Προς Π. Καμμένο: Όλα εδώ πληρώνονται!
21/08/2015 15:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προς Π. Καμμένο: Όλα εδώ πληρώνονται!

Μετά τον Πάνο έρχεται η σειρά του Αλέξη και θα είμαστε στο απέναντι πεζοδρόμιο να γελάμε με την τιμωρία τους, με την ξεφτίλα τους, με το πολιτικό τους τέλος

Έχουμε γράψει κατά καιρούς ότι οι αρχαίες ελληνικές τραγωδίες βασίζονταν στην ύβρι και τη νέμεση. Η μία ακολουθεί την άλλη και όσοι επιχείρησαν να ξεχάσουν ότι είναι αλληλένδετες απλά την... πάτησαν. Οι αλαζόνες, οι τυχαίοι, οι τυχάρπαστοι και κυρίως τα πολιτικά φρικιά απ' όπου κι αν προέρχονται είναι εμφανώς αδιάβαστοι. Ούτε το βασικό δόγμα της αρχαίας Ελλάδας δεν κατάφεραν να μάθουν.

Ένας από αυτούς και ο Πάνος Καμμένος και φυσικά το φιλαράκι του ο Αλέξης που αναπαύεται προς το παρόν στις δάφνες της δημοφιλίας του αλλά υπεροπτικά δεν βλέπει ότι πλησιάζει η νέμεσις.

Τα αυγά που έφαγε ο ανεξάρτητος ψεκασμένος στην Κω και οι εικόνες που κυκλοφορούν πλέον παντού είναι το πολιτικό του τέλος. Δεν πάει άλλο με αυτόν τον απίθανο τύπο που σε ομαλές πολιτικές συνθήκες και σε άλλες εποχές δεν θα σκούπιζε ούτε το χαλάκι του Μεγάρου Μαξίμου. Ο Πάνος Καμμένος νομίζει ότι μπορεί να κυκλοφορεί ελεύθερος, καμαρωτός σαν στρατηγός ακούμπωτος και να δίνει διαταγές στο στράτευμα. Νομίζει ότι μπορεί να πουλάει φούμαρα αντιμνημονιακά και στη συνέχεια να υπογράφει τα μνημόνια. Και νομίζει ότι θα περνά συνεχώς ο λαϊκισμός του δήθεν πολέμου κατά της διαπλοκής όταν και ο ίδιος είναι μέρος ενός συστήματος που αν το ήξερε ο κόσμος θα πέταγε εκτός από αυγά και πέτρες.

Τα γεγονότα στην Κω απλά επιβεβαιώνουν αυτό που λέει ο λαός «μια του κλέφτη, δυο του κλέφτη, τρεις και η κακιά του ώρα».

Αλλά δεν είναι ο Καμμένος το θέμα, αυτός είναι τόσο μικρός και τόσο ανύπαρκτος που σε λίγους μήνες δεν θα ασχολούμαστε άλλο μαζί του. Το μείζον θέμα είναι ο Αλέξης Τσίπρας και η ύβρις σε βάρος της χώρας του. Εδώ και 8 μήνες η Ελλάδα ζει πρωτοφανείς πολιτικές και οικονομικές διαδικασίες. Ο πρόεδρος του 15μελούς του ΣΥΡΙΖΑ κατάφερε να μετατρέψει μια χώρα που βάδιζε με σταθερά, ευρωπαϊκά, βήματα σε χώρα της Αφρικής ή και ακόμη χειρότερα. Με μια πρωτοφανή αλαζονεία κυβερνά και με μια πρωτοφανή υπεροψία ρυθμίσει τις τύχες ενός ολόκληρου λαού. Καταπατώντας κάθε έννοια δημοκρατικών και συνταγματικών διαδικασιών και δυστυχώς βρίσκοντας σ' αυτή την κρίσιμη στιγμή άξιο σύμμαχό του τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας, για τον οποίο θα μιλήσουμε μια άλλη φορά.

Τόσα καραγκιοζιλίκια μαζεμένα δεν έχει ξαναδεί ο τόπος. Να σφάζονται μεταξύ τους οι πρώην «αριστεροί σύντροφοι» με τέτοιο μένος; Να κάνουν νέο κόμμα και την ίδια στιγμή ο Λεουτσάκος να πηγαίνει στην πολιτική γραμματεία του ΣΥΡΙΖΑ να συναντήσει τον Αλέξη; Είναι αυτό σοβαρό κόμμα που κυβερνά;

Όχι. Είναι αποτέλεσμα της αλαζονικής συμπεριφοράς ενός παλιόπαιδου που ευνοήθηκε από τις συγκυρίες, βρήκε μερικά άλλα... καλόπαιδα και κυβερνά τη χώρα. Είναι η ύβρις ενός έσχατου που έγινε πρώτος στον ιδεολογικοπολιτικό αχταρμά της μεταπολιτευτικής Ελλάδας. Βεβαίως έχουν όλα τα κόμματα και ο λαός ευθύνη για τα φαινόμενα τύπου Τσίπρα ή Καμμένου.

Τα αυγά στην Κω είναι μόνον η αρχή. Το επόμενο στάδιο θα είναι χειρότερο, ειδικά τώρα που έμπλεξαν με τα ιερά και τα όσια της Ελλάδας. Το μεταναστευτικό θα γίνει η ταφόπλακά τους. Μετά τον Πάνο έρχεται η σειρά του Αλέξη και θα είμαστε στο απέναντι πεζοδρόμιο να γελάμε με την τιμωρία τους, με την ξεφτίλα τους, με το πολιτικό τους τέλος.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Vassilis avatar
    Vassilis 21/08/2015 16:24:37

    Στα ΤΕΣΣΕΡΑ Πανο...Στα ΤΕΣΣΕΡΑ.

    • Θόδωρος Hellados avatar
      Θόδωρος Hellados @ Vassilis 21/08/2015 23:08:41

      Και στα γόνατα επίσης... Στα γόνατα, πανούλη, στα γόνατα!.. Για καλύτερη "οπτική" των πραγμάτων... Βάλε όλη σου την τεχνική, Πανούλη. Να μην ξεχάσεις την τέχνη που σε ανέδειξε!.. Χα, χα! Υπάνθρωποι!

    • Θόδωρος Hellados avatar
      Θόδωρος Hellados @ Vassilis 21/08/2015 23:14:07

      Στα μούτρα του, εκεί μπροστά, του θα του τά ΄σπαγα τα αυγά... Μόνο έτσι καταλαβαίνουν...

  2. Naruto avatar
    Naruto 21/08/2015 16:54:17

    Το μεταναστευτικό πρόβλημα τείνει να υποσκελίσει το οικονομικό στους φόβους του έλληνα πολίτη . Η ανθελληνική πολιτική του ΣΥΡΙΖΑ γίνεται και η Αχίλλειος πτέρνα του , ο λαός είναι έξαλλος και τρομοκρατημένος απο την ισλαμική εισβολή που δέχεται η πατρίδα . Η Ν.Δ πρέπει άμεσα να πάρει σαφή και κάθετα αντίθετη θέση στο θέμα πριν το κάνει η Χ.Α και τρέχει απο πίσω ο Μεϊμαράκης . Τέτοιες ευκαιρίες δεν πρέπει να χάνονται πρεπει να απαλλαγούμε απο τους κομμουνιστές αλλιώς δεν σωζόμαστε .

    • ουδέτερος avatar
      ουδέτερος @ Naruto 21/08/2015 17:49:52

      είδες τη ανακοίνωση των ΑΝΕΛ, δηλώνουν εγγυήτες με τις κόκκινες γραμμές τους στα εθνικά θέματα και την Ορθοδοξία. Ουδεμία αναφορά στη μεταναστευτική πολιτική. Τον Καμμένο, τον έχω πλέον ικανό και να καταπιεί την αποποινικοποιήση των ναρκωτικών και την υιοθεσία παιδιών από ομόφυλα ζευγάρια.

  3. Κανονικός Δεξιός avatar
    Κανονικός Δεξιός 21/08/2015 17:02:16

    Κανείς σοβαρός άνθρωπος δεν μπορεί να επιχαίρει με τέτοιου είδους πράξεις. Ακόμα κι αν θύμα τους είναι αυτός ο αστείος τύπος που για μία υπουργική καρέκλα, κάθεται σούζα μπροστά στη Λαθρομήτωρ Τασία. Δυστυχώς, όμως, οι κοινωνικές εκρήξεις που έρχονται λόγω της μαζικής εισβολής αλλοδαπών και του εποικισμού της χώρας, θα είναι ανεξέλεγκτες.

    • m.s avatar
      m.s @ Κανονικός Δεξιός 21/08/2015 20:20:57

      εγώ επιχαίρω και πολύ μάλιστα. Τα κοτέτσια στην Κω θα κάνουν υπερωρίες για τύπους σαν τον Πάνο . Το δίκροκο θα είναι ο επίλογος αυτού του θρασύτατου λαϊκιστή. Έπεται και ο συνεργός του.

      • δεξιος  αγωνιστης avatar
        δεξιος αγωνιστης @ m.s 21/08/2015 23:39:20

        Συμφωνω απολυτα γιατι ετσι πρεπει να τιμωρουνται οι επιορκοι και οι ψευτες.Φτανει πια με τις μεγαλοψυχιες και τα υπερανω.Τωρα θα ερθει και η σειρα του καταληψια.Ετσι να φοβουνται να κυκλοφορησουν!!!

  4. ΜΑΡΤΙΟΣ avatar
    ΜΑΡΤΙΟΣ 21/08/2015 17:23:42

    Ο Λαφαζάνης δεν δικαιούται την διερευνητική εντολή γιατί αυτή,όπως ανωτέρω διαπιστώνεται,δίδεται σε ΚΟΜΜΑ και τέτοιο ο Παναγιώτης δεν έχει συγκροτήσει κατά την συνταγματική πρόβλεψη(ιδρυτική διακήρυξη,προσδιορισμός συμβόλων και έδρας,200 τουλάχιστον υπογραφές και το κυριώτερο έγκριση από τον Άρειο Πάγο).

    • ΜΑΡΤΙΟΣ avatar
      ΜΑΡΤΙΟΣ @ ΜΑΡΤΙΟΣ 21/08/2015 18:25:05

      Συγγνώμη το σχόλιο αναφέρεται στο άρθρο για την ανάθεση της τρίτης διερευνητικής εντολής στον Λαφαζάνη.

  5. Ραβινος avatar
    Ραβινος 21/08/2015 18:25:06

    Παρακολουθωντας την περπατησια του Μειμαρακη οφειλω να πω οτι παει καλα.Του εχω καταφερθει μερικες φορες για τον τροπο αντιμετωπισης του Τσιπρα αλλα παρακολουθωντας τον στην χθεσινη συνεντευξη και τις κινησεις που κανει αιρω τις επιφυλαξεις μου και λεω λες να κανει την εκπληξη ο Μειμαρακης με τον ηπιο τροπο και τις πιο λαικες προσεγγισεις του στο ποπολο ?

    • roadrunner avatar
      roadrunner @ Ραβινος 21/08/2015 19:20:42

      Δεν αμφισβητείται η σημαντική κοινοβουλευτική εμπειρία, οι ικανότητες και τα αντανακλαστικά του Μεϊμαράκη. Τα πάντα και οι πάντες στην πολιτική όμως κρίνονται, από το αποτέλεσμα.

    • Naruto avatar
      Naruto @ Ραβινος 21/08/2015 22:06:08

      Δεν αποκλείεται να κάνει την έκπληξη ο Βαγγέλας γιατί και πείρα έχει και πολιτικό λόγο έχει . Υστερεί λίγο στο αρχηγικό στύλ αλλά και στην επικοινωνία με τους νέους . Απο την άλλη όμως ο ΣΥΡΙΖΑ είναι ενα πληγωμένο αγρίμι που κάνει το ενα λάθος πίσω απο το άλλο . Αυτό που χρειάζεται η Ν.Δ είναι σαφείς και λογικές προτάσεις στα μεγάλα προβλήματα και πάνω απο ολα ειλικρίνεια .

      • Φωτεινή avatar
        Φωτεινή @ Naruto 22/08/2015 17:12:58

        Τό μεταναστευτικό θά κρίνη τό ἀποτέλεσμα τῶν ἐκλογῶν. ῞Αρπα τήν εὐκαιρία, μεταβατικέ. Οἱ κουμουνιστές πρέπει νά φύγουν πάση θυσία!

  6. Διογένης avatar
    Διογένης 21/08/2015 19:01:32

    Και όπως είπε και ο Ζουράρις, "ψηφίζω ο,τιδήποτε φέρει ο Τσίπρας". Άρα, να είμαστε σίγουροι ότι τελικά, ούτε στα εθνικά θέματα και την Ορθοδοξία αποτελούν οιαδήποτε εγγύηση. Τον Ιανουάριο ορισμένοι ψήφισαν ΑνΕλ με αυτό το κριτήριο χωρίς να θέλουν να τους ψηφίσουν. Παραλίγο να τους ψηφίσει για τον ίδιο λόγο συγγενικό μου πρόσωπο (αν και με διαβεβαίωσε ότι τελικά δεν το έκανε - ποιος ξέρει όμως). Τώρα δεν νομίζω να "φάει" κανένας πια το παραμύθι τους. Λογικά, δεν θα είναι στην επόμενη Βουλή. Και εκεί που έλεγε ο Καμμένος μήπως τον βάλει το Επικρατείας και γλιτώσει την αγωνία, τον κατεβάζει ο Τσίπρας αυτόνομα χωρίς πολλά-πολλά. Και όταν τελικά τον αφήσει μπουκάλα και δεν του δώσει πια ούτε το πολυπόθητο Άμυνας, ο Καμμένος θα καταλάβει ότι θα είναι απλώς ένα ακόμη πτώμα επί του οποίου θα έχει πατήσει το γελαστό παιδί για να κρατήσει την πολυπόθητη εξουσία. Μετά τους Αλαβάνο, Γλέζο, Χάρρυ Κλυνν, Κουβέλη, Λαφαζάνη και άλλους, ων ουκ έστιν αριθμός... Δεν πληρώνονται όλα εδώ, αγαπητό antinews, όμως ορισμένα πληρώνονται. Καλό πολιτικό παράδεισο, Καμμένε, να ζήσουμε να σε θυμόμαστε ως έναν από τους πλέον τυχοδιώκτες πολιτικούς που πέρασαν ποτέ από αυτόν τον τόπο.

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Διογένης 22/08/2015 20:36:53

      Δεν ξέρω για πολιτικούς παραδείσους,αλλά σίγουρα η κανονική κόλαση θα είναι γεμάτη από τέτοιους...

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Διογένης 23/08/2015 10:39:04

      Άψογος! Έχει να πληρώσει πολλά ακόμη αν δεν μετανοήσει ειλικρινά και δημόσια. Έκανε πολύ κακό στον τόπο τα τελευταία 3 χρόνια με το διχασμό που έφερε και τη στήριξη στον Τσίπρα που καταστρέφει την Πατρίδα με καταιγιστικούς ρυθμούς. Και δεν παραιτήθηκε ούτε μετά την ψήφιση του νομοσχεδίου για την ιθαγένεια. Αυτό τα είπε όλα. Δε χρειαζόταν να ψηφίσει το μνημόνιο. Αυτό ήταν το εύκολο...

  7. Νικήτας Φραντζής avatar
    Νικήτας Φραντζής 21/08/2015 19:22:19

    Εμένα πάντως, το οτι τα αυγά που εκτοξεύτηκαν δεν ήτανε βρασμένα (πράγμα που πονάει), μου φαίνεται τρελή επιτυχία για τον μέχρι προχθές ακραίο μνημονιομάχο Καμμένο, που πλέον κατάντησε περίγελως.

  8. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 21/08/2015 19:51:32

    Kαι ο Καμμένος είναι το θέμα.Σημαντικό θέμα επειδή προέρχεται από τη ΝΔ.Αυτό που έκανε ο Καμμένος είχε έχει όνομα παλιά στη γλώσσα του αντιπαράθεσης δεξιάς - αριστεράς : Συνοδοιπορία. Θα πείτε τρέχα γύρευε στην Ελλάδα της μεταπολίτευσης.Ακριβώς το γεγονός ότι στη σημερινή Ελλάδα δεν θεωρείται κάτι σπουδαίο ένας δεξιός να γίνεται παράρτημα της αριστεράς δείχνει ότι είναι κάτι φυσικό και διαδεδομένο. Και δεν θα ήταν διαδεδομένο εάν δεν υπήρχε η θεωρία του "μεσαίου χώρου" και του "σεβασμού στους αγώνες της αριστεράς".Ο Καμμένος λοιπόν πήγε τέρμα αυτό που άλλοι το πάνε μέχρι τη μέση ή στα κρυφά γιατί φοβούνται την αντίδραση της βάσης της παράταξης. Η καταγγελία του Καμμένου ως δημαγωγού και γιουσουφακίου της αριστεράς είναι προειδοποίηση και για άλλους πολλούς υποψήφιους καμμένους που έχουν την ίδια τάση,αν και λιγότερο προχωρημένη.

    • Θόδωρος Hellados avatar
      Θόδωρος Hellados @ ψυχραιμια 21/08/2015 23:20:04

      @ψυχραιμία: Ο Καμμένος είναι ένας φανατισμένος που στο θολωμένο του μυαλό έχουν γίνει χυλός -από το πολύ χτύπημα- τα όρια Δεξιάς-Αριστεράς. Ο Καμμένος, όπως και πολλοί του πάλαι ποτέ αντιμνημονιακού μπλοκ, είναι κάτι πολύ περισσότερο από συνοδοιπόρος της αριστεράς (της ποιας?!) του νεο-ΠΑΣΟΚ-Σύριζα: Είναι διαταραγμένη προσωπικότητα, ένας ημίτρελος.. Δεν έχει να κάνει με πολιτική πλέον...

      • Γεώργιος Τ. avatar
        Γεώργιος Τ. @ Θόδωρος Hellados 23/08/2015 10:40:43

        Δεν είναι τόσο τρελός όσο νομίζαμε. Το ότι έμεινε στην καρέκλα του υπουργού μετά την ψήφιση από το φιλαράκι του του νομοσχεδίου για την ιθαγένεια και υπερψήφισε το μνημόνιο δείχνουν πονηριά και υστεροβουλία που δεν έχουν οι τρελοί. Ένα πολιτικό κάθαρμα είναι.

        • vassilis avatar
          vassilis @ Γεώργιος Τ. 24/08/2015 00:40:13

          +10000

    • λαθρο-ψηφοφόρος avatar
      λαθρο-ψηφοφόρος @ ψυχραιμια 23/08/2015 08:16:45

      Μπορεί κάποιος από τους πράους μεσαιοχωρίτες της παράταξης, να μας παραθέσει τους "αγώνες της αριστεράς"; Επειδή διαβλέπω ότι οι επόμενοι ανελ θα είναι η ΝΔ, έτσι όπως πάει το πράγμα.

  9. ΤΤ avatar
    ΤΤ 21/08/2015 20:24:31

    Εντός ολίγων ετών δραχμή και τζιχάντ. Όποιο έρθει πρωτ

  10. Αργόστροφος avatar
    Αργόστροφος 21/08/2015 20:51:26

    '' Μετά τον Πάνο έρχεται η σειρά του Αλέξη και θα είμαστε στο απέναντι πεζοδρόμιο να γελάμε με την τιμωρία τους, με την ξεφτίλα τους, με το πολιτικό τους τέλος'' ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΕΣΑΣ, ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΜΕ ΑΥΓΑ, ΟΧΙ ΚΟΤΑΣ, ΑΛΛΑ ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΗΛΟΥ! ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΤΙΜΩΡΙΕΣ.....

  11. Agrofylakas avatar
    Agrofylakas 21/08/2015 23:36:21

    Τερμα με τις αρβοφροσυνες. Θυμηθειτε τι εκαναν οι συριζοκατσαπλιαδες στη παρελαση στην Θεσσαλονικη με τον Προεδρο της Δημοκρατιας παροντες και ενεργηστε αναλογως οπου εμφανιζονται τωρα. Δημοκρατικα αλλα δυναμικα. Τα αβραστα αυγα δεν προκαλουν σωματικη βλαβη. Τωρα αν λερωθει και κανενα κασκολ της Τασιας υπαρχουν και οι καθαρηστριες του Υπουργειου Οικονομικων.

  12. makis avatar
    makis 22/08/2015 02:24:13

    Διαδικτυακό γκάλοπ για τις εκλογές....Ψηφίστε τώρα https://shar.es/1tMyGI

  13. εkostas avatar
    εkostas 22/08/2015 11:16:11

    ΘΕΙΑ ΔΙΚΗ ψεκασμένε μηχανοδηγέ. Όταν έλεγες να λυντσάρουν τον Πάχτα? Όταν λοιδορούσες "στα τέσσερα- στα τέσσερα", όταν τους έβριζες όλους , όταν έλεγες ψεκασμένε "δεν υπογράφεις μνημόνια και όλες τις άλλες αμέτρητες βλακείες σου" καλά ήταν χοντροπάνο? Λούσου τα τώρα. ΘΕΙΑ ΔΙΚΗ.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ εkostas 23/08/2015 10:41:45

      Μπαααααα. Όταν έρθει η Θεία Δίκη για τον καθένα θα είναι το τέλος. Αυτά είναι προειδοποιήσεις. Αλλά επειδή ακόμη κάνει ότι ψιχαλίζει, το χαστούκι θα γίνει μπουνιά...

  14. ουδέτερος avatar
    ουδέτερος 22/08/2015 11:25:58

    Μειμαράκης προς Καμμένο κατά τη συνάντηση των πολιτικών αρχηγών - " «Αν εγώ ξαναπάω στη Ρηγίλλης θα το αισθανθείς ως σπίτι σου και θα επανέλθεις;», ρώτησε ο κ. Μεϊμαράκης τον Πάνο Καμμένο, σύμφωνα με την ΕΡΤ." ισχύει ακόμα;;;

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ ουδέτερος 23/08/2015 10:42:43

      Και να ισχύει, ο Μεϊμαράκης δε θα τολμήσει να το κάνει όσο υπάρχει ο Σαμαράς στη ΝΔ. Αν φύγει ο Σαμαράς έτσι κι αλλιώς εξαφανίζεται η ΝΔ...

  15. ΕΛΕΟΣ avatar
    ΕΛΕΟΣ 22/08/2015 17:41:41

    Μέχρι και τον Ιανουάριο του 2015 θα μπορούσε κανείς να χαρακτηρίσει ως συμπαθητικό πολιτικό τον Πάνο Καμμένο...Όμως από εκεί και ύστερα ξεκίνησε η κατρακύλα... Ανέλαβε το ΥΠΕΘΑ που χρόνια τώρα το ποθούσε και δυστυχώς, αν εξαιρέσουμε τα πήγαινε έλα για αυτόν και την κουστωδία του, όχι απλά έργο μηδέν, αλλά μέιον.... Ανέχτηκε την επιβολή παλαιοΠασοκικών υπό τον Μανδύα του ΣΥΡΙΖΑ ανώτατων Αξιωματικών και την κατακρεούργηση άλλων, κατά γενική ομολογία ικανότατων... Χρεώθηκε τις όποιες επιλογές, οι οποίες όχι μόνο ατυχείς ήταν αλλά και καταστροφικές για τους Κλάδους των Ε.Δ... Μεγάλη η ξεφτίλα του πλέον... Τουλάχιστον, αν θέλει να διεκδικήσει την επιπολαίοτητα του και όχι προσχεδιασμό του για αυτές τις ''χρεώσεις'', να βγει και να εξηγήσει πως επιλέχθηκαν οι Αρχηγοί τον Μάρτιο και πως έγιναν οι Κρίσεις των Ανωτάτων... Καλά την ήθελα την καρέκλα κάποιοι, αλλά τώρα πλέον που είναι πασιφανές ότι δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν, έρχεται η ώρα να αναγνωρίσουν την κατωτερότητα τους, να αποδεχθούν τις κομπλεξικές αποστρατείες που επέλεξαν και να επανορθώσουν....

  16. airman avatar
    airman 22/08/2015 18:50:46

    "... θα είμαστε στο απέναντι πεζοδρόμιο να γελάμε με την τιμωρία τους, με την ξεφτίλα τους, με το πολιτικό τους τέλος." Καλύτερα να ξύνουμε το κεφάλι μας για το πως ήρθαν τα πράγματα και οι καταστάσεις που τέτοιοι άνθρωποι έφτασαν να ασκούν εξουσία από υπουργικούς θώκους. Θα ήταν πολύ πιο χρήσιμο, ιδιαίτερα εάν είχε συμβεί εγκαίρως. Όσο για το περιστατικό, είναι απαράδεκτο, καταδικασταίο και δεν αρμόζει στη δημοκρατία, η οποία δίνει πολύ αποτελεσματικότερους τρόπους αποδοκιμασίας και απόρριψης, αρκεί να ξέρει κάποιος να επιλέγει. Και αυτός ο τρόπος είναι σίγουρα λάθος. Η δυνατότητα για την επιλογή του σωστού, λίαν προσεχώς!

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ airman 23/08/2015 10:43:50

      Σε όποιον προτρέπει σε λιντσαρίσματα δημοσίως, τα αυγά και οι ντομάτες είναι πράξεις ευγενείας. Ας είμαστε ρεαλιστές.

  17. kromanos avatar
    kromanos 22/08/2015 19:45:46

    ..είναι χτύπημα στη Δημοκρατία.. http://wp.me/p5N5EW-cW

  18. ουδέτερος avatar
    ουδέτερος 23/08/2015 12:34:16

    ο Καμμένος θα πιεστεί και από τον Γκλέτσο, μοιάζουν οι πλατφόρμες τους.

  19. deltaplus avatar
    deltaplus 23/08/2015 19:19:55

    Για να μην σε αποκαλουνε *αυγουλα*πανο, ξερεις την δουλεια σου ΣΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ....στα 4....