#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/05/2010 01:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πρέπει όλοι να ενθαρρύνουμε τον ΓΑΠ να ξεκινήσει τις διώξεις



Στη συνέντευξή του στο CNN ο κ. Παπανδρέου επισήμανε την ευθύνη που φέρουν τα ξένα χρηματοπιστωτικά ιδρύματα στη δημοσιονομική κρίση της Ελλάδας.

Σε ερώτηση δε εάν η Ελλάδα εξετάζει να κινηθεί δικαστικά κατά των τραπεζών αυτών και αν θεωρεί ότι μπορεί να χρησιμοποιήσει ένδικα μέσα για το σκοπό αυτό, ο πρωθυπουργός απαντά ότι «δεν θα απέκλεια το ενδεχόμενο να κινηθούμε δικαστικώς».

http://preview.bloomberg.com/news/2010-05-15/greece-may-take-legal-steps-against-u-s-banks-for-crisis-papandreou-says.html

Για φαντάσου… Αν η Ελληνική Κυβέρνηση κυνηγήσει τους ξένους τραπεζίτες, θα ανοίξει τον δρόμο να κυνηγήσουμε την κυβέρνηση Μητσοτάκη, Ανδρέα Παπανδρέου, Σημίτη, ΚΚ του Β’ και Παπανδρέου του Γ’, για βαριά αμέλεια, υπεξαίρεση, απάτη, τεμπελιά.

Πρέπει όλοι να ενθαρρύνουμε τον ΓΑΠ να το ξεκινήσει

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Stasa avatar
    Stasa 17/05/2010 08:54:28

    "Για φαντάσου… Αν η Ελληνική Κυβέρνηση κυνηγήσει τους ξένους τραπεζίτες, θα ανοίξει τον δρόμο να κυνηγήσουμε την κυβέρνηση Μητσοτάκη, Ανδρέα Παπανδρέου, Σημίτη, ΚΚ του Β’ και Παπανδρέου του Γ’, για βαριά αμέλεια, υπεξαίρεση, απάτη, τεμπελιά.."


    Aκόμα και εξωγήινους.. μην το γελάτε!!!
    Όλα στην φόρααα για Area 51. TΩΡΑΑΑ!

    :D :P

    • Stasa avatar
      Stasa @ Stasa 17/05/2010 09:04:59

      (ωωχχ Θεέ μου..
      ..τον άκουσα να μιλάει και ανάλυσα κάθε λέξη..!

      Σε καφενείο να νομίζει πως είναι? σε μπαράκι στο τσσσικάγο με τα πλούτη του??! ;) σε ιθαγενείς να απευθύνεται άραγε??!! να είναι αμόρφωτο και με νοητική καθυστέρηση??? μάλλον!..
      Χου νόους!! :/ )

  2. Lewnidas avatar
    Lewnidas 17/05/2010 09:13:35

    ακουγοντας την συνεντευξη εχω να παρατηρησω οτι ειναι δυσλεκτικος. ακομα και στα αγγλικα που η προφορα του ειναι πολυ καλη η συνταξη του ειναι..........

    παντως τους φανταζομαι στο αμερικα να πινουν το lagavulin να κανουν τα κοχιμπα και να γελανε με τον αστειο.

    • ni.kappa avatar
      ni.kappa @ Lewnidas 17/05/2010 13:49:34

      Ασχετο: στο αμερικα Lagavulin?

  3. Hot dog avatar
    Hot dog 17/05/2010 09:20:25

    Κάποτε πέρασε από το μυαλό μου αλλά μετά σκέφτηκα: Όχι! Δεν είναι δυνατό γιατί είναι καλό παιδί κι από καλή οικογένεια. Μετά από αυτό όμως σιγουρεύτηκα πως ΑΡΧΙΣΕ ΤΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ !!! ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΤΗΣ ΣΙΩΝ & ΤΩΝ ΜΑΣΟΝΩΝ.... ΣΙΓΑ, ΜΗ ΤΟ ΣΚΙΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΤΣΟΝ ΣΤΟ ΚΑΥΓΑ ΜΕΓΑΛΕ....ΓΑΠ,ΓΑΠ,ΓΑΠ,ΓΑΠ!!! (ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ & ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΣΤΟ ΚΑΤΟΠΙ)

  4. Stasa avatar
    Stasa 17/05/2010 09:21:27

    Πόσο θα θέλα να είχα στα χέρια μου τα συμβόλαια( θα τα βρω.) για τις περιουσίες κάποιον στο αμέρικα!!! Αλλά είναι δύσκολο.. και αν ένας δημοσιογράφος/ μπλόγκερ σαν και σένα δεν μπορεί να τα έχει.. φαντάσου εγώ!?!!!

  5. Ζάχος avatar
    Ζάχος 17/05/2010 09:42:26

    Εδώ δεν κινείται δικαστικά για τα λαμόγια του εσωτερικού! Σιγά μην κινηθεί ενάντια στους τραπεζίτες της Αμερικής. Την δήλωση του την έβαλε στο στόμα ο Εισαγγελάτος του CNN.

  6. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 17/05/2010 10:57:22

    Νομίζω οτι δεν είμαστε σοβαροί. Οι κινήσεις αυτές είναι για εντυπωσιασμό. Ουσία καμμιά. Μας αρέσει δεν μας αρέσει, η Goldman Sachs είναι μια κυβέρνηση του σημερινού κόσμου.

  7. ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ avatar
    ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ 17/05/2010 11:21:07

    Αμερικανιές γυρισμένες στα στούντιο της Τσινετσιτά

  8. anhsyxos thrakas avatar