#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/02/2012 23:18
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προβολές από το μέλλον, αν δεν γίνουν άμεσα εκλογές!!!



Αυτά που συμβαίνουν όλη την ημέρα στο κέντρο της Αθήνας είναι προβολές από το μέλλον. Διότι μπορεί να έχουμε να κάνουμε με κουκουλοφόρους που πυρπόλησαν την πρωτεύουσα με σχέδιο, ωστόσο, χιλιάδες άλλοι  έχουν τόση οργή μέσα τους που χαίρονται με τις φωτιές. Η αγανάκτηση του κόσμου ασφαλώς και δεν έχει καμιά σχέση με τους εμπρηστές, τους πλιατσικολόγους και τους δήθεν επαναστάτες που καίνε στο όνομα της δική τους θολοκουλτούρας. Και φυσικά πρέπει να απομονωθούν όλοι αυτοί οι προβοκάτορες που έκαψαν την Αθήνα αμαυρώνοντας μια μεγαλειώδη διαδήλωση. Ευτυχώς που ήταν Κυριακή δηλαδή αλλιώς θα θρηνούσαμε θύματα.

Η καταστροφή της Αθήνας είναι ένα ακόμη χτύπημα στο πονεμένο σώμα της Ελλάδας, αλλά και ακόμη μια απόδειξη των σοβαρών ευθυνών που έχουν όλοι αυτοί που μας οδήγησαν στο να μετράμε πόσες φορές διαλύθηκε η πρωτεύουσα.

Και είναι σοβαρές οι ευθύνες της κυβέρνησης και ειδικά του Χρ. Παπουτσή ο οποίος άφησε μια πόλη να διαλύεται χωρίς να κάνει οτιδήποτε, αμαυρώνοντας την ειρηνική πορεία χιλιάδων πολιτών που αντιδρούν στα νέα Μνημόνια. Τουλάχιστον μια παραίτηση και μια συγγνώμη δε μπορεί να βγει από το στόμα κάποιων;

Ξεκάθαρα έχουμε να κάνουμε με παρακράτος που το μόνο που κατάφερε, εκτός από το να καταστρέψει ιστορικά κτίρια και να λεηλατήσει καταστήματα, είναι να φοβίσει τον κόσμο που θέλει να αντιδράσει στη φτώχεια που βιώνει.

Από εδώ και στο εξής θα έχουμε πολλές δυναμικές κινητοποιήσεις, πολλές διαδηλώσεις και η Ελλάδα θα θυμίζει όλο και περισσότερο... Αργεντινή. Διότι το άδειο στομάχι δε γεμίζει με λόγια και ευχολόγια.

Η οργή του κόσμου πρέπει να γίνει πίεση στις πολιτικές δυνάμεις του τόπου να πράξουν το καλύτερο για τη χώρα. Και το μόνο που μένει προκειμένου να εκτονωθεί η κατάσταση είναι να οδηγηθεί η Ελλάδα σε εκλογές.

Μόνο μ' αυτό τον τρόπο θα αποδοθούν τα του Καίσαρος τω Καίσαρι και ο κόσμος θα μπορέσει να εκφράσει την οργή του. Αλλιώς θα γίνουμε Συρία και ο κ. Παπαδήμος θα γίνει ο... Ασαντ της Ελλάδας ή ο Καντάφι της Λιβύης.

Για να μην ξανακαεί λοιπόν η χώρα, αυτό που έχει να κάνει ο πρωθυπουργός είναι οδηγήσει το ταχύτερο δυνατό σε εκλογές. Τελεία και παύλα.











ΣΧΟΛΙΑ

  1. νεφέλη avatar
    νεφέλη 12/02/2012 23:23:26

    Η οικονομική υποβάθμιση του κέντρου της Αθήνας,
    είχε συντελεσθεί ....
    Τώρα, ο στόχος των εμπρηστών είναι ιστορικά κτίρια και σημεία.
    Τώρα, καίνε τις μνήμες μας....

  2. Manos avatar
    Manos 12/02/2012 23:26:54

    δηλαδή τι θα κάνει ο Σαμαράς, σε τέτοιες περιπτώσεις;
    τι θα κάνει από αυτά που δεν μπόρεσαν να κάνουν ο Καραμανλής, ο Παυλόπουλος, ο Χρυσοχοιδης, ο Παπουτσής;
    Υπάρχει τρόπος να αντιμετωπιστούν οι ορδές αυτών των κουκουλοφόρων;
    Και γιατί δεν το κάνουν τόσο καιρό;

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ Manos 13/02/2012 00:09:51

      Υπάρχει τρόπος. Εγκλωβισμός ενός μεγάλου αριθμού κουκουλοφόρων (π.χ. 200-300) από όλους τους δρόμους κατά τη διάρκεια επεισοδίων, σύλληψή τους και καταδίκη με αυτόφωρη διαδικασία σε βαθμό κακουργήματος με ποινή τουλάχιστον 3 με 5 χρόνια αναγκαστική εργασία σε αγροτικές φυλακές.

  3. dimitris avatar
    dimitris 12/02/2012 23:30:05

    εχεις απολυτο δικιο.

  4. airman avatar
    airman 12/02/2012 23:33:58

    ''Για να μην ξανακαεί λοιπόν η χώρα, αυτό που έχει να κάνει ο πρωθυπουργός είναι οδηγήσει το ταχύτερο δυνατό σε εκλογές.''
    Μη τα κάνουμε τελείως σαλάτα! Η τήρηση και η επιβολή της τάξης δεν έχει να κάνει με εκλογές! Είναι αυτονόητη απαίτηση των νομοταγών πολιτών και πρώτιστη υποχρέωση της συντεταγμένης πολιτείας απέναντί τους!

    • Νταβελιώτης avatar
      Νταβελιώτης @ airman 12/02/2012 23:43:39

      Η οποία «συνταταγμένη πολιτεία»
      ή είναι παντελώς ασύντακτη
      ή εξυπηρετείται απ' τα επεισόδια.

    • fantomas avatar
      fantomas @ airman 12/02/2012 23:44:13

      με ποιον πολιτικο ηγετη να εκφραζει την υποχρέωση της συντεταγμένης πολιτείας απέναντί στους πολιτες ?????
      τον Σαμενα?????
      ΗΜΑΡΤΟΝ !!!

    • Ιωάννης33 avatar
      Ιωάννης33 @ airman 12/02/2012 23:55:22

      πολύ σωστά έιρμαν,αλλά εδώ φτάσαμε οι νομοταγείς πολίτες να μην κατηγορούν τη μολότοφ που καίει το μαγαζί τους,αλλά το χημικό που εισπνέουν.

    • Χαλκιδέος avatar
      Χαλκιδέος @ airman 13/02/2012 08:26:09

      Πλάκα κάνουμε τώρα; Που την είδες εσύ την "συντεταγμένη πολιτεία"; Του ΓΑΠ ή του Παπαδήμ(ι)ου; Αν την δεις πουθενά έλα να μας την δείξεις και σε μας. Τίποτα δεν υπάρχει όρθιο πλέον. Κι όσο διαιωνίζεται αυτό το εξάμβλωμα που λέγεται "κυβέρνηση συνεργασίας" τόσο θα διαλύονται και τα τελευταία πράγματα που έμειναν όρθια σ' αυτό τον δύσμοιρο τόπο...

  5. ano-kato avatar
    ano-kato 12/02/2012 23:37:07

    Εκλογές έπρεπε να έχουν γίνει στις 9 Δεκεμβρίου.Από κεί και πέρα όλα τα άλλα είναι κουραφέξαλα.Αλλά τότε θα δημιουργούσαν ΑΛΛΕΣ υποχρεώσεις σε κάποιους και δεν τις θέλησαν. Γιατί μόνο αυτοί ξέρουν.Ας κάτσουν τώρα μαζί με το Βενιζέλο που μας έσωσε χωρίς αποτελέσμα 3 φορές ως τώρα να δικαιολογούν τις πράξεις τους ,αλλά και τις πράξεις του.

  6. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 12/02/2012 23:42:12

    Φάκτορα, συμφωνώ απολύτως. Και ο Σαμαράς δεν πρέπει να επιτρέψει στο δοτό "πρωθυπουργό" να κάνει ανασχηματισμό για να βάλει μέσα Στουρνάρες, Παγουλάτους και άλλους ψευτοεκσυγχρονιστές χαρτογιακάδες που μόνο στόχο θα έχουν την εφαρμογή της εξαθλίωσης χωρίς να υπολογίζουν κανέναν. ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΩΡΑ, η μόνη λύση. Αλλιώς θα χαθεί άλλο ένα momentum και θα εγκαθιδρυθεί στην πατρίδα μας μια πλήρης χούντα νεοφιλελεύθερων τεχνοκρατών.

  7. Χαζούλης avatar
    Χαζούλης 12/02/2012 23:42:27

    Δηλαδή γίνονται εκλογές και εξαφανίζονται οι κουκουλοφόροι...

  8. aggelosview avatar
    aggelosview 12/02/2012 23:43:23

    Απορίες: 1. Ποιες εκλογές; Είστε σίγουροι ότι οι συγκεκριμένοι θα επιτρέψουν τη διεξαγωγή τους; Ποιος θα τους απαγορεύσει να μπουκάρουν σε τμήματα και να καίνε κάλπες;
    2. Τελειώστε επιτέλους το παραμύθι με το παρακράτος. 23 άτομα της αντεξουσιαστικής κίνησης μπήκαν στο δημαρχείο Αθηνών αλλά εγκλωβίστηκαν. Είπαν ότι απλά ήθελαν να διαμαρτυρηθούν..... Παρακράτος η ομάδα Σκυφτούλη;

  9. σιδεράκιας avatar
    σιδεράκιας 12/02/2012 23:48:59

    Κάθε φορά τα ίδια....
    Η ασυνομία τους γνωρίζει, έναν προς έναν, αλλά δε μπορούν να τους μαζέψουν, δεν τους αφήνουν.

  10. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 12/02/2012 23:51:51

    Πρώτη φορά είδα τόσο πολύ κόσμο άφοβο, άσκεπο, ΑΚΟΥΚΟΥΛΩΤΟ, πάρα πολλές ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ με μάνα-πατέρα γιους και κόρες, πάρα πολλές γυναίκες, νέες κοπέλες μόνες τους άφοβες, ένα ατελείωτο ποτάμι.
    Νέοι και γέροι, σοβαροί, μικρομεσαία τάξη, ήρεμοι και αποφασισμένοι. Οι σειρές των ΜΑΤ ήταν τρίδιπλες και τετράδιπλες.

    Ο κόσμος κατέβαινε και κατέβαινε και κατέβαινε, τον έδιωχναν με χημικά και επέστρεφε και συγκεντρωνόταν πάλι.

    Δεν υπήρχε δρόμος περιμετρικά του Συντάγματαος μέχρι Λυκαβητό, μέχρι Ομόνοια, μέχρι Πλάκα, μέχρι Στήλες Ολυμπίου Διός να μην ήταν ΠΗΧΤΡΑ.

    Υπάρχει παρακράτος που καίει, υπάρχουν αλλοδαποί, υπάρχουν πλατσικολόγοι, υπάρχουν αναρχικοί που καίνε τράπεζες, αλλά αυτό που εγώ είδα σήμερα ΞΕΚΑΘΑΡΑ ήταν εκατοντάδες χιλιάδες ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΣΩ.

    ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗΣΕΙ ΜΑΓΚΕΣ.

    ΣΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΓΡΑΜΕΝΟΥΣ. ΣΑΣ ΦΤΥΝΟΥΜΕ ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ.

    ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΠΑΣΤΑΤΗΣΕΙ ΜΕ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ, ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΣΑΣ ΟΣΟΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΝΑΙ.

    Πολύ καλή η δήλωση Τσίπρα. Σαφής αποστασιοποίηση από τα παρακρατικά μπάχαλα.

    ΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΣΑΠΙΣΜΕΝΟ.

    ΕΙΤΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΣΥΡΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ, ΕΙΤΕ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ.

    ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ, ΜΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΟΛΙΤΩΝ, ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΝΣΤΟΛΩΝ.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ αλλενάκι 13/02/2012 01:06:11

      Μην ανησυχεις καθολου.Σε δυο μηνες θα εχουμε εκλογες και καθε κατεργαρης θα παει στον παγκο του.
      Δεν πιστευω να αμφισβητησεις το αποτελεσμα των εκλογων αν εχουν πλειοψηφια οι μνημονιακοι.
      Αν εχουν οι αντιμνημονιακοι ας κανουν κυβερνηση που θα καταργησει τις συμφωνιες και ας πανε να τα βρουν με την Μερκελ.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ ψυχραιμια 13/02/2012 14:44:24

        Αγαπητέ Ψυχραιμία δεν θα αμφισβητήσω το αποτέλεσμα αν προκύψει Μνημονιακό.
        Απλά θα είναι από ψήφους λοβοτομημένων.
        Και θα φροντίσω να το διαδώσω, όπως διέδωσα τις εθνοκτόνες μεθοδεύσεις του γαπ.

    • Leonidas avatar
      Leonidas @ αλλενάκι 13/02/2012 01:32:32

      Τα είπες ακριβώς όπως είναι.
      Ημουν και γώ εκεί.

  11. aris. A avatar
    aris. A 12/02/2012 23:53:46

    ......μετά από ένα break των παιδιών συμπτωματικά επί κυβερνήσεων Παπανδρέου η Αθήνα απόψε καίγεται τρια χρόνια μετά τα Δεκεμβριανά του 2008.

    Προειδοποίηση και γιατί αναμένει τον Σαμαρά αν δεν ξεριζωθεί το παρακράτος που εδώ και δεκαετίες παίζει συγκεκριμένα παιχνίδια σε συγκεκριμένες στιγμές και πάντα τυχαία ευννοεί τον ίδι χώρο.

  12. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 12/02/2012 23:57:55

    Όσο για τα μπάχαλα και οι παρακρατικοί, αυτά δεν μας φοβίζουν πια.

    Το ένιωσα σήμερα, περνούσαν οι μπάχαλοι δίπλα με σακίδια φορτωμένα πέτρες και οι ομάδες γυναικών που ήταν μαζεμένες στο σημείο ΔΕΝ ΞΕΚΟΥΝΗΣΑΝ ΟΥΤΕ ΧΙΛΙΟΣΤΟ!!!

    ΔΕΝ ΠΕΤΑΡΙΣΕ ΒΛΕΦΑΡΟ.

    ΑΛΛΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΩΝ ΜΠΑΧΑΛΩΝ ΠΑΡΑΚΡΑΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ... Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ

    Η ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΑΘΕΣΤΩΤΟΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΔΙΑΜΟΡΦΩΘΗΚΕ ΕΙΝΑΙ

    Μ Ο Ν Ο Δ Ρ Ο Μ Ο Σ

    ΤΙ ΝΕΚΡΟΙ ΑΠΟ ΠΕΙΝΑ ΤΙ ΝΕΚΡΟΙ ΑΠΟ ΣΦΑΙΡΕΣ.

  13. parsifal avatar
    parsifal 12/02/2012 23:58:46

    Προβάλλετε την δική σας εμμονή για εκλογές, προθάλαμο (ετσι νομίζετε...) νομής εξουσίας και "επιστροφής"...
    Φαντάζεσθε οτι ολοι αυτοί που κατεβαίνουν με βροχή και ξύλο και χημικά στο Σύνταγμα η οι αλλοι που τα σπάνε (ασχέτως του ποιόν εξυπηρετεί το σπάσιμο) εχουν φαγούρα για ...εκλογές !
    Ανησυχία μεγάλη για το πότε θα ελθουν αλλου χρώματος λαμόγια να δηώσουν οτι απέμεινε απο την ερημη χώρα !

  14. Απόστολος avatar
    Απόστολος 12/02/2012 23:59:03

    Ο Παπαδήμος είπε: ... Όταν(vague), γίνουν εκλογές θα εκφραστεί ο Ελληνικός λαός....

  15. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 13/02/2012 00:02:40

    ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΜΙΑ ΦΥΛΑΚΗ

  16. airman avatar
    airman 13/02/2012 00:02:52

    Καμία συντεταγμένη πολιτεία δεν εξυπηρετείται από τέτοιου είδους επεισόδια! Δε μένει παρά να αφήσουν αυτούς που ξέρουν τον τρόπο, να κάνουν τη δουλειά τους.

  17. H pena tis orghs avatar
    H pena tis orghs 13/02/2012 00:04:51

    Πρέπει να έχουν για μεγάλες καταστροφές. Εάν τα ΠΑΣΟΚικά ΜΜΕ δείχνουν τέτοιες εικόνες καταστροφής τότε η πραγματικότητα σίγουρα θα είναι ακόμα χειρότερη.

  18. Ζαχος avatar
    Ζαχος 13/02/2012 00:09:11

    Θυμάστε τον κουκουλονόμο; Ποιοί "ούρλιαζαν" για κατάλυση της δημοκρατίας; Αρκετά πια, το μπάχαλο πρέπει να τελειώσει. Τη Νομική ποιοί την έχουν καταλάβει;

  19. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 13/02/2012 00:15:47

    Προφανώς οι μέχρι τώρα εντολές των αστυνομικών από τους ανωτέρους τους είναι: '' μην τους πειράξετε''!

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ ΕΥΑ 13/02/2012 00:34:30

      Το έχει πει άντρας των ΜΑΤ αυτό! Τους είχαν εγκλωβίσει και ήρθε εντολή από "πάνω" να τους αφήσουν να φύγουν. Δε θα υπήρχαν άλλωστε τόσα χρόνια άλλοι αν έπιαναν 10 κάθε φορά...

  20. airman avatar
    airman 13/02/2012 00:20:25

    Θυμάμαι τον Αλέξη πριν 21 χρόνια που έδινε τις πρώτες του συνεντεύξεις ως πρωτοστάτης στις καταλήψεις στα Λύκεια, στη Λιάννα Κανέλη αν δε με απατά η μνήμη μου. Ο λύκος κι αν εγέρασε .....

  21. Ν avatar
    Ν 13/02/2012 00:25:34

    Με εκφράζεις απόλυτα.

  22. Aggelos avatar
    Aggelos 13/02/2012 00:26:04

    "Προβάλλετε την δική σας εμμονή για εκλογές, προθάλαμο (ετσι νομίζετε…) νομής εξουσίας και “επιστροφής”…"

    λαθος

    οι εκλογες ειναι η πραγματικη εκτονωση του λαου

    ας βγαλει οτι θελει,,κυβερνηση συνεργασιας ,οτι θελει,,μια νεα βουλη με νεα εγκριση

    η ελλαδα θα σταθεροποιηθει,,και ολα θα μπουν σε ενα βαση..

    αν συνεχισουμε με κυβερνηση χωρις εγκριση απο τον λαο,,θα εχουμε αιμα

  23. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 13/02/2012 00:39:20

    Ακριβώς! πολλές οι μαρτυρίες από αστυνομικούς που λένε το ίδιο!

    • Χαλκιδέος avatar
      Χαλκιδέος @ ΕΥΑ 13/02/2012 08:24:11

      Παρατραβηγμένο για τα "δημοκρατικά" μας ήθη αλλά αποτελεσματικό: δύο διμοιρίες από πάνοπλους ΛΟΚατζήδες είναι αρκετές για να τους μαντρώσουν. Αλλά με κάτι τέτοια σηκώνεται η πέτσα των ευαίσθητων "αγωνιστών του Πολυτεχνείου"...

  24. λαλακης avatar
    λαλακης 13/02/2012 00:53:09

    Eκλογες τωρα να τελειωνουμε.
    Απο αυριο.
    Αυτη τη στιγμη η χωρα καταστρεφεται απο το καταρρεων πασοκ που επιμενει
    να δανειζεται συνεχως η χωρα για να ταιζει το τεραστιο κρατος που δημιουργησε .
    Ο δε παπαδημος ειναι κακιστος διαχειρηστης , εξυπηρετει το πασοκ στο να παραμεινει λιγο ακομα.
    Οταν το πασοκ χρειαστει να απολυθουν ΔΥ θα κανει πισω και θα κατηγορει
    το Σαμαρα - δεν ειμαι ψηφοφορος του.
    Οποτε εκλογες τωρα ειναι η μονη τιμια λυση.

  25. νεφέλη avatar
    νεφέλη 13/02/2012 02:19:47

    Θαύμα! Θαύμα!!!!!!
    Με το που έγινε η ψηφοφορία
    σταματήσαν κι οι φωτιές!!!!!!

  26. Σικελιανος avatar
    Σικελιανος 13/02/2012 02:31:59

    Οι σημερινοι προβοκατορες βανδαλοι δεν εχουν καμια σχεση ουτε με τον χωρο της Αριστερας.. ειναι υπηρετες σκοτεινων συμφεροντων.. μετα τις πυρκαγιες του 2007 και τον Δεκεμβρη του 2008 οι γνωστες αγνωσετς βαλκανικες μαφιες μαζι με πληρωμενους βανδαλους εβγαλαν για αλλη μια φορα το αντεθνικο και οχι το ταξικο τους μισος.. δυστυχως για αλλη μια φορα ο Πολυδωρας διαιωνεται..ασυμμετρη απειλη.. μας εχουν κηρυξει τον πολεμο και εμεις αλληλοκατηγορουμαστε... οποιος νομιζει οτι πισω απο την καταστροφη αρχιτεκτονικων στολιδιων μερος της πολιτιστικης ταυτοτητας αλλα και της συλλογικης μνημης,οτι πισω απο την ξεδιαντροπη προβοκατορικη καταστροφη καθε ιχνους κοινωνικης,οικονομικης,τουριστικης υποδομης, και αλωσης της πρωτευουσας ειναι απλως καποια αναρχικα σχολιαροπαιδα κοιμαται υπνο βαθυ..εχουμενα κανουμε με βαθυτατα υπερεθνικα συμφεροντα και με καποιους εν Ελλαδι υπηρετες τους... Ελληνες φυλαχτειτε απο την προπαγανδα του αλληλοσπαραγμου.. ο εχθρος ειναι εντος των τειχων αλλα τα αφεντικα του ειναι εκτος των τειχων... ειμαστε ενα ξεφραγο αμπελι μεσα στο οποιο αλωνιζουν πρακτορες, και υπηρετες ξενων συμφεροντων...

  27. ex-lamogios zivagos laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! avatar
    ex-lamogios zivagos laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! 13/02/2012 10:49:55

    Πολλοί ισχυρίζονται ότι ή Αθήνα επυρπολήθη (πάλι) χθές μετά από οργανωμένο σχέδιο τών δήθεν μπαχαλάκηδων-κουκουλοφόρων κι ώς ένα σημείο έχουν δικιο.
    Όμως εάν οί ματατζήδες δέν ξυλοφόρτωναν αναιτίως τούς ειρηνικά διαμαρτυρόμενους πολίτες καί δέν πλημμύριζαν τήν ατμόσφαιρα μέ τά ληγμένα χημικά αέρια,θά εδίδετο άραγε ή αφορμή γιά όλα αυτά ,πού συνέβησαν χθές???

    Χθές κατά τίς 17:00 μμ,ευρισκόμουν στον χώρο έμπροσθεν τού μνημείου τού Αγνώστου Στρατιώτη,όταν σέ κάποια στιγμή,κατά τίς 17:30μ.μ περίπου,αντιληφθήκαμε ότι επλησίαζε στόν συγκεκριμένο χώρο,ό Μίκης μέ τόν Γλέζο καί τόν άλλον Γλέζο,τόν ηθοποιό-δήμαρχο (έχω φωτογραφήσει τίς σχετικές εικόνες,γιά όσους αμφισβητούν),ό οποίος προσπαθούσε νά ανοίξη διάδρομο έν μέσω τού πλήθους,γιά νά διευκολύνει τήν πρόσβαση τού Μίκη.Ό Γλέζος σέ κάποια στιγμή, (ένα μέτρο από ΄μένα δηλαδή),πλησίασε τούς ματατζήδες καί τούς ενημέρωσε γιά τήν αφιξη τού Μίκη,λέγοντάς του,ότι δέν υπάρχει κανένας λόγος γιά 'ασκηση βίας καί αυτό τό εγγυάται ή παρουσία στόν χώρο τού Μίκη καί τού Μανώλη Γλέζου.
    Μετά από λίγο κι ένω ό κόσμος χειροκροτούσε τόν Μίκη καί τόν Γλέζο,οί οποίοι δέν πρόλαβαν κάν νά πλησιάσουν τούς ματατζήδες,οί ψυχασθενείς γαποπραιτωριανοί,άρχισαν νά εκτοξεύουν τά χημικά αέρια αδιακρίτως στό πρόσωπο τών συγκεντρωμένων,ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΑΙΤΙΑ ΚΑΙ ΛΟΓΟ,μέ αποτέλεσμα φυσικά νά προκληθή ένας πανικός έν μέσω δακρύων,φωνών καί βήχα τών ειρηνικών διαδηλωτών,πού έπεσαν γιά μία ακόμη φορά θύματα τής τρομοκρατίας τού κλητήρα τού αλήστου μνήμης Σφηνιά (Ε/Γ ΣΑΜΙΝΑ) καί νά τρέχουν προκειμένου νά αναπνεύσουν ή νά προστατευθούν!
    Μεταξύ αυτών,ώς γνωστόν,φυσικά κι οί Μίκης Κάι Γλέζος
    Σέ ΄μένα προσωπικά,ένας ψυχασθενής γαποπραιτωριανός,μού έριξε μία ριπή χημικών μέσα ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ(!!!!!!!!!!!!) καί μετά κατάφατσα,μέ αποτέλεσμα νά κινδυνεύση άμεσα ή υγεία μου,αφού μού ήταν αδύνατο νά αναπνεύσω γιά πάνω από δύο λεπτά μέχρι νά ψιλοσυνέλθω καί νά αρχίσω νά αναπνέω έστω καί μέ δυσκολία στήν αρχήν.
    Καί ερωτώ τόν κάθε καλόπιστο κριτή,πού σήμερα έχοντας τήν κατ΄ οίκον ασφάλεια καί χρησιμοποιώντας τό πληκτρολόγιο τής πλήρους άγνοιας τών γεγονότων,εγώ, μετά από αυτήν τήν αντίδραση τών ψυχασθενών ματατζήδων,εάν προκαλούσα τήν όποια βίαιη πράξη,θά μέ χαρακτηρίζαν,ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟ ΚΑΙ ΜΠΑΧΑΛΑΚΙΑ!!!!!!
    Έχω παρευρεθή σέ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ-ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΕΣ,από τόν Μάιο τού 2010 μέχρι καί χθές.
    Σέ κάθε παρουσία μου,οί ψυχασθενείς γαποπραιτωριανοί ξυλοφόρτωναν αδιακρίτως ηλικίας κάθε διαδηλωτή καί ασκούσαν τέτοια βία,πού μόνον σέ ταινίες ή σέ σενάρια επιστημονικής φαντασίας περιγράφονται!!!!