#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/05/2011 15:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προδομένος βάναυσα

Ποιό είναι το νόημα του : «Δεν έχει νόημα. Η τρόικα δεν το δέχεται»

Ο Σαμαράς πρότεινε να πάνε όλοι μαζί να επαναδιαπραγματευτούν το Μνημόνιο αλλά ο Παπανδρέου διαφώνησε, λέγοντας “η Τρόικα απέρριψε το σχέδιό σου”

Κάποιες βασικές υποθέσεις

Είσαι Υπεύθυνος Άνθρωπος - Πρωθυπουργός.

Ζορίζεσαι από Δανειστές και δε σου βγαίνουν τα νούμερα, ενώ προσπαθείς.

Σε φέρνουν σε αδιέξοδο, οι Δανειστές λέγοντάς σου, αναλάβετε όλοι μαζί την ευθύνη και συνυπογράψτε τα τάδε.

Καλείς τους Πολιτικούς Αρχηγούς μια, δύο, πας στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας μόνος, μετά ξανά διαβαίνεις την πόρτα του Προεδρικού Μεγάρου με όλους να τα βρείτε για το καλό της Πατρίδας.

Στην συζήτηση όλοι σχεδόν διαφωνούν μαζί σου σχεδόν σε όλα τα ζητήματα που θέτεις.

Σου προτείνει η Αρχηγός της Αντιπολίτευσης ΝΑ ΠΑΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΤΟΥΣ ΔΑΝΕΙΣΤΕΣ ΝΑ ΕΠΑΝΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ.

Εσύ, απαντάς me το ανέκδοτο  «Δεν έχει νόημα. Η τρόικα δεν το δέχεται».

Δεν απαντάς ό ίδιος. ΝΑΙ/ΟΧΙ/ΙΣΩΣ/Να το συζητήσουμε/ΚΑΛΗ-ΚΑΚΗ ιδέα

Αυτή η θέση της Τρόικας είναι η επίσημη;; δεν έχουμε πληροφορηθεί κάτι τέτοιο ! Λες αλήθεια; Να ρωτήσουμε τους ίδιους;;;;

Εσύ ζητούσες συναίνεση μέχρι πριν 5 ώρες. Φανταζόσουν ποτέ μεγαλύτερη "βοήθεια" από αυτή, την βαθιά Δημοκρατική και Υπεύθυνη;;

Αρνείσαι πλαγίως την ΣΥΝΕΥΘΥΝΗ και την ΣΥΝΑΠΟΦΑΣΗ και το ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ, σε άμεση διαπραγμάτευση !! ΛΕΣ ΟΧΙ !!! Εσύ....

Δηλαδή απαντάς. ότι το "όλοι μαζί με μια φωνή" δεν το θέλουν οι Δανειστές μας; Αυτό δεν ζητούν 3 εβδομάδες τώρα;

Θα μου πεις, ναι, αλά αλλιώς πως.. δηλαδή, συναινέστε από μακριά και ΧΩΡΙΣ επαναδιαπραγμάτευση! Αυτό μας ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ.. αυτή τη ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΠΟΔΕΧΕΣΑΙ..!

[caption id="attachment_103415" align="alignnone" width="500" caption="image: http://antistachef.wordpress.com/ "][/caption]

και ΕΡΩΤΩ..

- Με ποιό δικαίωμα ΜΟΥ μεταφέρεις έτσι κυνικά στα μούτρα το τι θέλει η Τρόικα; Η Τρόικα θέλει ότι την συμφέρει. ΕΣΥ; Θέλεις ότι συμφέρει την Τρόικα; ΝΑΙ διότι ασπάζεσαι και μεταφέρεις το μήνυμά της... "μην έρθετε όλοι μαζί για επαναδιαπραγμάτευση"

- Μας μεταφέρεις το ΓΥΨΟ της Τρόικας τον οποίο και αποδέχεσαι;

- Ποιος σου είπε ότι "κυβερνάς" ζώα;.. Πως διαφημίζεις αντιδημοκρατική θέση; Πως επιτρέπεις Ξένος Παράγοντας να σου επιβάλλει το πως θα λειτουργήσει η Δημοκρατία σου;;

- Έχεις καταλάβει τι ξεστόμισες;; Νιώθεις;;

- Φαντάζομαι τι και πως διαπραγματεύεσαι για το καλό μου και νιώθω γυμνός στον κήπο με τα Ισπανικά αγγούρια του Αρχαίου...

Ένα θα πω, αυτό που ακούστηκε από το στόμα του ΓΑΠ είναι ότι χειρότερο και ότι πιο επικίνδυνο έχει ξεστομίσει μέχρι σήμερα, τουλάχιστον δημόσια και εντός Ελλάδος!

Έχω στεναχωρηθεί πολύ ! Σοβαρά... με έχει προσβάλει σαν Έλληνα η στάση και τα λεγόμενά του!

Σκέφτομαι ότι εάν είχε τη δυνατότητα να αποφασίζει μόνος του, σήμερα δε θα υπήρχε Ελλάδα, ούτε στο Χάρτη, ούτε ζωγραφιά.

ΟΚ εγώ γράφω, ο FX φιλοξενεί, οι φίλοι όλοι σχολιάζουν..αλλά..

ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν είναι ώρα να πώ περισσότερα διότι είναι μπαντ ταϊμινγκ.

Αναμένω αντιδράσεις των παρευρισκομένων.

ΠΠ - προδομένος βάναυσα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 29/05/2011 15:11:28

    Πριν από λίγο έφτασε με τον Καναδό στην Αθήνα. Η Τρόικα το δέχεται?

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Orestios 29/05/2011 15:26:46

      Η Τροικα πληρωνει το Ελικοπτερο !! χαχαχα
      Μπεννυ τα τιμολογια υπο μαλης και βουρ ...!

      ΠΠ

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/05/2011 16:04:44

        +1000

  2. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 29/05/2011 15:12:50

    Πόρτα-Πόρτα respect!!!!!!!!!!!!!!! Αν όμως αισθάνεσαι προσβεβλημένος σαν Έλληνας, ο παριστάνων τον πρωθυπουργό, δεν μπορεί να σε καταλάβει, για τους γνωστούς και χιλιοειπωμένους λόγους...

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΙΩΝΑΣ 29/05/2011 15:28:54

      Εχω γραψει οτι "κυβερνα" δαν να ειμαστε πολυεθνικη!!
      Τι ναναι αρκει να αγοραζει ο πελατης !! ΚΑΙ να διαφημιζεται ο ιδιος ( awareness) οσο πρεπει.... τωρα βεβαια το αγουερνες τον κυνηγαει... αλλα ετσι και η Εξον...πληρωσε !! αχχαα

      ΠΠ

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/05/2011 15:46:00

        μην προσβάλεις τις διοικήσεις των πολυεθνικών, σε παρακαλώ. Τσακάλια με αποφασιστικότητα.

        • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
          ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ archaeopteryx 29/05/2011 18:02:06

          Blackrock σε ΤΕΡΝΑ.... για δες..

          ΠΠ

  3. Ρήγας Φερραίος avatar
    Ρήγας Φερραίος 29/05/2011 15:19:23

    ΚΩΝ. ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ 1453

    “Το δε την πόλιν σοι δούναι, ούτ’ εμόν έστιν ούτ’ άλλου των κατοικούντων εν ταύτη. Κοινή γαρ γνώμη πάντες αυτοπροαιρέτως αποθανούμεν και ου φεισόμεθα της ζωής ημών”.

    η διαφορετικα

    ΘΕΛΕΙ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

    Τα διαθετουμε;;;;;

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Ρήγας Φερραίος 29/05/2011 15:29:27

      Δε φανταζεται το ΓΑΠ τι διαθετουμε !... δεν το εχουν ενημερωσει σωστα !

      ΠΠ

  4. loretta avatar
    loretta 29/05/2011 15:22:54

    ΠΠ

    προυποθετει δεικτη υψηλης εφυιας αυτο για να τα καταλαβει ολα αυτα ο ΓΑΠ?

    Υποθετω πως και γιαυτο να ρωτησω την τροικα η απαντηση που θα λαβω ειναι....εσεις το εκλεξατε...!!(διπλη η προσβολη!!)

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ loretta 29/05/2011 15:30:15

      Οι υπολοιποι καταλαβαν τι ξεστομισε ??
      μπορει αν κανω εγω λαθος...

      ΠΠ

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/05/2011 16:06:14

        Αυτό είναι αλλοθι. Ξέρει τί λέει και δεν θα την γλυτώσει παριστάνοντας τον χαζό.

        • man8os avatar
          man8os @ Orestios 29/05/2011 16:46:09

          ++++

  5. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 29/05/2011 15:24:49

    Ας αρχίσουμε τις απελευθερώσεις τότε από την Κυβέρνηση.
    Αφού η τρόικα αποφασίζει τι δέχεται και τι όχι να γίνει στη χώρα τι τους θέλουμε;Αντιπροέδρους, Υπουργούς, Γ Γραμματείς, αποσπασμένους, μετακλητούς και τοποθετημένους Προέδρους ΔΣ και Διευθυντές Οργανισμών και ΑΕ;
    Ας τους απελευθερώσουμε από την εργασία τους.
    Θα πάρουμε και μια εταιρεία συμβούλων και ....:
    η Τρόικα θα ευχαριστηθεί (αυτό δεν προτείνει;)
    φθηνότερα θα μας έρθει
    θα ευχαριστηθεί και ο Αντιπρόεδρος ...οι περισσότεροι από το ίντερνετ δεν μαζεύτηκαν και το open . gov;

    Είδες ΠΠ που έχεις λάθος φίλε μου;
    Να τον απελευθερώσουμε θέλει αλλά είναι συνεσταλμένος και δεν το λέει ευθέως.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Ο Ιθαγενής 29/05/2011 15:31:20

      Ιθαγενη,
      ξερεις ποσες φαπες θα πεσουν??? πολλες!
      το φαποδιαστημοπλοιο ειναι εδω !

      ΠΠ

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/05/2011 15:32:55

        ...έχουν αρχίσει ήδη οι Μαυρογιαλούριοι χαιρετισμοί κάθε βράδυ... γυμνάζονται τα δάχτυλα...

  6. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 29/05/2011 15:25:00

    Μετά την συνάντηση με τον πρόεδρο της δημοκρατίας ο ΓΑΠ το ίδιο βράδυ στο διαγκελμά του από τηλεοράσεως άρχισε να λέει τα ίδια κατηγορώντας τη Ν.Δ. για τα χρέη που κληρονόμησε και λοιπές αρλούμπες.Ξέχασε βέβαια να μας ενημερώσει για τα δωράκια των 500 εκατομμυρίων του ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ ΕΠΙ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΥΡΙΚΗ που βρήσκονται.Γιατί δεν πιστεύω ότι ήταν τόσο άσπλαχνος πατέρας και δεν άφησε τίποτα στα παιδιά του και τα έδωσε όλα στη ΜΙΜΗ.

  7. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 29/05/2011 15:44:27

    Αν το είπε, (δεν ήμουν μπροστά) απορώ πως δεν έχει παραιτηθεί, δεν τον έχει διώξει ο Παπούλιας ή δεν τον έχουν πάρει με τις λεμονομόκουπες οι δικοί του. Στον τύπο του πράγματος.

    Στην ουσία του πράγματος, όπως υπάλληλοι της διαπλοκής έριχναν φάπες σε υπουργούς από τουλάχιστον το 1993-4, (αυτό το έχω δει), από την αρχή της β' τετραετίας Σημίτη, υπάλληλοι γερμανικών συμφερόντων υπαγόρευαν στην Κυβέρνση τι να κάνει και να μην κάνει. Όχι διακριτικά και ευγενικά, χύμα και στην ψύχρα (και αυτό το έχουν δει). Υπάλληλοι γαλλικών συμφερόντων το έκαναν αυτό από εποχής Μητσοτάκη, αλλα διακριτικά και με προσχήματα (άλλες προσεγγίσεις, "γαλλικές").

    Η υποτέλεια ήταν πάντα μέρος της κατάστασής μας και επίσημα από το 1990 και μετά. Η διαπλοκή υποκαταστάθηκε από υπαλλήλους του ..Επιμελητηρίου.

    Σε αυτό το καθεστώς, είναι απλά προσβλητικό αυτό που βλέπουμε σήμερα, δηλαδή η μη τήρηση προσχημάτων.

    Το κούρεμα είναι ΑΝΑΠΟΦΕΤΥΚΤΟ. Η παράταση απλά σγίγγει θηλιές και γράφει υποθήκες. Η επιμήκυνση είναι απάτη σε βάρος μας (και υπερ των λογιστικών εγγραφών των πιστωτών μας).

    Στον βαθμό που ψευδώνυμος σχολιαστής μπορεί να απευθύνει τον λόγο σε Παπανδρέου και Σαμαρά, λέω και ξαναλέω. ΜΟΝΟ εμείς μπορούμε να βγάλουμε εαυτούς και πιστωτές και τους πολιτικούς των πιστωτών από το αδιέξοδο. Δις ιζ Πάρτα. Απειλή στάσης πληρωμών. Εμείς να μπλοφάρουμε, όχι αυτοί. Να ανδιαρθρώσουμε όπως εμείς θέλουμε. Το "δις ιζ Πάρτα" είναι με-θο-δο-λο-γία. Να τους αναγκάσουμε να πούνε "εε.. προκειμένου να τα πάρουμε, ας συμβιβαστούμε".

    ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ LAZARD για σύμβουλο. Να πάω εγώ να τους το πώ?

    Ξέρω ότι και ο Σαμαράς δεν θέλει να την πει αυτή την μπλοφα γιατί είναι επικίνδυνη. Όπως μπλόφαραν με την 5η δόση έτσι και τώρα.

    _αμώ το... Δεν έχουμε το παιχνίδι με τα κοτόπουλα εδώ... h++p://en.wikipedia.org/wiki/Chicken_(game) και ΔΕΝ αστειεύομαι.

    • rally monkey avatar
      rally monkey @ archaeopteryx 29/05/2011 16:29:31

      οντως ειναι επικυνδινη μπλοφα και καλα κανει και την βλεπει ετσι - πλην ομως υπαρχει πολυ..πολύ μεγαλο διαστημα να καλυφθει στη διαπραγματευτικη τακτικη της χωρας απο την θεση που ειμαστε σημερα μεχρι το 'δισιζπαρτα'. Αυτο που δεν υπαρχει ειναι κυβερνηση. Τραγικο αν το σκεφτεις.

  8. ΙΑΣΩΝ ΜΑΓΝΗΣ avatar
    ΙΑΣΩΝ ΜΑΓΝΗΣ 29/05/2011 15:48:21

    ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ + ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ = ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ!!
    Η πιο επικίνδυνη πολιτική ...εξίσωση!!!

    • ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ avatar
      ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ @ ΙΑΣΩΝ ΜΑΓΝΗΣ 30/05/2011 09:21:46

      ....ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΦΑΙΝΟΣΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ!
      ΣΚΡΑΠΑ ΕΕΕΕ ΣΚΡΑΠΑ!

  9. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 29/05/2011 15:59:44

    Προδομένος ...ΓΑΠ:

    2007: «Εμείς συμπαριστάμεθα στις προσπάθειες των εργαζομένων και όλων των προοδευτικών πολιτών που θέλουν αυτό το, μεγάλο για μας, απόκτημα της ΔΕΗ, να παραμείνει υπό δημόσιο έλεγχο».

    2008: είχε και μπλουζάκι..«ΕΥΑΘ ΔΕΝ ΠΩΛΕΙΤΑΙ»

    2008: «σε καμιά περίπτωση δεν πρέπει να παραχωρηθούν τα λιμάνια του Πειραιά και της Θεσσαλονίκης».

    2008: «ανάκτηση του ελέγχου του ΟΤΕ από το Δημόσιο» καθώς είχε χαρακτηρίσει «εγκληματική παράδοση» την πώληση του ΟΤΕ στην Deutsche Telekom

    2009:«Μπορεί να χρεοκόπησε η ΝΔ, αλλά δεν θα αφήσουμε να χρεοκοπήσει και η χώρα» και το θεϊκό σημείωσε ότι ο πρωθυπουργός (ΚΚ ο Β) δεν θα ζήταγε συναίνεση αν είχε διαβάσει τις προτάσεις του ΠΑΣΟΚ, θα μπορούσε απλώς να εφαρμόσει μερικές από αυτές... Χαρακτήρισε, δε, επικοινωνιακά σόου τις επαφές του πρωθυπουργού με τους πολιτικούς αρχηγούς χθες .... ΑΠΟ ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Μάρτιος 2009


    Τόσο προδομένος είναι ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ... μην θυμώνεις μαζί του ΠΠ, απλά φαποδιαστημοπλοιο όπως λες και εσύ...

  10. man8os avatar
    man8os 29/05/2011 16:56:23

    Ειναι απιστευτα αισχρο και επιτυχημενο αυτο που εκανε ο ΓΑΠ.
    Ειπε υπαρχει συναινεση και η αντιπολιτευση συζηταει μερικα απο τα μετρα του προγρραμματος μου, οπως και εγω συζηταω μερικα κομματια του προγραμματος της αντιπολιτευσης!!
    Απλο, πραγματοποιησιμο,αποτελεσματικο. Με 2 λογια μεγαλοφυιες!
    Ετσι λοιπον τι συμβαινει : Ο Σαμαρας φαινεται να συναινε στο μυαλο των ΠΑΣΟΚΩΝ και λλοιπως αριστερων ενω αυτο ειναι ψευδος, συνεπως χανει δυνιτικους ψηφοφορους.
    Επισης δεν μπορει να ζητησει εκλογες, γιατι μετα απο ολη αυτη την εξτρατεια προπαγανδας, θα φανει ανευθυνος και οτι κοιταει το μικροκομματικο συμφερον.
    Αρα εχει δεμενα τα χερια. Ο ΓΑΠ με την πανουργια και μια απορσδοκητη (για εμενα) συμπεριφορα καταφερε να κερδισει χρονο να συνεχισει το καταστροφικο του εργο.
    Η μονη γραμμη αμυνας της ΝΔ στην επιθεση συναινεσης ειναι το Ζαππειο 2. Δηλαδη το οτι συναινω να συνεργαστουμε εφοσον εφαρμοσεις το Ζαππειο 2 και πας σε επαναδιαπραγματευση του μνημονιου.

    Εν πασει περιπτωσει, αισθανομαι πολυ ασχημα που εχω εναν μαφιοζο για προθυπουργο ο οποιος κοιταει τα προσωπικα του συμφεροντα και αδιαφορει για την χωρα.

  11. GEODETIS avatar
    GEODETIS 29/05/2011 17:35:25

    λοιπόν άκου φίλτατε ΠΠ ... ποιο από τα ερωτήματά σου δεν έχεις λογικές απαντήσεις ;;;; απο μόνος απαντάς ..... δηλαδή ... τι δεν είναι ρητορικό απο τα ερωτήματά σου ;;;; απαντάω: κανένα ... όλα τα ερωτήματα με τον ένα ή άλλο τρόπο τα έχεις απαντήσει ο ίδιος εσυ και καλώς έχει αυτή η διαδικασία ... δεν μου είναι καθόλου περίεργο ότι έχεις εναλλακτικά ερωταποκρίσεις και αυτό διότι έκανες τα νούμερα εδώ και καιρό και κάπου βλέπεις ότι κάποιοι τα πήραν και τα πήραν χοντρά.... ένα απλά στα ρητορικά ερωτήματά σου θα πω ... απλά ότι οι εταιρίες εισπράξεων τι χρεώνουν διεθνώς ;;;; αν γνωρίζεις ;;;; και απο την στιγμή που θα μου απαντήσεις με ποσοστό επι του συνολικού ποσού του χρέους θα σου πω πόσα έβγαλε και ο Γιώργος ....

  12. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/05/2011 18:07:12

    χαχαχααααα
    θα εχει scaling... να πω 0.25% στα Δις??? αν ηταν 1% δε θα εβγαινε η μαγια !!
    αλλα τα πηραν και οι συνβουλοι, μεσαζοντες και νομικα γραφεια !! μην ξεχνας!!!
    νομιμα και ηθικα !
    Δυσκολα παιρνεις % στο spreant εκτος εαν εισαι στις Φιλιππινες ! χαχαχαχαα
    Η μπιζνα του Χρεους ειναι η μεγαλυτερη και καλυτερη ολων ! οχι μονο λογο του ογκου της "συναλλαγης", αλλα και διοτι εχει πολυ Νομιμο και Ηθικο Χωρο για πολλα φυσικα και νομικα προσωπα !! εξυηρετητες και τροχονομους.

    Η Μπιζνα του Χρεους, εν καιρω γινεται και Ιδιωτικοποιηση και ξαναματαμαζευει την πλεμπα των συμβουλομεζαζοντων !!...

    ΠΠ 0.25% να τ αφησω?

    • GEODETIS avatar
      GEODETIS @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/05/2011 21:52:36

      άργησα πήγα το κορίτσι μια βόλτα ... εγώ τα ήπια τα ποτά μου και το κορίτσι ... θα μου πείς τέτοιες εποχές ποτά ;;;; τι να κάνω .... γράφω λάθρα αν θα με πάρει πρέφα η κυρά την έκατσα ... διότι πέρασα όλο το πρωί να διαβάζω το ¨δαίμων του διαδικτύου¨ ...
      κατάλαβες τι ψάχνω βέβαια ;;;; αν βρώ σε ενδεχόμενο λογιστικό έλεγχο, ίχνη (που το χρήμα πάντα αφήνει) θα με γνωρίσεις προσωπικά διότι θα είμαι ο αδιάφορος που ξεβιρινιάζει σχοινιά στην πλατεία Συντάγματος ... άσε που δεν βοηθάν τα δέντρα .... σσσσσσσστττ.... να μην ακούσει (το κορίτσι) το σύστημα ....

  13. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 29/05/2011 18:07:57

    εκτός Ελλάδος, στο καλό και να μας γράφουν. Γράφτηκε ότι αγοράζουν αιολικά στην Αμερική. Τα καημένα τα αμερικανάκια... Δίνουν φορολογικά κίνητρα στον Περιστέρη... Να προσέχει το foreign corrupt practices act μην βρεθεί με πορτοκαλί κοστούμι

  14. gf-dmp avatar
    gf-dmp 29/05/2011 18:40:33

    Παρεπιμπτόντως, και το αναφέρω ως πόρισμα, αποδείχτηκε περίτρανα ότι η τρομοκρατία ποτέ δεν έβγαινε από τον λαό, δεν ήταν ποτέ το "δυνατό, οπλισμένο χέρι" του "λαϊκού κινήματος", γιατί αν επρόκειτο για αυθεντική λαϊκή αντίσταση, τώρα, με όσα συμβαίνουν, η Ελλάδα όλη έπρεπε να είχε γίνει κόλαση.

  15. Κώστας avatar
    Κώστας 29/05/2011 18:45:42

    Πρωθυπουργίσκος ικανός μόνο για ραδιουργίες στο εσωτερικό της χώρας.
    Στο εξωτερικό φοβισμένος καρπαζοεισπράκτορας, άβουλος, άλαλος, δειλός.

    Στο εσωτερικό θρασύδειλος, όπως όλοι με γερές πλάτες( ΔΟΛ, Καθημερινή, Σκάι, Μπόμπολας). Εξυπανκίστικοι τακτικισμοί( Συμβούλιο Αρχηγών). Πλαισιωμένος από εσμό θρασύδειλων( Πάγκαλος, Λοβέρδος) και τσούρμο ανικάνων. Χειροκροτούμενος από λοβοτομημένους( εναπομείναντες πασοκάνθρωποι που μασουλάνε χάρη στους παλαιούς διορισμούς).

    Πολιτικός απατεώνας με συμπεριφορά αρχηγίσκου συμμορίας της Νέας Υορκης που νέμεται δρόμο, αλλά προσκυνάει και λογοδοτεί σε μεγάλη και οργανωμένη "Οικογένεια" ( Τρόικα).

    Λαομίσητος, ανίκανος, επικίνδυνος. Εχουμε μπλέξει άσχημα. Το κόμμα των χειρότερων Ελλήνων μας δείχνει το πιο αποκρουστικό του πρόσωπο: τον αστοιχείωτο βλακοεκβιαστή ΓΑΠ για κυβερνήτη...

  16. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 29/05/2011 19:32:02

    ΠΠ ΑΡΙΣΤΟ! ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΔΗΛ.ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙ Η ΤΡΟΪΚΑ!

  17. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 29/05/2011 20:11:10

    ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΡΕΣΤΙΕ...ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ 21 % ΠΟΥ ΄΄ΛΥΓΙΖΟΥΝ΄΄ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΡΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΛΑΨΑ (ΟΠΩΣ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΜΟΥ) ΤΟΥ ΓΑΠ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΠΑΚ

  18. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 29/05/2011 20:14:04

    ΠΠ, έξοχος όπως πάντα...

    Παραθέτω τους δυο πρωτους νόμους της ανθρώπινης βλακείας (C.M. Cipolla):

    1. Πάντα και αναπόφευκτα ο καθένας από εμάς υποτιμά τον αριθμό των ηλιθίων ατόμων που κυκλοφορουν..

    2. Η πιθανότητα να είναι ένα πρόσωπο ηλίθιο είναι ανεξάρτητη από οποιοδήποτε άλλο χαρακτηριστικό του ιδίου προσώπου..

    Τα σχόλια δικά σου...
    (υπάρχει και 3ος νόμος, αλλά θα φανεί αν ισχύει μετά το ειδικό δικαστήριο του ΓΑΠ)..

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Φακ Κωστας 30/05/2011 09:11:40

      Oταν το προσωπο εχει μπαμπα τον Αντρεα, εχει μουστακι, ειναι στοχαστης που τον δουλευουν οιλοι μεσα εηω, ειναι πρωταθλητης του ψεμματος και της τεχνητης γκαφας, εχει 60 συμβουλους0φιλους με 160 αποψεις, δεν αισθανεται Ελληνας, και νομιζει οτι διοικει πολυεθνικη ΤΟΤΕ... εχει φτιξεις δικο του καλουπι Κωστα !
      Μοναδικο και μουσιακο κομματι.
      Αγναντευει απο τη γεφυρα του Τιτανικου, που ειναι φοτρωμενο με Πρασινες κληρονομιες και αλλαζει βουλιαζοντας.

      Αλλα εχει προδοσει την Ελλαδα και το κανει συνεχως και χωρις διαλειμματα. Ειδικα εξω. Νομιζει οτι διοικει ηλιθιους ( εκτος απο διεφθαρμενους ΚΥΣΕΑ0Ακη ) χαχαχααα

      ΠΠ