28/07/2008 21:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πριν ή μετά;

Αγωνιά ο ελληνικός λαός και κρέμεται από τα χείλη της Αστυνομίας. Τι ακριβώς συνέβη με τον Σεργιανόπουλο; Πότε τον σκότωσε ο γεωργιανός; Πριν ή μετά την ερωτική πράξη; Και τι ήταν αυτό που ζήτησε ο Σεργιανόπουλος και έκανε θηρίο ανήμερο τον γεωργιανό με αποτέλεσμα να του καρφώσει 29 φορές το μαχαίρι; Όπως διέρρευσε από την αστυνομία δύο μάρτυρες κατέθεσαν ότι είχαν ψωνίσει στο παρελθόν τον γεωργιανό και «δεν υπήρξε πρόβλημα». Δηλαδή τους πήδηξε κανονικά και με το νόμο που λένε χωρίς διαμαρτυρίες και ακρότητες. Γιατί λοιπόν βγήκε εκτός εαυτού με τον Σεργιανόπουλο, ο γεωργιανός; Μήπως επειδή ο ίδιος δημοφιλής ηθοποιός «ξέφυγε των ορίων», όπως κάποιοι κακεντρεχείς διακριτικά και με ατέλειωτο θαυμασμό στη Τέχνη που υπηρετούσε ο Σεργιανόπουλος, υποστηρίζουν;

Δυστυχώς όλα αυτά τα θεμελιώδη ερωτήματα μένουν προς το παρόν αναπάντητα. Η αστυνομία δεν έχει δώσει τις απαραίτητες εξηγήσεις, ενώ οι εφημερίδες που «πραγματοποιούν παράλληλη έρευνα» και αφιερώνουν πολλές σελίδες για το σημαντικό αυτό θέμα, δεν έχουν καταλήξει πουθενά. Στο κενό είναι επίσης η έρευνα και οι διεξοδικές αναλύσεις των τηλεοπτικών καναλιών. Όλοι οι καθ ύλη αρμόδιοι δηλαδή η Αστυνομία, αλλά κυρίως ο Τύπος που όπως ξέρουμε είναι και Αστυνομία και δικαιοσύνη και ιατρική επιστήμη μαζί και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανείς, έχουν αφήσει στο σκοτάδι τον… ανήσυχο ελληνικό λαό που με την σειρά του δικαιολογημένα αγανακτεί, διαμαρτύρεται βγαίνει από τα ρούχα του, φωνάζει. «Πέστε μας την αλήθεια για τον Σεργιανόπουλο». Τόσοι άνθρωποι ασχολούνται με το θέμα. Δεκάδες αστυνομικοί, ψυχολόγοι αλλά και πάσης φύσεως ιατροί, δημοσιογράφοι όλων των ειδικοτήτων, (ρουφιάνοι, πράκτορες, όργανα της αστυνομίας, υπάλληλοι πολυεθνικών και ελληνικών εταιριών και άλλοι) τόσοι εγκέφαλοι είναι συγκεντρωμένοι σε αυτό το πρόβλημα και να μην μπορεί να το λύσουν… Να αφήνουν τον ελληνικό λαό ανενημέρωτο….

Ενώ, η άλλη είδηση ήταν σαφής και πλήρης για αυτό άλλωστε δεν χρειάσθηκαν παραπάνω από τρεις γραμμές σε κάποιες (όχι όλες) τις εφημερίδες και δύο στεγνές κουβέντες του μισού λεπτού σε ορισμένα (όχι όλα) τηλεοπτικά κανάλια για να δοθεί η πλήρης εικόνα. «Ένας από τους οκτώ νεκρούς ναυτεργάτες- το όνομα του δεν αναφέρθηκε μιας και δεν έχει σημασία- άφησε πίσω του πέντε παιδιά. Η οικογένεια είχε χάσει τη μητέρα από καρκίνο πριν από μερικούς μήνες. Άλλοι ναυτεργάτες μαζεύουν χρήματα για την οικογένεια του συναδέλφου τους.» Τι απορίες μπορεί να έχει ο υπερήφανος Έλλην πολίτης σε αυτές τις τρεις γραμμές; Απλά και καθαρά είναι όλα. Κάποιος εργάτης σκοτώθηκε και μαζεύουν λεφτά για να τον θάψουν. Συνηθισμένα πράγματα. Αντίθετα το ερώτημα για τον Σεργιανόπουλο εξακολουθεί να είναι αναπάντητο, βασανίζοντας τον ελληνικό λαό: «Πριν ή μετά την ερωτική πράξη; Τι ακριβώς ζήτησε από τον γεωργιανό;»

http://osaperas.yooblog.gr/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 28/07/2008 21:20:08

    Φοβερή φωτογραφία εύγε σε αυτόν που τη διάλεξε (κάποιοι -γύρω στο 3-5% του αντρικού πληθυσμού βάση στατιστικών- θα καταλαβαίνουν τι εννοώ ;p )

  2. Xase avatar
    Xase 28/07/2008 21:30:31

    Χεστηκε η φατμε στο γενι-τζαμι. Τι με ενδιαφερει εμενα αν καποιος ψωνιστηκε και καθαριστηκε απο εναν ομοιο του. Μας εχουν πρηξει με τον Σεργιανοπουλο. Υπαρχουν πολλοι σπουδαιοτερα πραγματα να ασχοληθουμε, αλλα αυτα ειναι τα σπουδαια οταν θελουν καποιοι να αποπροσανατολισουν τον κοσμο και να πεταξουν την μπαλλα αλλου. Εχουμε ακριβεια, εχουμε εργατικα ατυχηματα, εχουμε τον Αλογοσκουφη και τους φορους του και μας βομβαρδιζουν με τον ναρκωμανη ηθοποιο και με το ποσο καλος ανθρωπος ηταν. Τοση υποκρισια απο τα καναλια και απο τον τυπο, τον ηλεκτρονικο και τον εντυπο που πραγματι δεν μπορει να πει κανεις που το πανε. Ειναι και το αλλο. Ο τυπος δουλευει τζαμπα. δηλ. δεν εχει εμπορευμα να πληρωση, οπως αλλα μαγαζια. Ενα ατυχημα, ενα εγκλημα, ενας σεισμος, και οι διαφημησεις πεφτουν συννεφο.Τελικα μας πανε οπου θελουν.

  3. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 28/07/2008 21:45:30

    Η κότα έκανε το αυγό ή το ανάποδο?
    Τα κανάλια έκαναν τον κόσμο να ενδιαφέρεται περισσότερο για μικρότητες ή απλά έπιασαν τον σφυγμό και του δίνουν σε μεγάλες δόσεις αυτό που ζητάει? Και αν ο άλλος δεν ενδιαφέρεται περισσότερο για το αληθινό δράμα αλλά για φθηνό κουτσομπολιό, το κανάλι και η εφημερίδα τι να κάνουν? Να πουλάνε κόντρα στην αγορά?
    Αν η ποιότητα του κόσμου ήταν διαφορετική, τα μέσα θα στόχευαν σε άλλα πεδία ενημέρωσης. Το αν για την ποιότητα του κόσμου υπεύθυνα είναι τα Μέσα και όχι το αντίστροφο, είναι θέμα άποψης και εικασίας.
    Γνώμη μου είναι πως και στην γιαγιούλα την γνήσια Ελληνίδα, την καρβελοφτιάχτρα, την καντιλανάφτρα, την ποιοτική, αυτή που δεν έχει σπόρια, την ανοιχτόχρωμη, που είναι αφράτη και σπάει εύκολα, την ταμ ταμ ταμ, αν της έδειχνες από τη μία ένα εργατικό ατύχημα δολοφονικής αμέλειας στο ένα κανάλι και τον παπά της ενορίας στο άλλο να αναλύει τον τρόπο που φτιάχνετε το σωστό πρόσφορο για να σκάσει η γειτόνισσα απ’ τη ζήλια, ξέρω πολύ καλά τι θα διάλεγε να δει κι αυτή. Έχουμε τα μέσα που μας αξίζουν σαν λαός. Κάθε πραγματικά σύγχρονος Έλληνας, είτε διάσημος είτε όχι, αποτελούν λαμπρές εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα.
    Ανάλυση και ξεκατίνιασμα προσωπικών δεδομένων του Σεργιανόπουλου από το πρωί μέχρι το βράδι αξίζουν στον λαό, αυτό θα έχει. Αν του άξιζε επιστημονική και εις βάθος ανάλυση a la «Discovery Channel» για τις συνθήκες και τα αίτια του ατυχήματος πάλι από το πρωί ως το βράδι, αυτό θα είχαν.

  4. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 28/07/2008 21:47:48

    Διόρθωση

    "Κάθε πραγματικά σύγχρονος Έλληνας" = "κάθε πραγματικά ξύπνιος σύγχρονος Έλληνας"

  5. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 28/07/2008 21:53:30

    @Xase

    Απλή επισήμανση: «Πούστης» είναι ο χχχχχ. Ο Σεργιανόπουλος ήταν ομοφυλόφιλος.

  6. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 28/07/2008 22:05:31

    Και συνεχίζω. Ας βγεί μια ανακοίνωση που να λέει ότι:

    Κύριοι. Όσοι από εσάς έχετε αυτή την σεξουαλική ταυτότητα και γυρνοβολάτε σε κακόφημα μέρη για να ψωνιστείτε, θα σας αποκαλούμε πούστηδες. Όχι δε μας ενδιαφέρει αν δεν είστε προκλητικοί και χυδαίοι στην κοινωνική σας εικόνα. Το οτι ψωνίζεστε τα βράδια αρκεί. Η μοναδική εξαίρεση είναι ο Καβάφης, κι ας ψωνιζόταν κατά τον ίδιο τρόπο στην Αλεξάνδρεια. Αυτός άφησε έργο, ήταν ογκόλιθος. Αυτόν θα τον λέμε ομοφυλόφιλο. Γι αυτό αν θέλετε να αποκαλούμε τον σεξουαλικό σας προσανατολισμό όπως αρμόζει, θα πρέπει να είστε απαραιτήτως πνευματικοί ογκόλιθοι. Αλλιώς δεν έχει. «Πούστηδες» σκέτο και πολύ σας πάει.

  7. Aline avatar
    Aline 28/07/2008 22:21:44

    Hthopoiow tou upokosmou htan o anthropos.
    Ntroph sas na asxoleiste me ena fixer

  8. Νἰκος avatar
    Νἰκος 28/07/2008 22:22:33

    Δεν ξερω γιατι η ανωνυμια εκλαμβανεται απο μερικους στο ιστολογιο αυτο ως αδεια για βρισιμο συνανθρωπων μας που αποδημησαν.
    Δεν μας ενδιαφερει τι ηταν ο Ν. Σεργιαοπουλος ουτε τι εκανε.
    Τα πραγματα ειναι απλα: Ηταν γνωστος οποτε τα "μεσα κοινωνικης αποβλακωσεως", κοινως ΜΜΕ, διυλιζοντας τον κωνωπα (της ομοφυλοφιλιας του) πουλαν ειδησεις, το προιον στο οποιο ειδικευεται ο οντολογικα αδειος μεταμοντερνος καπιταλισμος. Τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο.

    ΠαραγονταΧ, ανδ εν εχεις παει διακοπες, βαλε φρενο σε χυδαιολογιες, αρκετα πια. Μερικοι συγχεουν την δημοκρατια με την ασυδοσια.

  9. Αντιρρησίας avatar
    Αντιρρησίας 28/07/2008 22:24:16

    Απλά πράγματα: Άν ο Σεργιανόπουλος όταν τον είχαν πιάσει "μίλησε" για τους προμηθευτές του και ο "Γεωργιανός" (αυτό μου θυμίζει την "τριανταπεντάχρονη") είναι καλοδιαλεγμένος (λόγω σεξουαλικών) πληρωμένος δολοφόνος, έ, ούτε γάτα ούτε ζημιά! Έτσι;
    Όσο για το εργατικό ατύχημα με τους 8 νεκρούς στα περήφανα σκαριά της Ελληνικής ναυτιλίας (και για τη ζήμενς και, και, και....), έ μή περιμένουμε και αλτρουισμούς από τους Μπόμπολες, Κουρήδες, Κυριακού, Βαρδινογιάννηδες κτλ. Άκόμη και όσοι δεν έχουν "ίδιον συμφέρον", τσάτσοι είναι οι άνθρωποι και δουλειά τους να τσατσεύουν ποικιλοτρόπως για το παχυλό αφεντικό τους.
    Τέτοια εγκλήματα (όπως και οι "προκλήσεις των Σκοπίων") είναι καλό βούτυρο στο ψωμί τους.
    Το θέμα είναι τι κάνουμε οι υπόλοιποι. Δυστυχώς..., άντε μη εκφρασθώ καταλλήλως.

  10. Xase avatar
    Xase 28/07/2008 22:38:34

    Εν ταξει φιλε μου Νικος. Εσυ θεωρεις βρισιμο το να λεμε την αληθεια για το ποιον καποιου.Εγω απο την δικη μου την μερια εστω και ανωνυμος (γιατι εσυ εισαι μαλλον επωνυμος αλλα δεν σε ξερω) μπορω να εχω την γνωμη μου για καποιον επωνυμο
    και να την λεω ελευθερα. Και να σου πω και κατι . Ουδολως με ενδιαφερει η γνωμη σου. Και αλλοι υπηρξαν ομοφυλοφιλοι, και αλλοι υπηρξαν επωνυμοι τιμησαν την Ελλαδα με το εργο τους ομως και αν ψαξεις την προσφατη ιστορια θα τους βρεις. Απλα ο Σεργιανοπουλος τιποτα απο αυτα δεν εκανε. Και ουτε τον λυπαμαι. Αυτα.

  11. Xase avatar
    Xase 28/07/2008 22:40:06

    Ξενε δακτυλε, συμφωνω απολυτα με την επισυμανση σου

  12. Νἰκος avatar
    Νἰκος 28/07/2008 22:47:13

    "Εν ταξει φιλε μου Νικος;;;".
    Μαζι με την ευγενεια φιλε "χασε" απαλαχθηκες και απο την κλητικη βλεπω.

    "Ουδολως με ενδιαφερει η γνωμη σου". Ενταξει, αλλα που διαφωνεις; Ειπα οτι πουλανε οι "ειδησεις" αυτου του ειδους.

  13. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 28/07/2008 23:02:55

    λοιπόν δεν έχω ιδέα ούτε ποιός ήταν ούτε ότι τον σκότωσαν, αλλά κατάλαβα ότι κάτι τρέχει γιατί πέρασα έξω από περίπτερο...

    Το Πέραμα είναι σοβαρό θέμα, αλλά νομίζω ότι η χαλαρές πρακτικές ταυτίζονται με το Πέραμα. Εκπλήσσεται κανείς;

  14. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 28/07/2008 23:13:12

    Το Πέραμα, είπαμε, σοβαρό. Λύνεται με αλλαγή πρακτικών από την εργοδοσία.

    Ο Ζαχόπουλος στο αρχείο.

    Η Ζήμενς;

  15. Le canard avatar
    Le canard 28/07/2008 23:24:08

    ΦακτορΧ, πολύ καλή η επιλογή της φωτό.

    Ε, με τη ναυπηγοεπισκευαστική θα ασχολούμαστε τώρα; Σταματήσαμε κάπου λίγο μετά τη Μεταπολίτευση, άντε με την ... φιλεργατική κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ να ασχολούμαστε. Ας είναι, καλές διακοπές στους ελληναράδες.

    Οσο για τον Σεργιανόπουλο, η διάφοροι επίδοξοι Πουαρώ, πρώτα πρέπει να πείσουν σε πιο επίπεδο της ... "διατροφικής αλυσσίδας" της κόκας ήταν ο Σεργιανόπουλος (αν ήταν πολύ μέσα, ώστε να καρφώσει κυριλάτα κυκλώματα, ως έχει ακουστεί, αλλά δεν έχει διασταυρωθεί) και μετά να μας πουν αν ο Γεωργιανός την είχε ... μεγάλη και με αυτήν κατάφερε μερικές δεκάδες τρύπες στον Σεργιανόπουλο.

    Πάντως, είναι φανερό ότι στη "διατροφική αλυσσίδα" της γελειότητας της τηλεόρασης και των φυλλάδων (μήπως και της κοινωνίας συνολικότερα;) ο εργάτης της ναυπηγοεπισκευαστικής, ήταν σε πολύ χαμηλό επίπεδο.

  16. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 28/07/2008 23:25:34

    Το σοβαρότερο θέμα με το πέραμα είναι τα 5 παιδάκια που πλέον δεν έχουν ούτε μάνα ούτε πατέρα. Όσοι κάνουν ρεπορτάζ ας δουν τι γίνεται με αυτό για να ξέρουμε κι αν μπορούμε να βοηθήσουμε στο μέτρο του δυνατού τουλάχιστον να μη στερούνται το φαγητό και τα ρούχα.

  17. Αντιρρησίας avatar
    Αντιρρησίας 28/07/2008 23:32:08

    @Εξάκτινος
    Σωστή κουβέντα, με νόημα

  18. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 28/07/2008 23:35:42

    θαυμάσια ιδέα εξάκτινε! Πως το συντονίζουμε; Ποιός ανοίγει λογαριασμό; Ποιός εμπιστεύεται;

    factorx άνοιξε έναν λογαριασμό στο όνομά σου, Ή ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ή κάποιου νόμιμου κηδεμόνα; αν βρει κανείς τα στοιχεία τους. Εγώ μέσα.

  19. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 28/07/2008 23:51:32

    Το παραχεσαμε...

  20. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 29/07/2008 00:15:12

    Ναι ρε παιδια κάτι να κάνουμε ΕΜΕΙΣ!!

    Τα Αρμανι και τα Μοντ Μπλαν της μεγαλοδημοσιογραφίας δε θα κάνουν τιποτα για τα παιδιά αυτα, εμεις ΠΡΕΠΕΙ να κινηθούμε!!

    Δεν αντεχω στη σκεψη αυτη, της αδρανειας..

  21. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 29/07/2008 00:21:57

    από εδω, με καθε επιφύλαξη για την ακρίβεια των γραφόμενων:

    http://www.madata.gr/index.php?news=22093

    "...Ενα οικογενειακό δράμα έφερε στο φως το πολύνεκρο δυστύχημα στη ναυπηγοεπισκευαστική ζώνη του Περάματος που στοίχισε τη ζωή οκτώ ανθρώπων. Από την «μπαρουταποθήκη» του «Friendship Gas» ανασύρθηκε νεκρός μαζί με τους επτά συναδέλφους του ο 51χρονος Γιώργος Ρουσσάκης, πατέρας πέντε παιδιών, ηλικίας από 8 έως 18 ετών. Η τραγική ειρωνεία της τύχης είναι ότι πριν από λίγους μήνες η οικογένεια έχασε και τη μητέρα, η οποία έπασχε από σοβαρή ασθένεια. Υστερα από λίγο «έφυγε» και ο πατέρας και μάλιστα με φρικτό τρόπο..."
    Το κράτος παρεμβαίνει μετα της ....SSpresso
    "....Το θέμα προκάλεσε και την παρέμβαση του υπουργού Υγείας Δημήτρη Αβραμόπουλου, ο οποίος έδωσε εντολή στον αρμόδιο για τα θέματα κοινωνικής πρόνοιας υφυπουργό Γιώργο Κωνσταντόπουλο. Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχε η «Espresso» μαζί του, ο κ. Κωνσταντόπουλος δεσμεύτηκε ότι «θα γίνει το καλύτερο δυνατό γι’ αυτά τα παιδιά» και διαβεβαίωσε πως μέσα στις επόμενες ώρες θα τα επισκεφθεί Κινητή Μονάδα Αντιμετώπισης Κρίσης.

    «Εχει συγκροτηθεί κλιμάκιο με ειδικούς ψυχολόγους και παιδοψυχολόγους που θα προσφέρουν ψυχολογική και συμβουλευτική υποστήριξη σε αυτά τα παιδιά καθώς επίσης θα αναζητήσουν αν υπάρχει υποστηρικτικό περιβάλλον, δηλαδή συγγενείς που μπορούν να τα φροντίσουν» είπε στην «Espresso» ο διοικητής του Ψυχιατρικού Νοσοκομείου Αττικής Θανάσης Κοσμόπουλος. «Αν δεν βρεθούν συγγενείς θα επιληφθεί η Πρόνοια. Οπως και να ‘χει, δεν θα αφήσουμε έτσι αυτά τα παιδιά» συμπλήρωσε ο κ. Κοσμόπουλος....."

  22. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 29/07/2008 00:32:26

    Αυτό που μπορεί να γίνει σε πρώτη φάση είναι να έρθει κάποιος σε επαφή με τις αρμόδιες υπηρεσίες πρόνοιας να δούμε τι κάνουν κι αν έχουν πάει να δουν τι θα γίνει με τα παιδάκια. (Το κόβω ότι θα το έχουν γράψει εκεί που δεν πιάνει μελάνι) Επίσης αν έχουν κανένα σπιτάκι και μένουν να γίνει μια ρύθμιση για να μην πληρώσουν φόρο κληρονομίας (βασικά μιλάμε για νόμο φωτογραφία)

    Επίσης μπορούμε να ρωτήσουμε τους συναδέλφους του πατέρα τους (κάποιοι θα ξέρουν) να μάθουμε τι γίνεται.

    Αυτά σε πρώτη φάση.

  23. Νίκος avatar
    Νίκος 29/07/2008 03:36:22

    Αν ανοιξει λογαριασμος να αναρτηθει ΠαραγονταΧ (προφανες βεβαια) αλλα εμεις που παρεπιδημουμε εκτος Ελλαδας τον χρειαζομαστε. Πρεπει να βοηθησουμε τα παιδια αυτα.
    Και μια αλλη ιδεα: Να στηριχθουν και ψυχολογικα.

  24. Σάυρους Βανς avatar
    Σάυρους Βανς 29/07/2008 04:29:09

    > διοικητής του Ψυχιατρικού Νοσοκομείου Αττικής Θανάσης Κοσμόπουλος.

    είναι ο τέως δήμαρχος θεσσαλονίκης μετά τον κουβελα;

    για αυτόν δεν είχαν εκφράσει αρκετ΄λα υπονοούμενα κακής οικονομικής διαχείρισης στο δήμο και τον έφαγε μετά η πολιτική μαρμάγκα;

    αν δεν κάνω λάθος;

    τώρα διοικητλης νοσοκομείου;
    με υποδιοικητή τον μαργαρίτη;
    με τη γνωστή ιστορία ιών + μεταπτυχιακό ίντερνετ;

    δεν έχει άλλους η νυδού;

  25. Αρβανίτισσα avatar
    Αρβανίτισσα 29/07/2008 08:36:10

    Λογοκρισία στα γραφόμενα μου???
    Γιατί???


    factorX: επειδή δεν βρίζουμε. Ουτε κάνουμε χυδαία υπονοούμενα, ιδιως οταν γραφουμερ ανώνυμα. Βάλε το ονοματάκι σου αν είσαι τόσο ελευθερόστομη

  26. νικος avatar
    νικος 29/07/2008 09:02:14

    Όταν ένας απλός πολίτης, όπως ο Σεργιανόπουλος χαρακτηρίστηκε πουσ... από κάποιους που γράψανε πιο πάνω από εμένα , δεν κόπηκε, δεν υπέστη λογοκρισία.
    Όταν όμως χαρακτηρίζονται αναλόγως κα΄ποιοι πολιτικοί υφιστάμεθα λογοκρισία.
    Δύο΄μέτρα και δύο σταθμά και σε αυτό.
    Ποιοος γνωρίζει και τα δικά σας πραγματικά κίνητρα???
    Στην Ιστορία πολοί ήταν αυτοί που παρουσιάστηκαν ως αριστεροί με ευαισθησίες και στην πορεία αποδείχτηκαν φασίστες και ρουφιάνοι...


    factorx: Πρεέπει να είναι πολύ στραβνός κανείς για να κρίνει απο ένα τέτοιο γεγονός κάποιους "φασίστες και ρουφιάνους". Και αν πρόσεχες καλύτερα θα έβλεπες οτι έκοψα όσα είδα και για τον Σεργανόπουλο. Τι να ποω με την εμπάθεια μερικών...

  27. GAMOLEWN avatar
    GAMOLEWN 29/07/2008 09:57:03

    τα λεφτά πάντα παίρνονται μπροστά από τις πουτάνες, θηλυκές ή αρσενικές.

    από εκεί βγήκε και το "νο μανι - νο χάνι"

    αντίθετα, στο κομοδίνο αφήνουμε στη γυναίκα μας, ΜΕΤΑ από μια καλή βραδιά

    κι αυτά τα λέω , γιατί γράφηκε σε άλλο site πως τα λεφλά τα έδωσε μετά, ήταν λίγα και για αυτό τον έφαγε..

    παραμύθα

  28. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 29/07/2008 11:13:42

    FactorΧ η μετατροπή του ονόματος στο σχόλιο μου #5 με "χχχχχ", κάνει το σχόλιο να μη βγάζει νόημα. Καταλαβαίνω γιατί το έκανες, αλλά αυτός που ανέφερα δεν θα είχε κανένα πρόβλημα ακόμα κι αν το διάβαζε, δεν είναι άνθρωπος που θα προβεί σε μηνύσεις ή θα δημιουργήσει πρόβλημα. Του αρέσει να γίνετε χυδαίος και να προκαλεί και αποτελεί τρανό παράδειγμα διάσημου ομοφυλόφιλου που αποκαλείτε με υποτιμητικό χαρακτηρισμό λόγο ύφους και ήθους της δημόσιάς του εικόνας. Αν το διάβαζε, σίγουρα θα χαμογελούσε και το έχει αποδείξει στην τηλεόραση πολλές φορές.
    Επίσης, σβήνοντας τον υβριστικό χαρακτηρισμό από το σχόλιο #2 του Xase, αυτομάτως βγάζει εκτός τόπου και χρόνου τις επισημάνσεις μου που ακολούθησαν για την χρήση του υποτιμητικού αυτού όρου. Εν πάση περιπτώσει, σέβομαι απόλυτα την φιλοσοφία σου, απλώς αν γίνετε, άλλες φορές αντί για απλή διαγραφή που μπουρδουκλώνει εντελώς το νόημα, να χρησιμοποιούσες κάτι άλλο, όπως με κόκκινα fonts ωστε να μπορεί να καταλάβει και ο αναγνώστης των σχολίων, τι ακριβώς έχει συμβεί και το σχόλιο δεν βγάζει νόημα.

  29. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 29/07/2008 11:16:19

    Συγνώμη, συμπλήρωση: Με κόκκινα fonts "διεγράφη από τον διαχειριστή του ιστολογίου"

    factorx: έχεις δίκαιο.Αλλά γιατί δεν καταλαβένετε ρε γαμώτο οτι πρέπει να κρατήσουμε κάποιες ισορρπίες με τις κρατούσες συμβάσεις, για νομικούς και μόνο λόγους; Προσωπικά δεν θεωρώ οτι υπάρχουν χυαδαίες λέξεις κλπ κλπ. Οι χαρακτηρισμοί όμως διώκονται κι εμείς εδω θέλουμε να συγκρουσθούμε για αποκαλύψεις και ιδέες και οχι επειδή ο κάθε μ... είναι ή δεν είναι π....., Στα π....που θα έλεγε και ο κουφός. Αυτα με εκτίμηση και αιτήσεις για συμπάθειο

  30. CDr avatar
    CDr 29/07/2008 13:44:34

    Τι συγκρίνουμε τώρα; Ο ένας πήρε ρίσκα για τη δική του απόλαυση ενός ο άλλος για να ζήσει την οικογένειά του. Γιατί η δουλειά στη ζώνη είναι ένα ατελείωτο ρίσκο. Το πρόβλημά μας είναι ότι πρέπει να χάσει κάποιος τη ζωή για να το θυμηθούμε το θέμα. Η ζώνη είναι εκεί πολλά χρόνια και σκοτώνει ανθρώπους εξαιτίας ανθρώπων. Και για κάθε άνθρωπο που χάνει τη ζωή του άλλοι 2 τουλάχιστον αποκτούν πρόβλημα.

    Θα ήθελα πάρα πολύ να μάθω μετά από 1 χρόνο πως ζούνε αυτά τα παιδιά.

  31. Αρβανίτισσα avatar
    Αρβανίτισσα 29/07/2008 17:52:13

    Εσύ Factorx γιατί δε βάζεις το ονοματάκι σου καικαλύπτεσαι πίσω από αυτό το ψευδώνυμο.
    Μήπως φοβάσαι??
    Μην προκαλείς τους άλλους αφού εσύ κάνεις το ίδιο.


    factorχ: Αρβανίτισσα, το μπλογκ είναι "gr" (δεν είναι google) και ενηκει σε Έλληνα με οναμετεπώνυμο που θα τον ξεσκίσουν στις αγωγές έτσι και μιας πιάσουν μποσικους. Μην κάνεις λοιπον την τζάμπα μάγκισσα

  32. Αργεντινή avatar
    Αργεντινή 29/07/2008 17:54:25

    ??????????

  33. nas avatar