#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/09/2011 17:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πρετεντέρης: Οι ... φιρφιρίκοι της Ν.Δ. φταίνε για τα σχολικά βιβλία




Μεγαλωμένος και αντρειωμένος στη λαίλαπα ΠΑΣΟΚ, πίστευα ότι τα έχω δει όλα και ότι θα μπορούσα να αναλύσω με ακρίβεια, κάθε νοητή υπέρβαση, κάθε λεκτική ακράτεια και κάθε μιντιακή έξαρση του λαοπλάνου αυτού κόμματος.

Σήμερα δηλώνω αδαής και σηκώνω τα χέρια ανήμπορος μπροστά στα κατορθώματα του πρωθυπουργικού περιβάλλοντος.  Γιατί σήμερα διάβασα ξέπνοος μια υπερβατική ανάλυση αυτού του τέρατος της ανεξάρτητης δημοσιογραφίας, του κ. Πρετεντέρη, σύμφωνα με τον οποίο υπαίτιοι για την ξεφτίλα των σχολικών βιβλίων είναι ο κ. Λυκουρέντζος και οι υπόλοιποι φιρφιρίκοι (sic) της Ν.Δ.!!!

Σύμφωνα  με την περισπούδαστη ανάλυση του σταρ της  μνημονιακής δημοσιογραφίας, αυτό συμβαίνει εν ολίγοις γιατί η διαπλεκόμενη Ν.Δ. συντηρεί ανάρμοστες σχέσεις με το δικαστικό σώμα και ελέγχοντας με έναν ποταπό τρόπο το ελεγκτικό συνέδριο, σπεκουλάρησε απέναντι σε παιδιά και γονείς και σαμποτάρησε την εκτύπωση των βιβλίων, με σκοπό να εκθέσει την αθώα υπουργό!!!

Όχι, δεν πρόκειται για σενάριο ταινίας θρίλερ.  Όλα τα παραπάνω βρίσκονται σε κοινή θέα στα ηλεκτρονικά ‘’Νέα’’, στην καθημερινή στήλη του κρατικοδίαιτου δημοσιογράφου.

Τώρα πια ξέρω καλά ότι στην πολύπαθη χώρα μας:

- Οι φιρφιρίκοι της Ν.Δ. ευθύνονται για την έλλειψη βιβλίων

- Η παγκόσμια ύφεση ευθύνεται για τα χάλια της οικονομίας

- Οι συνδικαλιστές για τη διαφθορά στο δημόσιο

- Ο Σαμαράς για την απεργία των ταξί

- Ο ΣΥΡΙΖΑ για το μεταναστευτικό αλλά και γενικότερα για όλα τα παραπάνω

Το γεγονός ότι η κυβέρνηση του ΠΑΣΟΚ έχει τον απόλυτο κοινοβουλευτικό έλεγχο είναι μια μικρή λεπτομέρεια, που ουδόλως ευθύνεται για την πορεία της χώρας.  Είναι η μοναδική πολιτική δύναμη που αγωνίζεται με νύχια και με δόντια για τη σωτηρία της χώρας απέναντι σε όλους τους υπόλοιπους, που επιθυμούν την καταστροφή και το χάος.

 Κακοφωνίξ

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 13/09/2011 17:56:26

    Λείπει όμως και κάποιος παρολίγον οδοντίατρος, ο οποίος εσχάτως σιωπά...

    • Vassilis avatar
      Vassilis @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/09/2011 08:49:19

      Σιωπά διότι "κονόμησε" πολύ χρήμα από τις απαλλοτριώσεις στα Σπάτα, για το El Venizelos....

  2. Απορία avatar
    Απορία 13/09/2011 18:00:32

    Σε χώρες με οργανωμένο κράτος, αυτές που λέμε αναπτυγμένες, όταν γίνει η χοντρή στραβή φταίει ο αρχηγός και όχι οι υφιστάμενοι ή οι περαστικοί στο απέναντι πεζοδρόμιο.

    Όπως και να το πάρεις η Διαμαντοπούλου έπρεπε να δει ότι δεν βγαίνουν τα προγράμματα και να δράσει ανάλογα. Είναι μέσα στις ευθύνες της να ελέγχει τα χρονοδιαγράμματα κρίσιμων ενεργειών του υπουργείου της.

    Δεν το έκανε; Δεν το κατάλαβε; Αυτή φταίει και πρέπει να παραιτηθεί.

  3. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 13/09/2011 18:01:34

    Φιρφιρικια=εξτρα μπονους στην Αμερικανα(ειδος κουμ καν)
    Ο φαντης και το ρετσινολαδο με τους χαρτοπαικτες(το επιναν γιατι ηταν δυσκοιλιοι απο τις πολλες ωρες στο χαρτοπαικτικο τραπεζι)
    Πρετεντερης αμεση σχεση με την διαπλοκη και την καθοδηγουμενη δημοσιογραφια και που ασχολειστε μαζι του χαρι του κανετε και ως φαινεται σε αμεση σχεση με τον χουλιγκανισμο,τα φιρφιρικια και το ρετσινολαδο.

  4. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 13/09/2011 18:14:54

    Ας ρωτήσει λοιπόν κάποιος τον κύριο Πρετεντέρη ο προ συμβατικός έλεγχος του ΕΣ τι είχε γράψει; από την άνοιξη και όχι τον Ιούλιο; μπορεί να κάνει μια έρευνα και να την δημοσιεύσει;

    ΥΓ

    μπορεί ο κύριος Πρετεντέρης ο δημοσιογράφος (για να μιλήσω ως Δ Υπάλληλος που ταλαιπωρώ κόσμο...) να μας πει:

    -γιατί εξαιρείται το Ταμείο του; είναι ευγενι-κότεροι από τους υπόλοιπους πολίτες;
    -γιατί μέσο του αγγελιόσημου όλη η κοινωνία συνεισφέρει στη σύνταξη ορισμένων;
    -Πόσα πληρώνει για την αναλογική και την ψηφιακή συχνότητα το ΜΜΕ που εμφανίζεται;
    -πόσα έσοδα έχει απολέσει το δημόσιο από τις αναβολές της φορολόγησης των εσόδων επί των τηλεοπτικών διαφημίσεων;

    Θα παρακαλούσα λοιπόν αύριο να μας απαντήσει ...μαζί με τις επισημάνσεις του προ συμβατικού ελέγχου του ΕΣ για τον διαγωνισμό για τα βιβλία.
    Γιατί να δούμε βρε παιδί μου από πότε το πρόβλημα ήταν γνωστό.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Ο Ιθαγενής 13/09/2011 20:02:54

      Σωστά! από το Μάιο μας προετοίμαζαν οι του Υπουργείου..

  5. Xartografos avatar
    Xartografos 13/09/2011 18:32:52

    Αν έλειπε ένα (1) σχολικό βιβλίο από τις αίθουσες της συντριμμένης Ιαπωνίας, θα είχαμε αβέρτα χαρακίρια κάθε τρίωρο μέσα στην άνω βουλή. Εδώ πότε ΘΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ, συμβολικά έστω, κάποιος από τους υπεράξιους ταγούς μας ?

  6. jkr avatar
    jkr 13/09/2011 18:46:39

    Ας ρωτήσει ο Πρετεντέρης πώς έγιναν οι εξελίξεις των μελών του Προεδρείου Ελεγκτικού Συνεδρίου...και θα πάρει άλλη απάντηση από αυτήν που δίνει!

  7. SOTPAP avatar
    SOTPAP 13/09/2011 18:52:52

    τι περιμένετε από έναν θρασύδειλο οπαδό της ομάδας , που η πρώτη της φανέλα είχε ροζ χρώμα; ο τύπος εκτελεί συμβόλαια. αλλά δεν απαντά στο πιο απλό ερώτημα, αφού όπως λες μαζί με την κυρία Διαμαντοπούλου ότι φταίνε οι δικαστές, αυτή τι έκανε όταν είδες οτι αργεί η απόφαση;
    έφτιαχνε προφίλ Πρωθυπουργού; στην ιστορία όμως θα μείνει ως η Υπουργός της φωτοτυπίας και ο Πρετεντέρης ως ο δημοσιογράφος της κωλοτούμπας

  8. φωνη avatar
    φωνη 13/09/2011 19:06:19

    Καλαά που υπάρχουν και οι ογκόλιθοι της δημοσιογραφίας τύπου Πρετεντέρη και κάνουν πωλήσεις οι γιαουρτοβιομηχανίες.

  9. firfirikos avatar
    firfirikos 13/09/2011 19:18:10

    εχει δικιο

  10. Γρηγόρης Καραολίδης avatar
    Γρηγόρης Καραολίδης 13/09/2011 19:20:38

    Μετά την επέλαση των πράσινων τζιτζιφιόγκων κατά Ρέππα (και λιμοκοντόρων κατά την απλούστερη προσέγγιση) στην κυβερνητική αυλή με Lover-s και τούς GAP Bros , αισθάνθηκε την ανάγκη ο Pretty να απονείμει ανάλογους χαρακτηρισμούς και στήν άλλη ομάδα . Φιρφιρίκοι ! Wow! Όπως θα λέγανε οι εκλεκτοί φίλοι του ! Κατά τα λοιπά πράγματι φταίνε όλοι οι άλλοι και ποτέ οι υπεύθυνοι που είναι τόσο πολύ ψηλά , ώστε δεν τούς αγγίζουν οι μικρότητες των υποχρεώσεων τής καθημερινότητας . Βιβλία για τα παιδιά ; Ε! Καλά όταν ευκαιρήσουμε . Μέχρι τότε φταίει ο Χατζηπετρής - δηλαδή ο Αγγελάρας
    που δεν έστερξε να κουκουλώσει την πράσινη ρεμούλα ....
    Για την παράνομη ανάθεση , ούτε λέξη ο Pretty ......

  11. Κρης avatar
    Κρης 13/09/2011 19:44:43

    Μάλλον δεν τού έφτασε το εφετεινό καλοκαιρινό γιαούρτωμα

    h**p://img10.imageshack.us/img10/5189/pretenteris.jpg

    h**p://img225.imageshack.us/img225/1492/pretenteri2.jpg

  12. zap-zap avatar
    zap-zap 13/09/2011 19:45:28

    Ιθαγενή, ρώτα τον και ποσα χρωστάνε στο ΙΚΑ...

  13. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 13/09/2011 19:45:36

    Παράνομο υλικό στα σχολεία!..

    h--p://www.ellinofreneia.net/sound.php?id=567#.Tm89-ja5X9R.twitter

  14. Lichnee avatar
    Lichnee 13/09/2011 19:51:10

    +1000

  15. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 13/09/2011 20:49:59

    "Α, αυτός το είπε; Ε τότε δεν έχει καμμιά σημασία" παπούς του ΓΑΠ

    Αυτή η μαϊμού του Κωλέττη, στο Μέγκα και στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων

    ξιφουλκεί εναντίον του μνημονίου και του μεσοπροθέσμου και σε τρελαίνει.

    Ο άνθρωπος είναι μικρολόγος. Μικρός και άνευ αξίας. Ας ασχοληθούμε

    με κάτι σημαντικό. Ας φτύσουμε τον νανο της δημοσιογραφίας.

  16. jkr avatar
    jkr 13/09/2011 20:57:27

    ενώ η ομάδα του Δημοσίου που παίζει σε λίγο στο δωρηθέν Καραϊσκάκη βγάζει καλύτερους οπαδούς σαν κι αυτόν που είναι επίσης στη φωτο...

    • ΠαναγιώτηςΖΜεσ avatar
      ΠαναγιώτηςΖΜεσ @ jkr 13/09/2011 21:32:40

      Επειδή μπερδεύεσαι αγαπητέ, ομάδα του δημοσίου διαχρονικά ευνοημένος από όλες τις κυβερνήσεις (Μπένυ - Μπατατούδης - Ακροπόλ κτλ,Ορφανός, αποφυγή υποβιβασμού συνεχώς ,με φωτογραφικές διατάξεις, λόγω χρεών τα οποία συνεχώς επαναδημιουργούνται και συνεχώς επαναρρυθμίζονται - χαρίζονται χωρίς κανένας να τιμωρείται ,αλλά και λόγω αγωνιστικής κατάστασης με σκανδαλώδη εύνοια ,ρωτήστε τους Αρειανούς επ' αυτού, κλειστό Πυλαίας στο μπάσκετ που φτιάχτηκε με λεφτά του Δημοσίου συντηρείται από το Δημόσιο αλλά κατά παγκόσμια πρωτοτυπία ανήκει στον ερασιτέχνη ΠΑΟΚ) είναι ο ΜΠΑΟΚ και μετά το περιβόητο άρθρο 44 και η ΑΕΚΑΡΑ.Η δε Πανάθα με το καταπατημένο γήπεδο της Λεωφόρου που ενώ δεν της ανήκει προσπαθεί να το ανταλλάξει με δημόσια έκταση στο Βοτανικό ή στο Ελληνικό (παλιότερα) για να κατασκευάσει νέο γήπεδο με απείρως καλύτερους πολεοδομικούς όρους από αυτούς που κατασκευάστηκε το Καραΐσκάκη και με σύμβαση που αντιγράφει πλήρως αλλά και προχωράει σε ακόμα μεγαλύτερο επίπεδο από την σύμβαση που υποτίθεται ήταν σκάνδαλο σχετικά με το Καραΐσκάκη,(βλέπε προσπάθεια κατασκευής εμπορικού κέντρου μερικών χιλιάδων τμ) είναι η τελευταία ομάδα που δικαιούται να ομιλεί!

      • aristotelis avatar
        aristotelis @ ΠαναγιώτηςΖΜεσ 13/09/2011 21:58:19

        Sure...

      • Δημήτρης avatar
        Δημήτρης @ ΠαναγιώτηςΖΜεσ 13/09/2011 21:58:40

        Ξέχασες να αναφέρεις τον Ολυμπιακό, που είχε για πρόεδρο τον μεγαλύτερο απατεώνα της Ελλάδας, του χαρίστηκαν δισεκατομμύρια δραχμές χρέος και είναι η μοναδική ομάδα στην Ευρώπη που δεν μπορεί να επιβεβαιώσει τις (ασύγκριτες) εσωτερικές της επιτυχίες εκτός συνόρων. Σε όλες τις άλλες χώρες αυτοί που παίρνουν τους τίτλους κάνουν και καλύτερες ευρωπαϊκές πορείες. Όχι ο Ολυμπιακός όμως παρόλο που σύμφωνα με τους τίτλους του είναι με τεράστια διαφορά η καλύτερη ελληνική ομάδα. Κανονικά θα έπρεπε οι ευρωπαϊκές πορείες του μετά από τόσα ματς (οπότε περιορίζεται πολύ ο παράγοντας τύχη) να είναι κλάσεις ανώτερες από του ΠΑΟ. Πώς γίνεται λοιπόν στα τελευταία 15 χρόνια να μην έχει πάει συνολικά καλύτερα στην Ευρώπη από την ομάδα σε σχέση με την οποία έχει επταπλάσια πρωταθλήματα; Όλοι ξέρουν την απάντηση εκτός από τους οπαδούς της μοναδικής ομάδας στον κόσμο που αυτοαποκαλείται 'θρύλος'. Η μόνη ομάδα που αν πρέπει να κερδίσει θα το καταφέρει γιατί θα χρησιμοποιήσει οποιοδήποτε εξωαγωνιστικό μέσο και δε θα τιμωρηθεί.
        Ολυμπιακοί, οι μόνοι οπαδοί που ποτέ σε μια κουβέντα δε θα κάνουν κριτική στην ομάδα τους.
        Ολυμπιακός, το ΠΑΣΟΚ του ποδοσφαίρου.

        • ΕΥΑ avatar
          ΕΥΑ @ Δημήτρης 13/09/2011 23:04:53

          Μια χαρά τα είπες!

      • Πεπόνης avatar
        Πεπόνης @ ΠαναγιώτηςΖΜεσ 14/09/2011 00:17:08

        Ξεχασες να πεις οτι το πιο φυσιολογικο πραγμα σε ενα ομαδικο αθλημα οπου συμμετεχουν 16 ομαδες ειναι να "κατακτα" πρωταθλημα και κυπελο η ιδια γαυρο-ομαδα εδω και 16 χρονια και παραλληλα να χρειαζεται σχεδον εναν Intel-i7 υπολογιστη για να μετρα τις αποτυχιες της εις τας Ευρωπας.

        Δεν βγαινουν τα κουκια ετσι οπως τα μετρατε, σας εχει παρει χαμπαρι ολος ο κοσμος, γελαει μαζι σας.

        Ολυμπιακος Γαυρος = Χειροτερος απο το ΠΑΣΟΚ.

      • NIK THE GR avatar
        NIK THE GR @ ΠαναγιώτηςΖΜεσ 14/09/2011 11:35:40

        Τον ποπο σας κατω να βαρατε και να ρωτατε τον φιλο μου τον κλεφτη δυο ειναι οι ομαδες στην Ελλαδα η ΠΑΟΚΑΡΑ και αν και δεν το θελω το λεω ο Ολυμπιακος,οτι δε και να λετε φιλοσκ@@λικα και λοιποι,αυτες οι δυο ομαδες εχουν το μεταλλο να πανε παντα μπροστα.

        • Πεπόνης avatar
          Πεπόνης @ NIK THE GR 14/09/2011 11:55:46

          Εννοεις την σιδερενια παραγκα.

        • ΑΡΚΑΣ avatar
          ΑΡΚΑΣ @ NIK THE GR 14/09/2011 12:12:56

          ΜΠΑΟΚΑΡΑ!

  17. Θέμις avatar
    Θέμις 13/09/2011 21:11:25

    Μεσημεράκι στη μικρή πόλη Έντεμπε στην Ουγκάντα της Κεντρικής Αφρικής. Στο μικρό σπίτι τα παιδιά, ένα αγόρι 11 ετών κι ένα κοριτσάκι 9 παίζουν κάνοντας μεγάλη φασαρία.
    Αίφνης ακούγεται η φωνή της μαμάς:
    - Σταματήστε και διαβάστε αμέσως τα μαθήματά σας για το σχολείο.
    Το ξέρετε ότι στην Ελλάδα υπάρχουν παιδάκια που δεν έχουν βιβλία να διαβάσουν;...
    Ευτυχώς που βρέθηκε ένας ειδήμων στα πολιτικά δρώμενα της χώρας και παθιασμένα αντικειμενικός δημοσιογράφος για να μας διαφωτίσει για τα αίτια της κατάντιας μας.
    Όλοι εσείς που σχολιάζετε πρέπει να είστε τουλάχιστον προκατειλημμένοι!!!
    Κύριε Πρετεντέρη, σας ευχαριστούμε που μας ανοίξατε τα μάτια (μας τα πετάξαμε απ' έξω με την αντικειμενική σας τοποθέτηση).

  18. aristotelis avatar
    aristotelis 13/09/2011 22:01:39

    To πρόβλημα φίλτατε είναι ότι το Καραισκάκη φτιάχτηκε και μάλιστα δύο φορές με δωρεά του κράτους ενώ ο Βοτανικός ακόμα στις μακέτες είναι.Υπάρχει μια ειδοποιός διαφορά νομίζω...Αλλά τι να πει και η ομάδα η οποία έχει τους τέσσερις τελευταίους προέδρους της είτε υπόδικους είτε ήδη καταδικασμένους. Το μόνο ερώτημα που μένει να απαντηθεί είναι αν ανήκετε στον στενό ή στον ευρύτερο δημόσιο τομέα...;

  19. αν.βορινος avatar
    αν.βορινος 13/09/2011 22:21:54

    1 @lia nos στο δικο μου χωριο της φταινε οι τριχες. 2. Εκ κορακος ΚΡΑ .ο .ε.δ.

  20. αν.βορινος avatar
    αν.βορινος 13/09/2011 22:23:16

    3. ολα τα καλα παιδια στην φωτο

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ αν.βορινος 13/09/2011 23:05:37

      Σοσιαλισταράδες με ''τίγκα'' τις τσέπες!

  21. tpe avatar
    tpe 13/09/2011 22:50:20

    Μια απορία:
    Ο ΟΕΔΒ δεν τυπώνει και τα βιβλία για τα ιδιωτικά σχολεία; Αυτά που πληρώνουν οι "πλούσιοι" και τελικά ξεπούλησε ο "Ελευθερουδάκης" και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις;;;;;;;;;;;;;;;;;

    ΠΩΣ ΔΙΑΟΛΟ ΕΙΧΕ ΧΑΡΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΚΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΧΟΛΕΙΑ;

    Επίσης, στην ευχή του Θεού, γιατί και στη Μύκονο να ήταν ο μορφωνιός θα το έβλεπε στο iPhone, ήταν Αρούλης;;;; ΣΑΜΑΡΑ ΑΚΟΥΣ;

  22. m0rfeas avatar
    m0rfeas 13/09/2011 22:56:55

    Αυτο που μου την δίνει είναι ότι ο Πρετεντερης και οι υπόλοιποι των μέσων μαζικης εξαπατησης θα την βγάλουν καθαρή και δεν θα πληρώσουν ποτέ για το κακό που έχουν κάνει.

  23. sitting duck avatar
    sitting duck 14/09/2011 00:13:45

    O Πρετεντέρης παιδιά, δηλώνει εσχάτως και...Σαμαρικός! Σπεύδει να πιάσει θέση! Α, ρε βρεγμένη σανίδα που τους χρειάζεται!

  24. ΔημΒας avatar
    ΔημΒας 14/09/2011 00:13:53

    Όταν μιλάει για "φιρφιρίκους" ξέρει τι εννοεί η...Ιωάννα της Λωρραίνης;;;
    Ο όρος αναφέρεται σε "κουνίστρες", "αρσενοκοίτηδες", "κύναιδους"...
    Γιατί γράφει τέτοια πράγματα και μας αναγκάζει να κάνουμε και εμείς πονηρούς συνειρμούς;
    Βέβαια ο άνθρωπος όχι απλώς πληρώνεται από τα ταμεία του ΠΑΣΟΚ αλλά κατά πως φαίνεται μάλλον του γράφουν και τα κείμενα...

  25. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 14/09/2011 00:19:02

    Μου αρέσει η φωτογραφία. Η σινιέ γκλίτσα, η βαριά δημοσιογραφική πρόοδος και στη μέση ο μπουκαλορίχτης.

    • δημοσθενης avatar
      δημοσθενης @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 14/09/2011 14:26:30

      φαηλε , οσο τα χουντοκαναλα και οι δοσιλογοι δημοσιογραφισκοι ( χωρις κουκουλες την φορα αυτοι, καρφωνουν καθε ελληνα που αντιδρα ), τυπου παραπανω ( + συνολο ενημερωτικων και ειδησεων ) , μενουν , χωρις ντοματοαυγογιαουρτοφτυσιμο , τοσο η χουνταρα του πασοκ , θα εκτελει το εργο που εχει διαταχτει.

  26. sitting duck avatar
    sitting duck 14/09/2011 00:20:26

    Η πλάκα είναι ότι ο Πρετεντέρης, δηλώνει εσχάτως και...Σαμαρικός! Σπεύδει να πιάσει θέση, για την επόμενη μέρα... Α, ρε βρεγμένη σανίδα που τους χρειάζεται! Αντώνη ακούς, ή την επομένη θα κάνεις ότι δεν είδες;...

  27. Γιαννης Ν. avatar
    Γιαννης Ν. 14/09/2011 01:34:09

    Μόνο οι δημοσιογράφοι δεν πληρώνουν ποτέ για τα εγκλήματα που κάνουν. Αλλά δεν φταίνε αυτοί. Αφού υπαρχουν ΗΛΙΘΙΟΙ που τους ακούμε , τους διαβάζουμε και τους βλέπουμε καλά να πάθουμε . Αυτοί , τη δουλειά τους κάνουν και μάλιστα πάρα πολύ καλά. Ο Μπόμπολας να παίρνει έργα , τον Βαρδινογιάννη να υμνούμε , τον Λάτση μην μας θίξουν , ο Κόκαλης να είναι καλά κλπ.
    Το 2007 κορΐδευαν το Γιωτγάκη (ότι είναι ηλίθιος) για να βγει ο Μπένυ.
    το 2008 ανακάλυψαν ότι η ΝΔ είναι συμμορία ληστών
    το 2009 τόνισαν ότι μόνο ο ΓΑΠ (ο οποίος πλέον δεν ήταν ηλίθιος) θα μας σώσει.
    και από το 2010 και μετά είναι πολύ στεναχορημένοι με το μνημόνιο αλλά δεν γίνεται αλλιώς. (αν τους πεις ότι ίσως γίνεται και αλλιώς....αλίμονο σου.......... θα σε χαρακτηρίσουν ΓΑΠ ..... του 2007 όμως)
    Εμείς φταίμε.....
    αλλά τέτοιοι που είμαστε τέτοιους δημοσιογράφους (υπουργούς, βουλευτές , δημάρχους κλπ) αξίζουμε.

  28. Ηρακλής ο έχων ποντιακή καταγωγή avatar
    Ηρακλής ο έχων ποντιακή καταγωγή 14/09/2011 02:32:05

    Τα ραδιοτηλεοπτικά αποβράσματα της Ελλάδας έχουν ξεσαλώσει τελείως, ο άρχοντας της κατευθυνόμενης δημοσιογραφίας και υπηρέτης αλλότριων συμφερόντων κ.Πρετεντέρης, αντί να εξαφανιστεί στο λαγούμι του ώς ασπάλαξ, ξιφουλκεί κατά πάντων επιρρίπτοντας ευθύνες και στον Κολοκοτρώνη ακόμη προσπαθώντας να βγάλει λάδι την σημερινή κυβέρνηση λές και δέν κυβερνά την χώρα σχεδόν δύο χρόνια τώρα. Φτάνει πιά ώς εδώ και μη παρ'έκει, ο Ελληνικός λαός δεν είναι λαός ηλιθίων όπως κάποιοι νομίζουν και θα τους το αποδείξουν πολύ σύντομα.

  29. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 14/09/2011 08:46:40

    Μην τρελαίνεστε! Ο Ντερμπεντέρης παραδέχεται άμεσα ότι δεν έχουμε κυβέρνηση! Ή αν έχουμε, είναι αόρατη!

  30. Vassilis avatar
    Vassilis 14/09/2011 09:17:58

    Ξαφνικά χθές στο δελτίο του καναλιού με τη γνωστή παρέα των τριών υπερδημοσιογράφων, εμφανίζεται το "Χρυσοχοίδη". Έβγαλαν τα εσώψυχα τους πάνω στο παλληκάρι, για την κατάντια της "κυβέρνησης", για το ότι τίποτα δεν δουλεύει σ' αυτή τη χώρα, για το ότι πληρώνουν οι ίδιοι και οι ίδιοι, για να σώσουν το καράβι που βουλιάζει, και που δεν φαίνεται να σώζεται, ότι τα μέτρα είναι άδικα και άλλα "πολλά εμπριμέ", ώσπου ο Χρυσό αντιλαμβάνεται ότι οι επιθέσεις-ερωτήσεις δεν ήταν στις συμφωνημένες και εξανίσταται για τη συμπεριφορά τους. Μήπως είστε Νεοδημοκράτες ρώτησε ευθέως τον περισπούδαστο προστάτη των αδυνάτων Πρετεντέρη. Μετά για να διασκεδάσει τις εντυπώσεις η Τρέμη, χάρισε κι ένα φιλικό χαμόγελο στον Χρυσο, ξέρετε εκείνα τα χαμόγελα που ΔΕΝ θα θέλατε να δείτε στο κρεβάτι σας το πρωϊ που ξυπνάτε.... Καλημέρα και Χρόνια Πολλά στους Σταύρους!!!

  31. Αργοναύτης avatar
    Αργοναύτης 14/09/2011 10:03:52

    Όποιος βρει ποιους εννοούσε "Γιουσουφάκια του Μπομπολα και του Λαμπράκη" ο Κεφαλογιάννης, κερδίζει ένα διήμερο στν Ελούντα εκεί που διασκέδαζε .

  32. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 14/09/2011 12:15:01

    Πάντως για μένα όσον αφορά τα βιβλία, φταίει μόνο ο Καραμανλής.

    Χρόνια του πολλά σήμερα να τα εκατοστήσει και να στηρίξει τον Αντώνη Σαμαρά.... είναι στο χέρι και των δυο να καθαρίσει η Ελλάδα πλέον.......

    • Γιώργος Γκ. avatar
      Γιώργος Γκ. @ ΑΡΚΑΣ 14/09/2011 14:37:45

      Ναι Χρόνια του Πολλά και είναι βέβαιο ότι στηρίζει τον Αντώνη.

  33. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 14/09/2011 14:35:02

    Είναι "πολλά τα λεφτά Αρη"που έλεγε και ο αείμνηστος Καλογήρου.
    Δεν εξηγείται διαφορετικά . Δέχεσαι να γίνεσαι τόσο ΓΕΛΟΙΟΣ όταν σε έχουν μπουκώσει αρκετά.Ετσι δεν είναι "κύριε Χούλιγκαν" εξπέρ στο πέταγμα μπουκαλιών με νερό στους διαιτητές ; Ο κόσμος σας έχει πάρει χαμπάρι και σας γράφει στην καλύτερη των περιπτώσεων στα........... παλιά τους παπούτσια.

  34. BlueSky avatar
    BlueSky 14/09/2011 15:27:30

    Στην φωτογραφία αντικατοπτρίζεται η πασοκική λαίλαπα, το life style, η νοοτροπία του ξεπουλήματος, η άκρατη απελευθέρωση των ηθών, ενίοτε η διαφορετική θεώρηση της κοινωνικής Ζωής. Διακρίνονται οι τσομπανοκαμπόγιες που εκμεταλλεύτηκαν απλό κοσμάκη για να γίνουν κάτι παραπάνω από φελοί που είναι.

  35. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 14/09/2011 17:26:52

    ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙ ΤΟΥΣ , ΟΤΙ "ΦΤΑΙΕΙ Η ΥΦΕΣΗ",ΛΕΣ
    ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΟΥΛΙΑΞΑΝ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗ ΧΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ
    ΥΦΕΣΙΑΚΗ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗ.

  36. Αργοναύτης avatar
    Αργοναύτης 14/09/2011 17:47:18

    Ρε πρετεντέρη δεν πας να πετάξεις κανένα μπουκάλι σε κανένα γήπεδο. Μαθημένος είσαι σε τέτοιου είδους ευγενικές ενέργειες.
    Δεν μπορεί, θ' ακολουθήσεις εσύ και όλα τα γιουσουφάκια τον Γαργαλάκο.