26/01/2011 16:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προπηλάκισαν τον Κ. Σημίτη

Αποδοκιμάστηκε έντονα ο πρώην πρωθυπουργός Κώστας Σημίτης πριν από λίγη ώρα κοντά στο γραφείο του στην Ακαδημίας.

Ο κ. Σημίτης βάδιζε συνοδευόμενος από την προσωπική του ασφάλεια όταν έπεσε πάνω σε ομάδα 50 περίπου νεαρών που κατευθύνονταν στη Νομική. Σε αυτούς προστέθηκαν περαστικοί και όλα μαζί άρχισαν να τον αποδοκιμάζουν έντονα.

Παρενέβησαν αστυνομικές δυνάμεις που βρισκόντουσαν στην περιοχή και δεν υπήρξε συνέχεια

Ο πρώην πρωθυπουργός φυγαδεύτηκε σε πολυκατοικία της οδού Ακαδημίας όπου παρέμεινε για λίγη ώρα και στη συνέχεια οδηγήθηκε στην οικία του.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. SoToS avatar
    SoToS 26/01/2011 16:56:13

    Να αγιασει το στοματακι τους ...

  2. Orestios avatar
    Orestios 26/01/2011 17:07:32

    Μπράβο στον κόσμο!

  3. kiki avatar
    kiki 26/01/2011 17:10:20

    Αντε μπραβο τα παιδια, γιατι στην δικια μας συνειδηση παραμενει ο Αρχιερεας της Διαπλοκης, και αυτος που εγκαθιδρυσε την φασιστικη διαπλεκομενη πληροφορηση.

    • irida avatar
      irida @ kiki 26/01/2011 18:10:58

      Βασικά η διαπλεκόμενη και φασιστική πληροφόρηση πάντα υπήρχε απλά αυτός την...επιμήκυνε στο άπειρο!!

  4. Κώστας avatar
    Κώστας 26/01/2011 17:16:09

    Το 'χω ξαναγράψει. Τα τσιτάτα περί "προσωπικής εντιμότητας του Σημίτη που δεν αμφισβητείται" τελείωσαν, μαζί με την αξιοπιστία και το κύρος του Πρετεντέρη. Είναι ύποπτος ο Σημίτης. Είναι ο ίδιος προσωπικά ύποπτος. Υπήρξε τροχονόμος στις αναθέσεις και στις μίζες. Είναι ο προσωπικός-και όχι απλά πολιτικός- φίλος του Τσουκάτου. Είναι ο κολλητός του Μαντέλη. Είναι ο αποπέμψας τον Καστανίδη που έβαζε εμπόδια σε Ζίμενς-Ιντρακόμ. Είναι ο Αρχιερέας της Διαπλοκής. Και πλέον θα νιώθει τη γιούχα στο πετσί του κάθε φορά που περπατάει με μπράβους στο Κολωνάκι. "Μεριάστε, περνά ο κολλητός του Τσουκάτου"

  5. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 26/01/2011 17:17:01

    Αυτός ο θα έπρεπε να είναι στην φυλακή για εθνική προδοσία εδώ και 15 χρόνια. Η θλιβερή του πρωθυπουργία είναι μία σειρά αντεθνικών ενεργειών υπαγορευμένες από τον εθνομηδενισμό του και από τον αδελφό του, που υπηρετούσε στην γερμανική "Επιτροπή Συντάγματος".

    Πού ξανακούστηκε σε ευνομούμενο κράτος, ο αδελφός του προέδρου, ή του πρωθυπουργού, ή και του υπουργού ακόμη, να υπηρετεί στις μυστικές υπηρεσίες ξένης χώρας και μάλιστα φιλικής προς τον εχθρό του (Τουρκία εν προκειμένω);

  6. sarritarius avatar
    sarritarius 26/01/2011 17:34:04

    Μπράβο στους ξεφωνούντες! Τα γιαούρτια πότε με το καλό? ...Συμβιβάζομαι και με πίσσα και πούπουλα. (Αν και η πρώτη είναι δυσεύρετη στο Κολωνάκι αντίθετα με τα δεύτερα που υπάρχουν..μπόλικα..χι..χι)

  7. Έρεβος avatar
    Έρεβος 26/01/2011 17:41:14

    Άντε με το καλό η διαμαρτυρία και στην κάλπη για να πιάσει τόπο...

  8. τσώφλι πασατέμπου avatar
    τσώφλι πασατέμπου 26/01/2011 17:47:37

    Νέμεσις !

    • Έρεβος avatar
      Έρεβος @ τσώφλι πασατέμπου 26/01/2011 17:55:31

      Οι αχάριστοι, τόσα λεφτά εβγαλαν στο χρηματιστήριο...

      • giorgio kaisaris avatar
        giorgio kaisaris @ Έρεβος 26/01/2011 18:33:32

        σωστός.....!!!!

  9. co avatar
    co 26/01/2011 17:53:15

    αν δεν ανεβει στο youtube θα ειναι σαν να μην εχει γινει..

  10. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 26/01/2011 17:54:50

    Ντροπή ρε, την Ισχυρή Ελλάδα των εξοπλιστικών της Siemens και των Ολυμπιακών;

  11. loretta avatar
    loretta 26/01/2011 17:56:27

    ουαχαχαχαχαχα Τρεμε Τρεμη και πρετεντερακο....θα σας παρουν με τις πετρες....χαχαχαχα συ ειπας!!!

  12. maraki avatar
    maraki 26/01/2011 18:09:27

    Θα το θάψουνε, ή άντε το πολύ πολύ να πούνε ότι ήταν κάποιοι του ΣΥΡΙΖΑ για να το κάψουν.

    Τα ξέρουμε πια αυτά...

  13. karenin avatar
    karenin 26/01/2011 18:13:29

    Περίεργο. Αυτούς τους "μπαχαλάκηδες", και τους αντιεξουσιαστές το πρωί τους βρίζετε το βράδυ τους χειροκροτάτε. Αβυσος η ψυχή του ανθρώπου....

    • Orestios avatar
      Orestios @ karenin 26/01/2011 18:21:59

      Οι αντεξουσιαστές δεν πείραξαν ποτέ σοσιαλιστή.
      Την δήθεν επαναστατικότητά τους την είδαμε όταν έκαιγαν περιουσίες του κοσμάκη στα Δεκεμβριανά και τώρα καλύπτουν το οργανωμένο έγκλημα.

    • factorx avatar
      factorx @ karenin 26/01/2011 18:39:54

      ηταν και άλλοι πολίτες

    • Κώστας avatar
      Κώστας @ karenin 26/01/2011 18:45:20

      Ασε Karenin... Στην Ακαδημίας περπατάνε αστοί το μεσημέρι. Οι μπαχαλάκηδες έχουν άλλα χαρακτηριστικά. Επιτίθενται πολλοί σε έναν που δεν έχει μπράβους(καθηγητές, Πολυζωγόπουλος, Πανούσης). Δεν τολμούν να επιτεθούν μέρα μεσημέρι σε συνοδευόμενο από μπράβους. Γιατί οι μπαχαλάκηδες του αντιεξουσιαστικού χώρου, εκτός από ημιμαθείς που διάβασαν Κροπότκιν και είδαν το φως το αληθινό, είναι και κάτι άλλο χαρακτηριστικότερο: βαθειά δειλοί! Γι'αυτό υπερασπίζονται με λεοντή δημοκράτη τώρα το άσυλο, γαιτί χωρίς ορμητήρια δεν τολμούν. Επαγγελματίες ψευτοεπαναστάτες με ορμητήρια τα Πανεπιστήμια που έχτισε η αστική δημοκρατία. Δειλοί και ανακόλουθοι...

      • Space avatar
        Space @ Κώστας 26/01/2011 19:11:02

        Θεικο το σχολιο σου

      • πρίαπος avatar
        πρίαπος @ Κώστας 27/01/2011 09:14:12

        Κωστα δεν ηταν αστοί, ηταν αφισσοκολλητες αντιεξουσιαστες.
        Οπότε όλη η θεωρία σου παει στραφι...

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ karenin 26/01/2011 21:44:34

      Oι άνθρωποι δεν περίμεναν να τους φωτίσει με τη σοφία της η αριστερά για να αρχίσουν να αντιστέκονται στην αδικία ούτε έχουν αγοράσει οι οπαδοί του προφήτη το copyright στις σχετικές δραστηριότητες.
      Όσο για τους μπαχαλάκηδες, στο να καταστρέψουν είναι σίγουρα ικανοί κι πρόθυμοι. Το να θες να κτίσεις κάτι που θα μοιραστείς με άλλους ανθρώπους απαιτεί την ικανότητα της συμπόνοιας κι αυτοί μόνο ευγενή αισθήματα δεν τρέφουν για τους γύρω τους. Γιατί δεν υπάρχει τίποτα πιο αυταρχικό και διεστραμμένο από το να θες να διαλύσεις και να μεταβάλλεις κατά βούληση μια κοινωνία από την οποία είναι ευχαριστημένοι οι υπόλοιποι άνθρωποι μόνο και μόνο επειδή δεν αρέσει σε εσένα και δεν ταιριάζει με το δόγμα σου.

  14. SPYROS T. avatar
    SPYROS T. 26/01/2011 18:42:56

    Ο πρώην αναπληρωτής πρωθυπουργός της Βουλγαρίας, Αλεξάντερ Τόμοφ, κρίθηκε ένοχος από δικαστήριο της Σόφιας για υπεξαίρεση δημόσιου χρήματος από τη χαλυβουργία «Κρεμίκοφτσι» και του επέβαλε ποινή κάθειρξης εννέα ετών.

    ΌΧΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ……

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ SPYROS T. 26/01/2011 18:57:42

      Στη Βουλγαρία υπάρχουν νόμοι. Είδες εσύ εκεί κανένα πανεπιστήμιο να έχει γίνει κοιτώνας για λάθρο;

  15. φωτεινη avatar
    φωτεινη 26/01/2011 18:58:45

    λες να ειχε σπειρει ο ιδιος τις φημες οτι ειναι σοβαρα αρρωστος και κανει θεραπειες στο λονδινο ,για να προκαλει τον οικτοκαι να αποφυγει τετοιες ευχαριστες στιγμες?

  16. Orestios avatar
    Orestios 26/01/2011 19:26:44

    +1000 Κώστα

  17. Orestios avatar
    Orestios 26/01/2011 19:27:21

    Σίγουρα

  18. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/01/2011 20:25:01

    Δεν εχει αναγκη η σαυρα.... μας εχει παραγεγραμμενους.
    Θα ματωσει ομως... απ τα γιαουρτια.

    ΠΠ

  19. tartan girl avatar
    tartan girl 26/01/2011 20:34:05

    Έτσι ρε, έτσι! Να μην μπορούν να πάνε πουθενά, όλοι οι εγκληματίες!

  20. Σπύρος avatar
    Σπύρος 26/01/2011 20:38:49

    Νά τεθούν εκτός νόμου οσοι κτύπησαν τον Σημίτη..

    Η ισχύει η ΄''νομιμοτης'' για ολους και η ''σιδερένια γροθιά '' τού Κράτους ή οχι...


    Απο την μιά εμφανίζονται ''σχολιαστές'' που ζητούν νά τεθεί εκτός νόμου ο Συριζα και ο Ανταρσυα και τώρα ''καλά έκαναν τού Σημιτη''??

    ''Νομο και τάξη'' δεν θέλετε??
    Ομπρός λοιπόν μαζι μέ τον Παπουτσή και τούς δούλους τού GAP..

  21. corfiot avatar
    corfiot 26/01/2011 20:53:56

    ΙΜΙΑ 15 ΧΡOΝΙΑ ΜΕΤΑ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ;

  22. CARLOS2 avatar
    CARLOS2 26/01/2011 21:19:27

    ΕΙΝΑΙ CAT!!!Ο ΤΑΠΕΡΜΑΝ!ΕΚΑΝΕ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΙ,ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!ΠΑΤΙΣΤΕ ΤΟΝ!!!

  23. η Dimi avatar
    η Dimi 26/01/2011 22:25:09

    Αν δεις το Σημίτη στον ύπνο σου και σε λένε Γιώργο Παπανδρέου, ο Βενιζέλος θα σου φάει το σάντουϊτς που έχεις στη σάκα σου.

    Αν δεις το Σημίτη στον ύπνο σου κι έχεις Μετοχές στο Χρηματιστήριο, τότε ετοιμάσου να χάσεις σύζυγο, δουλειά και σπίτι. Βρες πεζοδρόμιο στη Πανεπιστημίου, γράψε σε χαρτόνι: «ΔΕΝ ΕΧΟ ΝΑ ΦΑΟ ΠΕΙΝΑΟ» και ψάξε παγκάκι στον Εθνικό Κήπο, για να την αράζεις.. ~Ονειροκρίτης

    «Φίλες και Φίλες, υπάρχει ένα χρονοδιάγραμμα αόρατο και ίσως όχι τόσο φανερό, είναι μακέτο τούτο το έργο;» «Xαραστηρικτικά», ρώτησε το Σημίτη.

    Οχι, Δεν ήταν «μακέτο τούτο το έργο», ομολογουμένως. Κατάρα στον λαδέμπορα..

  24. 4tesera avatar
    4tesera 26/01/2011 23:05:58

    οι δεξιοι πρεπει να του αναβουν κερι.

    • νεφέλη avatar
      νεφέλη @ 4tesera 26/01/2011 23:51:34

      ...oι μητσοτακικοί "δεξιοί" εννοείς!

  25. Greece Pleading avatar
    Greece Pleading 27/01/2011 01:24:33

    "έπεσε πάνω σε ομάδα 50 περίπου νεαρών που κατευθύνονταν στη Νομική"

    εντελώς τυχαία ολα αυτά..
    Μάλλον κάποιοι προφανώς απο το κυβερνητικό ή παρακυβερνητικό κατεστημενο των δεκαετιών του ΠΑΣΟΚ δεν θέλουν να ανοίξει το στοματάκι του ο κος Σημίτης...
    Όπως συνήθως ο παραπληροφορημένος λαουτζίκος άλλα βλέπει κι άλλα καταλαβαίνει,

  26. ΑΠΛΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΑΠΛΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ 27/01/2011 10:15:52

    ΑΝ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΙΜΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ, ΘΑ ΓΛΙΤΩΝΕ ΤΟ ΓΙΟΥΧΑΡΙΣΜΑ.ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕ!!!

  27. Νίκος avatar
    Νίκος 27/01/2011 10:19:50

    Διαφωνω με όσους λένε "καλά του κάνανε".
    Το σόϊ κοινωνικό πολιτισμό εκφράζετε;
    Δεν είναι αυτό ισοδύναμο με τις φασίζουσες συμπεριφορές των φοιτητοπατέρων στα πανεπιστήμια οπου εφαρμόζεται το άσυλο της ασυδοσίας;
    Δλδ, θα πρέπει όλοι να πάρουμς το νόμο στα χέρια μας;
    Γιατι δεν επεμβαίνει εισαγγελέας να ασκήσει διώξεις στον Σημίτη και σε όποιον "παρέδωσε την Πατρίδα επι ελάττω;".

  28. Φ. avatar
    Φ. 27/01/2011 14:06:50

    Του Καρακούση του πείραξαν την ιερή αγελάδα.

    http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=6&artId=380720&dt=27/01/2011

  29. jeronimo avatar
    jeronimo 27/01/2011 15:54:45

    για ποιό κοινωνικό πολιτισμό μιλάμε???σε ποια ευνομούμενη πολιτεία???
    γιατί μόνο εκεί το δέχομαι...όταν οι νόμοι θα εφαρμόζονται ισότιμα για όλους,λαό και πολιτικούς,έχοντες και μη τότε κι εγώ θα δεχτώ να μιλάμε για κοινωνικό πολιτισμό...Όταν όμως προκαλούν το λαό που οδεύει στην εξαθλίωση με τα αντισυνταγματικά μέτρα του αντισυνταγματικού μνημονίου που επέβαλλαν κατά το "αποφασίζομεν και διατάσσομεν" της προδοτικής,κατοχικής κυβέρνησης της μειοψηφίας,τον κοροϊδεύοουν μπροστά στα μούτρα του και δεν βρίσκει πουθενά το δίκιο του αφού οι νόμοι εφαρμόζονται με δύο μέτρα και δύο σταθμά κατά πως βολεύει τα συμφέροντα των ανθελλήνων τότε δέχομαι θετικότατα και συμφωνώ και επαυξάνω στο να πάρει ο λαός το νόμο στα χέρια του...βέβαια δε θα καταφέρει και πολλά αλλά τουλάχιστον εκφράζει την καταπιεσμένη οργή του,δείχνει ότι δεν ξεγελιέται πια και περνάει το μήνυμά του σε αυτούς που πρέπει για μηδενική ανοχή του πλέον σε ό,τι άλλο ετοιμάζονται να του σερβίρουν...εγώ προσωπικά δεν έχω δει ούτε ακούσει για κάποιον εισαγγελέα να παρεμβαίνει σε υπόθεση πολιτικού και να κάνει τη δουλειά του-να ασκήσει δηλαδή το ιερό λειτούργημα για το οποίο έδωσε όρκο-εφαρμόζοντας τους νόμους και το σύνταγμα....πως αλλιώς θα αντιδράσει αυτός ο έρμος ο λαός???