#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/09/2010 21:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Που είναι ο Τράγκας οεο ;



Αγαπητό Αntinews ,

Παρακολουθώντας το βραδινό δελτίο ειδήσεων του τηλεοπτικού σταθμού Αlter , χθες και σήμερα, διαπιστώσαμε πως δεν ήταν στους σχολιαστές ο κ.Τράγκας .

Παρακολουθήσαμε επίσης όλοι , την Τετάρτη το βράδυ την άγρια κόντρα που είχαν ζωντανά ο κ. Χατζηνικολάου με τον κ. Τράγκα και τον φιλοξενούμενό τους , τον κ. Τζωρτάτο , εκπρόσωπο των ιδιοκτητών φορτηγών .

Θεωρήσαμε όλοι πως ο κ.Χατζηνικολάου δεν είναι πλέον ο συντονιστής των ειδήσεων , αλλά εκείνος που θέλει να παίρνει το μεγάλο μερίδιο τηλεθέασης προκειμένου να έχει απήχηση η προπαγάνδα που κάνει κάθε βράδυ για την Real news και τον Real fm , που του ανήκουν.

Κόντεψε να πάθει εγκεφαλικό από την μεγάλη ένταση υπεράσπισης του ΔΝΤ και του μνημονίου.

Πιστεύουμε πως εάν δεν ήταν ζωντανή εκπομπή , θα είχαν πλακωθεί στο ξύλο ο κ. Χατζηνικολάου και «ο αδελφικός του φίλος» ο κ. Τράγκας .

Ο κ. Τζωρζάτος , ο φιλοξενούμενος της εκπομπής , προσπαθούσε να αρθρώσει λέξη και να βρει το δίκιο του . Όμως , μάταια , τον έπνιγαν μεταξύ των άλλων και οι κραυγές της κ.Μακρή , του κ.Κωνστα και του κ. Κωνσταντάτου .

Πως ήταν δυνατόν , λοιπόν να διασωθεί η μόνη φωνή του δελτίου που ήταν κατά του μνημονίου.

Έτσι μετά το Mega και τον ΑΝΤ1 , ολοσχερώς προσχωρεί και το δελτίο ειδήσεων του Αlter  , στο έργο που έχουν αναλάβει υπέρ του μνημονίου και των κομμάτων που υπερψήφισαν το μνημόνιο .

Όμως τις επαναστάσεις τις κάνουν εκείνοι που πάνε κόντρα στον καιρό.

Αντώνη Σαμαρά , προχώρα και πολύ σύντομα θα είσαι ο κυβερνήτης σ΄ αυτήν την χώρα και ας έχεις όλα τα ΜΜΕ εναντίον σου , προκειμένου να τ’ αλλάξεις όλα .

ΑντιΛΑ.Ο.Σ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 17/09/2010 21:29:00

    Who cares?

    • Asterix avatar
      Asterix @ Orestios 18/09/2010 10:39:06

      Ο Τράγκας είναι 80% φαιδρός και 20% ενδιαφέρων. Που και που λέει και κανένα πιασάρικο, αλλά ως εκεί.

  2. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 17/09/2010 21:52:33

    Πολλοί, που πιστεύουν και βλέπουν έναν άξιο αντιμνημονιακό, αληθινό, έμπειρο δημοσιογράφο να καρατομείται με αυτόν τον ταπεινωτικό τρόπο.
    Αν άξιζαν λίγο οι ειδήσεις του Alter, ήταν γιατί υπήρχε η φωνή του Τράγκα, που συνέχεια μιλούσα για τα αληθινά σκάνδαλα της Siemens,C4I,δομημένα ομόλογα, χρηματιστήριο...
    Κρίμα για την Ελλάδα και την δημοκρατία, που δέχεται και άλλο χτύπημα από
    τον πειθήνιο επιχειρηματία Χατζηνικολάου στα σχέδια των Αμερικάνων...

    • antonisT-37 avatar
      antonisT-37 @ Δημήτρης 17/09/2010 22:01:44

      Συμφωνώ απόλυτα.

    • Greg avatar
      Greg @ Δημήτρης 17/09/2010 22:06:21

      Ας ελπίσουμε ότι δεν θα το φάνε και από την πρωϊνή εκπομπή του Ραδιοφώνου.
      Gr.

    • λέων avatar
      λέων @ Δημήτρης 17/09/2010 23:47:40

      Δηλαδή όλοι εσείς είστε οπαδοί του ¨αυριανιστή¨ Τράγκα.Του καιροσκόπου,του τραμπούκου της δημοσιογραφίας.Ξεχάσατε το βρίσιδι που έχωνε στη ΝΔ και γενικότερα στον Καραμανλή όταν κάποιοι του έκοψαν την κρατική επιχορήγηση για την φυλλάδα του?Η δεξιά παράταξη δεν έχει ανάγκη τέτοια άθλια υποκείμενα.Δεν έχει ανάγκη τέτοιους άθλιους χαμαιλέωντες που ανάλογα με τα συμφέροντά τους χρωματίζονται όπως τους θέλει η διαπλοκή.Σιγά μην μας βγεί κι ο Τράγκας αντιμνημονιακός δημοσιογράφος.ΒΡΕ ΟΥΣΤ!!!!

      • Alex avatar
        Alex @ λέων 18/09/2010 01:06:18

        +1000

      • eiraman avatar
        eiraman @ λέων 18/09/2010 01:31:45

        Χαλάρωσε!
        Πολύ όπως καιεγώ πιστεύουν ότι οι δημοσιογράφοι ήταν στο κόλπο του δανεισμού και της υποστήριξης των Πολιτικών που μας έφεραν εδώ...Όμως!!!
        ΚΑΘΕ ΦΩΝΗ ΟΜΩΣ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΗ!!!
        ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΤΟΥ ΕΠΙΔΙΩΞΕΙΣ...
        Είναι χρήσιμος και πρέπει να του δωθεί βήμα!

        • xenios avatar
          xenios @ eiraman 17/06/2011 08:50:38

          Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
          Ούτε εμένα μου αρέσει ιδιαίτερα ο Τράγκας, αλλά πρέπει να παραδεχτούμε, ότι απ' όλα τα κανάλια, ήταν η μοναδική σταθερή, αντιμνημονιακή φωνή.

      • Alex avatar
        Alex @ λέων 18/09/2010 08:20:44

        eiraman

        Ο Τραγκας παντα τον ιδιο ρολο ειχε στην αρχη σηκωνει τη Γαλαζια σημαια ψηλα και μετα αποδομει τη παραταξη και τον αρχηγο της.Ακουγεται οτι εχει απωθημενο που δεν τον εκανε βπυλευτη ουτε ο Μητσοτακης αλλα ουτε και Ο Κ.Κ...Συν τοις αλλοις εμενα δεν μου φαινεται να ειναι και εκτος κυκλωματος Νταβατζηδων.....και η εντυπωση που μου δινεται ειναι οτι το χρησημοποιουν γαι να δινουν τη αισθηση της αντικειμενικοτητας του Δελτιου του ΑΛΤΕΡ που ετσι και αλλιως δεν υπαρχει

      • λέων avatar
        λέων @ λέων 18/09/2010 08:21:54

        Απάντηση στον eiraman:
        Εχω την εντύπωση ότι δεν έχεις παρακολουθήσει τον Τράγκα τα τελευταία 20 χρόνια.Ο λαός δεν χρειάζεται τέτοιες φωνές για να αποφασίσει τι πρέπει να πράξει.Δεν χρειάζεται φωνές που εξυπηρετούν προσωπικές επιδιώξεις όπως γράφεις στο κειμένό σου.Αλλά νομίζω φίλε μου ότι κι εσύ κινήσαι στο ίδιο μήκος κύματος με τον Τράγκα.Χρήσιμοι είστε σε άλλους χώρους και όχι στην παράταξη της ΛΑΙΚΗΣ ΔΕΞΙΑΣ.Αν δεν καταλαβαίνεις τον θα επανέλθω.

      • λέων avatar
        λέων @ λέων 18/09/2010 08:26:13

        Διόρθωση:Αν δεν καταλαβαίνεις τον όρο ΛΑΙΚΗ ΔΕΞΙΑ θα επανέλθω.

      • 309 avatar
        309 @ λέων 19/09/2010 04:25:23

        Αν ακους τις πρωινες εκπομπες του δεν θα ελεγες τα...ως ανω !! Στην τηλεοραση υπαρχει κανενας αλλος που τολμαει να πει την γνωμη του ? για πεσμας να το μαθουμε και εμεις.!!! λιγακι μυαλο χρειαζεται...οχι πολυ !!!

  3. Γιωργος avatar
    Γιωργος 17/09/2010 22:04:14

    Καλησπέρα, για εμένα τελείωσαν οι ειδήσεις και του Alter αφού εφυγε ο Τράγκας. Στο επανιδείν!

    • politis avatar
      politis @ Γιωργος 18/09/2010 00:54:31

      +++++++

    • ΕΛΛΗΝ avatar
      ΕΛΛΗΝ @ Γιωργος 18/09/2010 01:59:38

      Γιατί ρε Γιώργο ???
      Και θα αντέξεις να μην βλέπεις τον ''πρώην Διδυμοτυχο και νυν Κολωνάκι-Μύκονος'' και την άλλη εκ Μυτηλήνης?????

      ΚΡΙΜΑ !!!!

  4. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 17/09/2010 22:29:08

    καλά τώρα φάγανε τον τράγκα και κάτι τρέχει, όσο για τα ΜΜΕ καταπράσινα, ακόμα και ο τραγμα μέρα νύχτα με το χοντρό ασχολούνταν, δεν λέω έχει τα δίκια του, αλλά ήταν απο τους ευνοημένους του καραμαλνή και τον πούλησε στηρίζοντας γιωργάκη.

  5. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 17/09/2010 22:33:16

    Μην ηρωοποιήσουμε και τον Τράγκα τώρα παιδιά. Ας θυμηθούμε πόσο λύσαγε κάθε εναντίον του Καραμανλή κάθε βράδυ. Καιροσκόπος είναι ο άνθρωπος.

    • ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
      ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ @ Γιάννης Φαίλτωρ 17/09/2010 23:28:56

      Σωστος.Δεν ειναι τυχαιο οτι και τις 2 κυβερνησεις της Ν.Δ μετα το 81,τις πολεμησε.Ή πολυ ευθικτος ειναι ή μερος του συστηματος της ελιτοκρατειας που καταγγελει.

  6. κράτιστος avatar
    κράτιστος 17/09/2010 22:37:28

    θεωρώ ότι αυτό το σκηνικό με τους "καβγάδες" Τράγκα - ΧΝ αλλά και με το γεγονός ότι ο τελευταίος "ανεβάζει τόνους" στο δελτίο του είναι ένα στημένο καραγκιοζλίκι που έχει ως στόχο την τηλεθέαση
    μας έχουν ζαλίσει με το ποιό δελτίο είναι πρώτο, αλλά κανείς δεν ερευνά πόσοι παρακολουθούν ειδήσεις.
    το internet αποτελεί ένα καταφύγιο ελευθερίας από την άποψη του ότι διαβάζεις ότι θέλεις και σχηματίζεις άποψη χωρίς να σε ζαλίζει ο κάθε Γκαιμπελίσκος με τις αγριοφωνάρες του.

    αλήθεια έψαξε κάποιος δημοσιογράφος να δει , τι γίνεται στην περίπτωση που ο "λαός επαναστατήσει" και ανατρέψει τον jeffry?
    μήπως με πρόσχημα την σταθερότητα και την εξασφάλιση της "σωστής οικονομικής πολιτικής και της εξόφλησης των δανείων" έχουν την δυνατότητα να εγκαταστήσουν καθεστώς πιο υπάκουο ακόμη και από το σημερινό?

  7. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 17/09/2010 23:00:55

    Ειναι αληθεια οτι τις τελευταιες μερες ειχε σηκωσει μπαιρακι κατα του μνημονιου , οπως ειναι αληθεια οτι την επεφτε στον ΚΚ..τι παιχνιδια παιζει το ξερει μονο ο ιδιος...και τον Μητσοτακη παλια τον περνουσε γενεες δεκατεσσερες επισης

  8. BlueSky avatar
    BlueSky 17/09/2010 23:24:17

    Ο Τράγκας την περίοδο αυτή, δείχνει ότι βρίσκεται σε μια πολιτικοιδεολογική σύγχυση και αυτό γιατί έχει μπερδέψει τα όποια πιστεύω του, με την υποτιθέμενη προσωπικοεργασιακή φιλία με τον χατζηνιΚΟΛΑΡΑΚΗ. Δυστυχώς η αποψή του, δεν έχει βαρύνουσα σημασία, διότι είναι εγκλωβισμένος ανάμεσα στους χορηγούμενους του πασόκ. Δεν πείθει ο Τράγκας, γιαυτό κατηγορείται ως ''στημένος''. Ο Τράγκας ως δεξιός(όπως ο ίδιος λέει), για να πείσει, πρέπει πρώτα απ' όλα να στηρίξει με νύχια και με δόντια, τον αρχηγό της παράταξης που πιστεύει.
    Φίλε Γιώργο, πρέπει να τα σπάσεις με τα λαμόγια του πασόκ!!

    • anonymos avatar
      anonymos @ BlueSky 18/09/2010 00:34:33

      Ακριβώς

  9. Νικόλαος Μ. avatar
    Νικόλαος Μ. 17/09/2010 23:25:03

    Γιατί ρε παιδιά τα βλέπετε έτσι; Εγώ γιατί τα βλέπω αλλιώς... Τον Τράγκα τον πάω κι εγώ, ασυζητητί. Ο Χ"Νικολάου, ναι μεν επιχειρηματίας και κάνει τη δουλειά του... όμως, ανέκαθεν τον θεωρώ δεξιό. Δείχνει πολλές φορές ότι νοιάζεται για τον τόπο, παρά τα συμφέροντα που τον ακολουθούν. Επίσης, το να είσαι υπέρ της απελευθέρωσης των επαγγελμάτων, σε κατατάσσει υπέρ του μνημονίου;

    Την Μακρή ασ΄την... Το επαναλαμβανόμενο «εσείς οι κυβερνητικοί» του Τράγκα απευθυνόμενης στη Μακρή, τα λέει όλα.

    • anonymos avatar
      anonymos @ Νικόλαος Μ. 18/09/2010 00:35:34

      Δεν είναι ετσι ο Χ' είναι υπέρ του μνημονίου

  10. κράτιστος avatar
    κράτιστος 17/09/2010 23:35:17

    μπορεί να έχεις δίκιο.
    πάντως πιστεύω ότι αυτοί οι άνθρωποι είναι στημένοι πάνω στα μηχανάκια της agb και κοτάζουν τα νούμερα. για να φέρουν διαφημίσεις και έσοδα φυσικά

    δεν θα ξεχάσω το δελτίο του ΧΝ που είχε για σπόνσορα την Πειραιώς στο ξεκίνημα , καιακολούθησε η "αντικειμενική" στάση όλων ανεξαιρέτως των σχολιαστών για την πολύ καλή πρόταση του Σάλλα για ΑΤΕ & ΤΤ.

  11. the truth is avatar
    the truth is 17/09/2010 23:45:31

    Ακόμα ηχούν στ αυτιά μου οι κραυγές του Τράγκα εκείνο το Δεκέμβρη ''να παραιτηθεί να φύγει ο ανίκανος να παραιτηθεί''...έκανε τον αγώνα του ο άνθρωπος-κωλοτούμπας.

  12. παραέλληνας avatar
    παραέλληνας 17/09/2010 23:57:06

    "o απόλυτος φασισμός είναι όταν πείσεις πως ο φασίστας είναι απέναντι." (η συνεισφορά μου στον αγώνα για την ελευθερία της σκέψης. να χαραχτεί στον τάφο μου.)

  13. Στέργιος avatar
    Στέργιος 18/09/2010 00:21:35

    Εγώ βλέπω ειδήσεις στην ελληνική τηλεόραση επειδή δεν υπάρχει πια το "Ειρηνοδικείο".

    Μηδέν αξιοπιστία, αλλά πολύ γέλιο.

    • aristotelis avatar
      aristotelis @ Στέργιος 18/09/2010 00:38:38

      Καλό!!!

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ Στέργιος 18/09/2010 03:02:07

      Το "Ερωτοδικείο" εννοούσα, αλλά το πιάσατε μάλλον.

      • ένας Άμλετ avatar
        ένας Άμλετ @ Στέργιος 19/09/2010 07:16:30

        Αξέχαστες νύχτες!

      • ένας Άμλετ avatar
        ένας Άμλετ @ Στέργιος 19/09/2010 07:19:04

        Τότε που το μέσο άντεχε να αυτο-αποδομείται…
        Αλλά «άλλο πέπη, άλλο πρέπει!»

  14. Σπύρος avatar
    Σπύρος 18/09/2010 01:07:32

    Μεγάλη απώλεια ο Τράγκας......Εχασε η Βενετιά βελόνι.

    Γιατί δέν κάνει ο ΣΔΟΕ έναν έλεγχο σέ διάφορους πολύφερνους δημοσιογράφους??
    Η γιατί δέν γίνεται έλεγχος στίς Τράπεζες πού δανειοδοτούν ανεξέλεγκτα και χωρίς επιστροφή??
    Γενικά ρωτώ.

  15. Enzo avatar
    Enzo 18/09/2010 01:10:10

    Και εγω εδωσα το χερι στον Καραμανλη και του το εσφιξα και τωρα νιωθω οτι με προδωσε , με απογοητευσε , με αφησε ερμαιο στον γιωργακη και στα πρασινα τρωκτικα, στους πρασινοφρουρους για αλλη μια φορα.γιατι Κωστα δεν παλεψες μεχρι τελους?
    αρα μεχρι ενα σημειο καλα τα λεει ο τραγκας για τον Κωστα .
    Ειπαμε, να ειμαστε καλα να δουμε τον Καραμανλη να μιλαει για ολους και για ολα. η σιωπη μερικες φορες δεν ειναι χρυσος.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Enzo 18/09/2010 01:20:02

      Ο Τράγκας ομολόγησε πως ψήφισε ΠΑΣΟΚ.
      Μην είσαι αφελής.

      • man8os avatar
        man8os @ Orestios 18/09/2010 01:37:38

        Ολοι κανουν λαθη.

  16. stroumfaki avatar
    stroumfaki 18/09/2010 02:13:32

    Στο τέλος θα βλέπουμε μόνο ειδήσεις στον 902. Δεν πειράζει....

  17. Hλέκτρα avatar
    Hλέκτρα 18/09/2010 07:48:27

    Το συμπέρασμα είναι οτι όλα τα ΜΜΕ είναι πουλημένα. Οι κόντρες του ΝΧ και του Τράγκα μπορεί να είναι και στημένες μπορεί και όχι μπορεί και τα δύο. Το θέμα πάντως είναι οτι κανένας τους, όπως και κανένας άλλος, δε θίγει θέματα που τους έχουν απαγορεύσει να θίγουν π.χ. τα θέματα τα εθνικά αλλά και άλλα.Το τι κάνει τώρα ο Γιώργος για τα εθνικά μας θέματα, πίσω από την πλάτη μας και εντελώς ανενόχλητος { ως πουλημένος στο Αμέρικα} θα αρχίσουμε να τα μαθαίνουμε λίγα-λίγα μετά τις εκλογές, μερικά δε πολύ αργότερα. Συμπέρασμα. Είναι όλοι τους πουλημένοι και για το θεαθείναι μαλώνουν και λίγο μεταξί τους για να μην ξεχνάμε οτι υπάρχει και ...δημοκρατία.

  18. kiki avatar
    kiki 18/09/2010 08:51:48

    Ο Λεων εχει απολυτο δικιο.Να συμπληρωσω μονο οτι ο Χατζηνικαλαου,παριστανει τον νεοδημοκρατη,ο πατερας του υπουργος του γερου ηταν νεοδημοκρατης ,και εξαιρετος ανθρωπος.Ο ιδιος ειναι ΟΦΑ,και οπου υπαρχει χρημα και εξουσια ,και πως θα αυτοπροβαλεται ως ο καλυτερος.Την περιοδο Σημιτη μην ξεχναμε ηταν με τον Σημιτη,και πολυ θα ηθελε να γινει αυτος εκπροσωπος της τοτε κυβερνησης,και ο Ρουσοπουλος τα ιδια,του εκσυγχρονιστικου μπλοκ ηταν και ειναι νομιζω.Απλως τωρα αλλος βαζει τα λεφτα για να παριστανει τον εκδοτη,ο ενας εκ των χρηματοδοτων και ιδιοκτητης του καναλιου ,ακομα φοβαται το ΣΔΟΕ,το οποιο επι ΝΔ με την προστασια του Αλογοσκουφη ποτε δεν ελεχθηκε,για τις ακαλυπτες επιταγες.Δεν αξιζει τον κοπο να ασχοληστε μαζι τους,προκειται για τα καταλοιπα μιας αλλης εποχης,που οι δημοσιογραφοι ηταν και παραμενουν ενεργουμενα της καθε εξουσιας,των διαπλεκομενων,χρησιμοποιουν τις φυλλαδες τους για εκβιασμους,και οι δημοσιογραφοι τα πιανουν απο τους εκαστοτε κρατουντες.Η ΕΣΗΕΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ, δεν τους διαγραφει,και την χλευη του λαου για τα ΜΜΕ, την πληρωνουν και οι λοιποι που δουλευουν καθαρα,καλα,και πιστευουν αυτο που κανουν,γιατι ειναι λειτουρημα κανονικα,δεν ειναι ενα επαγγελμα ,για να ασκεις εξουσια ,να πλουτισεις,να γινεις ενας ακομα νεοπλουτος νεοελληνας,που να προβαλεις τον υποπτα αποκτηθεντα πλουτο σου προκλητικα σε μια κοινωνια που αρχιζει να εξαθλιωνεται.

  19. spiros avatar
    spiros 18/09/2010 09:03:35

    Δεν τίθεται θέμα ΤΡΑΓΚΑ αλλά τοποθετείται ως τακτική της απόκριψης της στρέβλωσης και ότι άλλο μπορεί να κάνει για να ισχύσει ο μονόδρομος της τύφλωσης. Χθές στον ΣΚΑΙ είχε μια ανάλυση σχετικά με την εξάρτηση του χρήματος και τον κύκλο του χρήματος για την Ελλάδα. Τα κυκλώματα αυτά σήμερα για να κερδίζουν πρέπει να μείνει ως έχει. Η φωνή του Τράγκα χαλαέι την πιάτσα στην παρούσα φάση.

    • λέων avatar
      λέων @ spiros 18/09/2010 09:22:18

      Η φωνή του Τράγκα δεν χαλάει την πιάτσα.Η φωνή του Τράγκα υπήρχε για να γίνει το σχέδιο πιο πιστευτό.Πως θα ήταν δηλαδή αν δεν αντιδρούσε κανείς δημασιογράφος?Ο Τράγκας δεν έχει πρόβλημα να παίξει τον ρόλο του αντιδραστικού.Δεν τον ενδιαφέρει αν εκτεθεί γιατί το μόνο που τον νοιάζει είναι τα συμφέροντα τα δικά του και της διαπλοκής που εκπροσωπεί.Αν παρακολουθήσουμε την πορεία του θα δούμε ότι πάντα ήταν στο άρμα διαπλεκόμενου νταβατζή.Οπως στην αρχή στο Αλαφούζο(1990-ΣΚΑΙ),έπειτα στον Κόκκαλη (FLASH)τώρα στον Κουρή (εικονικά τιμολόγια-φοροδιαφυγή).Πάντα κατά της ΝΔ.Πάντα κατά της δεξιάς παράταξης.Τώρα είναι της μόδας ο αντιμνημονιακός αγώνας από κοντά κι ο Τράγκας.

  20. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 18/09/2010 09:17:00

    Ξαφνικά μεγάλο ενδιαφέρον για τον Τράγκα βλέπω!
    Προς τι αυτός ο μαζοχισμός:
    Το πιθανότερο είναι ο γίγαντας να πήγε για long weekend στην ...Νικαια.
    Θα επιστρέψει!
    Διαφορετικά τι θα ήταν το δελτίου του έγκυρου δημοσιογραφου-παρουσιαστή κεντρικού δελτίου ειδήσεων-ραδιοφωνικού παραγωγού-αρθρογράφου-εκδότη-σχολιαστή-ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑ, του συνεταίρου του Κουρή;
    Σκορδαλιά χωρίς σκόρδο!

    • λέων avatar
      λέων @ Κώστας Ροδινός 18/09/2010 09:35:33

      Το ενδιαφέρον για τον Τράγκα Κώστα Ροδινέ απορρέει όχι από μαζοχισμό αλλά από το ότι κάποιοι γράφοντες προβοκάρουν την συζήτηση ή άσχετοι δεν παρακολουθούν τα δρώμενα.

  21. anon avatar
    anon 18/09/2010 10:41:17

    Τόσα λεφτά χρωστάνε τα κανάλια.. Μόλις βγει ο Αντώνης καλά θα κάνει να τα κλείσει τα πασοκοκάναλα να δεις πως συμμορφώνονται όλοι...

  22. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 18/09/2010 14:10:26

    Και οι βάρβαροι ήταν μια κάποια λύση...Τί θα γίνουμε τώρα χωρίς βαρβάρους.....

  23. μαιρη avatar
    μαιρη 18/09/2010 18:37:30

    Εχω γλυτώσει το εγκεφαλικό του Αλτέρ στο παρα τσάκ , άκουγα και κάτι αντιπολιτευτικό απο τον Τράγκα και το ανεχόμουν. Τώρα ας γλύφουν τα σάλια τους μεταξύ τους και με τους καλεσμένους τους οι εναπομείναντες γυμνοσάλιαγκες.

  24. δημης avatar
    δημης 19/09/2010 03:30:23

    Ο ΦΡΑΓΚΑΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΦΕΤΖΗΣ ΤΗΣ ΒΡΑΔΥΝΗΣ....
    ΟΠΟΙΟΥ ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΑΧΥΡΟ ΓΕΜΑΤΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟΝ ,ΠΑΧΝΙΑ....

  25. kiki avatar
    kiki 19/09/2010 07:28:29

    Ο Τραγκας εχει πληρωσει τους εργαζομενους στα καναλια που ειχε? ΟΧΙ.Εχει πληρωσει ποτε τις ασφαλιστικες εισφορες ? ΟΧΙ.Πληρωνει τους συντακτες της φυλαδας του σημερα?ΟΧΙ
    Λοιπον τι συζηταμε,αυτο περναει σημερα,δηλαδη να κανουμε αντιπολυτευση σαυτην την μαυρη κυβερνηση,αυτο κανει,και το κανει για την ψυχη της μανας του,της κ. ευθυμιας,πως τι λενε.αλλωστε αυτο δεν ειναι δελτιο ειδησεων,καυγας διαφορων υστερικων κραυγαζοντων ειναι.

  26. ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ avatar
    ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 19/09/2010 11:37:33

    ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΤΟ ALTER ΟΦΕΙΛΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΟ Ι.Κ.Α., ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΠΟΥ ΠΑΡΕΚΡΑΤΗΣΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΠΕΔΩΣΕ...
    ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ, ΙΔΙΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΥΠΗΡΧΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤ1. ΠΛΗΡΩΣΕ Ο ΑΝΤ1 ?
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ, ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΚΡΙΣΗ ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗΣ, ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΜΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΩΣΤΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΠΟΙΟΙ
    ΚΑΝΑΛΑΡΧΕΣ ΧΡΩΣΤΟΥΝ, ΠΟΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ? ΕΜΕΙΣ, ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΑΡΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟΥ ΣΕ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑ! Ο ΔΕ ΝΙΚΟΣ, ΠΑΛΑΙΟ ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ Ε.Ε. ΤΗΣ Ο.Ν.ΝΕ.Δ. ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ?

  27. ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ avatar
    ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 19/09/2010 11:40:23

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΑΓΚΑ, Ή ΕΙΝΑΙ ΑΣΘΕΝΗΣ (ΜΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ) Ή ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΣΑ Η ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΤΟΥ ΤΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ, ΕΑΝ ΕΧΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΑ ΠΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΚΠΟΜΠΗΣ.
    ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΛΛΑΔΑ ΤΩΝ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ ΚΛΕΠΤΟΚΡΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΗΣ ΣΥΝΕΙΔΙΗΣΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΡΩΜΕΝΕΣ, ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΩΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΚΟΙΝΩΝΙΚΟ, ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΤΟΜΙΚΗ ΑΜΑΡΤΙΑ... ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΗΣ ΛΕΠΤΕΣ, ΕΥΑΙΣΘΗΤΕΣ, ΕΝΤΙΜΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ. Ο ΤΡΑΓΚΑΣ ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ?

    • Enzo avatar
      Enzo @ ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 19/09/2010 11:43:40

      ο τραγκας παντως στην πρωινη εκπομπη στο ραδιο τα χωνει.
      στην τηλεοραση δεν μπορει.

  28. Γιώργος avatar
    Γιώργος 26/07/2011 20:21:46

    Το δελτίο του ALTER είναι μνημονιακό; Hellooooo? Μα έχει έρθει πρώτο σε τηλεθέαση ακριβώς γιατί είναι ΑΝΤΙμνημονιακό. Αν θέλετε να κάνετε κριτική κάνετε τον κόπο να ακούτε τι λέει ο στόχος της κριτικής σας.
    Ο δε, Τράγκας είναι λαϊκιστής και φανφαρόνος όσο δεν πάει. Με τις α-νόητες κραυγές ούτε μνημομιακή ούτε αντιμνημονιακή πολιτική μπορείς να κάνεις. Τώρα αν κάποιοι εντυπωσιάζονται από ιαχές κλπ τι να πω.....