Κοντοπυράκης, ο οποίος παραιτήθηκε και διαμένει ήδη στο σπίτι του στις ΗΠΑ.
    ΥΣΤΕΡΟΛΟΓΙΟΝ: ψάχνω τον τιραμόλα μήπως τον πήρε το μάτι σας;

  26. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 07/03/2010 16:31:07

    Ο Σκανδαλιδης δεν εκλεβε τα τηλεφωνα του Δημου ΑΘηναιων στις εκλογες??

    Τι θελει απ τη ζωη μας τωρα? Ν αλλαξει ονομα και το συζηταμε.

    ΠΠ

    • davatzis avatar
      davatzis @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/03/2010 00:03:40

      αμ το χούφτωμα στη milf δημοσιογράφο

  27. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 07/03/2010 16:32:08

    Real Business απο τον κ Χατζηνικο. Ο οποιος εχει μετατρεψει σταθμο εφημεριδα και καναλι σε δεκανικια του Παπ και τον Καρατζερη.Αληθεια κ Χατχηνικο εχετε καλεσει τοσες φορες στο καναλι και στο σταθμο σας τον Καρατζαφ. Τον αρχηγο της αξ αντιπολιτευση ποτε σκοπευεται να τον καλεσετε;Τι να κανουμε δεν κερδισε της εσωκομματικες η συμπαθεια σας.Μιαν αλλη φορα.Αλλα μεχρι τοτε δεν θα πρεπει να παραμερισεται την προσωπικη σας απογοητευση και να κανετε σωστα τη δουλεια σας;

  28. trochalos avatar
    trochalos 07/03/2010 17:29:03

    Δεν είναι ρε παιδιά Χατζηλαλάκης,Χατζηντορούλης είναι ο άνθρωπος,έτσι γιά να μην ξεχνιώμαστε.θυμάστε τι έκανε γιά την Θεοδώρα την Μεγίστη.Ακόμη και τις ειδήσεις που λέει στον Alter,το μόνο που ξέρει είναι να τα βάζει με τους εκπροσωπούς της ΝΔ και να λέει ότι γιά όλα φταίει η ΝΔ,και παινεύει τον ΓΑΠ με τον Καρατζαφέρη.Η χειρότερή του στιγμή θα είναι όταν δει το Αντλωνη Πρωθυπουργό.

  29. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 07/03/2010 17:49:45

    Θα τον δεί,συντομώτερα απ'ότι φοβάται.Και τότε 'θ'ανακαλύψει' τις αρετές του.Και θ'αρχίσειο τους ύμνους.Μόνο που η κατσίκα δεν μασάει ταραμά.Οπως άλλωστε ούτε κι ο Αντώνης μασάει.Μιά ζωή Χατζηλαλάκης βλαχομπαρόκ life-style, το κουρδιστό μαριονετάκι του συστήματος.Μιά ζωή νούμερο τρία,σε απόσταση από Τρέμη και Στάη,γιατί όπως και να το κάνουμε, άλλη η 'γεύση ' των veritables Πασόκων κι άλλη η γιαλαντζί πικρίλα των Οβιδιακών μεταμορφώσεων.Οσο γιά τον Σκανδαλίδη,τ'άγραψαν και οι προηγούμενοι.Ο καλός και ο κακός ΕΣΑζής,έτσι γιά ξεκάρφωμα.Μη μασάτε αδέρφια.