03/09/2009 21:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προεκλογική πρεμιέρα με μεγάλη συγκέντρωση στο Θησείο



Ξεκινάμε μαζί έναν νέο αγώνα, που είναι ο αγώνας για τη νίκη των Ελλήνων, τόνισε ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ κατά την έναρξη της ομιλίας τους στο Θησείο σε εκδήλωση για την επέτειο ίδρυσης του κόμματος. Όπως είπε η 3η Σεπτέμβρη είναι μέρα σημαδιακή για το ΠΑΣΟΚ. «Σήμερα μαζί τιμούμε τις διαχρονικές δημοκρατικές μας αξίες. Σήμερα που γιορτάζουμε τα γενέθλια των 35 χρόνων του ΠΑΣΟΚ ξεκινάμε μαζί έναν νέο αγώνα. Είναι ο αγώνας για τη νίκη όλων των Ελλήνων»

«Ήρθε η ώρα του λαού, για μια νέα αρχή, μια νέα πορεία εθνικής ανάτασης» σημείωσε επισημαίνοντας πως «μπροστά μας ορθώνονται προκλήσεις αλλά θα δουλέψουμε αδιάκοπα». Επίσης δήλωσε την αποφασιστικότητα του κόμματός του να συγκρουστεί με κάθε κατεστημένο.

Ο Γιώργος Παπανδρέου ζήτησε από το λαό ψήφο αυτοδυναμίας «για να κάνουμε δυναμική νέα αρχή» και στη συνέχεια επιτέθηκε στη ΝΔ, σημειώνοντας πως στις εκλογές συγκρούονται δύο διαφορετικές πολιτικές επιλογές: Εκείνοι εκπροσωπούν την πελατειακή και αδιαφανή διαχείριση του πλούτου, εμείς εκπροσωπούμε την πρόοδο, μια πορεία δημιουργίας βασισμένη σε αξίες, συμπλήρωσε.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Διοτίμα avatar
    Διοτίμα 03/09/2009 21:32:16

    Σωστά. Κανένα σχόλιο...

  2. Βασίλης avatar
    Βασίλης 03/09/2009 21:36:49

    Η συσπείρωση στα ύψη...

  3. ατακτος avatar
    ατακτος 03/09/2009 21:39:28

    Πάει χέρι χέρι με την δημαγωγία ...

  4. μανιάτης avatar
    μανιάτης 03/09/2009 21:53:20

    Δημαγωγία...αυτοδυναμία, άσπρη γάτα, μαύρη γάτα...

  5. Μποτίλια στο πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο πέλαγος 03/09/2009 22:01:14

    Ο μόνος κερδισμένος μετεκλογικά εδώ θα είναι ο Lavazza, λόγω του καφέ της παρηγοριάς, που δεν θα σερβιριστεί μόνο από το Πασόκ, αλλά από όλα τα κόμματα. Βέβαια όλοι οι άρχηγοί θα πουν στην πρόποση: "Νικήσαμε !" (Το "Εις υγείαν των κορόιδων" σε τέτοιες στιγμές θα το πουν χαμηλόφωνα η κ. Μπακογιάννη, ο κ. Σουφλιάς και ο κ. Μπένυ, ο οποίος σίγουρα θα εμφανιστεί με αδιάφροχο).

  6. aris53m avatar
    aris53m 03/09/2009 23:05:30

    μύρισε μίζενς

    και ξανά προς τη δόξα τραβά

  7. ε ρε γλεντια avatar
    ε ρε γλεντια 04/09/2009 08:56:29

    Τι γελοιότητα αυτές οι συγκεντρώσεις! Αλήθεια ποιο λαμπρό στέλεχος είναι τώρα ο συγκεντρωσιάρχης του ΠΑΣΟΚ;

  8. vas avatar
    vas 04/09/2009 09:05:54

    η συγκέντρωση με την πρώτη,τα σημαιάκια και κόσμος που την επομένη των εκλογών θα είναι ανύπαρκτος για τους ομιλούντες ,δείχνει ότι τίποτε δεν άλλαξε και το επίπεδο των πολιτικών μας είναι δεδομένο.Βάζουν μπροστά τα κοματόσκυλα τον κωστλακη ή τπν γιωργάκη και μετά ορμάνε και αρπάζουν.
    ας ξυπνήσουμε εμείς οι πολλοί τα μονίμως κορόιδα

  9. ατακτος avatar
    ατακτος 04/09/2009 09:47:45

    Τα κουκιά δεν βγάζουν αυτοδυναμία και έτσι όλοι το έριξαν στο τσιφτετέλι

  10. leon avatar
    leon 04/09/2009 10:01:18

    Οχι αλλη ΝΕΑ ΑΡΧΗ. Συνεχιστε απο εκει που ημασταν!

  11. Juan avatar
    Juan 04/09/2009 10:15:16

    ΚΑΜΑΡΩΣΤΕ ΤΟΝ ΑΝΘΕΛΛΗΝΑ ΠΟΥ ΤΑ ΔΙΑΠΛΕΚΟΜΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ ΠΛΑΣΑΡΟΥΝ ΓΙΑ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ!!! ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΞΕΧΝΑΜΕ:
    http://www.enkripto.com/2009/07/blog-post_3759.html

    • GIO avatar
      GIO @ Juan 04/09/2009 10:40:27

      Δεν μπορώ να το πιστέψω...
      Ούτε Τούρκος δεν θα τολμούσε να το ψελίσει.
      Αν ισχύει τότε ας πούμε ένα μεγάλο "ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗ Ν.Δ. ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΝΕΣΤΗΣΕ"!
      Ας ελπίσουμε στο θαύμα...
      ΜΠΡΑΒΟ JUAN

      • Juan avatar
        Juan @ GIO 04/09/2009 10:48:31

        Είδες φίλε μου; Κανείς όμως δεν λέει τίποτε!! Γαργάρα το έχουν κάνει τα παπαγαλάκια

  12. Ατσαλάκωτος avatar
    Ατσαλάκωτος 04/09/2009 10:31:11

    Από την προκήρυξη των γενικών εκλογών και μετά, ουδείς των πολιτών διερωτάται για την έκβαση του αποτελέσματος μεταξύ των κομμάτων.
    Το αποτέλεσμα είναι ήδη προδιαγεγραμμένο και προεξοφλημένο.
    Όμως πλανάται το ερώτημα (και δικαίως), θα υπάρξει αυτοδυναμία για το κόμμα της αξιωματικής αντιπολίτευσης ή όχι??
    Και άν δεν υπάρξει, τότε τι πρόκειται να συμβεί??

  13. Orestios avatar
    Orestios 04/09/2009 14:24:31

    Νέο ξεκίνημα, νέοι αγώνες από τον καταλληλότερο. Οράματα καλοκαιριού κάτω από την πανσέληνο.

  14. ατακτος avatar
    ατακτος 04/09/2009 21:43:50

    Αυτή η αυθόρμητη υποψηφιότητα του αγωνιστή Ακη σπάει κόκαλα (Φαίνεται η νυφούλα τον έβανε τα δυο πόδια σε ένα παπούτσι.)..

  15. pizza avatar
    pizza 04/09/2009 21:59:59

    Το νεο συνθημα ολων των πολιτικων σημερα "Δουλεψτε για να φαμε"

  16. ατακτος avatar
    ατακτος 04/09/2009 22:06:28

    @pizza-Όχι και όλων.... πες το ποιο ελληνικά αυτόν των δυο που κυβέρνησαν και έχουν της μεγαλύτερες πιθανότητες να ξανακυβερνήσουν .
    Μην μασάς τα λογία σου όπως και μερικοί άλλοι εδώ μέσα ..

    • pizza avatar
      pizza @ ατακτος 04/09/2009 22:15:52

      Sorry. Συμφωνω μαζι σου. ΑΛλα ετσι οπως μας δουλευουν οι μεγαλοι αναρωτιεμαι αν και οι υπολοιποι ειναι το ιδιο και μας λενε αλλα γιατι θελουν και αυτοι λιγη εξουσια για να φανε.

  17. ατακτος avatar
    ατακτος 04/09/2009 22:29:03

    αγαπητε pizza – δεν ξέρω πως θα φερθούν τα μικρά κόμματα αλλά αυτή η σιγουριά του 80% του εκλογικού σώματος είναι που έφερε και την πολιτική και οικονομική πτωχεύσει δεν σου μυρίζει διαλύσει της Σ.Ε. ..

    • pizza avatar
      pizza @ ατακτος 04/09/2009 22:39:21

      Δυστυχως στην Ελλαδα ο κοσμος ψηφιζει ονομα εδω και πολλα χρονια. Δεν ψηφιζει ικανοτητα. Γι'αυτο και εχουμε την Ντορα, τον Κυριακο, τον Κωστακη, τον Γιωργακη, κλπ. Τωρα ο Αλαβανος πως βγηκε αλλο ερωτημα.

  18. ατακτος avatar
    ατακτος 04/09/2009 22:43:58

    εμ....