13/10/2008 02:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Που θα θέλατε να "φάτε" τα τελευταία σας λεφτά;

 

_____________________________________________ 

Επειδή η φτώχεια θέλει καλοπέραση και επειδή ψυχοπλακώθηκα να διαβάζω μαύρα σενάρια, είστε να κάνουμε ένα δικό μας γκάλοπ;

Αν υποθέσουμε ότι χρεοκοπεί εντελώς το σύστημα, που θα θέλατε να ξοδέψετε τα τελευταία σας λεφτά;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ναθ avatar
    Ναθ 13/10/2008 02:18:43

    Με λεφτα μονο θα δειπνησουμε ? φαγητο δεν θα εχει ?

  2. blue nile avatar
    blue nile 13/10/2008 03:42:02

    ...είμουν παιδάκι, τέλη δεκαετίας του εβδομήντα μάλλον, όταν έβλεπα σε μια τηλεοπτική σειρά που σεν θυμάμαι τώρα το όνομα της (Αστροφεγγιά?) τον Καφετζόπουλο λίγο πριν το τέλος να επισκέπτεται ένα ακριβό restaurant και να παραγγέλνει μοσχαρίσια μπριζόλα με τα λεφτά της αποζημίωσης που πήρε από τη δουλειά του λόγω της απόλυσης του... και εγώ λέω να πάω για φαγητό αλλά να κεράσω και όλους τους φίλους σε μια καλή ψαροταβέρνα με μπόλικα τσίπουρα...η φτώχεια θέλει καλοπέραση...

  3. thanos avatar
    thanos 13/10/2008 05:22:03

    Μπα...δεν βλεπω να τα προλαβαινομε...αλλοι θα μας τα φανε.

  4. Νίκος avatar
    Νίκος 13/10/2008 06:30:09

    Η εικονα δινει και την απαντηση. Απλα πραγματα.

  5. Νεοκλής avatar
    Νεοκλής 13/10/2008 06:42:16

    Όπως λέει και ο Νίκος... Με την κυρία της φωτογραφίας, βέβαια -- που έτσι θα παράσχει και κοινωνικό έργο!

  6. kirk avatar
    kirk 13/10/2008 07:58:50

    όπως καταλάβατε... θα αναστενάξουν τα κρεβάτια (άντε και επειδή είμαστε και καλοφαγάδες θα περάσουμε πρώτα από ένα καλό εστιατόριο)

  7. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 13/10/2008 08:11:31

    χμμ, το πάπλωμα λείπει, με το πετρέλαιο στα χάϊ του. Σφαίρες έχει;

  8. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 13/10/2008 08:25:08

    Πρώτα ας περάσουν από την κυρία τα γαϊδουριά που μας έφεραν την κρίση εμείς διαθέτουμε χρόνο θα περιμένουμε με υπομονή την σειρά μας .

  9. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 13/10/2008 09:31:54

    και που να δουν τα ματακια σας σε λιγο που θα κλεισουν και το ρευμα .Αρε χαρα που θα εχουμε ολοι μας .

  10. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 13/10/2008 09:55:34

    Νίκος-ΟΤΑΝ λες - Αλλα ελληνας; τι ενοεις τεκνο μας εισαι και Νικολαος ;;;παρε το σκεπαρη στα χερακια σου και δουλεψε λιγο στα χωραφια

  11. n avatar
    n 13/10/2008 10:11:24

    Η κοπέλα στη φωτογραφία γιατί έχει το πιστόλι!
    Είχα δει ένα έργο παλιά, αφού κάνει τη « δουλειά της» και ευχαριστηθεί μετά σε σκοτώνει.

  12. nas avatar
    nas 13/10/2008 10:49:31

    θα προτιμούσα την κυρία και την αδελφή της να με βοηθήσουν να ξεκοκαλίσω ότι έχω...

  13. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 13/10/2008 11:15:25

    Θαφερνα Κακα Μεσι Ντρογκμπα και 2-3 αλλους στον θρυλο με μεταχρονολογημενες επιταγες εγγυημενες απο την Ευρωπαικη Ενωση,θα νοικειαζα μια σουιτα στο Καραισκακη με την κυρια της φωτο και θα απολαμβανα εκστατικα το επιγειο τελος...

    Α! λιγο ψυχα καραβιδα και μια Ρομπολα Γκεντιλινι στην σουιτα πληζ!

  14. Νίκος avatar
    Νίκος 13/10/2008 11:21:44

    Δημοσθενη, εχω εργαστει (και οχι δουλεψει, δουλεια κανουν οι Δουλοι) στα χωραφια. Ειμαι γιος Αγροτη και η Δυτικη Μακεδονια ειναι η ιδιαιτερη πατριδα μου, και ξερω τι θα πει χωραφι και αροτρο, και, και, και...Μη κανεις το εξυπνο λοιπον.
    Η αγροτια ειναι η μονη σταθερα που εδω και χιλιαδες χρονια διατηρει τον Ελληνισμο. Η ΜΟΝΗ. Ξερω επισης οτι στο Αθηναισταν δεν καταλαβαινουν απο τετοια.

    Οσο για το "αλλα ελληνας;", Απλα υποδηλωσα το γεγονονς οτι η νεοταξικη "αριστερα" (θα τριζουν τα κοκκαλα του Βελουχιωτη) προσποιειται το (δηθεν)βενδιαφερον της, ετσι απλα.

    Καλη σου μερα.

  15. Νίκος avatar
    Νίκος 13/10/2008 11:26:38

    Δημοσθενη, ξερεις την κλητικη; Οταν απευθυνεσαι σε καποιον λες Νικο (ή Νικε, ή Νικολαε), οχι Νικος, μπορει τα Αλβανικα να μην εχουν κλητικη, δεν ξερω. Στο χωριο μου το λεγαμε αρχαιοελληνιστι, ώ Ν'κολα, και θα θυμωσει ο κ. Λιακος και οι λοιποι κεμαλοκινουμενοι αμερικανοτσολιαδες, αλλα τι να κανουμε, βλεπεις ειχαμε εθνικο φαντασιακο διχως να το ξερουμε.

    Ύγείαινε.

  16. Ιωάννα της Λωραίνης avatar
    Ιωάννα της Λωραίνης 13/10/2008 11:30:28

    Τώρα δηλαδή τι καταλαβαίνεις Factorx?
    Το γυναικείο αναγνωστικό κοινό...πως να απαντήσει στην ερώτηση?

    Πάλι στο Shopping Τherapy θα το ρίξω μου φαίνεται....

  17. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 13/10/2008 11:30:59

    Coldplay , Strokes και Arctic Monkeys σε 10ωρη συναυλία από τη σουίτα που θα μου έχει επινοικιάσει ο Χαζός με αστακούς (τι?οικονομίες θα κάνουμε τώρα?)
    Ρομπόλα (the best) φίλους και ... φίλες πολλές φίλες .

    Και μετά μπριζολάκια στου Τέλη για να επανέλθουμε στην Ελληνική πραγματικότητα .

  18. dd avatar
    dd 13/10/2008 11:44:32

    καπετάνιε, το σύστημα μπάζει νερά?
    και πάλι με το γκάλοπ - το παληό πηδάλιο τής κοινής γνώμης, τι ζητάς? τι επιμένεις?
    Με το γκάλοπ για πηδάλιο το σύστημα ανοίγεται για μια ακόμη βαθύτερη πίστη στο σύστημα.

    "Έχει αδειάσει η ψυχή μου” είπε ο πρόεδρος των εργαζομένων

  19. neoinileias avatar
    neoinileias 13/10/2008 11:45:33

    Μια ακαθόριστη εντύπωση
    Ο κόσμος στην εποχή μας περνάει κρίση, οι οικονομικές και άλλες δυσκολίες είναι μεγάλες και ουδείς μπορεί να το αμφισβητήσει. Συνήθως, κάθε κρίση κάνει τον κόσμο να απομακρύνεται από αυτά που πραγματικά πρέπει να νοιάζεται, φυσιολογική η κάμψη θα πει κάποιος, τι είναι όμως αυτό που την προκαλεί; Αυτό πάντως που δεν βρίσκεται σε κρίση την εποχή αυτή είναι η άλλη άποψη, η εξαρτημένη από τα συμφέροντα των λίγων μονόπλευρη σχέση δοκιμάζεται. Προς το παρόν όλοι οι δείκτες τρέπονται σε άτακτη φυγή, θα μπορούσαμε να πούμε ότι κατά κάποιο τρόπο η κατάσταση αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε στάδιο «εκκαθάρισης» Ως κουλτούρα, πάντως, είναι βέβαιο ότι μέσα από την αναζήτηση και τη διεκδίκηση η κοινωνία συνολικά θα οδηγηθεί σε μια νέα κατάσταση που σε μεγάλο βαθμό θα αντικαταστήσει την υπάρχουσα οικονομική, πολιτική δομή, τις πολιτικές εξελίξεις και τον τρόπο λειτουργίας του συστήματος, επακριβώς τι θα ακολουθήσει, ουδείς γνωρίζει.
    Στο πλαίσιο αυτό, πολιτικά φαινόμενα, δομές, ιδέες και συμπεριφορές στη δύσκολη στιγμή θα αποδοκιμαστούν ή και θα επιδοκιμαστούν, τόσο μεμονωμένα, όσο και συνολικά. Ίσως γύρω μας να υπάρχουν και πράγματα που έρχονται και που για διάφορους λόγους ή από άγνοια αδυνατούμε να αντιληφθούμε. Στην παρούσα φαση είναι γεγονός ότι υπάρχει μια ακαθόριστη εντύπωση, ωστόσο η απουσία αντικειμένου πάντα είναι ένα μέσο γνώσης. Βέβαια, είναι σίγουρο ότι σε ένα κόσμο που ζει στην ανασφάλεια είναι δύσκολο να φτάσει σε πρωτοποριακές δραστηριότητες και δημιουργίες, τα πάντα επηρεάζουν τη συμπεριφορά. Επίσης είναι σίγουρο και φάνηκε και μέσα από τις αποφάσεις που οι ηγέτες των χωρών της ΕΕ πήραν πρόσφατα ότι δεν πρόκειται να ξεπεραστεί η γενικότερη κρίση κοιτάζοντας τα πράγματα μόνο γενικά και αόριστα, μόνο ως μια σύνθεση με στόχο τη γενική κατασκευή θα δημιουργηθεί μια ενιαία κοινωνία. Επομένως, αυτό που θα πρέπει έντονα να απασχολήσει τον κόσμο μας είναι τα μέσα δράσης. Με γνώμονα ότι σε μεγάλο βαθμό ένα μεγάλο τμήμα της σημερινής δράσης είναι εγκλωβισμένο σε ένα τρόπο σκέψης και σε μια κουλτούρα που δεν μπορεί να προσεγγίσει ή να γίνει πιστευτεί από το κοινωνικό σύνολο, θα πρέπει να αναζητηθούν και να χρησιμοποιηθούν νέοι τρόποι δράσης. Η λογική της καθυστέρησης που μέχρι σήμερα σε μεγάλο βαθμό διέπει τη γενικότερη λειτουργία πρέπει να ξεπεραστεί, είναι ήδη ξεπερασμένη. Η σύγχυση που απορύθμισε και χρησιμοποίησε το σύνολο της κοινωνίας χάρη στην κατευθυνόμενη πολιτική δραστηριότητα και που κατά ένα βαθμό επιβλήθηκε ως αναγκαιότητα και ισοπέδωσε κάθε εποικοδομητική στάση, αλλοιώνοντας το χαρακτήρα και τη σκέψη πρέπει να ξεπεραστεί, σε διαφορετική περίπτωση μια ακαθόριστη συναισθηματική μπάλα, που δεν θα έχει νόημα και σκοπό θα δημιουργήσει καθώς θα κατρακύλα μια ακαθόριστη δημοκρατία με ακαθόριστες σκιές…

    neoinileias.blogspot.com/

  20. ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ avatar
    ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ 13/10/2008 11:46:15

    Οπουδήποτε που θα με συγκινεί για ύστατη φορά και θα μου άφηνε μερικές καλές αναμνήσεις...

  21. donaE avatar
    donaE 13/10/2008 11:54:19

    Σαν να γραφετε σε λευκωμα γυμνασιακο.Παιδικη χαρα,για αγορακια.Για ποτε αφηνετε τις οικονομικες αναλυσεις!

  22. Ιωάννα της Λωραίνης avatar
    Ιωάννα της Λωραίνης 13/10/2008 12:19:30

    Ας τους donaE,
    όσο αυτοί θα ξερογλύφονται...

  23. n avatar
    n 13/10/2008 12:23:51

    Ιωάννα της Λωραίνης eipe! " όσο αυτοί θα ξερογλύφονται"…
    εσύ τι θα κάνεις εν τω μεταξύ...

  24. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 13/10/2008 12:28:10

    Γιατί ? Δηλαδή είναι τόσο κακό να ξερογλυφόμαστε ?

    Ούτε όνειρα δε μπορείς να κάνεις πια χωρίς να σου τη πουν , άσε που μπορεί να σου ζητήσουν και τεκμήριο μετά για τους αστακούς

  25. Ιωάννα της Λωραίνης avatar
    Ιωάννα της Λωραίνης 13/10/2008 12:32:16

    Θα είμαι στην....πυρά!

  26. Στελιος® avatar
    Στελιος® 13/10/2008 12:37:44

    Ας αναλαβουν τα κοριτσια μπας και μπει μια ταξη. Το περιεχομενο της παραπανω φωτογραφιας μας εφερε εδω που ειμαστε.

  27. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 13/10/2008 13:04:03

    ελεύθερη οικονομία, ιδιωτικός τομέας, ανεξαρτησία επιτροπής ανταγωνισμού, διαχωρισμός επενδυτικών από τραπεζικές δουλειές, συντηρητισμός στα λογιστικά

    ματς μουτς, ανώνυμε #34

    και φυσικά πάντα υπέρ του να αναλάβουν τα κορίτσια, φάτε μάτια ψάρια...

  28. αβγδεζηικλμνξοπ avatar
    αβγδεζηικλμνξοπ 13/10/2008 13:09:17

    Ανάμεσα στα μπούτια της μεγαλύτερης πουτάνας.
    Της οικονομίας.

  29. tzitzi avatar
    tzitzi 13/10/2008 13:11:57

    Μπαίνει ο Γιωργάκης σε ένα σουβλατζίδικο:
    - Μία πίτα, σας παρακαλώ, λέει στον σουβλατζή.
    - Με καλαμάκι; ρωτάει αυτός.
    - A, θα τρελλαθώ, μη μου πεις ότι βγήκε και σε χυμό;

  30. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/10/2008 13:16:46

    Αν καποιος μπορει καποιος να μας εγγυηθει τα τελευταια μας $$, ολο και καπου θα τα χαλασουμε ! Εχει φαντασια ο Ελληνικος Λαος.

    Εγω θα πηγαινα στον Εφραιμ να γινω πνευματικος του Τραπεζιτης. Να με μαθει τα κολπα και το lobbying ετσι ωστε οταν ολοι εσεις θα τα φατε τα $$ σας και δεν θα εχετε στον ηλιο μοιρα κι εγω να ειμαι ο "Ηλιος" ! Θα κανω το "New Deal".


    ΠΠ

  31. t avatar
    t 13/10/2008 13:35:22

    Serbia, as expected, has taken revenge on Macedonia and from today will refer to their neighbor under the UN acronym (FYROM). Serbian Minister of Interior, Ivica Dacic, stated that Belgrade will use the UN reference (FYROM) from Monday, October 13th.

  32. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 13/10/2008 13:37:34

    εγω ΠΠ φαντασιώνομαι Ευφραίμενα... Δεν υπάρχει γυναικείο μοναστήρι να πάμε να γίνουμε πνευματικοί? Κάτι μεταξύ Ροϊδη κλαι Καραγάτση?

  33. t avatar
    t 13/10/2008 13:43:07

    @ Factorx προφητικό ????
    By Factorx | October 10, 2008 http://www.antinews.gr/?p=3807#respond
    Σχόλια to “Όχι λένε τα Σκόπια στην πρόταση Νίμιτς”
    1. t Says:
    October 10th, 2008 at 6:25 pm
    Λες το Βελιγράδι να πάρει ΠΙΣΩ την αναγνώριση των Σκοπίων ως ‘μακεδονία’ ????

  34. Ιωάννα της Λωραίνης avatar
    Ιωάννα της Λωραίνης 13/10/2008 13:43:25

    @archaeopteryx & ΠΠ,

    Υπάρχει η Αγία Άννα έξω από την Λαμία....πάτε πάτε, προσφέρουν και λουκουμάκια.
    Πως θα γυρίσετε είμαι περίεργη!!

  35. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 13/10/2008 13:45:03

    ΠΠ, από που θα έρχεσαι? να σε συναντήσω στην Shell έξω απότην Εθνική Οδό?

  36. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/10/2008 13:58:10

    AEGEAN, του Τιγρη !! χαχααα

    μπον βουαγιαζ.

    ΠΠ

  37. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/10/2008 14:00:07

    δεν ερχεσαι κεντρο να πιουμε κανενα καφε ν αρχισουμε το γραψιμο του Βιβλιου??

    Εστω το καταστατικο του Νεου Κομματος ( ντηλ ) ?

    ΠΠ

  38. tzitzi avatar
    tzitzi 13/10/2008 14:04:40

    Ο Γιωργάκης και ο Μπέννυ περπατούν κάτω από ένα δέντρο. Σε μια στιγμή, πέφτει πάνω στο κεφάλι του Γιώργου μία σκατούλα από τα πουλιά του δέντρου. Ρωτάει αμέσως το Μπέννυ:
    - "Ρε Μπέννυ, τι έχω στο κεφάλι μου;"
    - "Σκατά", του απαντά αυτός.
    - "Όχι ΜΕΣΑ βρε, ΕΠΑΝΩ στο κεφάλι τι εχω;"

  39. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 13/10/2008 14:05:42

    θα βρεθούμε, που θα πάει...

  40. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 13/10/2008 14:06:37

    Νίκος- και εμενα Νικο με ελεγαν μεχρι απο το 1954 μεχρι το ΔΕΚ.1978 ,ΜΕΤΑ Νικολαο και μενω στην Πτολεμαιδα αρα στον τοπο της καταγωγεις σου το τι σκατα εφαγα μη μου λες και θυμαμαι .

  41. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/10/2008 14:07:38

    χαχαχα καλο τζιτζι !

    Τωαρ ακουγα στις ειδησεις οτι ο ΓΑΠ χτες? στην ομιλια του στο Ηρακλειο Κρητης, μιλησε για New Deal με το ΠΑΣΟΚ. Ακουσα καλα?

    ΠΠ

  42. Ιωάννα της Λωραίνης avatar
    Ιωάννα της Λωραίνης 13/10/2008 14:15:32

    Factorx, περιμένουμε κάτι ανάλογο για τα κορίτσια, δηλαδή εμείς να μην απαντήσουμε στην ερώτηση περί ξοδέματος του κομποδέματος?

  43. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/10/2008 14:18:24

    Το στειτμεντ ειναι bisexual Ιωαννα !

    Μιλα ελευθερα ! Εμεις δεν ειμαστε κακοπροαιρετοι σχολιαστες ! ισα ισα .. κατι σαν τα μπαρμπαδακια του Μαππετ Σοου.

    ΠΠ

  44. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 13/10/2008 14:29:11

    ΠΠ- ΟΧΙ ΚΑΙ Μαππετ Σοου ΑΛΛΑ καραγκιοζηδες της Ντορουλας(γυναικαρα !!!) και Κωστακη(αντρας μωρε!!!)και ΓΑΠ !!!(ΩΧΧΧ...)

  45. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/10/2008 14:30:25

    'Ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί η
    σεξουαλικές ορμές των ανδρών και των
    γυναικών διαφέρουν τόσο πολύ. Ποτέ δεν κατάλαβα το
    όλο θέμα ''Aρη - Αφροδίτης'.
    Και ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί οι
    άνδρες σκέφτονται με το κεφάλι
    τους και οι γυναίκες με την καρδιά τους.'

    ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ:

    Ένα βράδυ την περασμένη εβδομάδα, η κοπέλα
    μου και εγώ ξαπλώσαμε στο
    κρεβάτι.
    Το πάθος αρχίζει να φουντώνει πολύ και
    τελικά γυρνάει και μου λέει:

    'Δεν έχω όρεξη να το κάνουμε. Θέλω απλώς
    να με κρατάς...!'
    'ΤΙ?! Τι ήταν αυτό?!'

    Οπότε γυρνάει και λέει τις κουβέντες που
    κάθε άντρας φοβάται πως θα ακούσει:


    'Δεν νιώθεις τις αισθηματικές μου
    ανάγκες ως γυναίκα,
    ώστε να μπορέσω να ικανοποιήσω τις
    σωματικές σου ανάγκες ως άντρα'

    Και συνεχίζει σε απάντηση του ήδη
    μπερδεμένου βλέμματός μου...

    'Δεν μπορείς να με αγαπάς για το ποια
    είμαι και όχι για το τι κάνω στο
    κρεβάτι?'

    Συνειδητοποιώντας ότι δεν πρόκειται να
    γίνει τίποτα εκείνο το βράδυ
    αποφάσισα να κοιμηθώ. Την αμέσως επόμενη
    μέρα φρόντισα να πάρω άδεια για να
    περάσω χρόνο με την κοπέλα μου.

    Πήγαμε σε ένα ωραίο εστιατόριο για
    μεσημεριανό, κάναμε βόλτα και τέλος
    πήγαμε σε ένα πολυ μεγάλο πολυκατάστημα.
    Πηγαίναμε μαζί σε όλα τα μαγαζιά
    και δοκίμαζε πολύ ακριβά φορέματα. Δεν
    μπορούσε να αποφασίσει πιο να πάρει
    και γι αυτό της είπα οτι θα τα παίρναμε όλα.
    Επίσης άρχισε να κοιτάζει και
    καινούργια παπούτσια για να τονίσουν τα
    νέα της φορέματα, οπότε και εγώ της
    είπα 'Μα, γιατί δεν παίρνεις ένα ζευγάρι
    για κάθε φόρεμα?'...

    Μετά πήγαμε στα κοσμήματα όπου και πήρε ένα
    ζευγάρι σκουλαρίκια με διαμάντια. Και να σας πω την αλήθεια ήταν ΠΟΛΥ ενθουσιασμένη. Είμαι σίγουρος ότι πίστευε ότι έχω τρελαθεί. Και μάλιστα
    πιστεύω ότι με τέσταρε κιόλας αφού
    μου ζήτησε να πάρει ένα βραχιόλι για τέννις
    όταν δεν ξέρει ούτε καν να παίζει!

    Έχω την εντύπωση ότι την άφησα άναυδη όταν
    της απάντησα 'Βέβαια αγάπη
    μου...' Μπορώ μάλιστα να πω ότι πλησίαζε
    σεξουαλική ικανοποίηση-ολοκλήρωση
    από την χαρά της!

    Με ένα απίστευτο χαμόγελο και με μια
    ανείπωτη χαρά μου είπε επιτέλους:
    'Πιστεύω πως τελειώσαμε τα ψώνια, ας πάμε
    στο ταμείο αγάπη μου.'

    Με το ζόρι κρατιόμουν να μην λυθώ στα γέλια
    όταν της είπα:

    'Όχι αγάπη μου, δεν έχω όρεξη...'

    Το πρόσωπό της χλώμιασε και το σαγόνι της
    έπεσε στο πάτωμα με ένα:

    'ΤΙ?!?'

    Και αμέσως της είπα:

    'Μωρό μου, απλώς ήθελα να ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ αυτά
    τα πράγματα για λίγο. Δεν νιώθεις
    τις οικονομικές μου ανάγκες ως άντρα για να
    ικανοποιήσω τις αγοραστικές σου
    ανάγκες ως γυναίκα!'

    Και όπως την είδα έτοιμη να με σκοτώσει,
    συμπλήρωσα:

    'Γιατί δεν μπορείς να με αγαπάς για αυτό
    που είμαι και όχι για τα πράγματα
    που σου αγοράζω?'

    Προφανώς δεν πρόκειται να κάνω σεξ ούτε
    σήμερα το βράδυ, αλλά τουλάχιστόν
    αυτή η σκύλα κατάλαβε ότι είμαι πιο έξυπνος
    από αυτή!


    ΠΠ

  46. Ιωάννα της Λωραίνης avatar
    Ιωάννα της Λωραίνης 13/10/2008 14:43:03

    @ΠΠ

    1)Αν ήμουν άνδρας θα έβαζα ως υπογραφή Ιωάννος Λωραίνος!
    2) Ξέχνα το: άνδρας πιο έξυπνος από γυναίκα. Δεν πάιζει, γούτσου-γούτσου.
    3)Μη μας εκτιμάς τόσο, δεν το αντέχουμε!

  47. Basil avatar
    Basil 13/10/2008 14:44:56

    Πάει χάλασε ο κόσμος!!!

  48. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 13/10/2008 14:49:23

    ΠΠ-Πολλές φορές κάθομαι και σκάιφτομαι τόσα πολλά γραφτήκαν από τους προηγούμενους μας τι κάθομαι και σκάω με κάθε μαστορικά .

  49. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/10/2008 14:49:37

    Εκτιμας ή δεν εκτιμας στη ζωη αυτο που κατανοεις !!

    Παντως ολοι μας εκτιμουμε το ανετκιμητο !

    πχ.

    Αν την φιλήσεις, είσαι αγενής.
    Αν δεν την φιλήσεις, δεν είσαι άντρας.

    Αν την παινέψεις, λες ψέματα.
    Αν δεν την παινέψεις είσαι άχρηστος.

    Αν συμφωνείς με ό,τι θέλει, σε σέρνει από τη μύτη.
    Αν διαφωνείς, δεν έχεις κατανόηση.

    Αν την βλέπεις συχνά, βαριέται.
    Αν όχι, σε κατηγορεί για αδιαφορία.

    Αν προσέχεις το ντύσιμό σου το κάνεις για να αρέσεις στις άλλες.
    Αν δεν το προσέχεις, δεν νοιάζεσαι για αυτήν.

    Αν ζηλεύεις, λέει ότι είναι κακό.
    Αν δεν ζηλεύεις, δεν την αγαπάς.

    Αν "κανείς κίνηση" γρήγορα, δεν την σεβάστηκες.
    Αν δεν κάνεις, δεν σου αρέσει.

    Αν την φιλάς μια στις τόσες, σε λέει ψυχρό.
    Αν την φιλάς συχνά, λέει ότι την εκμεταλλεύεσαι.

    Αν δεν την βοηθήσεις να κάνει κάτι, δεν έχεις τρόπους.
    Αν την βοηθήσεις, είναι απλώς ακόμα μια αντρική τακτική για να την "ρίξεις".

    Αν μιλάς, θέλει να ακούς.
    Αν ακούς, θέλει να μιλάς .


    ΠΠ

  50. Ιωάννα της Λωραίνης avatar
    Ιωάννα της Λωραίνης 13/10/2008 14:54:05

    Το Αν του Κίπλινγκ είναι?

  51. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/10/2008 14:57:43

    Ειχε κι αυτος τις αποριες του.

    ΠΠ

  52. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 13/10/2008 15:03:27

    ΠΠ παλι δυσκολα τους βαζεις .σε ποιο seits ΘΑ τα βρουν

  53. Ιωάννα της Λωραίνης avatar
    Ιωάννα της Λωραίνης 13/10/2008 15:07:13

    Λέω ν' αποσυρθώ....σε κείνο το μοναστήρι και ν' απολαύσω τα οράματά μου.

  54. donaE avatar
    donaE 13/10/2008 15:15:06

    @ΠΠ καλα εγραψα εγω παιδικη χαρα...Αυτα κανετε με την δικια σου?Εσυ τα λες τοσο εξυπνα κατα τα αλλα, που πας και μπλεκεις.Τι αντιστοιχια, τα μπριγιαν με το σεξ,θες και τα παθαινεις.

  55. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 13/10/2008 15:33:03

    Σφεντονα ! ειπαμε...

    ΠΠ

  56. donaE avatar
    donaE 13/10/2008 15:38:48

    οκ,καταλαβα με βαζεις στην ακρη.Ευκολο...

  57. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 13/10/2008 15:58:20

    Ιωάννα της Λωραίνης -κατσε καλα !!!σειρα εχει η Ντορα μας !!!!

  58. Ιωάννα της Λωραίνης avatar
    Ιωάννα της Λωραίνης 13/10/2008 16:03:54

    @άτακτε
    σσσσσσ! οραματίζομαι τώρα.

  59. factorx avatar
    factorx 13/10/2008 16:51:59

    Για να μπαίνει μια ταξη και να διατηρούν τα θέματα την ακεραιότητά τους μετέφερα ορισμένα σχόλια των Νίκος, archaeopteryx, Δημοσθενης και t στο προηγούμενο post/

    Πειράζει να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί;

  60. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 13/10/2008 17:00:28

    Εγὠ,θἀ αγὀραζα ἐνα tiny little house στἠ Αρκαδἰα,θἀ ἐπαιρνα μαζἰ μου ὀοολα μου τἀ βιβλἰα καἰ τἠν μουσικἠ μου,καἰ οπωσδἠποτε τὀν υπολογιστἠ μου,καθὀτι δἐν μπορὠ πλἐον χωρἰς εσἀς,καἰ θἀ καλλιεργοὐσα,τομἀτες,λἀχανα,καἰ τἀ συναφἠ.Οποιος τὀ ἐχει κἀνει καταλαβαἰνει τἰ ηρεμἰα δἰνει ἠ επαφἠ μἐ τἠν φὐση.Ολα αυτἀ βἐβαια διὀτι τὠρα πλἐον εἰμαι γιαγιἀ,οπὀτε τἀ ἀλλα ποσὠς μἐ ενδιαφἐρουν.
    But,here i am,cause i am bloody broke.

  61. Ιωάννα της Λωραίνης avatar
    Ιωάννα της Λωραίνης 13/10/2008 19:04:04

    Factorx, μας χαλάς τη σειρά...

  62. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 13/10/2008 19:49:00

    εχασα κατι???


    ΠΠ

  63. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 13/10/2008 20:12:34

    ΠΠ είμαι στην Εθνική, στην Λαμία εδώ και 20 λεπτά και έχει νέκρα... που είσαι;;

  64. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 13/10/2008 20:17:29

    χαχα εφαγα κινηση στην Κηφισιας Αρχαιε.

    Πηρες τροχοσπιτο εμαθα!! τι στεγαστικα και μαλακιες... σ ακολουθω !

    ΠΠ

  65. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 13/10/2008 20:20:03

    δίκυκλο τροχόσπιτο...Βέγγος